Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  çizmeli kedi son dilek ne zaman çıkacak türkiye

  1 ziyaretçi

  çizmeli kedi son dilek ne zaman çıkacak türkiye Ne90'dan bulabilirsiniz

  Çizmeli Kedi: Son Dilek

  Çizmeli Kedi: Son Dilek

  Çizmeli Kedi: Son Dilek

  Puss In Boots: The Last Wish, kötülüğüyle nam salmış, efsanevi Dilek Yıldızı’nı bulmak için Kara Orman’a doğru destansı bir maceraya çıkan ve bu süreçte tek canı kalan Çizmeli Kedi'nin, eski ortağı ve düşmanı Yumuşak Pati Kitty'den yardım istemek zorunda kalması sonrası gelişen olayları anlatıyor.

  Cesur kanun kaçağı Çizmeli Kedi, tehlike tutkusunun ve güvenliği ihmal etmesinin zarar verdiğini keşfediyor. Çizmeli Kedi, hesabını şaşırsa da dokuz canından sekizini kullanmıştır. O canlarını geri almak için bugüne kadarki en büyük macerasına çıkıyor. Akademi ödülü adayı Antonio Banderas, kötülüğüyle nam salmış, efsanevi Dilek Yıldızı’nı bulmak için Kara Orman’a doğru destansı bir maceraya çıkan Çizmeli Kedi’yi yeniden seslendiriyor. Ancak sadece tek bir canı kalan Çizmeli Kedi’nin boyun eğmesi, eski ortağı ve düşmanı olan çekici Yumuşak Pati Kitty’den yardım istemesi gerekecektir.

  Yazı kaynağı : biletinial.com

  Çizmeli Kedi: Son Dilek

  Çizmeli Kedi: Son Dilek 2023’de sinemalarda! | SinemaTürk

  Bu sonbaharda herkesin sevgilisi, süt sever, maceracı, korkusuz kedi geri dönüyor.

  DreamWorks Animation 10 yıldan uzun bir süredir ilk kez Shrek evreninde yeni bir macera sunuyor. Cesur kanun kaçağı Çizmeli Kedi, tehlike tutkusunun ve güvenliği ihmal etmesinin zarar verdiğini keşfediyor. Çizmeli Kedi, hesabını şaşırsa da dokuz canından sekizini kullanmıştır. O canlarını geri almak için bugüne kadarki en büyük macerasına çıkıyor.

  Akademi® ödülü adayı Antonio Banderas, kötülüğüyle nam salmış, efsanevi Dilek Yıldızı’nı bulmak için Kara Orman’a doğru destansı bir maceraya çıkan Çizmeli Kedi’yi yeniden seslendiriyor. Ancak sadece tek bir canı kalan Çizmeli Kedi’nin boyun eğmesi, eski ortağı ve düşmanı olan çekici Yumuşak Pati Kitty’den (Oscar® adayı Salma Hayek) yardım istemesi gerekecektir.

  Çizmeli Kedi ve Kitty, maceralarında, yanlış olduğunu bile bile, sinirli, geveze ve bıkıp usanmadan neşeli köpek Perro’dan (Harvey Guillén, Aylak Vampirler) yardım alacaklar. Kahraman üçlü birlikte Goldilocks’tan (Oscar® adayı Florence Pugh, Black Widow) ave Üç Ayı Suç Ailesi, “Büyük” Jack Horner’dan (Emmy ödüllü John Mulaney, Big Mouth) ve dehşet saçan kelle avcısı Büyük Koca Kurt’tan (Wagner Moura, Narcos) bir adım önde gitmek zorunda kalacaklar.

  Çizmeli Kedi: Son Dilek’in yıldızlarla dolu komedi kadrosunda Oscar® ödüllü Olivia Colman, Ray Winstone (Black Widow), Samson Kayo (Kesik), Emmy adayı Anthony Mendez (Jane the Virgin) ve Tony adayı Da'Vine Joy Randolph (Troller Dünya Turu) yer alıyor. 

  2011 yılının Akademi® ödülü adayı, gişe rekortmeninin uzun zamandır beklenen devam filmi Son Dilek’in yönetmeni Joel Crawford, yapımcısı Mark Swift ve DreamWorks Animation’ın hit filmi Crood’lar: Yeni Bir Çağ’ın arkasındaki yaratıcı ekip. Filmin idari yapımcısı Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri.

  Çizmeli Kedi karakteri ilk olarak 2004 yılında Oscar® adayı olan Şrek 2 filminde yer almış ve tüm dünyada hemen sahne çalan bir fenomen olmuştur. Daha sonra iki Şrek devam filminde ve solo filmi ile çeşitli DreamWorks Animation videolarında ve TV dizilerinde yer almıştır. Şrek ve Çizmeli Kedi filmleri, tüm dünyada toplamda 3,5 milyar dolar hasılat yapmıştır.

  Yazı kaynağı : www.sinematurk.com

  Çizmeli Kedi: Son Dilek

  Çizmeli Kedi: Son Dilek (özgün ad: Puss in Boots: The Last Wish), Joel Clawford tarafından yönetilen ve DreamWorks Animation tarafından üretilen, yaklaşmakta olan bir 2022 3D bilgisayar animasyonlu komedi aksiyon filmi. 2011 yapımı Çizmeli Kedi'nin devamı ve Şrek serisinin bir yan ürünüdür.

  Film, ABD'de 21 Aralık 2022'de vizyona girecek.

  Öncül[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk filmdeki olaylardan iki ay sonra, Çizmeli Kedi, macera tutkusunun etkisini kaybettiğini keşfeder: Dokuz hayatından sekizini yaktı ve ona sadece bir tane kaldı. Gizemli Son Dilek'i bulmak ve dokuz canını geri kazanmak için destansı bir yolculuğa çıkar.

  Seslendirme Kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

  Şubat 2012'de, yönetmen Chris Miller, karakter daha fantastik, gerçeküstü ve daha eğlenceli maceralara sahip olduğu için bir Çizmeli Kedi devam filmi çekmeyi çok istediğini, ancak önce seyircinin filme nasıl tepki verdiğini ve bir devam filmi isteği olup olmadığını analiz edeceklerini belirtti. Kasım 2012'de baş yapımcı Guillermo del Toro, devam filmi için şimdiden birkaç senaryo taslağı hazırladıklarını ve Miller'ın Puss'ı egzotik yerlere bir maceraya çıkarmak istediğini söyledi.[1] Nisan 2014'te Puss'ı seslendiren Antonio Banderas, devam filmi için çalışmaların yeni başladığını söyledi.[2] Haziran 2014'te, filmin adı Puss in Boots 2: Nine Lives & 40 Thieves idi ve 2 Kasım 2018'de vizyona girmesi planlandı.[3] İki ay sonra, 21 Aralık 2018'e taşındı.[4] Ocak 2015'te, Puss in Boots 2, kurumsal yeniden yapılanma ve DreamWorks Animation'ın yılda iki film yayınlamaya yönelik yeni politikasının ardından yayın programından çıkarıldı.[5][6] İki ay sonra, Banderas bir röportajda senaryonun yeniden yapılandırıldığını ve Şrek'in filmde görünebileceğini söyledi.[7]

  6 Kasım 2018'de Variety tarafından Chris Meledandri'nin Shrek 5 ve Puss in Boots 2'nin yönetici yapımcılarından biri olarak görevlendirildiği ve oyuncu kadrosunun geri döndüğü açıklandı.[8][9] Şubat 2019'da, ilk filmin hikâye başkanı ve Spider-Man: Into the Spider-Verse'in (2018) yardımcı yönetmeni Bob Persichetti, devam filmini yönetmek için anlaştı. Orijinal Puss in Boots filmini yapan Latifa Ouaou, Meledandri ile birlikte devam filminin gelişimini denetleyecekti.[10] Ağustos 2020'de, Puss in Boots: The Last Wish adı DreamWorks tarafından ticari marka haline getirilerek devam filminin yeni başlığı ortaya çıktı.[11]

  Mart 2021'de film, DWA'nın ana şirketi Universal Pictures'ın dağıtımını üstlendiği 23 Eylül 2022 olarak yeni bir vizyon tarihi aldı. Persichetti ve Ouaou, daha önce The Croods: A New Age (2020) filminde yönetmen ve yapımcı olarak sırasıyla Joel Crawford ve Mark Swift ile yer değiştirirken, Antonio Banderas'ın Puss rolünü yeniden üstleneceği doğrulandı. Filmin ilk fragmanı 15 Mart 2022'de yayınlandı.[12][13] Salma Hayek Kitty Softpaws rolünü yeniden canlandıracak, diğer oyuncular arasında Florence Pugh (Goldilocks olarak), Olivia Colman, Wagner Moura, Ray Winstone, John Mulaney, Da'Vine Joy Randolph, Harvey Guillén (Perro the Dog), Anthony Mendez ve Samson Kayo yer alacak.[14]

  Animasyon ve Tasarım[değiştir | kaynağı değiştir]

  DreamWorks Animation'ın önceki filmi Kim Demiş Kötüyüz Diye? gibi olacağı biliniyor, filmin tasarımı için ilham alınan film ise Sony Pictures Animation'ın Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde olacağı bilinmektedir.[15] DreamWorks'teki ekip, yeni teknolojiyi kullanarak, kendininzi bir peri masalı dünyasında gibi hisettirmek için daha çok ressam stili tasarımına odaklandı.[16][17]

  Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

  Minyonlar ve Çılgın Hırsız'ın bestecisi Heitor Pereira'nın filmin müziklerini üstlendiği ve ilk filmdeki Henry Jackman'in yerini aldığını bildirdi.[18] 29 Haziran, 2022'de müziğin kayıt aşamasında olduğu belirtildi.

  Yayınlama[değiştir | kaynağı değiştir]

  Filmin aslında 2 Kasım, 2018'de vizyona girmesi planlanıyordu,[19] ancak iptal edilmeden önce bir ay ertelenerek 21 Aralık, 2018'e ertelendi.[20] Projenin dirilişinden sonra, başlangıçta 23 Eylül, 2022'de sinemalara girmesi planlanıyordu,[21] ancak Nisan, 2022'de film, Illumination'ın İsimsiz Mario Filmi'nin çıkış tarihini alarak 21 Aralık, 2022'ye ertelendi.[22]

  Filmin ilk otuz dakikası Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali'nde gösterildi. Eleştirmenler, filmin fragmana kıyasla daha koyu tonlu olduğuna dikkat çekti. Yönetmen Joel Crawford eleştirmenlere hemfikir oldu ve Çizmeli Kedinin "ölüm korkusu"ndan bahsetti.[23][24]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap