Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  sıkıntı çekmemiş olanlar eriştikleri rahatlığın ve mutluluğun değerini bilmezler atasözü

  1ziyaretçi

  sıkıntı çekmemiş olanlar eriştikleri rahatlığın ve mutluluğun değerini bilmezler atasözü Ne90'dan bulabilirsiniz

  Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilmez anlamı

  Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilmez anlamı

  Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

  Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

  Cahilin dostluğundan alimin düşmanlığı iyidir

  * Hayatında dert ve sıkıntı çekmemiş olan kişiler, mutluluğun kıymetini anlayamazlar.

  * Sıkıntı çekmemiş olanlar, eriştikleri rahatlık ve mutluluğun değerini gereği gibi anlayamaz ve değerlendiremezler.

  * Zorluk ve sıkıntı çekmemiş olanlar içinde bulundukları rahat ve mutlu ortamın değerini anlayamazlar.Hayatta sıkıntı görmemiş kimseler yaşadıkları huzurlu günlerin değerini pek bilmezler.

  Yazı kaynağı : www.huzursayfasi.com

  Kadr ile ilgili atasözleri ve anlamları

  Kadr ile ilgili atasözleri ve anlamları

  Cefayı çekmeyen, sefanın kadrini bilmez
  * Hayatında dert ve sıkıntı çekmemiş olan kişiler, mutluluğun kıymetini anlayamazlar.
  * Sıkıntı çekmemiş olanlar, eriştikleri rahatlık ve mutluluğun değerini gereği gibi anlayamaz ve değerlendiremezler.
  * Zorluk ve sıkıntı çekmemiş olanlar içinde bulundukları rahat ve mutlu ortamın değerini anlayamazlar.Hayatta sıkıntı görmemiş kimseler yaşadıkları huzurlu günlerin değerini pek bilmezler.

  Abanın kadri, yağmurda bilinir
  * Daha önce kıymetsiz gibi görünen bir çok şeyin, kullanım zamanı geldiğinde değeri artar. Sosyal seviyesi eşit insanlar birbirlerini çekemezler” anlamında bir söz.
  * Her şeyin bir değeri vardır. Bir şeyin gerçek değeri (kadri) ise, ona gerçekten ihtiyaç duyulduğu zaman ortaya çıkar.
  * Bir şeyin değeri ona çok ihtiyaç duyulduğu zaman anlaşılır. Örneğin, hasta olunca sağlığın, meşguliyet arttığında boş vaktin kıymeti daha iyi anlaşılır. Bolluk zamanında fazla önemsenmeyen iki dilim ekmek, kıtlık zamanında kıymete biner.

  Kader olmayınca kadir bilinmez
  Eğer bir insan talihsizse, ne denli iyi, ne denli yetenekli olursa olsun değeri anlaşılmaz.

  Hasta olmayan, sağlığın kadrini bilmez
  Sağlık çok değerlidir ve en kıymetli nimettir. İnsan ancak hasta olup ağrılar, acılar, sızılar içinde kalınca sağlıklı olmanın değerini anlayabilir. Sağlığına kavuştuğunda da çektiği sıkıntıları düşünüp yeniden hasta olmamaya çalışır, sağlığına özen gösterir.

  Arı kahrını çekmeyen balın kadrini ne bilir
  İnsan hayatı türlü sıkıntılarla doludur. Genelde sıkıntılar bir noktada sona erer. Hayatında dert ve sıkıntı çekmemiş olan kişiler, rahatlığın, huzurun ve mutluluğun kıymetini pek anlayamazlar. Atasözündeki gibi; arıcılık yapmayan kişiler de balın hangi zorluklarla yetiştiğini bilmediğinden, balın kıymetini pek bilmezler.

  Sağlığın kadrini hastaya sor
  Bir şeyin kıymetini, o şeye ihtiyacı olan çok iyi bilir. İnsanlar elindeki nimetin kıymetini anlamayabilirler. Sağlık da öyledir.

  Abanın kadri yağmurlu günde belli olur
  * Daha önce kıymetsiz gibi görünen bir çok şeyin, kullanım zamanı geldiğinde değeri artar.
  * Her şeyin bir değeri vardır. Bir şeyin gerçek değeri (kadri) ise, ona gerçekten ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkar.

  Adam, adam kadri bilir, sarraf altın kıymetini
  Altının kıymetini en iyi sarraf bilir, bir kişinin değerini de kendinde bir değer bulunan kimse bilir.

  Altının kadrini sarraf bilir
  Bir kimsenin veya bir şeyin gerçek değerini, ancak bu konulardan anlayan, uzmanlığı bulunanlar bilir.

  Gözü yumulunca kadri bilinir
  Önce değersiz bulunan, beğenilmeyen bir kimse, küçük bir şey veya bir fırsat elimizden çıkıp yok olunca birden kıymet kazanır; çok önemli ve iyi gibi görülür.

  Yazı kaynağı : www.huzursayfasi.com

  Cefa Çekmeyen Sefanın Kadrini Bilemez İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

  Cefa Çekmeyen Sefanın Kadrini Bilemez İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

  Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilmez; atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

  Cefa çekmeyen sefanın kadrini bilemez.
  İnsan hayatı türlü sıkıntılarla doludur. Genelde sıkıntılar bir noktada sona erer. Hayatında dert ve sıkıntı çekmemiş olan kişiler, rahatlığın, huzurun ve mutluluğun kıymetini pek anlayamazlar.

  Kısaca anlamı : Sıkıntı çekmemiş olanlar, eriştikleri rahatlık ve mutluluğun değerini gereği gibi anlayamaz ve değerlendiremezler.

  Cümle İçinde Örnek Kullanımı : Babam hep derki, cefa çekmeyen sefanın kadrini bilemez.

  Açıklama ve kompozisyon :  Hayatında dert ve sıkıntı çekmemiş olan kişiler, rahatlığın, huzurun ve mutluluğun kıymetini pek anlayamazlar.“Cefayı çekmeyen sefanın kadrini bilemez” atasözümüzde anlatılmak istenilen konu hangi konu olursa olsun, o konu hakkında öncelikle sıkıntı yaşamadan o konunu ne kadar değerli olduğunu anlayamazsınız.

  İnsan zahmet etmediği , alın teri dökmediği bir varlığa sahip olunca bu varlığın kıymetini bilmez . Kimi insanlara ise babadan ya da deden mal kalmıştır . O insanlar hiç yokluk görmemiş ve her imkanı da vardır . Alın teri dökmemiş , dikenli yollardan geçmemiş kişi hayatın tadını çıkaramaz . Eskiden köylerin çoğunda değirmen bulunmazdı. İnsanlar ekmek ihtiyaçlarını gidermek için buğdaylarını değirmen bulunan bir yere götürüp un haline getirmek zorundaydı. Bunu yapmak üzere eşeğin, atın veya katırın üzerine iki çuval buğday atar, kendileri de yaya olarak neredeyse bir gün süren yolculuklar yapardı. Sadece iki çuval un için iki üç gün yollarda yürür, ayakları şişerdi. O un ise belki de sadece iki hafta gider, iki hafta sonra tekrar aynı zahmet çekilirdi. Şimdi her türlü imkanın ayaklarımızın dibinde olduğu, hatta ekmeğin direk fırından alındığı bir dönemde, o iki üç günlük yürüme zahmetini çekenler bugün daha mutlu olmazlar mı? Elbette ki olurlar. Çünkü onlar zamanında cefayı çok çekmişler ve şimdi de sefanın kıymetini biliyorlardır.

  Hayattan zevk almak ve her şeyin değerini bilerek yaşamak için hazıra konulmamalı , kendi çalıştığının kazancının tadı çıkarılmalı ve hayata devam edilmelidir .

  Not:Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

  Yazı kaynağı : www.secdem.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  gaziantep ticaret odası seçim sonuçları

  1ziyaretçi

  gaziantep ticaret odası seçim sonuçları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Gaziantep Ticaret Odası

  Gaziantep Ticaret Odası

  GTO’DA SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU

  Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ağustos ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Gaziantep’te meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan trafik kazasına değinen GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, “Maalesef 16 canımızı elim trafik kazasında kurban verdik. Yalnızca Gaziantep değil, Mardin’de ve ülkemizin çeşitli illerinde meydana gelen trafik kazaları kiminin babasını, kiminin annesini, kiminin de evladını hayattan kopardı. Vefat eden tüm vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Rab’bim sabır versin. Bu elim kazalar vesilesiyle de bir kez daha gördük ki trafik kuralları hayat kurtarır. Her ne olursa olsun kurallara uymak ve çevremizi de bu konuda sıkı sıkı tembihlemek zorundayız. Otobüs yolculuğu da dâhil emniyet kemerimizi takacak, hız kurallarına uyarak gideceğimiz yere gerekirse 5 dakika geç gidecek, takip mesafemizi daima koruyacağız. Yol dışında hiçbir şeye odaklanmayacağız. Unutulmamalı ki saniyelik değil, saliselik dalgınlıklar felaketlere sebep olabiliyor.” dedi.

  Teymur konuşmasında 1 Ekim’de gerçekleştirilecek Oda organ seçimlerine de değinerek GTO camiası ve Gaziantep için hayırlı olması temennisinde bulundu.

  Yıldırım: Seçim 1 Ekim’de

  Meclis toplantısında Gaziantep Ticaret Odasının ağustos ayında yürüttüğü faaliyetler hakkında meclis üyelerini bilgilendiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım; GTO organ seçimlerinin 1 Ekim’de yapılacağını belirterek, “Seçim tarihimiz netleşti. Gaziantep Ticaret Odası Organ Seçimlerimizi 1 Ekim’de gerçekleştireceğiz. Her zaman söylüyoruz, seçimler demokrasilerin vazgeçilmezidir. Bizler 33 bin üyenin temsilcisiyiz, onların sesiyiz. Üyelerimizin verdiği yetkiyle bu koltuklara oturuyor, görevlerimizi icra ediyoruz. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde üyelerimizi layıkıyla temsil etmeye çalıştık. Ve bunu da başardığımıza inanıyorum. Şimdi, seçim heyecanı tekrar başlıyor… Yeni dönemde de bu onurlu göreve talibiz. Seçimin şehrimiz, üyelerimiz ve ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kazanan Gaziantep olsun…” ifadelerini kullandı.

  Yıldırım: Tüm dünyanın 1 numaralı derdi enflasyon

  “Küresel ekonomideki durgunluk riski artıyor.” diyen Başkan Yıldırım, Türkiye gibi tüm dünyanın 1 numaralı derdinin enflasyon olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

  “Bu derdin sebeplerini de hepimiz biliyoruz. Pandemiyle talebin aniden kesilmesi ve aşı sonrası hızla geri gelmesi, Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı enerji ve tahıl arzı sıkıntısı, dünyanın tedarik zincirinin en büyük halkası olan Çin’in ‘sıfır vaka’ politikasıyla tedarik zincirinde yaşanan aksaklıklar… Tüm bunlar küresel anlamda fiyatları fırlattı, tüm ekonomileri enflasyon ile karşı karşıya bıraktı. Haliyle tüm dünya ülkeleri enflasyonu düşürmek için önlemler alıyor, yeni uygulamaları devreye sokuyor.

  Yaşanan mevcut durumun üyelerimiz, iş insanlarımız üzerindeki etkisini yakından takip ediyoruz. Bu süreçte üyelerimizin yaşadığı sıkıntıların net olarak farkındayız. Sahanın nabzını tutuyoruz. Bilindiği üzere çatı kuruluş olarak en önemli görevimiz de üyelerimizin sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri ile birlikte ilgili makamlara iletmek suretiyle çözmek ve ekonomik faaliyetlerini en etkin şekilde sürdürmelerine destek olmaktır. Biz de elimizden geldiğince bu sorunları ilgili makamlara ileterek, kamuoyu oluşturarak çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cuma günü ihracat rakamlarını açıklamak üzere şehrimizde bulunacak Ticaret Bakanımıza da birebir bu sorunları dile getireceğiz, taleplerimizi ileteceğiz. Umut ediyoruz ki talep ettiğimiz önlemler, destekler karşılık bulur. İş insanlarımızın elini rahatlatacak, üretimi, istihdamı ve ihracatı artıracak adımlar atılır.”

  Yazı kaynağı : www.gto.org.tr

  Gaziantep Ticaret Odası

  SAYIN ÜYEMİZ,
   
  5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 84. maddesi gereğince Odamız Organ seçimlerinin 2018 yılı  NİSAN ayında tamamlanması gerekmektedir.

  5174 sayılı Kanun ve Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarıca 03 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ yargı gözetiminde yapılacak olan Odamız Meslek Komiteleri ve Meclis asil ve yedek üyelerinin seçimlerine ilişkin bazı önemli açıklayıcı bilgiler aşağıda belirtilmiştir;


  -Seçim, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakimi tarafından oluşturulan Seçim Sandık Kurulu huzurunda yargı gözetiminde "GAZİANTEP TİCARET ODASI HİZMET BİNASINDA yapılacaktır. Her sandık başında İlçe Seçim Kurulu Başkanınca görevlendirilmiş seçim sandık kurulu bulundurulacaktır.

  -Oy verme işlemi saat 09:00'da başlayıp saat 17:00'de sona erecektir. Oy verme işleminin bitmesini takiben sandık kurulları tarafından aleni olarak tasnif işlemine geçilecektir.

  -Seçim gizli oy, açık sayım esasına göre yürütülecektir.

  -Seçmen listelerinde  yazılı olmayan üyeler oy kullanamayacaktır.

  -Oy kullanabilmek için; Ticaret Sicilinde tescilli, Odamıza en az iki yıldır kaydı bulunan, 18 yaşını bitirmiş gerçek kişilerle, tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcileri için, ana sözleşmeye uygun şekilde temsil ve bağlayıcı işlem yapmaya yetkilendirilmiş ve ticaret siciline tescil edilmiş olmak, ticari ve sınai kazanç dolayısı ile gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olmak ve Kanunun 10 uncu ve 32 inci maddeleri uyarınca meslek grubu ve seçmen listelerinden silinmemiş olmak veya Kanunda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmiş olmak suretiyle yeniden meslek grubu ve seçmen listelerine dâhil edilmiş olmak şartları aranmaktadır. Seçme hakkının kullanılabilmesi için yukarıda belirtilen şartların yanı sıra;
  a)Ticaret şirketlerinde, şirketin ortağı ve/veya yöneticisi olması ve şirketi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması,                                                                                       
  b) Ticaret şirketleri dışındaki tüzel kişilere ait ticari işletmelerde, gerçek kişi temsilcinin işletmenin yöneticisi olması ve ticari işletmeyi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması,
  c) Gerçek kişilere ait ticari işletmelerde ticaret siciline tescil edilmiş temsilcinin bulunması halinde bunların işletmeyi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması şart olup, belirtilen şartlar şubeleri temsile yetkili kılınanlar için de aranır.

  -Oda organlarına seçilebilmek için; Odamıza en az iki yıldır kayıtlı olmak, seçim tarihinde  25 yaşını doldurmuş ve okur- yazar olmak, iflas etmemiş ya da iflas etmiş olsa bile itibarını hükmen yeniden kazanmış olmak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı beş yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hapis cezasına mahkûm olmamak, Kanunun 10 uncu ve 32 nci maddeleri uyarınca meslek grubu ve seçmen listelerinden silinmemiş olmak veya Kanunda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmiş olmak suretiyle yeniden meslek grubu ve seçmen listelerine dâhil edilmiş olmak, ticari ve sınaî kazanç dolayısı ile gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olma şartları aranmaktadır.        
                 
  "Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası: Seçilme hakkının kullanılabilmesi için yukarıda belirtilen şartların yanı sıra;
  a) Ticaret şirketlerinde, şirketin ortağı ve/veya yöneticisi olması ve şirketi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması,                                                                                                                                                                                     
  b) Ticaret şirketleri dışındaki tüzel kişilere ait ticari işletmelerde, gerçek kişi temsilcinin işletmenin sahibi veya temsilcisi olması ve ticari işletmeyi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması,
  c) Gerçek kişilere ait ticari işletmelerde ticaret siciline tescil edilmiş temsilcinin bulunması halinde bunların işletmeyi temsil ile bağlayıcı işlem yapmaya yetkili bulunması şart olup, belirtilen şartlar şubeleri temsile yetkili kılınanlar için de aranır."
  ç) (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen durumların seçimden en az altı ay öncesini kapsaması,

   
  - Seçim tarihinden itibaren geriye doğru altı ay içinde yapılan, üyelerin meslek grubu değişikleri seçimlerde dikkate alınmayacaktır.

  - Münfesih olan şirketler Odamız organları seçimlerinde oy kullanamayacak ve seçilemeyeceklerdir.

   

  - Temsil ile bağlayıcı işlemler yapmaya yetkili temsilcinin, yetki süresinin sona ermesi halinde, aynı temsilcinin seçim tarihinden önceki altı aylık süre içinde kesinti olsa dahi kendisinden önce başka bir temsilci yetkilendirilmeden yeniden yetkili kılınması durumunda, bu yetkinin seçim tarihinden en az altı ay öncesini kapsadığı kabul edilir.

  -Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair düzenlenmiş imza sirkülerinin aslı veya noter tasdikli sureti veya ticaret sicil müdürlüğünden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekir. İbraz edilen imza sirkülerinin bir fotokopisi oy kullanılan sandık kurulu başkanına teslim edilir. Ticaret sicil müdürlüklerince organ seçimlerinin başladığı tarihten önceki doksan gün de dahil olmak üzere oda ve borsa organ seçimlerinin yapıldığı aylarda seçim amacıyla tasdik edilen bu belgelerden harç ve hizmet bedeli tahsil edilmez.

  -  Tüzel kişilerin ve şubelerin gerçek kişi temsilcisi için aşağıdaki usullere uygun olarak yetki belgesi düzenlenir;                                   
  a) Yetki belgesi talepleri dilekçe ile yapılır.                                                                                                                                             
  b) Yalnızca bir temsilci için yetki belgesi düzenlenir.                                                                                                                                     
  c) Müşterek yetkiye sahip temsilciler bulunması halinde hangi temsilci için yetki belgesi düzenleneceği dilekçede belirtilir ve müşterek yetkililerce imzalanır.                                                                                                                                                      
  ç) Münferit yetkiye sahip birden fazla temsilci bulunması halinde dilekçe müştereken imzalanabileceği gibi münferit yetkiye sahip temsilcilerden biri tarafından da imzalanabilir. Münferit yetkililerden ilk başvurana yetki belgesi verilir.                     
  d) Düzenlenen yetki belgesi iade edilmedikçe yeni yetki belgesi düzenlenmez. Yetki belgesinin zayi olması halinde, aynı kişi/kişiler tarafından talep edilmesi şartıyla aynı kişi adına yeni bir yetki belgesi düzenlenir. Zayi olan yetki belgesinin başka bir temsilci adına düzenlenmesinin talep edilmesi halinde, başvuru dilekçesinin temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip tüm temsilciler tarafından imzalanması zorunludur.                                                                                                      
  e) Münfesih, tasfiye haline girmiş, iflasına karar verilmiş şirketlerin temsilcileri ile adi ortaklık adına organ seçimlerinde kullanılmak üzere yetki belgesi düzenlenmez.

  -Tüzel kişilerin ve şubelerin gerçek kişi temsilcilerinin imza sirküleri ile oy kullanması aşağıdaki usullere uygun olarak yapılır;                                                                                                                                                                                                              
  a)Tüzel kişi ve bunların şubelerinin gerçek kişi temsilcisi tarafından oy kullanma işlemi sırasında, temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduğunu gösterir imza sirkülerinin aslı veya noter tasdikli sureti seçim sandık kurulu başkanına ibraz edilerek fotokopisi seçim sandık kurulu başkanına verilir.                                                                                                           
  b)İmza sirkülerinde münferiden yetkili kılınanlardan ilk başvurana oy kullandırılır.                                                                          
  c)İmza sirkülerinde müştereken temsil yetkisi verilmiş olması halinde, müştereken yetkilendirilen temsilciler tarafından imzalanmış ve aralarından oy kullanacak temsilciyi gösterir dilekçe sandık kurulu başkanına verilir.                                   
  ç)Müştereken yetkilendirilen temsilcilerin imza örneklerinin aynı sirkülerde yer almaması halinde, dilekçeyi imzalayan diğer temsilcilerin imza sirkülerinin fotokopileri de sandık kurulu başkanına verilir.                                                                        
  d)Münfesih, tasfiye haline girmiş, iflasına karar verilmiş şirketlerin temsilcileri oy kullanamazlar.

  Oy kullanacak, gerçek kişi ve tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin oy kullanma sırasında Seçim Sandık Kuruluna T.C. kimlik numarasını içeren kimlik belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

   

  -Seçme -seçilme hakkını haiz olan üyeler ile yalnız seçme hakkını haiz olan üyelere ait listeler İlçe seçim kurulu Başkanı Hakimin onayından sonra Odamızın www.gto.org.tr adresli internet sitesinde ve hizmet binasında  15-16-19 Mart 2018 (Perşembe-Cuma-Pazartesi) tarihlerinde askıya çıkarılarak üç tam iş günü ilan edilecektir. Söz konusu listelere ilan süresi içinde Şehitkamil 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına hitaben itiraz edilebilecektir.

  -ODAMIZ MESLEK KOMİTELERİ VE MECLİS ASİL VE YEDEK ÜYELERİNİN SEÇİMLERİ 03 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ

  -Meclise seçilenler tarafından,  ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YÖNETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİNİN SEÇİMİ,MECLİS BAŞKANLIK DİVANI,DİSİPLİN KURULU,TOBB DELEGE SEÇİMİ 10 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ YARGI GÖZETİMİNDE yapılacaktır.

  -Seçimlerle ilgili hususlar ve diğer detaylar  5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelikte  düzenlenmiş olup aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


  Durumu bilgilerinize sunar, seçimlerin üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
   
  Saygılarımızla,
   
  Gaziantep Ticaret Odası

  SEÇİM KURULU İLANI
   

  5174 sayılı TOBB Kanunu
   

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik

  Yazı kaynağı : www.gto.org.tr

  Gaziantep Ticaret Odası

  Gaziantep Ticaret Odası

  Gaziantep Ticaret Odasında (GTO) dört meslek komitenin eksik olan meclis üyeleri için seçim yapıldı.

  GTO Meclis Başkanı ve Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Settar Konukoğlu, yaptığı açıklamada, Oda’da eksilen meclis asil ve yedek üyeleri için 4 grupta mevcut seçilmiş komite üyeleri arasında seçime gidildiğini söyledi.

  Seçim sonunda 5 asil meclis üyesi ve 9 meclis yedek üyesi eksikliğinin giderildiğini ifade eden Konukoğlu, “91’e tamamlanan meclis üyelerimizle 23 Aralık Cuma günü 14.00 ila 17.00 arasında meclis üyelerimiz arasından yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri seçilecektir. Her iki seçimin de Gaziantep Ticaret Odasına ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Yazı kaynağı : gto.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  e devlet sgk kurum dışı sınav uygulaması

  1ziyaretçi

  e devlet sgk kurum dışı sınav uygulaması Ne90'dan bulabilirsiniz

  SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması

  Arama

  Arama

  Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alımı Başvurusu Başlıyor: SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması

  Başvuru Ekranı Açıldı! SGK 341 Destek, Büro, Güvenlik Personeli ve Teknisyen Alımı

  Başvuru Ekranı Açıldı! SGK 341 Destek, Büro, Güvenlik Personeli ve Teknisyen Alımı

  Sosyal Güvenlik Kurumu kamu personeli alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanına göre SGK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 341 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru sürecini bekleyen adaylar için müjde. SGK personel alımı başvurusu başladı.

  SGK ilanına göre Kurumun personel ihtiyacı için Taşra Teşkilatlarında görevlendirilmek üzere KPSS B Grubu puanı esas alınmak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B fıkrasına göre Sözleşmeli Mülakatsız personel alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Farklı kadrolarda personel alımı yapılacak.

  Başvuru Süreci Başladı!

  SGK 341 Kamu Personeli alımı başvurusu başladı. Duyurusu geçtiğimiz hafta yapılmış olan ilan için başvurular 30 Eylül 2022 ( Bugün ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 7 Ekim 2022 tarihine kadar başvuru gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gereklidir. 

  Başvuru Tarihleri: 30 Eylül - 7 EKim 2022

  Başvuru Şekli: e-Devlet üzerinden SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda

  SGK Kamu Personeli Alımı Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

  Başvuru Şartları Nelerdir?

  SGK adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim şartları aranacak.

  KPSS Taban 60 Puan Şart!

  SGK yukarıdaki kadrolarda personel alımı için adaylardan 2020 yılında yaplan KPSS'den P94, P93 ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

  35 Yaşından Büyük Adaylarda Başvuru Yapabilecek!

  İlgili ilana başvuru için herhangi bir yaş şartı aranmayacak. 65 Yaşından küçük adaylar başvuru yapabilecekler. Aynı zamanda adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gereklidir.

  Türkiye Geneli Farklı Şehirlerde Personel Alınacak!

  SGK Personel alımları farklı kadrolarda yapılacağı gibi farklı şehirlerde gerçekleştirilecektir. Adayların başvuru için belirtilen özel eğitim ve tecrübe niteliklerini sağlıyor olmaları gerekmektedir. Pozisyonuna göre özel niteliklere ve Şehre göre kontenjan dağılımına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/sgk-341-kamu-personeli-alimi-ilani-2022-lise-on-lisans-ve-lisans-h42811.html

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  Haberler... SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular hangi tarihte?

  Haberler... SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular hangi tarihte?

  Haberler... SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler, başvurular hangi tarihte?

  SGK bünyesinde istihdam edilmek üzere 341 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kurumda sözleşmeli personel olarak görev almak isteyen adaylar SGK personel alımı başvuru şartları ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, SGK personel alımı başvuru tarihleri ne zaman? İşte tüm detaylar…

  SGK personel alımına ilişkin detaylar ilanda yerini aldı. Toplamda 341 personel alımının gerçekleşeceği SGK’da büro personeli, sekreter, dağıtıcı, temizlik, aşçı, aşçı yardımcısı, basit bakım, bulaşıkçı, güvenlik görevlisi, teknisyen ve şoför alanlarında alım yapılacak. Her ilanın kendine özgü şartları olmakla birlikte tüm adaylarda aranan genel şartlar da bulunuyor.

  SGK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Adaylarda aranan genel şartlar şöyle;

  1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerindeki ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

  2) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanlar (dul ve yetim aylığı hariç) ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

  3) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

  4) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

  5) Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

  İLGİLİ GÖREVE ARANAN ÖZEL ŞARTLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

  SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

  341 sözleşmeli personel alımı için başvurular 30 Eylül 7 Ekim tarihleri arasında alınacak.

  SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  1) Adaylar başvurularını, 30 Eylül 2022 - 07 Ekim 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinden SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  2) Adayların “BAŞVUR” sekmesiyle başvurdukları pozisyonla ilgili istenilen belgeleri belirtilen yerlere istenilen formatta yüklemeleri gerekmektedir.

  3) Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

  4) Başvuruların sona ermesinden sonra adayların başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

  5) Adaylar, en fazla 5 tercih yapabilecek olup şartlarını taşıdığı ve ilan edilen farklı pozisyonlara başvuru yapabilecektir.

  6) KPSSP93(ön lisans) puanı ile tercih yapacak adayların KPSS puanı, eğitim, mezun olduğu bölüm ve kimliğine dair bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edilerek alındığından sadece Fotoğraf ve Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını arkalı ve önlü olarak başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Koruma Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  7) KPSSP94(Ortaöğretim) puanı ile tercih yapacak adayların KPSS puanı ve kimliğine dair bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumun web servisleri aracılığı ile temin edilmekte olup başvuracak adayların öğrenim durumlarını gösterir belge (diploma veya mezuniyet belgesi), fotoğraf, koruma güvenlik görevlisi pozisyonu için “Koruma Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı” Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için ise “Sürücü Belgesi”ni arkalı ve önlü olarak başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında ilgili alanlara yüklemeleri gerekmektedir.

  8) Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  9) Kamu kurum ve kuruluşlarında, sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarında görev yapmakta iken, kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesini başvurusu sırasında .pdf ya da .jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi alanına yüklemeleri gerekmektedir.

  10) Adayların başvuru işlemleri tamamlandıktan “TERCİHLERİNİZ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT EDİLMİŞTİR.” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

  11) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  SGK'ye sözleşmeli 341 personel alınacak... Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı başvurusu ne zaman?

  SGK'ye sözleşmeli 341 personel alınacak... Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı başvurusu ne zaman?

  SGK'ye alınacak 341 sözleşmeli personel alımı için başvurular, 30 Eylül-7 Ekim 2022'de e-Devlet'te "SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması" üzerinden yapılabilecek. İşte, SGK'ye sözleşmeli 341 personel alımı hakkında bilgiler...

  Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında istihdam edilmek için KPSS (B) grubu puanı esas alınmak üzere yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 171 destek personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi, 9 teknisyen ve 102 büro personeli olmak üzere toplam 341 sözleşmeli personel alınacak.

  Adaylar,başvurularını, 30 Eylül - 07 Ekim 2022 tarihleri arasında SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapabilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.Adaylar,başvurularını, 30 Eylül - 07 Ekim 2022 tarihleri arasında SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapabilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 25.10.2020 (Ön Lisans) - 22.11.2020 (Ortaöğretim) tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek için KPSS (B) grubu puanı esas alınmak üzere yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 171 destek personeli, 59 koruma güvenlik görevlisi, 9 teknisyen ve 102 büro personeli olmak üzere toplam 341 sözleşmeli personel alınacaktır.

  Adayların öncelikle tercih edecekleri pozisyonda yer alan öğrenim koşuluna ve ilaveten bu pozisyon için aranılan diğer özel niteliklerin tümüne sahip olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda, pozisyonlara ilişkin başvuru genel ve özel şartlar ile ilgili açıklamalarını dikkatlice okuyunuz.

  İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  1 ekim dünya kahve günü ile ilgili sözler

  1ziyaretçi

  1 ekim dünya kahve günü ile ilgili sözler Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kahve Günü mesajları ve sözleri burada! 1 Ekim Dünya Kahve Günü nasıl ortaya çıktı?

  Dünya Kahve Günü mesajları! En güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözleri!

  Dünya Kahve Günü mesajları! En güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözleri!

  Dünya Kahve Günü, dünyanın çeşitli yerlerinde etkinlikler ile kutlanıyor. Sevdikleriyle Dünya Kahve Günü mesajları ve en güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözlerini paylaşmak isteyenler, Dünya Kahve Günü mesajları ve en güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözlerini araştırıyor. Dünya Kahve Günü mesajları! En güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözleri! Detaylar haberimizdedir…

  Uluslararası Kahve Günü (1 Ekim), kahveyi bir içecek olarak tanıtmak ve kutlamak için kullanılan ve şu anda dünyanın dört bir yanındaki etkinliklerle kutlanan bir fırsattır . İlk resmi tarih, o zamanki Uluslararası Kahve Organizasyonu tarafından kararlaştırıldığı ve Milano'da başlatıldığı gibi 1 Ekim 2015 idi.Bu gün aynı zamanda adil ticaret kahvesini tanıtmak ve kahve yetiştiricilerinin kötü durumu hakkında farkındalık yaratmak için de kullanılıyor. Bu günde, birçok işletme ücretsiz veya indirimli kahve fincanları sunar. Bazı işletmeler kuponları ve özel fırsatları sosyal ağlar aracılığıyla sadık takipçileriyle paylaşır.Bazı tebrik kartı şirketleri, Ulusal Kahve Günü tebrik kartlarının yanı sıra ücretsiz e-kartlar da satar.

  Dünya Kahve Günü mesajları! En güzel, anlamlı Dünya Kahve Günü sözleri!

  9 Mart 2022'de Instagram'da (Sosyal Ağ) yapılan bir sohbetten, çok mütevazı bir arkadaşıntalebi üzerine , Yerel Cremona Kahve Dükkanı tarafından Cremona Şehrindeki ilk resmi Uluslararası Kahve Günü'nün bir parçası olarak başlatılmasına karar verildi. Dostluk.

  Kahve Günü veya Ulusal Kahve Günü olarak adlandırılan çeşitli etkinlikler düzenlendi ve bunların çoğu 29 Eylül'de veya civarında gerçekleşti.

  Uluslararası Kahve Günü'nün kesin kökeni bilinmemektedir. Bir etkinlik ilk kez 1983 yılında The All Japan Coffee Associationtarafından Japonya'da tanıtıldı. Amerika Birleşik Devletleri'nde "Ulusal Kahve Günü" daha 2005 yılında alenen anılmıştır."Uluslararası Kahve Günü" adı ilk olarak Güney Yiyecek ve İçecek Müzesi tarafından kullanılmıştır. kutlamak ve ilk New Orleans Kahve Festivali'ni duyurmak için 3 Ekim 2009 tarihinde basın toplantısı düzenledi. Çin'de Uluslararası Kahve Organizasyonu tarafından tanıtıldı , ilk olarak 1997'de kutlandı ve Nisan 2001'in başlarında yıllık bir kutlama haline getirildi. Tayvan, Uluslararası Kahve Günü'nü ilk kez 2009'da kutladı.Nepal, Ulusal Kahve Günü'nü ilk olarak 17 Kasım 2005'te kutladı.Ulusal Kahve Günü'nü ilk kez 17 Ağustos 2006'da kutlayan Endonezya, bunu Endonezya'nın Bağımsızlık Günü ile aynı gün kutladı.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  D�nya Kahve G�n� mesajlar�! 1 Ekim D�nya Kahve G�n� ile ilgili s�zler ve mesajlar

  D�nya Kahve G�n� mesajlar�! 1 Ekim D�nya Kahve G�n� ile ilgili s�zler ve mesajlar

  D�nya Kahve G�n� mesajlar�, bug�ne �zel payla��mlar aras�nda yer al�yor. Bug�n D�nya kahve g�n�. Her y�l 1 Ekim tarihinde kutlanan D�nya Kahve G�n� i�in mesajlar ve s�zler sosyal medyada payla��lmaya ba�land�. D�nyan�n pek �ok yerinde kahve markalar� bug�ne �zel kampanyalar d�zenliyor. 40 y�l hat�r� olan kahve, bir�ok insan i�in vazge�ilmez bir lezzettir. 1 Ekim D�nya Kahve G�n� ile ilgili s�zler ve D�nya Kahve G�n� mesajlar� haberimizde yer al�yor.

  D�NYA KAHVE G�N� MESAJLARI

  �ay�n kalabal�kla aras� iyidir kahve yaln�zl�k ister.

  �ekersiz bir fincan T�rk kahvesinin verdi�i huzura a����m.

  Bir pencere kenar�, yaln�zl�k, kahve kokusu ve en sevdi�in kitap. ��te huzur, mutluluk...

  Kendinle kahve i�, en iyi hat�r kendine oland�r...

  Kahve hat�r i�idir.. K�ymetini bilenle i�ilir.

  Oysa kahve i�mi�li�imiz de vard�; "bu ne hat�r g�n�l bilmezlik" diyemedim.

  "Hayat�m� kahve ka��klar�yla �l��yorum." (T. S. Eliot)

  Beklemedi�in bir anda sana uzat�lan kahve ba�kad�r. Is�t�r insan�n i�ini.

  Kahve hat�r i�idir. K�ymet bilenle i�ilir.

  �ay�n kalabal�kla aras� iyidir kahve yaln�zl�k ister.

  Kahve ac� asl�nda sevgi sakl� ad�nda ac� tatlan�r ��nk� muhabbet var tad�nda.

  Baz� kahveler uzaklara bak�larak i�ilir. Kahve kokusu, hasret kokar bazen. Yudumunda bolca �zlem. Telvesinde bolca g�zya�� vard�r.

  Bana g�re d�nyan�n en g�zeI icatIar�ndan bir tanesi taze kahve kokusudur. (Hugh Jackman)

  K�t� bir kahve bile hi� kahve olmamas�ndan iyidir.

  Kimseler de olmas�n yan�m�zda. Kahvemiz hep iki ki�ilik olsun.

  G�nl� ho� olanda kal�r kahvenin hat�r� k�rk y�l. G�nl� ho� olmayan ne kahve tan�r ne de hat�r.

  Y�re�inden bir fincan kahve koy ki y�re�ime, i�er i�mez k�rk de�il bir �m�r sende kalay�m.

  �ay� severim ama kahvenin yeri bir ba�kad�r.

  "Atalar bu s�z� bo�a dememi� k�rk y�l dostluk sa�lar bir fincan kahve. Ola ki bu d�rtl�k yerini bulur �u g�nl�m� da�lar bir fincan kahve." (Hanifi Kara)

  Beni cinnetten ��karan bir �ey varsa o, kahve haz�r deniIdi�inde kahvenin haz�r oImamas�d�r. (J. D. SaIinger)

  Hi� bir kahve, "gidilmi�lik" kadar ac� de�ildir...

  Hayat bir kahve fincan gibidir bazen ac� bazen tatl� olur. �nemli olan kahvenin tad� de�il onu kiminle i�ti�inizdir.

  En sevdi�im huzur veren iki koku. Sahaftan buram buram ya�anm��l�klar kokan kitab�m�n kokusu ve kahve kokusu.

  Kahve �ok ac�d�r asl�nda ama dost ile i�ilen kahvenin muhabbet vard�r tad�nda.

  Beni kimsenin tan�mad��� bir yer ar�yordum, bir kahve i�ip d���nmek i�in. (Cesare Pavese)

  D�NYA KAHVE G�N�N�N TAR�H�ES�

  Uluslararas� Kahve G�n� 1 Ekim'de ortaya ��km��t�r. Kahveyi bir i�ecek olarak tan�tmak ve kutlamak i�in kullan�lan bir f�rsatt�r ve d�nyan�n �e�itli yerlerinde ger�ekle�en etkinliklerle bu g�n kutlan�r. �lk resmi tarih, o zamanki Uluslararas� Kahve �rg�t� taraf�ndan kararla�t�r�lan ve Milano'da a��lan 01.10.2015'ti. Bu g�n ayn� zamanda adil ticaret kahveyi te�vik etmek ve kahve �reticilerinin i�inde bulunduklar� k�t� durum hakk�nda fark�ndal�k yaratmak i�in de kullan�l�yor.

  Bu g�n, bir�ok i�letme �cretsiz veya indirimli kahve kupalar� sunuyor. Baz� i�letmeler, sosyal a�lar arac�l���yla sad�k takip�ileriyle kuponlar� ve �zel f�rsatlar� payla��yor.

  D�nya Kahve G�n�, Uluslararas� Kahve Organizasyonu taraf�ndan Expo 2015'in bir par�as� olarak Milano'da ilk resmi Uluslararas� Kahve G�n�'n� ba�latma karar� al�nd�.

  ABD'de "Ulusal Kahve G�n�" gibi erken 2005 gibi herkese s�z� edilen "Uluslararas� Kahve G�n�" ilk taraf�ndan kullan�lm��t�r. �in'de Uluslararas� Kahve �rg�t� taraf�ndan tan�t�ld� , ilk olarak 1997'de kutland� ve Nisan 2001'in ba�lar�nda y�ll�k bir kutlamaya d�n��t�r�ld�. Tayvan, Uluslararas� Kahve G�n�'n� ilk olarak 2009 y�l�nda kutlad�. Nepal, Ulusal Kahve G�n�'n� ilk kez 17.11.2005'te kutlad�. �lk olarak 17.08.2006'da Ulusal Kahve G�n�'n� kutlayan Endonezya, Endonezya'n�n Ba��ms�zl��� ile ayn� g�n kutlad�.

  Yazı kaynağı : www.star.com.tr

  1 Ekim D�nya Kahve G�n� s�zleri ve resimleri 2020: D�nya Kahve G�n� kutlan�yor!

  1 Ekim D�nya Kahve G�n� s�zleri ve resimleri 2020: D�nya Kahve G�n� kutlan�yor!

  Eyl�l ay�n�n geride kalmas� ile birlikte 1 Ekim D�nya Kahve G�n� de geldi �att�. Sonbahar�n sembollerinden biri olan kahve, bir�ok ki�inin hayat�nda �nemli bir yer kapl�yor. International Coffee Organisation - Uluslararas� Kahve Organizasyonu (ICO)'ya kay�tl� olan 78 �lke her y�l 29 Eyl�l-1 Ekim aras�n� �e�itli etkinliklerle "Kahve G�n�" olarak kutluyor.

  D�NYA KAHVE G�N� NE ZAMAN?

  International Coffee Organisation - Uluslararas� Kahve Organizasyonu (ICO)'ya kay�tl� olan 78 �lke her y�l 29 Eyl�l-1 Ekim aras�n� �e�itli etkinliklerle "Kahve G�n�" olarak kutluyor. �ye �lkeler aras�nda T�rkiye bulunmuyor. Ancak, "Kahve G�n�" �lkemizde de 29 Eyl�l'den itibaren �e�itli promosyonlar ve etkinliklerle kutlanmaya ba�land�. ICO kutlamalar�n 29 Eyl�l'de ba�lamas�n�, 1 Ekim'in ise "D�nya Kahve G�n�" olarak kabul edilmesi karar�n� ald�.

  Ulusal Kahve G�n� ad� alt�nda 29 Ekim'de yap�lan kutlaman�n kayna�� ise Japonya'ya dayan�yor. 1983 y�l�nda Japonya Kahve Birli�i'nin �nc�l���nde (The All Japan Coffee Association) kutlanan Kahve G�n�, 2005 y�l�nda Amerika'da resmi hale gelmi�. G�n�m�zde ise bu �zel g�n�n kutland��� tarihler farkl� olsa da, ama� bir… O da kahve tutkunlar�n� bir araya toplay�p, bu �zel i�ecekten daha �ok keyif almalar�n� sa�layacak etkinliklere imza atmak.

  KAHVE �LE �LG�L� S�ZLER VE RES�MLER

  �ay�n kalabal�kla aras� iyidir kahve yaln�zl�k ister.

  �ekersiz bir fincan T�rk kahvesinin verdi�i huzura a����m.

  “Hayat�m� kahve ka��klar�yla �l��yorum.” (T. S. Eliot)

  Beklemedi�in bir anda sana uzat�lan kahve ba�kad�r. Is�t�r insan�n i�ini.

  Kahve hat�r i�idir. K�ymet bilenle i�ilir.

  Baz� kahveler uzaklara bak�larak i�ilir. Kahve kokusu, hasret kokar bazen. Yudumunda bolca �zlem. Telvesinde bolca g�zya�� vard�r.

  Bana g�re d�nyan�n en g�zeI icatIar�ndan bir tanesi taze kahve kokusudur. (Hugh Jackman)

  Bir pencere kenar�, yaln�zl�k, kahve kokusu ve en sevdi�in kitap. ��te huzur, mutluluk...

  Hayat bir kahve fincan gibidir bazen ac� bazen tatl� olur. �nemli olan kahvenin tad� de�il onu kiminle i�ti�inizdir.

  Kahve �ok ac�d�r asl�nda ama dost ile i�ilen kahvenin muhabbet vard�r tad�nda.

  Beni kimsenin tan�mad��� bir yer ar�yordum, bir kahve i�ip d���nmek i�in. (Cesare Pavese)

  En sevdi�im huzur veren iki koku. Sahaftan buram buram ya�anm��l�klar kokan kitab�m�n kokusu ve kahve kokusu.

  Sal s�zlerini d��lerime �imdi, a�k koyal�m gecenin gizemine, sen, ben ve iki sade kahve...

  ”Atalar bu s�z� bo�a dememi� k�rk y�l dostluk sa�lar bir fincan kahve. Ola ki bu d�rtl�k yerini bulur �u g�nl�m� da�lar bir fincan kahve.” (Hanifi Kara)

  Kahve kokusunu seviyorum ��nk�; insana canl�l�k veren, derin anlaml� ve g�zel bir koku.

  Beni cinnetten ��karan bir �ey varsa o, kahve haz�r deniIdi�inde kahvenin haz�r oImamas�d�r. (J. D. SaIinger)

  D�NYA KAHVE G�N� KUTLANAN �LKELER

  – Danimarka: 6 May�s

  – Brezilya: 24 May�s

  – Kolombiya: 27 Haziran

  – Kosta Rika: -2 Eyl�l

  – �rlanda: 19 Eyl�l

  – Mo�olistan: 20 Eyl�l

  – Almanya: Eyl�l ay�n�n ilk cumartesisi

  – Yeni Zelanda, Norve�, Malezya, Macaristan, Etiyopya, �ngiltere, �sko�ya, Kanada, Avustralya, �svi�re: 28 Eyl�l

  – G�ney Afrika, �sve�, Amerika, Japonya, Avusturya, Romanya, Filipinler, Tayvan: 29 Eyl�l

  Yazı kaynağı : www.aksam.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  kayserispor trabzonspor maçı canlı izle hd

  1ziyaretçi

  kayserispor trabzonspor maçı canlı izle hd Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kayserispor Trabzonspor ma�� HD izle canl�, Kayserispor TS Canl� bein sports

  Kayserispor Trabzonspor izle canl� yay�n naklen kesintisiz HD full

  Bahigo Landing Page

  Bedava bahisler 30 gün boyunca geçerlidir.

  Bonus, müşteri, hesap, hane, ödeme bilgileri, paylaşılan bilgisayar (örn. iş yeri, internet kafe vb.) ve IP adresi başına yalnızca bir kez kullanılabilir.

  Bahigo, mevcut müşterilerin birden fazla kayıt veya yeni kayıt olması durumunda bonusu ve elde edilen kazançları iptal etme hakkını saklı tutar.

  Bahigo, yukarıdaki hükümlere uyulmaması durumunda, bonusu ve bundan elde edilen kazançları geriye dönük olarak düşme hakkını saklı tutar.

  Bahigo'nun genel hüküm ve koşulları geçerlidir.

  Bedava bahis ile kazanılan tutarlarda herhangi bir çevrim gerekmez. Ancak, para çekme talebinde bulunmadan önce yatırım yapmış olmanız gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : ffapc.com

  CANLI | Kayserispor - Trabzonspor Maçını Canlı İzle (Maç Linki)

  CANLI | Kayserispor - Trabzonspor Maçını Canlı İzle (Maç Linki)

  (SAYFAYI YENİLEMEK İÇİN TIKLAYIN)

  Kayserispor - Trabzonspor maçı sona erdi. Mücadeleyi Trabzonspor 2-1 kazandı.

  83' GOL Topu Kayserispor ceza sahasına kadar taşıyan Gomez, yanındaki Umut Bozok'a pası aktardı. Kaleci ile karşı karşıya kalan Umut Bozok, topu ağlara gönderdi. Bordo-Mavili ekip, 1-0 geriye düştüğü maçta 2-1 öne geçti.

  78' GOL Penaltıyı kullanmak için topun başına geçen Bakasetas, ortaya doğru çok sert vurdu. Yunan futbolcu topu ağlara göndererek, esşitliği yakaladı.

  77' PENALTI Trezeguet, Onur'un dirseğiyle yaptığı müdahale sonucu ceza sahası içinde yerde kaldı. Trabzonspor, VAR incelemesinin ardından penaltı kazandı.

  61' Marek Hamsik köşe atışını kullanırken sahaya yabancı madde atıldı. Karşılaşma kısa süreliğine durdu.

  56' Bakasetas, sağ kanattan ceza yayı önüne sürüklediği topu Siopis'e attı. Siopis, sağ kanattaki Abdülkadir'i gördü. Önünü boşaltan Abdülkadir kaleyi denedi. Top, kaleci Bilal'in kucağına geldi.

  53' ÇİZGİDEN ÇIKTI | Trabzonspor gole çok yaklaştı. Hamsik'in mükemmel ara pasını ceza sahası sağ çaprazında Gomez kontrol etti ve şutunu çekti. Kaleciyi de geçen topu kale önünde Onur uzaklaştırdı.

  51' DİREK Trabzonspor'da Hamsik, sol kanattan korneri kullandı. Uzak direkte Gomez'in kafa ile indirdiği top yan direkten oyun alanına geri döndü. Dönen topa altı pasın önünde Trezeguet dönerek vurdu. Top, yandan az farkla auta gitti.

  49' Kayserispor'da Ramazan, sağ kanatta ceza sahasının uzağından çok iyi ortaladı. Gavranovic, altı pas içinde uygun pozisyonda kafa ile topu auta attı.

  Mücadelenin ikinci yarısı başladı.

  Kayserispor - Trabzonspor maçının ilk devresi sona erdi.

  42' Trabzonspor'da Abdülkadir, ceza sahası sağ çaprazda kafa ile indirdi. Gomez'in altı pas içindeki kafa vuruşunda kaleci Bilal gole izin vermedi.

  28' Trabzonspor beraberliğe çok yaklaştı. Bakasetas topu ileriye taşıdı ve ceza sahasındaki Trezeguet'i buldu. Trezeguet'in penaltı noktasının hemen solundan çektiği şut yandan az farkla auta gitti.

  24' GOL | Kayserispor, Gavranovic'in golüyle öne geçti. Trabzonspor'da kaleci Uğurcan'ın kısa pasında Thiam araya girdi ve bekletmeden Gavranovic'i buldu. Gavranovic, yay üzerinde rakibini geçti ve ceza sahasına girerek, şutunu çekti. Top, kalecinin sağından geçerek ağlarla buluştu.

  19' Trabzonspor'un hızlı hücumunda Baksetas ceza sahası sol çaprazdan içeriye çevirdi. Kalci Bilal'in dokunduğu top ceza sahasında boşta kaldı ve savunma son anda araya girerek topu uzaklaştırdı.

  18' Kayserispor'da Cardoso, merkezde ceza sahasının önünde rakibini çok iyi geçti ve şutunu çekti. Kaleci Uğurcan gole izin vermedi.

  9' GOL İPTAL | Kayserispor'da Thiam, Mensah'ın ceza sahası arkasına attığı ara pasta topla buşuştu. Sol çaprazdan şutunu çeken Thiam golü attı. Ama ağlara giden top, ofsayt gerekçesiyle gol değeri kazanmadı.

  7' Trabzonspor'da Gomez, Bartra'nın harika pasında savunma arkasına sarktı ve ceza sahası sağ çaprazından şutunu çekti.. Kaleci Bilal net fırsatta gole izin vermedi.

  Kayserispor - Trabzonspor maçı başladı.

  Yazı kaynağı : ajansspor.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  hepimiz aynı kilimin desenleriyiz ne demek

  1ziyaretçi

  hepimiz aynı kilimin desenleriyiz ne demek Ne90'dan bulabilirsiniz

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. Cevaplarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

  Soru:Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ 1. ÖRNEK KOMPOZİSYON

  Hepimiz ancak bir olursak bu vatan toprağında bir anlam kazanabiliriz. Tek tek bir puzzlenın parçaları gibi eksik yarım kalırız. Ancak bütün puzzlelar bir araya gelirse bir resim ortaya çıkabilir. Bu ülkenin her bir ferdi aynı değere sahiptir. Ne kadar farklı olursak o kadar zengin oluruz. Türk, Kürt, Arap, Laz ya da Müslüman, Hristiyan, Yahudi fark etmez önemli olan bütün bu zenginliğin bir arada hoşgörü içinde mutlu olabilmeyi yaşamayı başarmasıdır. Çünkü insanlar ancak bir başkasının yaşamının güzelliği ve zenginliğiyle bu ülkeyi bir kilim gibi ince ince örebilirler.

  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ 2. ÖRNEK KOMPOZİSYON

  Kilimler bildiğimiz gibi binlerce motiflerle var olan desenlerden oluşur. Bu motifler kilimin güzel görünmesini, şık durmasını sağlar. Bunu dünyamıza uyarlarsak binlerce çeşitte insan olması kilim örneğiyle eşdeğer oluyor.  Kilimlerdeki motifler farklı olmalarına rağmen birbirini bütünler. İnsanlarda aynı şekilde dinleri, düşünceleri, yetenekleri, ten renkleri, ırkları ne kadar farklı olursa olsun birbirlerini bütünler. Farklılıklarımız bütün olmamıza engel olamaz.

  İnsan nerede ve nasıl bir hayatı olacağını doğarken seçemez. Bunu düşünerek ister zengin ister fakir olsun insanlar birbirlerine saygılı bir şekilde hayatını sürdürmelidir. İnsan hayata gelirken nasıl bir aileden vs. doğacağını bilemez ama nasıl bir karakteri olacağını kendi belirler.

  Bazı insanlar kendini ön plana atmayı sever ya da hayatları o yönde ilerler. Aynı kilimlerde baskın gelen motifler gibi örneklendirebiliriz. Şöyle ki geride duran insanlar, alt kademede olan insanlar hep küçük görülür. Verdiğimiz kilim örneğinde olduğu gibi büyük motifleri tamamlayan küçük motiflerdir.

  Sonuç olarak, hepimiz bir olursak bu topraklarda bir anlam kazanmış oluruz. Ne kadar farklı olursak o kadar zengin bir toplum oluruz. Önemli olan farklı insanlar olmamız değil bu farklılıklara hoşgörü ile bakarak huzurlu bir şekilde yaşamamızdır.

  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ 3. ÖRNEK KOMPOZİSYON

  Günlük hayatta gördüğümüz kilimlerin üzerilerinde yüzlerce hatta binlerce desen bulunur. Bütün bu desenler halının daha güzel görünmesini, estetik açıdan daha şık durmasını sağlar ve bu desenler farklı olsalar bile birbirlerini tamamlarlar.

  İnsanlar da farklı özelliklere sahiptir. İnsanların dilleri, düşünceleri, tecrübeleri, hobileri, yetenekleri vs. birbirinden farklıdır. Ancak bu farklılık bir arada yaşamaya engel değildir. Birbirimizden farklı olmamız milletçe ayakta durmayacağımız anlamı taşımaz. Nasıl ki bir halının desenleri birbirlerini tamamlıyorsa, toplumu oluşturan insanlar da farklı özellikleriyle birbirlerini tamamlarlar.

  Her zaman bu bilinçte olmalı, toplumda kendimize yer edinmek adına, toplumun bir ferdi olduğumuzu unutmamalıyız.

  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Forum Sayfa Cevapları

  6. Sınıf Sosyal Bilgiler “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap : Günlük hayatta gördüğümüz kilimlerin üzerinde yüzlerce Hatta binlerce desen bulunur bütün bu desenler halının daha güzel görünmesini estetik açıdan daha şık durmasını sağlar.

  Bu desenler farklı olsalar bile birbirlerini tamamlarlar insanlarda Farklı özelliklere sahiptir insanların dilleri düşünceleri tecrübeleri Hobileri yetenekleri birbirinden farklıdır Ancak bu farklılık bir arada yaşamaya engel değildir birbirimizden farklı olmamız millet milletçe ayakta duramayacağımız anlamına anlamı taşımaz.

  Nasıl ki bir Halının desenleri birbirini tamamlıyorsa toplumu oluşturan insanlarda farklı özellikler ile birbirini tamamlar.  her zaman bu bilinçte olmalı toplumda kendimize yer edinmek adına toplumun bir Ferdi olduğumuzu unutmamalıyız.

  Cevap : Hepimiz güzel ülkemizde farklı dil din ırk ve mezheplere sahip insanlarla birlikte yaşıyoruz Burada hep farklılık Ülkemiz adına bir zenginlik anlamına geliyor.

  Bu yüzden insanlar arasında farklılıklara saygı ve hoşgörü duygusunun olması huzurlu bir yaşam için çok gereklidir insanları dinine mezhebine veya ırkına göre sevmemeliyiz yaradandan ötürü Yaradılanı sevmeliyiz Eğer bu insan bizden değil bunun soyu farklı Dini farklı diye düşünürsek farklılıklara saygı duymuyoruz demektir Oysa herkesi yaradan bizi de yaratmıştır kilimin desenleri farklı olmasına rağmen bir araya geldiğinde çok güzel bir görüntü oluşturur yani her desem kilim için zenginlik demektir ülkemizde yaşayan dini ırkı mezhebi farklı olan insanlarda tek başına bir şey ifade etmeyebilir Fakat her bir ülkemize zenginlik Katar bunun için bir araya bir arada yaşamaya barış ve kardeşlik içinde yaşamayı önem vermeliyiz böyle yaparsak toplum huzuru için de çok faydalı bir iş yapmış oluruz.

  Sonuç olarak insanları dinine ırkına göre değil de yaradandan ötürü sevmeli hoș görmeliyiz her farklılığın bir Zenginliğin bir zenginlik olduğu bilinciyle Hareket edersek doğru yoldayız demektir.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu kompozisyon

  hepimiz aynı kilimin desenleriyiz

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu bir kompozisyon yazınız

  Verilen ifade ile kilimi ilişkilendirerek Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu bir kompozisyon yazınız

  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ 1. ÖRNEK

  Kilim bilindiği üzere farklı renklerdeki ipliklerden yararlanılarak yapılan ve çeşitli motiflere ve desenlerden oluşan halıdan küçük eşyalardır.

  Ülkeyi ve bayrağı kilim olarak ele alırsak, bizlerde bu ülke ve bayrak altında yaşayan dili, dini ve rengi farklı insanlar olmaktayız. Bir kilime güzellik katan, farklı renklerin birleşmesiyle oluşan motiflerdir. Eğer o renkler ve uyum olmazsa ortaya bir motif çıkmaz ve kilimin hiçbir anlamı kalmaz.

  Biz de bu ülke ve bayrak altında yaşıyorsak birbirimize saygı ve sevgi çerçevesi içinde yaşamamız gerektiğini unutmamalıyız. Toplum olarak aynı ilkeler altında ortak bir şekilde hareket etmeliyiz.

  Bunun neticesinde dil, din ve ırk ayrımı yapmadan bir bütün olarak hareket edersek uyum ve ahengi çok güzel bir şekilde yakalarız ve bir kilimi oluşturan desenlerden farkımız olmaz.

  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ 2. ÖRNEK

  Kilimler bildiğimiz gibi binlerce motiflerle var olan desenlerden oluşur. Bu motifler kilimin güzel görünmesini, şık durmasını sağlar. Bunu dünyamıza uyarlarsak binlerce çeşitte insan olması kilim örneğiyle eşdeğer oluyor. Kilimlerdeki motifler farklı olmalarına rağmen birbirini bütünler. İnsanlarda aynı şekilde dinleri, düşünceleri, yetenekleri, ten renkleri, ırkları ne kadar farklı olursa olsun birbirlerini bütünler.

  Farklılıklarımız bütün olmamıza engel olamaz. İnsan nerede ve nasıl bir hayatı olacağını doğarken seçemez. Bunu düşünerek ister zengin ister fakir olsun insanlar birbirlerine saygılı bir şekilde hayatını sürdürmelidir. İnsan hayata gelirken nasıl bir aileden vs. doğacağını bilemez ama nasıl bir karakteri olacağını kendi belirler. Bazı insanlar kendini ön plana atmayı sever ya da hayatları o yönde ilerler. Aynı kilimlerde baskın gelen motifler gibi örneklendirebiliriz. Şöyle ki geride duran insanlar, alt kademede olan insanlar hep küçük görülür. Verdiğimiz kilim örneğinde olduğu gibi büyük motifleri tamamlayan küçük motiflerdir.

  Sonuç olarak, hepimiz bir olursak bu topraklarda bir anlam kazanmış oluruz. Ne kadar farklı olursak o kadar zengin bir toplum oluruz. Önemli olan farklı insanlar olmamız değil bu farklılıklara hoşgörü ile bakarak huzurlu bir şekilde yaşamamızdır.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  antalya ticaret odası seçimleri kim kazandı

  1ziyaretçi

  antalya ticaret odası seçimleri kim kazandı Ne90'dan bulabilirsiniz

  ATSO seçimlerini mevcut Başkan Davut Çetinin kırmızı listesi kazandı

  ATSO seçimlerini mevcut Başkan Davut Çetin’in kırmızı listesi kazandı

  ATSO'da seçim günü

  ATSO'da seçim günü

  ATSO Başkanı Davut Çetin ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar'ın yarıştığı seçime sabah saatlerinden itibaren yoğun katılım gözlendi. Seçimde, 283 komite üyesi ile 117 meclis üyesinin seçimi yapılıyor.

  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI. (DAVUT CETIN) (FOTO:ANTALYA-DHA)

  'Kırmızı' renkli listeyle seçime giren ATSO Başkanı Davut Çetin ile 'mavi' renkli listeyle seçime giren Ali Bahar'a ait renkler ve seçim şarkılarıyla alanda renkli görüntüler oluştu.

  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

  ATSO Başkanı Davut Çetin 34'üncü Grup Motorlu Taşıt Parça ve Aksesuarları Bakın ve Onarımı Meslek Komitesi'nde oyunu kullandı. ATSO Başkanı Çetin, sandıklarda oy kullanma işleminin 10.00 itibarıyla başladığını ve güzel bir seçim yaşandığını söyledi. Çetin, seçimlerin ATSO ve tüm üyelerine hayırlı olmasını diledi. Öte yandan, daha önce ATSO Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Reşat Güney ise seçimden çekildi.

  Kepez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın yetkisinde Gazi Bulvarı üzerindeki ATSO Hizmet Binası’nda yapılacak seçimlerde 49 meslek komitesinde üyeler sektörlerine göre toplamda 277 komite üyesi ve 114 meclis üyesini belirleyecek. Ardından süreç Başkan, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu seçimleri ile tamamlanacak.


  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)


  ANTALYA'NIN EN BUYUK SIVIL TOPLUM ORGUTU ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI'NDA (ATSO), UC ADAYIN YARISTIGI SECIM BASLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
   

  Yazı kaynağı : www.gunhaber.com.tr

  Batı Akdeniz’de seçim yaklaştı, rekabet kızıştı

  Batı Akdeniz’de seçim yaklaştı, rekabet kızıştı

  Fikri CİNOKUR

  ANTALYA - Türkiye siyasetinde erken seçim tartışmaları sürerken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) seçimleri de siyaseti ısıtıyor. Bazı oda ve borsalardaki seçimler AKP ile muhalefetin seçimi olarak nitelendiriliyor.

  Batı Akdeniz Bölgesi’nde en hareketli seçimin odağında ise Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) yer alıyor. DÜNYA Gazetesi olarak Batı Akdeniz bölgesindeki oda ve borsalarda seçim nabzını tutmaya çalıştık. Büyük oda ve borsalarda yapılacak seçimlere elbette yerel siyaset de damga vuruyor. Bu nedenle oda ve borsalarda yapılacak seçimler iktidar ile muhalefet partileri arasında da 2023’te yapılacak seçimler için de nabız yoklaması olacak.

  ATSO’da Çetin, Bahar ve Güney ile mücadele edecek

  Seçimlerin Kasım ayında yapılması beklenen ATSO’da başkanlık için mevcut başkan Davut Çetin, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ve EKİPDER başkanı Reşat Güney mücadele edecek. ATSO seçimlerinde Reşat Güney’in hiç şansı olmadığı belirtiliyor. Davut Çetin ile Ali Bahar geçmiş dönemlerde hem CHP il yönetimlerinde hem de ATSO yönetim kurullarında birlikte görev yapmışlardı. Geçen dönem başkanlığı az farkla kaybeden Bahar, o seçimden bu yana hiç boş durmuyor ve sürekli üyelerin nabzını tutarak her platformda ATSO’ya aday olduğunu belirtiyor. ‘Projeci başkanlar’ olarak bilinen ATSO Başkanı Çetin ile Antalya OSB Başkanı Ali Bahar seçimlerde kullanılacak oy pusulasının renklerini de belirledi. Buna göre Başkan Davut Çetin, zafer ve başarıyı simgeleyen kırmızı rengi, Ali Bahar da özgürlük ve barışı simgeleyen maviyi tercih etti. Her iki başkan da sosyal medyayı çok iyi kullanarak yaşama geçirdikleri projeleri üyeler ve kamuoyu ile paylaşarak, dikkat çekmeye çalışıyor.

  MATSO’da seçim hareketi

  Tarım ve turizm ağırlıklı ekonomisi olan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MATSO) seçimleri 9 Ekim 2022’de yapılacak. Başkanlık için Seydi Tahsin Güngör ile mali müşavir Turgay Akar mücadele edecek. Turgay Akar’ı AKP Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın desteklediği konuşuluyor. Akar, sosyal medyada meslek komiteleri ve tüm üye listesini talep etmelerine rağmen MATSO yönetimi tarafından verilmediğini iddia etti.

  MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör yaptığı açıklamada, üye ve meslek komiteleri listelerinin verilmesi konusunda TOBB’a bilgi verdiklerini, buradan gelecek yanıta göre hareket edeceklerini, Turgay Akar’ın konuyu çarpıttığını bildirdi.

  ALTSO’nun seçimi 5 Kasım’da

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) seçim 5 Kasım’da yapılacak. Önümüzdeki yerel seçimlerde ilçe belediye başkanlığına aday olacağını açıklayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin bu kez görev almayacağını bildirdi. Başkanlık için üç adayın çekişeceği ALTSO’da da seçim heyecanı yüksek olacak gibi görünüyor. Corendon Alanyaspor Yönetim Kurulu’nda birlikte görev yapan Eray Erdem ile Bilal Gömeç, ALTSO seçimlerinde karşı karşıya gelecek. Bölgede Süleymancı cemaatine yakınlığı ile bilinen Tunahan Toksöz’de başkanlığa aday oldu. Seçimde Eray Erdem’in diğer rakiplerine göre daha avantajlı olduğu ifade ediliyor.

  Kumluca TSO’da dört aday

  Başkan Murat Hüdavendigar Güney’in aday olmadığı Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) seçim 5 Kasım yapılacak. Güney’in aday olmaması nedeniyle KUTSO Meclis Başkanı Fahri Özen, önceki dönem KUTSO yönetim kurulu üyeleri Turgut Acar ve Hüseyin Aykurt ile Hüseyin Darıyemez başkanlık için çekişecek. Murat Hüdavendigar Güney, başkanlık için yarışacak üç adayın da arkadaşı olduğunu ve birlikte KUTSO organlarında görev yaptığını, bu nedenle adaylar arasında taraf olmayacağını bildirdi.

  Kumluca Ticaret Borsası da seçimi 8 Ekim’de yapmak istiyor. Borsa Başkanı Fatih Durdaş’ın karşısına henüz aday çıkmadı. Ancak, Durdaş, rakip çıkacakmış gibi seçim çalışmalarını sürdürüyor.

  Isparta TSO’da Başkan Tutar, Çelik ile çekişecek

  Yasal yükümlülüklerini yerine getirerek 2 bin 500 firmanın oy kullanma hakkı elde ettiği Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) seçimi 1 Ekim’de yapılacak. Geçen aya kadar rakipsiz görülen ITSO Başkanı Mustafa Tutar’ın karşısına 3 aday birden çıkacak. ITSO seçimi ise başkan Mustafa Tutar ile AKP’li Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ortağı Metin Çelik arasında geçeceğe benziyor. Bu arada en zor durumda kalan ise Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen olacak. Çünkü başkan Tutar, önceki dönem ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yönetim kurulunda görev almıştı. Başdeğirmen’in Belediye Başkanı seçilmesi sonrası Mustafa Tutar da ITSO Başkanlığına seçilmişti. Başdeğirmen, ITSO’da birlikte görev yaptığı Mustafa Tutar’ı mı yoksa ortağı Metin Çelik’i mi destekleyecek? Isparta’da merak edilen tek konu bu. Şükrü Başdeğirmen’in işi gerçekten zor. Büyük çekişmeye sahne olacak ITSO’da Tutar ve Çelik’in yanı sıra lokanta işletmecisi Nuri Top ile OSB’de işletmesi bulunan Murat Çulcu’nun da adı adaylık için geçiyor.

  Isparta Ticaret Borsası’nda Adar rahat

  Kent ihracatını artırmak için birçok projeye imza atan Isparta Ticaret Borsası’nda seçim ITSO ile aynı tarihte yapılacak. Şu ana kadar Isparta Ticaret Borsası Başkanlığı’na mevcut başkan Ahmet Adar dışında aday olacağını açıklayan çıkmadı. Başkan Adar, şimdilik rahat görünüyor.

  Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nda (YALTSO) seçim takvimi henüz belirlenmedi. İlk dönemini yaşayan YALTSO Başkan Yalçın Kurucu yeniden aday olurken, karşısına çıkan henüz bir aday yok. 1003 üye bulunduğunu belirten Kurucu, yönetimde ilk dönem olmasına rağmen bu sürede YALTSO hizmet binası ile ilçeye bir okul kazandırdıklarını söyledi.

  BUTSO’da Keyif’in karşısına ikinci kez Dalgar çıkacak

  Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) seçimin 2 Ekim’de yapılması için İlçe Seçim Kurulu’na talepte bulunacak. BUTSO’da 4 dönem başkanlık yapan Yusuf Keyik’in karşısına ise önceki dönemlerde AKP yönetimlerinde bulunan Osman Dalgar ikinci kez aday olarak çıkacak. Ancak dedikodulara göre AKP yöneticileri Dalgar’ı, CHP’li Burdur Belediyesi ile işbirliği yaptığı gerekçesiyle desteklemeyecek. CHP’lilerin de Osman Dalgar’ı AKP’li olmasından dolayı desteklemeyecekleri konuşuluyor. Böylece Osman Dalgar’ın, siyasi cephelerden destek alamaması kazanma şansını zora soktuğu ifade ediliyor.

  Burdur Ticaret Borsası da seçimleri BUTSO gibi 2 Ekim’de yapmayı planlıyor. Şu ana kadar Burdur Ticaret Borsası’nda Başkan Ömer Faruk Gündüzalp’in karşısına aday çıkmadı. Burdur’un en büyük ilçelerinden Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim takvimi henüz belirlenmedi. Dört dönem başkanlık yapan Hasan Mecikoğlu 5. kez aday olduğunu açıkladı. Meçikoğlu’nun karşısında henüz aday görünmüyor.

  IMEAK DTO şubelerinde seçim takvimi belli değil

  Başkanlığını Tamer Kıran’ın yaptığı IMEAK Deniz Ticaret Odası’na bağlı şubelerde seçim takvimi henüz belirlenmedi. Şube seçim takvimi merkez tarafından belirlenecek. Şube seçimlerinden sonra IMEAK DTO Genel merkez seçimi yapılacak. DTO Antalya Şubesi seçimi ekim sonu kasım başında yapmak istiyor. Şu ana kadar Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin’in karşısına aday çıkmadı. Ancak, IMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran’ın karşısına bir adayın çıkması halinde şube seçimleri de etkilenecek. Eğer genel merkezde Kıran’a karşı aday çıkması halinde DTO şubelerinde ister istemez seçimler çok adaylı ve çok hareketli geçeceğe benziyor. Dönemin AKP Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu ile birlikte denizcilere KDV’siz akaryakıt temin edilmesini öngören yasanın çıkarılmasını sağlayan CHP eski Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, IMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran’ın danışmanı olarak Antalya şubesi yönetim kurulu toplantılarına katılması ‘Gölge Başkan’ olarak yorumlanıyor.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  ATSO seçimlerinde oy verme işlemi devam ediyor

  ATSO seçimlerinde oy verme işlemi devam ediyor

  53 bine yakın üyesiyle şehrin en büyük sevil toplum örgütü konumundaki Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) seçim heyecanı başladı.

  ATSO yerleşkesinde sabah saat 10.00'da, 76 sandıkta oy verme işlemi başladı. Adaylar Davut Çetin, Ali Bahar ve Reşat Güney 49 meslek komitesinde, 283 komite üyesi ve 117 meclis üyesini belirleyecek. Daha sonra süreç başkan, yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanı, TOBB Delegeleri ve disiplin kurulu seçimleri ile tamamlanacak. Seçimlerde ATSO'nun mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin 'kırmızı', Antalya OSB Başkanı Ali Bahar 'mavi', Ekonomi İş Geliştirme ve Planlama Derneği (EKİPDER) Başkanı Reşat Güney 'beyaz' renkli listelerle yarışıyor. Oy verme işlemi saat 17.00'da sona erecek.

  Katılımın yoğun olduğu seçimde Çetin ve Bahar, aynı fotoğraf karesinde birliktelik mesajı verdi. - ANTALYA

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  0541 li numaranın kime ait olduğunu öğrenme

  1ziyaretçi

  0541 li numaranın kime ait olduğunu öğrenme Ne90'dan bulabilirsiniz

  Numara Sorgulama İşlemi - Arayan Kim Uygulaması ile Telefon Numarasından İsim Sorgulama

  Numara Sorgulama İşlemi - Arayan Kim Uygulaması ile Telefon Numarasından İsim Sorgulama

  Telefon numaralarımız günümüzde maalesef bir şekilde bizleri arayan bahis siteleri, reklam yapan kuruluşlar veya başka kişilerin eline geçebilmektedir. Bu kişilerin bazı zamanlar numaralarını gizleyerek bizleri arıyorlar. Çoğu zaman taciz boyutuna gelecek şekilde ısrarlar aramaya başlıyorlar. Bu çağrıyı kimin yaptığını öğrenmek artık zor değildir. Bu numara kimin? Telefondan numara sorgulama işlemleri artık kolay. İşte numara sorgulamak için yapmanız gerekenler.

  NUMARA SORGULAMA

  Kim bu numara sorusunu hemen hemen herkes sorgulamıştır. Herkesin merakla öğrenmek istedikleri bilinmeyen numaraların kime ait olduğu, bu numaraların nasıl sorgulandığıdır. Günümüzde hızlı gelişmekte olan teknoloji sayesinde her şeyi kolay ve rahat bir şekilde erişebiliyoruz. Bizleri arayan bilinmeyen numarayı eğer ki sizi rahatsız ediyorsa savcılığa giderek dilekçe yazarak sizi rahatsız eden kişiyi öğrenebilirsiniz. Telefon numarası sorgulama diğer bir yöntem ise telefon faturası kesildikten sonra sizleri arayan bilinmeyen numarayı görebilme imkânınız var. Yapmanız gereken ilk şey fatura detaylarını incelemek, sizi arayan bilinmeyen numaranın aradığı tarih belgesine ulaşmaktır.

  NUMARADAN İSİM BULMA

  Bu numara kimin diyorsanız numaradan isim bulma yöntemini deneyin. Böylelikle kimin numarası olduğu ortaya çıkmaktadır. Kimliği belirsiz kişiler tarafından can sıkıcı bir şekilde düzenli olarak aranıp rahatsız ediliyor ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu muhtemelen çokça merak ediyorsunuz. Hangi operatörü kullanıyorsanız, o operatöre sizi arayan kişinin numarasını mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Yahut bilinmeyen numaralar servisi olan 118 80'i arayarak da öğrenme imkânı bulabilirsiniz. Tarifeye göre; Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone tarifesi 60 saniye 3,48 kuruş kesiliyor.

  VODAFONE NUMARA SORGULAMA

  Sizi arayıp rahatsızlık veren bilinmeyen numara öğrenmek istiyorsanız birçok farklı yöntemi kullanarak bulabilirsiniz. Bunlar:

  Öncelikle Vodafone operatörüne bağlı olmak,

  Daha sonra 7048'e kısa mesaj göndererek ulaşabilirler. Mesajın başına KIM yazıp boşluk bırakıp ya da * tuşlayıp 10 haneli numaranızı yazıp (Örnek:5XXXXXXXXX->7048) mesaj gönderip öğrenebilirsiniz.

  TURKCELL NUMARA SORGULAMA

  Turkcell operatörüne bağlı olan kişiler, kendilerini arayıp rahatsız oldukları bilinmeyen numaraları öğrenebilirler. Bunun için:

  KIM yazıp 2200'a göndererek (Örnek: 5XXXXXXXXX -> 2200) mesaj göndererek, sizi kimin ne zaman kaç kez aradığını belirten "Kim Aramış" SMS'lerini almaya başlarsınız. 2200'a gönderdiğiniz bilinmeyen numara sorgulama tüm vergiler dahil 4.5 TLdir.

  Turkcell hatlı telefonunuzdan 11832'ye yapacağınız aramanın ücreti ise dakika başına herşey dahil 1,8 TL'dir. Bu numarayı arayarak da sizi arayan bilinmeyen bumara hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  TÜRK TELEKOM AVEA NUMARA SORGULAMA

  Sizi rahatsız eden bilinmeyen numarayı veya o numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için kullandığınız tarifeye göre birçok yöntemi vardır. Bunlar:

  www.turktelekom.com.tr sayfasında İşlemler menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisi'ne ulaşabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  İsme göre arama yapmak için ise, aralarında birer boşluk bırakarak isim ve soyadı yazarak 11855'e SMS olarak gönderebilirsiniz. Bunun için" KAYIT" yazıp 11855'e SMS gönderdiğiniz zaman rehbere numaranızı kaydedebilir, " IPTAL" yazıp gönderdiğiniz zaman da rehberden numaranızı çıkarabilirsiniz.

  Diğer bir yöntem ise, telefonunuzun tuşlama menüsüne " *100# " sayısını tuşladığınız zaman, telefonunuzun bilinmeyen numaralar servisine giriş yapmış olursunuz. Bu şekilde merak ettiğiniz bilinmeyen numara hakkında bilgi sahibi olursunuz.

  11855 numarasını arayarak numaraya ya da isme göre de sizi arayan bilinmeyen numara hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Rehberde Kayıtlı Olmayan 0541'li Numaradan Bu Bayram da Tebrik Mesajı Geldi. Şüpheler Tesisatçı Üzerinde Yoğunlaşıyor....

  Rehberde Kayıtlı Olmayan 0541'li Numaradan Bu Bayram da Tebrik Mesajı Geldi. Şüpheler Tesisatçı Üzerinde Yoğunlaşıyor....

  Ankara, Balgat'ta yaşayan Kutalmış Ailesi, 10 yıldır her bayram, yılbaşı ve kandilde olduğu gibi bu yıl da bilinmeyen numaradan gelen tebrik mesajnın tedirginliğini yaşıyor. Akşam saatlerinde Faruk Kutalmış(36)'ın WhatsApp'ına 0541'le başlayan bir numaradan gelen “Sizin ve ailenizin Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” şeklindeki mesajın ardından numaranın kime ait olduğu ve aileyi nereden tanıdığı sorusu bir kez daha gündeme gelirken, mesajın gönderildiği numarayı geri arama seçeneğine ise bu yıl da cesaret edilemedi.

  Konuyla ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, söz konusu şahsın hiçbir bayram, kandil ve özel geceyi sektirmeden 10 yıldır düzenli olarak tebrik mesajı yolladığını belirten Faruk Kutalmış, “Bugüne dek 60'ın üzerinde mesaj aldık kendisinden. Eskiden SMS atardı, son 2-3 yıldır ise WhatsApp'tan yürüyor. Genelde en fazla 2-3 cümlelik kısa iletiler şeklinde. Kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyor, Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyor ve konuyu kapatıyor. Bunlar dışınada herhangi bir şekilde bizimle temasa geçmiş değil ama belli ki vefalı bir insan” derken, bir gün mutlaka mesajı gönderen kişiyle tanışmak istediğini ifade etti.

  Evlendikten sonra başladı

  Faruk Bey'in eşi Tuğçe Kutalmış(35) ise, mesajların evlendikten kısa bir süre sonra gelmeye başladığına dikkat çekerken, “Ben başta Faruk'un bir akrabası heralde diye düşündüm. O da bizim taraftan sanıyomuş. Bu şahıs her kimse büyük ihtimalle ikimizi birden tanıyor ve düğünümüzle bir ilgisi olmalı” sözleriyle de şüphelerinin nikah memuru, düğün salonu işletmecisi, perdeci ya da mobilyacı üzerinde yoğunlaştığını dile getirdi.

  Tesisatçı şüphesi

  “Kafiyeli bayram mesajı olsa biliyorum ki benim baba tarafından. Bizim gelenek oldu o artık. İlk kim başlattı bilmiyoruz ama her bayram birisi salıyor onu piyasaya, herkes birbirine gönderiyor. Bununkilerde kafiye yok. Baba tarafını böylece çıkarıyoruz" diyen Faruk Kutalmış ise, 0541'le başlayan numaraların genellikle tesisatçı, nakliyeci, sucu, emlakçı ve motokurye gibi esnaf kişilerce kullanıldığına dikkat çekti. 

  Kutalmış, "10 senede 2 semt ve 3 ev değiştirdik. İlk oturduğumuz evde klozeti tamir etmek için gelen tesisatçıyla biraz muhabbetimiz olmuştu ama yani 1 hafta ya sürdü ya sürmedi o iş. Yine de o olabilir mi diye düşünüyorum bazen. Yalnız bir adamcağıza benziyordu çünkü...." derken, olayın aydınlığa kavuşması için gerekirse bir gün eski mahallesine gidip o tesisatçıyla yüzleşmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi. 

  Gerçek bir profesyonel

  Gizemli şahsın düzenli bir çalışma yöntemi izlediğini ve bayramlarda ilk gün öğleden sonra, kandillerde ve yılbaşında ise akşam 21 – 21.30 arasında mesaj attığını söyleyen Faruk Kutalmış, bu düzenin sadece 2 yıl önceki Ramazan Bayramı'nda bozulduğunu belirtirken yaşadıkları endişeyi ise şu sözlerle anlattı:

  “O bayram ilk günün sonlarına kadar ses seda çıkmadı. Haliyle telaşlandık biz de.Başına bir şey mi geldi, Allah korusun öldü mü kaldı mı, bizi mi unuttu, bayramı mı unuttu diye içimiz içimizi yedi. Hatta ben dayanamayıp ilk defa bi cesaret aradım kendisini. Telefon yanıt vermedi ama yarım saat sonra tebrik mesajı geldi. Garip bir sevinç yaşadık o an... Sanki o mesaj olmasa bayram bayram olmayacakmış gibi... Bilmiyorum bunu tarif etmem çok zor...”

  Yazı kaynağı : zaytung.com

  0541 Hangi Hat? 541 Numarası Hangi Operatör?

  0541 Hangi Hat? 541 Numarası Hangi Operatör?

  Operatör firmaları olası mağduriyetleri en aza indirgemek için çaba göstermektedir. Kullanıcılar ise kafalarındaki sorulara uygun yanıtlar bulabilmek için müşteri temsilcilerinden bilgi almaya çalışmaktadır. Bu konulardan bir tanesi ise hangi numaranın hangi operatöre ait olduğu olmaktadır.

    Zaman zaman bilinmeyen numaralar tarafından aranan ya da rahatsız edilen kullanıcılar hemen numaranın hangi operatöre ait olduğunu öğrenmek istemektedir. Bu amaçla internette arama yapılmaktadır.

    0541 Hangi Operatöre Aittir?

    Sıkça aranan numaralardan bir tanesi de 0541 ya da 541 ile başlayan numaralar olmaktadır. Bu numara ile başlayan aramaların durumu merak edilmektedir. İnsanlar çeşitli endişeler ile yardım alacağı bir yere koşarken, doğru bilgiye ulaşmak daha önemli bir noktaya gelmektedir.

    Bu numara Vodafone firmasına ait bir numaradır. Ancak numaranın tamamını girmek güvenlik gerekçesi ile tam bilgi sağlamamaktadır. Sadece sıfır dışında olan ilk üç rakama göre numaranın operatörü belirlenmektedir. Bundan dolayı şahıs bilgisi değil de firma bilgisi ortaya çıkmaktadır. Buna göre 0541 veya 541 başlangıç numaralı aramalar Vodafone operatörü üzerinden yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  grup abdal pınar başından bulanır şarkı sözleri

  1ziyaretçi

  grup abdal pınar başından bulanır şarkı sözleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  PINAR BAŞINDAN BULANIR

  Pınar başından bulanır canım oy
  İner ovayı dolanır canım oy
  Sende çok hallar talanır canım oy
  Dağlar duman olur

  Çayır çimen olur
  Ben yâri görmesem
  Halım yaman olur halım yaman olur vay

  Hiç ovaya inmedin mi canım oy
  Aşk oduna yanmadın mı canım oy
  Can yakmadan doymadın mı canım oy
  Dağlar duman olur

  Çayır çimen olur
  Ben yâri görmesem
  Halım yaman olur halım yaman olur vay

  Yaz görmemiş kışa benzer canım oy
  Dert görmemiş başa benzer canım oy
  İçmiş de serhoşa benzer canım oy
  Dağlar duman olur

  Çayır çimen olur
  Ben yâri görmesem
  Halım yaman olur halım yaman olur vay

  Yazı kaynağı : www.turkusozu.net

  Grup Abdal – Pınar Başından Bulanır Şarkı Sözleri

  Grup Abdal - Pınar Başından Bulanır Şarkı Sözü | Şarkı Sözüm

  Pınar Başından Bulanır - Song Lyrics and Music by Musa Eroğlu arranged by BKayaa on Smule Social Singing app

  Pınar Başından Bulanır

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  tuna yayıncılık 9. sınıf tarih kitabı cevapları

  1ziyaretçi

  tuna yayıncılık 9. sınıf tarih kitabı cevapları Ne90'dan bulabilirsiniz

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları

  Bu yayınımızda değerli takipçilerimiz için “9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları” nı hazırladık.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları

  Tarihini bilmeyen bir toplum yok olmaya mahkumdur. Tarih bilinci kolay oluşturulan bir şey değildir. Çünkü tarih demek kültür demek tarih demek ulusların nasıl ortaya çıktığının milli bilincin oluşması demektir. 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı içerisinde yer alacak edinimler öğrencilerin ilerleyen yıllardaki eğitim düzeylerini ve çalışmalarının niteliğini doğrudan etkilemektedir. Bundandır ki öğrencilerin eğitim hayatlarının başlarında bu tür kazanımları eksiksiz alması hayati önem taşımaktadır. Bizler evvelcevap ailesi olarak bu önemin farkındayız. Bu sebeple öğrencilerimizin her zaman yardımcısı ve en önemli kılavuzu olmayı sürdüreceğiz.

  Takipçilerimiz sitemiz içerisinde yer alan 9. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları kısmına girerek aradıkları her türlü tarihi belge açıklamasına, görsele, ödeve, açıklama ve en önemlisi cevaba en hızlı, en güvenilir şekilde ulaşacaklardır. Çünkü bizler eğitimciler olarak ülkemizin geleceğine katkı sunmayı bir vazife kabul etmekteyiz. Takipçilerimizin gelişimine sunduğumuz her katkı biliyoruz ki ülkemizin de gelişmesine yardımcı olacaktır.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2022-2023 sayfa olarak çözümlerini yanıtları sizler için aşağıda sunduk. Tuna Yayınları 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı sayfa 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ve diğer sayfaların çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu dersin konuları, öğrencilerde tarih bilinci uyandırma öğrencilerin neden sonuç ilişkisi ile aralarında bağ kurarak tarihsel çıkarımlar yapmalarına yönelik olarak seçilmiştir. 9. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları ile çözümleri Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı 9. Sınıf çözümleri tablosu aşağıdadır.

  Destekçilerimiz gençler 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2022-2023’e girdiklerinde görecekler ki aradıkları her türlü cevap hemen karşılarında en açıklayıcı, en açık anlatıma sahip şekilde kendilerini bekliyor olacak. Siz kıymetli öğrencilerimize eğitim hayatlarında vereceğimiz her türlü destek ve katkı için bizler kendimizi şimdiden mutlu hissediyoruz. Sizlere sitemizden takip edeceğiniz 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınlarını yaparken kolaylıklar diliyor ailemizin üyesi olduğunuz için sizleri sevgiyle özlüyoruz.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2022-2023 hakkında ve yapılmasını istediğiniz sayfalar için aşağıdan yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları

  Bu yayınımızda değerli takipçilerimiz için “9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları” nı hazırladık.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları

  Tarihini bilmeyen bir toplum yok olmaya mahkumdur. Tarih bilinci kolay oluşturulan bir şey değildir. Çünkü tarih demek kültür demek tarih demek ulusların nasıl ortaya çıktığının milli bilincin oluşması demektir. 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı içerisinde yer alacak edinimler öğrencilerin ilerleyen yıllardaki eğitim düzeylerini ve çalışmalarının niteliğini doğrudan etkilemektedir. Bundandır ki öğrencilerin eğitim hayatlarının başlarında bu tür kazanımları eksiksiz alması hayati önem taşımaktadır. Bizler evvelcevap ailesi olarak bu önemin farkındayız. Bu sebeple öğrencilerimizin her zaman yardımcısı ve en önemli kılavuzu olmayı sürdüreceğiz.

  Takipçilerimiz sitemiz içerisinde yer alan 9. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları kısmına girerek aradıkları her türlü tarihi belge açıklamasına, görsele, ödeve, açıklama ve en önemlisi cevaba en hızlı, en güvenilir şekilde ulaşacaklardır. Çünkü bizler eğitimciler olarak ülkemizin geleceğine katkı sunmayı bir vazife kabul etmekteyiz. Takipçilerimizin gelişimine sunduğumuz her katkı biliyoruz ki ülkemizin de gelişmesine yardımcı olacaktır.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2019 2020 sayfa olarak çözümlerini yanıtları sizler için aşağıda sunduk.  Tuna Yayınları 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı sayfa 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ve diğer sayfaların çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu dersin konuları, öğrencilerde tarih bilinci uyandırma öğrencilerin neden sonuç ilişkisi ile aralarında bağ kurarak tarihsel çıkarımlar yapmalarına yönelik olarak seçilmiştir. 9. Sınıf Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları ile çözümleri Tuna Yayınları Tarih Ders Kitabı 9. Sınıf çözümleri tablosu aşağıdadır.

  Destekçilerimiz gençler 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2019-2020’ye girdiklerinde görecekler ki aradıkları her türlü cevap hemen karşılarında en açıklayıcı, en açık anlatıma sahip şekilde kendilerini bekliyor olacak. Siz kıymetli öğrencilerimize eğitim hayatlarında vereceğimiz her türlü destek ve katkı için bizler kendimizi şimdiden mutlu hissediyoruz. Sizlere sitemizden takip edeceğiniz 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınlarını yaparken kolaylıklar diliyor ailemizin üyesi olduğunuz için sizleri sevgiyle özlüyoruz.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna Yayınları 2019-2020 hakkında ve yapılmasını istediğiniz sayfalar için aşağıdan yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : odevzamani.com

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) - Tüm Üniteler (2021-2022) - Ders: Tarih

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) - Tüm Üniteler (2021-2022) - Ders: Tarih

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) başlıklı bu yazımızda tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı (Tuna Yayınları) içinde yer alan tüm ünitelerin içindeki soruların cevaplarını hazırladık. 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) yazımızda aşağıdaki bölümlerde yer alan soruların cevaplarını hazırladık;

  Ders: Tarih Ekibi tarafından hazırlanan 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) hakkında eklemek istediklerinizi yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiz.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları)

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 2018 yılında hazırladığı ve en son 19 Ocak 2018’de güncellediği tarih öğretim programında Ders Kitabı Yazımında Dikkat Edilecek Hususlar başlıklı bölüm yer almaktadır. Bu bölümde tarih ders kitabı soruları ve cevapları hakkında aşağıdaki açıklamalara yer verilmiştir.

  Tarih ders kitabı ünite sonu ölçme ve değerlendirme bölümlerinde dokümanlarla veya görsel ögelerle (resim, fotoğraf, grafik, tablo vb.) desteklenmiş, düşünme becerilerini kullanmayı gerektirecek ve öğrencilerin konuyla ilgili öğrenme düzeylerini belirlemeye yönelik çoktan seçmeli, açık uçlu sorulara yer verilmelidir. Sorular yapılandırılırken soruların 9. sınıf tarih dersi kazanımlarının gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlere uygun olmaları göz önüne alınmalıdır.

  Bu doğrultuda 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) başlıklı yazımızın içindeki cevaplar, tarih dersi öğretim programlarında belirtildiği gibi çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulara (kısa ve uzun cevaplı) aittir.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı (Tuna Yayınları) Üniteleri

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın hazırladığı tarih dersi öğretim programında 9. sınıf tarih dersi üniteleri de yer almaktadır. 9. Sınıf Tarih Dersi altı üniteden oluşmaktadır.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları) (Tüm Üniteler)

  9. sınıf tarih ders kitabı da bu altı üniteye göre hazırlanmıştır. Aşağıdaki linklere tıklayarak 9. sınıf tarih ders kitabı cevaplarını ünite ünite inceleyebilirsiniz.

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 1. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 2. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 3. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 4. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 5. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 6. Ünite Cevapları (Tuna Yayınları)

  Tüm Ders Kitabı Yanıtları: 9. sınıf tarih ders kitabı cevapları (Tuna Yayınları) yanı sıra diğer sınıfların tarih ders kitapları cevaplarını da hazırladık. Tarih ders kitabı cevaplarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak inceleyebilirsiniz.

  8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları

  9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları (Tuna Yayınları)

  10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları

  11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları

  12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları

  Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi Ders Kitabı Cevapları

  Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Cevapları

  Yazı kaynağı : derstarih.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.