Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çevremizdekilere selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım

  1 ziyaretçi

  çevremizdekilere selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım Ne90'dan bulabilirsiniz

  Çevremizdekilerle selâmlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.

  Çevremizdekilerle selâmlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.

  Çevremizdekilerle selâmlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Çevremizdekilerle selâmlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.azalım

  Soru: Çevremizdekilerle selâmlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.

  Cevap: Çevremizde selamlaşırken kullandığımız ifadeler Selamünaleyküm olarak kabul edilmesi gerekmektedir başka bir selamlaşma şekli bulunmamaktadır.

  5. Sınıf Lisans Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 61 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım, selamlaşmak için hangi ifadelerin kullanıldığını büyüklerinize sorun

  Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım, selamlaşmak için hangi ifadelerin kullanıldığını büyüklerinize sorun

  Selâm, kelime olarak; huzur, barış, sağlık ve iyi dileklerini sunma anlamlarına gelir. Selamlaşmak; insanların karşılıklı olarak birbirlerine sağlık, huzur, güven ve barış dileklerinde bulunmalarıdır.

  Selamlaşmak, barış ve esenlik dilemek anlamına gelmektedir. İnsanlar selamlaşırken, birbirlerini tanımasalar da olur. Toplumda selamlaşmak birbirine dua etmek ve nezaket göstermek anlamlarına da gelmektedir. Selamlaşırken bazı belli başlı kelimeler dini kavramlar da kullanılarak tercih edilmektedir.

  Çevremizdekilerle selamlaşırken kullandığımız ifadeler, Selamun Aleyküm, Aleyküm selam, merhaba, nasılsınız gibi kavramlardır. Bu kavramlar bir konuşmanın başlangıcı da olabilir, insanların birbirine dua etmeleri ve esenlikler dilemeleri de olabilir. Toplumda birlik ve beraberliğin, huzur ve barış ortamının, güven ve adaletin tesis edilmesi adına selamlaşma faaliyetlerinin büyük bir titizlikle sürdürülmesi gerekir. Bu nedenle selamlaşmak çok önemlidir.

  Günlük hayatta sınıf arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle, komşularımızla velhasıl birçok kişiyle selamlaşırız. Selamlaşma esnasında da bazı ifadeler kullanırız. Bunlara örnekler:

  İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerekir

  Hz. Lokman’ın (a.s.) hayatı

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.

  5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap:

  Çevremizde selamlaşırken kullandığımız ifadeler Selamünaleyküm olarak kabul edilmesi gerekmektedir başka bir selamlaşma şekli bulunmamaktadır.

  Cevap:

  Çevremizdekilerle selamlaşırken sürekli olarak dikkat etmemiz gereken hususların başında Nezaket kurallarını gözetmek ve insanlara cana yakın bir şekilde jest ve mimikleri kullanarak yaklaşmamız gerektiğini aklımızdan çıkarmamız gerekir.

  Çevremizdekilerle selamlaşırken kullandığımız ifadeler şunlardır ;

   gibi ifadeler Çevremizdeki insanlarla selamlaşırken sürekli olarak kullandığımız kelimelere örnek olarak verilebilir.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap