Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğrencilere ötv indirimi telefon ne zaman gelecek

  1 ziyaretçi

  öğrencilere ötv indirimi telefon ne zaman gelecek Ne90'dan bulabilirsiniz

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu?

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu?

  Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı ve 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu merak ediliyor. Sosyal medyada ortaya atılan cep telefonları ve tabletlerden alınacak ÖTV'nin kaldırılacağı iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu? soorularına yanıt aranıyor Cep telefonlarında ÖTV indirimi olacak mı? 2023'te tablet, cep telefonu ÖTV kalkıyor mu? Detaylar haberimizdedir…

  CEP TELEFONLARINDA ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

  Hazine ve Maliye Bakanlığı bazı haber sitelerinde de yer alan iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada "Gündemde böyle bir çalışma bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

  Hazine Ve Maliye Bakanlığı iddialara ilişkin açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan bilgi paylaşımında, "'Telefon ve tabletlerden ÖTV alınmayacak' şeklinde haberler ile ilgili bilgi paylaşımı gereği duyulmuştur. Gündemde böyle bir çalışma bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

  VERGİSİZ İPHONE 14 NE KADAR?

  iPhone 14 128 GB'nin Apple'ın resmi sitesinde satış fiyatı 30 bin 999 lira olarak gözüküyor. Apple'ın yaptığı bilgilendirme notuna göre bir iPhone 14 128 GB'lik akıllı telefonda 13 bin 489 lira vergi bulunuyor. Bu miktara ÖTV, KDV ve diğer iletişim vergileri dahil.

  Bu rakamlar göz önüne alındığında iPhone 14'ün vergisiz fiyatı 17 bin 510 liraya düşüyor. Aynı telefonun ABD satış fiyatı ise 799 dolar yani güncel kurla 15 bin 6 TL. Vergiler çıkartıldığında bile Türkiye'de iPhone 14 ABD fiyatından 2500 lira fazlaya satılıyor.

  ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ ARTMIŞTI

  2023 yılına girerken birçok vergi miktarı yeniden değerleme oranıyla artış göstermişti. Bu kalemlerden biri de Özel İletişim Vergisi. Telefon faturalarına yansıyan bu vergi yüzde 122.93 oranında zamlanarak 117 liradan 260 TL'ye çıktı. 12 takside bölünen bu vergi her ay faturalara 21.67 Türk Lirası olarak yansıyacak.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Cep Telefonunda ÖTV İndirimi! Telefon İndirimine Dair Bakanlıktan Açıklama Geldi!

  Cep Telefonunda ÖTV İndirimi! Telefon İndirimine Dair Bakanlıktan Açıklama Geldi!

  Özellikle ÖTV artışının pek çok ürünlerde zamlı şekilde yansıması, teknoloji ürünlerinde de indirimlerin aranmasına neden oldu.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ÖTV indirimlerinin cep telefonlarına da yansıyacak olduğunu söyledi. Telefon ve tabletlerle ilgili indirim konuşmasına son noktayı koydu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada cep telefonlarına dair açıklamaların geçerli olmadığını söyledi. Buna göre cep telefonlarına yönelik yapılacak indirimler geçerlilik teşkil etmeyecek.

  Cep Telefonuna İndirim Olmayacak Mı?

  Vatandaşın eli kulağı cep telefonuna gelecek indirimlerde! Özellikle fiyatların son dönemde bir hayli fazla şekilde artması da teknoloji ürünlerine indirim gelecek mi? sorusunun da önem kazanmasına neden oldu. Daha düşük fiyatlar ile bir cep telefonu satın almak isteyenler için indirimler bir hayli önemli konuların başında yer alıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından cep telefonlarına dair indirimler gelecek mi? sorularına yönelik cevap geldi. Telefonlarda ÖTV indirimi gibi bir durumun olmayacağının altını çizdi.

  Kamuoyuna Açıklandı!

  Kamuoyuna bilgi verildi. Özellikle sosyal medya ortamında sıkça konuşulmaya başlanan cep telefon indirimiyle alakalı olarak Bakanlık nezdinde net bir açıklama yapıldı. Buna göre ÖTV indiriminin cep telefonlarına yansıtılmayacağını ve ortalıkta cep telefon indirimlerine dair kampanyanın olduğu haberlerin doğru olmadığını söyledi.

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  Telefonlara ÖTV indirimi mi geliyor?

  Telefonlara ÖTV indirimi mi geliyor?

  Bugün ortaya atılan bir iddia, tüm gençleri ve öğrencileri heyecanlandırdı. Gençlerin cep telefonu alırken ÖTV'den muaf tutulması hakkında ortaya çıkan iddia, "telefonlara ÖTV indirimi mi geliyor?" sorusunu akıllara getirdi.

  Telefonlara ÖTV indirimi mi geliyor?

  Hükümet, gençleri hedef alan bir adım daha atmayı planlıyor. Önceki haberlerde de belirtildiği gibi, gençlerin cep telefonu alırken ÖTV'den muaf tutulması için düzenlemeler yapılabilir. Bu düzenlemeye göre, gençler 10 bin liralık bir cep telefonu için ÖTV'den muaf olacak ve bu telefon için 5 bin lira ödeyecekler.

  Bu muafiyet, alınan telefonun üç ya da beş yıl süreyle elden çıkarılmaması koşuluyla uygulanacak. ÖTV matrahı 1.500 TL'yi aşmayan cep telefonlarından yüzde 25, 1.500 TL – 3.000 TL arasında olan cep telefonlarında vergi oranı yüzde 40, 3 bin TL'nin üzerindeki telefonlardan alınan ÖTV oranı yüzde 50 olarak uygulanıyor.

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap