Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğretmenler günü için hediyeler el yapımı

  1 ziyaretçi

  öğretmenler günü için hediyeler el yapımı Ne90'dan bulabilirsiniz

  el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyesi_fikirleri_2015 (2) | El yapımı, Sanat ve elişleri, Hediyeler

  El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyesi - ( Resimli & Video'lu Anlatım)

  Öğretmeniniz için ayrıcalıklı ve özel bir hediye tercihinde bulunmak istiyorsanız öğretmenler günü hediyesi el yapımı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her 24 Kasım öğretmenlerin ne kadar değerli olduklarını onlara hatırlatmak için önemli bir fırsat olarak öne çıkmaktadır. Bugünde, cefakar öğretmenlere, öğrencileri için yaptıklarının ufak da olsa bir karşılığını vermek için hediye seçiminde özenli davranmak gerekmektedir. Bu bakımdan öğretmenler günü için ne yapılabilir sorusuna yanıt arıyorsanız özel sunulan hediye seçenekleri arasında kolayca tercihte bulunabilirsiniz.

  Mesajlı Çiçek Kartı

  Özellikle bayan öğretmene el yapımı hediyeler vermek için son derece ayrıcalıklı bir hediye olacak mesajlı çiçek kartı, öğretmenler gününü kutlamak için son derece sevimli ve özenli bir hediye olacaktır. Birbirinden farklı renklerde öğretmeniniz için çiçekler vermek ve çiçeklerin içinde de özel mesajlarınız bulunması, onu çok mutlu etmeye neden olacak!

  Bu özel çiçekleri yapmak için şu malzemelere ihtiyacınız var;

  Malzemeleri temin ettikten sonra çiçeklerinizin yapımına geçebilirsiniz. Öncelikle renkli kartonların üzerine kalem ile dikkatli bir şekilde çiçek desenleri çizin. Çiçeklerinizin nasıl görüneceğini kendiniz belirleyebilir ya da hazır çiçek şablonlarından bir çıktı alarak kartonların üzerine koyarak şablon üzerinden çiçek desenlerinizi çizebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken nokta, çiçeklerden ikişer tane çizmeniz gerekiyor. Bu çizimlerin de aynı boyutta olması önemli. Bir diğer önemli nokta da bir çiçeğin kenarında daha sonra bitiştirme yeri olarak kullanacağınız bir çıktı bırakarak kesmeniz olacak. Bunun için çiçeğinizin sol kenarından bir dikdörtgene benzeyen bir kısım bırakmalısınız.

  Kalem ile çizimlerinizi yaptıktan sonra sıra çiçeklerinizi kartondan ayırmaya geliyor. Makas yardımı ile özenli bir şekilde çizdiğiniz çiçek desenlerini kartondan kesin. Bu esnada eğer kesmekte zorlanırsanız bir yetişkinden yardım alabilirsiniz. Çiçeklerinizi kestikten sonra pipetlerinizi hazırlamaya sıra geliyor. Eğer yeşil renkte pipet bulmuşsanız çiçeklerinizin sapları hazır olacaktır ama beyaz renkte pipet bulmuşsanız bu durumda onları çiçeklerin sapları olabilmeleri için hazırlamanız gerekiyor. Bunun için yeşil kartondan düz çizgiler kesin. Kestiğiniz çizgilerin çok kalın olmamasına ama ince de olmamasına dikkat edin. Daha sonra kestiğiniz bu çizgileri pipetinize aralarda beyaz boşluklar gözükecek şekilde saracaksınız. Kestiğiniz yeşil şeritlerin bir tarafına yapıştırıcı sürdükten sonra bunları dikkatli bir şekilde pipetinize dolayın. Ortaya harika görünümlü bir çiçek sapı çıkacaktır. Şerit için kullandığınız yeşil kartondan birkaç tane de yaprak yapın. Bunun için oval küçük yapraklar çizip kesebilirsiniz. Daha sonra yapraklarınızı da pipetin kenarlarına yapıştırın. Daha sonra kesmiş olduğunuz çiçeklere sıra geliyor. Sol kenarında dikdörtgen olan çiçeğinizi diğer çiçeğe dikdörtgen kenardan yapıştırın. Onları yapıştırdıktan sonra ise tam eklem yerinden yani dikdörtgen kısımdan pipete iç kısımdan çiçeklerinizi yapıştırın. Daha sonra ise kenarlarını kapatarak pipetin iç kısmının görünmemesini sağlayın.

  Son olarak ise çiçeğinizin iç kısmına öğretmeninize söylemek istediğiniz bir sevgi sözcüğü ya da şiir yazabilirsiniz. Bu basit adımlar ile öğretmenler günü için evde yapılacak hediyeler arasında öğretmeninize sayısız çiçek yapabilirsiniz.

  Kitap Ayracı

  Öğretmenler denilince akla ilk gelenler kitaplar olmaktadır. Onların her zaman öğrencilerine karşı daha yararlı olabilmeleri için kitap okumaları gerekir ve öğretmeninize özel bir hediye vermek için kitap ayracını kendiniz yapabilirsiniz. Bu özel ayraç, el yapımı öğretmenler günü hediyesi olarak öğretmeninizi çok mutlu edeceği gibi aynı zamanda her zaman kullanacağı da bir hediye olacaktır.

  Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler arasında öne çıkan bu özel ayracı yapmak için gereken malzemeler;

  el yapımı öğretmenler günü hediyeleri

  Kitap ayracı üzerinde yer alacak desenlere tamamen kendiniz karar verebilirsiniz. Dilerseniz hazır desenleri bilgisayar üzerinden çıktı alabilir ya da kartonlar üzerine kendiniz çizimler yapabilirsiniz. Her iki durumda da ortaya öğretmeniniz için son derece güzel bir tasarım çıkacaktır. Çıktı aldıktan ya da desenleri kartın üzerine çizdikten sonra, maket bıçağı ile dikkatli bir şekilde kartonları kitap ayracı boyutlarında kesin. Bunun için daha önceden edindiğiniz bir kitap ayracını örnek kullanabilirsiniz. Maket bıçağı çok keskin olduğu için bıçağı kullanırken mutlaka yardım almanız yararlı olacaktır. Eğer çıktı aldığınız desenleri kullanmak istiyorsanız, çıktı aldığınız kağıt ince olacağı için öncelikle deseni kağıttan kesin ve daha sonra daha kalın olan kartonların üzerine yapıştırın. Birkaç kat karton üst üste kullanmanız ayracın dayanıklılığını arttıracaktır.

  Ayraçlarınız neredeyse bitmek üzere! İlk olarak üst kısımdan zımba yardımı ile tek bir delik açın. Bu açtığınız delikten daha sonra püskülleri geçireceksiniz. Püsküllerinizi yapma kısmı ise ayraç hazırlamanın en eğlenceli yeri. Yün iplikten ipi uzunca bir şekilde çekin ve daha sonra bu bağlantı yerinden kesin. Daha sonra küçük parçalar halinde, ama çok da küçük olmayacak şekilde ipliği kesin. Dilerseniz birbirinden farklı renkte olan iplikleri de kullanabilirsiniz. Kestiğiniz iplikleri yan yana getirin ve daha sonra orta kısmından katlayın. Ortaya bir püskül çıkmış olacak. Püskülünüzün alt kısımlarından bir başka iplik ile onların ayrılmaması için sıkıca bağlayın, düğüm atın. En alt kısma ise makas ya da maket bıçağı yardımı ile bir çentik atın, buradan bir iplik çıkacaktır ve onu da ayracın deliğinde takmış olduğunuz diğer iplikten geçirin. Ayracınız öğretmeninize vermeniz için artık hazır oldu.

  Ahşap Askılı Çerçeve

  Öğretmenler günü hediyeleri el yapımı olduklarında öğretmeninizi ne kadar çok sevdiğinizi çok daha iyi ve doğrudan gösterebileceğiniz için ayrı bir güzelliğe sahip bulunuyorlar. Basit yöntemler ile öğretmeninizin çok seveceği bir çerçeve yapmak öğretmenler günü için el yapımı hediyeler arasında tercih edeceklerinizden önemli bir örneği oluşturuyor.

  Bunun için gerekli malzemeler;

  öğretmenler günü için ne yapılabilir

  Öncelikle bu özel çerçeveyi hazırlamak için 1 x 2 cm ölçülerinde olan çıtalara ihtiyacınız olacak. Bunları temin etmeniz için marangozlara ya da yapı marketlere gidebilirsiniz. Bazı yapı marketler istediğiniz ölçülerde çıtaları keserek size hazır şekilde vermektedirler. Ancak bu çıtalar kullanıma hazır hale gelmesi için zımpara yapılması gerekmektedir. Böylece daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaklardır. Bir yetişkinden yardım alarak çıtaları zımparalayın. Ardından vernik sürün ve kurumaya bırakın. Vernik ahşabın çok daha güzel görünmesini ve korunmasını da sağlayacaktır.

  Çıtalarınız hazır olduktan sonra çerçeveniz için iki seçenek bulunuyor. İlki çerçevenizi kumaştan yapabilir ya da kağıt kullanabilirsiniz. Kumaştan tercih etmeniz daha şık ve uzun ömürlü olacaktır. Bunun için ofset olarak adlandırılan kırtasiyelere giderek kumaşa baskı yaptırmak istediğinizi söyleyin. A4 boyutunda bir beyaz kumaşa baskı yaptırmanız yeterli olacaktır. Yaptıracağınız baskıyı ise tamamen siz seçeceksiniz. Öğretmeniniz için bilgisayarda hazırladığınız bir yazı, desen, sembol, çizim her şey olabilir. Eğer kumaş yerine kağıt kullanmak isterseniz çıktıyı yine alarak çerçeveniz için en zor kısmı geride bırakmış olacaksınız.

  Daha sonra aldığınız çıktıyı ters çevirin ve onları çıtaların üzerine koyun. Yukarıda ve aşağıda olacak şekilde çıta yerleştirmeniz yeterlidir. Daha sonra çıktının gergin olacak şekilde çıtaların üzerinde ayarlamasını yapın ve kaymaması için koli bandı ile yerlerini yapıştırın. Daha sonra zımba makinesi ile çıta ile çıktıları birbirine sabitlemeniz gerekecek. Zımba makinesi dikkatli kullanım gerektirdiği için bu noktada, yardım alabilirsiniz.

  İlk zımba yapma işlemi bittikten sonra zımba yaptığınız yerlere tekrar çıtalardan koyunuz ve yine zımba işlemi yapınız. Bu hoş bir çerçeve görünümü sağlayacaktır. Üst kısımda ise jüt ipi kullanarak sağ ve sol kenarlardan öncelikle çıtaya ip dolayın ve doladığınız iplerin üzerinden de zımba ile bağlantı kurun. İp için yeterli boşluğu bıraktığınızdan emin olun. Daha sonra öğretmeniniz için vereceğiniz bu özel çerçeve tamamlanmış olacak.

  Filografi Sanatı İle Çiçek Saksısı

  Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler kolay bir hediye arıyorsanız özel filografi sanatı ile çiçek yapabilir ve öğretmeninize hiçbir zaman solmayacak bir hediye verebilirsiniz. Bu özel hediye öğretmeninizin çok hoşuna gideceği gibi şimdiye kadar almış olduğu en ayrıcalıklı bir hediye anlamı da taşıyacak.

  Bu özel saksıyı yapmak için gerekli olan malzemeler;

  bayan öğretmene el yapımı hediyeler

  Malzemelerinizi hazırladıktan sonra ilk olarak kavanoz şablonun çıktısını alın. Bu çıktının ahşap dilim üzerine orantılı oturmasına dikkat edin. Özellikle ahşap dilimi tam kaplamamalıdır eğer böyle olursa daha sonra çiçeklerinizi koyacağınız yer kalmaz. Kavanoz şablon çıktısını ahşap dilim üzerine koyduktan sonra küçük çivileri çekiş yardımı ile ahşap üzerine çakın. Bu nokta dikkat istediği için yetişkinler yardım da alabilirsiniz.

  Çivilerin ahşaba tamamen girmemesi gerekiyor yani birkaç milimetre tahtaya girmeleri yeterlidir. Eğer yanlış çivi çakarsanız bunları pense yardımı ile çıkarabilirsiniz. Kavanoz şablonun ana hatlarını sıralayan çivilerin çakma işlemi bittikten sonra kağıdı çıkarmanız gerekiyor. Çıktı kağıdı artık gerekli olmayacak ve yırtarak çıktıyı çivilerden tamamen ayırın. Daha sonra ipi ya da renkli ip kullanmak istiyorsanız, çivilerin herhangi bir noktasından düğüm atarak sarmaya başlayın. Burada ne kadar sık bir görüntü olursa o kadar hoş olacaktır. Dilerseniz yan yana ipleri çivilere sarmaya başlayabilir ya da üçgen dolama yöntemi kullanarak aralarda biraz boşluk kalmasını sağlayarak derinlik katabilirsiniz.

  Kavanozun daha güzel görünmesi için alt kısımda beyaz yün ip ve daha sonra kenarlarda ya da ağız kısmında renkli iplikler kullanmak çok daha güzel bir görünüm verecektir. İpleri çivilere sarmayı bitirdikten sonra artık çiçekleri kavanoza yerleştirmeniz gerekiyor. Yapay çiçekleri kavanozun üst kısmından yerleştirin. İyice sabitlenmeleri için herhangi bir ipe yapay çiçeklerin saplarını tutturabilirsiniz. Böylece öğretmeninize hiçbir zaman solmayacak özel hediyesini verebilirsiniz.

  Masaüstü Fotoğraf Tutucu

  Öğretmenler günü hediye yapımı için kolay ve aynı zamanda da öğretmeninizin çok hoşuna gidecek bir hediye arıyorsanız bu özel fotoğraf tutucu öğretmeninizin çok hoşuna gidecek. En özel, güzel ve mutlu anları ölümsüz hale getiren fotoğraf göz önünde olduğunda, o anların tekrar yaşanmasını sağladığı için büyük öneme sahiptirler. Bu yüzden öğretmeninize özel bir fotoğraf tutucu vermek her zaman kullanacağı bir hediye vermenize neden olacak. Dilerseniz sadece fotoğraf tutucunuzu hediye edebilir, dilerseniz sınıf arkadaşlarınız ile birlikte fotoğraf çekerek öğretmeniniz için böyle bir hediye de verebilirsiniz.

  Bu özel ve sevimli hediyeyi yapmak için gereken malzemeler;

  öğretmene el yapımı hediyeler

  Öncelikle malzemeleri nereden temin edeceğinizi çözelim. Genelde yollarda taşlara sık denk gelinse de şehir ortamında düzgün köşelere ve pürüzsüz yüzeylere sahip taşları bulmanız zor olabilir. Bunun için öncelikle parklara bakabilirsiniz. Parklarda peyzaj için düz köşelere sahip pürüzsüz yüzeyde taşlar sıklıkla bulunmaktadır. Eğer parka baktınız ve bulamamışsanız, bu durumda da kırtasiyeden ya da akvaryumculardan bu taşlardan temin edebilirsiniz. Bakır kablo için ise elektrikçiye gitmeniz gerekecek. Aynı şekilde elektrikçiden ince burunlu pense de alabilirsiniz. Akrilik boya ve fırçayı ise kırtasiyeden alabilirsiniz.

  Malzemeler tamamlandıktan sonra taşları akrilik boya ile istediğiniz renklere boyayın. Burada karar tamamen kendinizin. Taşların rengi değiştikten sonra onların üzerine desen yapmak için farklı renge sahip olan akrilik boyaları kullanın ve istediğiniz desenleri yapın. Daha sonra ise kurumaya bırakın.

  Bakır kabloyu, fotoğraf tutucu boyutunuz hangi ölçüde olmak istiyorsanız o ölçüde pense yardımı ile kesin, bu noktada yardım da alabilirsiniz. Daha sonra kablonuzun bir ucunu dayanıklı bir kaleme dolamaya başlayın. Birkaç kere doladıktan sonra küçük bir yuvarlak oluştuğunu göreceksiniz. Ardından kurumuş olan taşlarınıza düz olan kablonun diğer ucunu tam ortadan olacak şekilde dolayın. Birkaç kere dolamanız sağlam olmasını sağlayacaktır. Daha sonra ise üstte kalan kısmın ortasına öğretmeniniz fotoğraflarını koyabilecektir. Özenle yaptığınız sevimli hediyeniz artık hazır!

  Harf Çiçek Saksısı

  Öğretmenler günü için hediye yapımı seçenekleri arasında öğretmeninize özel çiçekler vermek ve aynı zamanda çok mutlu olmasını sağlayacak bir hediye seçmek istiyorsanız harf çiçek saksısı ayrıcalıklı bir hediye değeri taşıyacak. Bu özel öğretmenler günü için hediye yapımı daha önce öğretmeninizin hiç almadığı bir hediye olurken siz de hediyesini hazırlarken çok eğleneceksiniz.

  Öncelikle gereken malzemeler;

  öğretmenler günü el yapımı hediye

  Malzemeleri temin ettikten sonra yapıma başlayabilirsiniz. Öncelikle mukavvadan üç boyutlu olacak şekilde öğretmeninizin isminin baş harfini kesmelisiniz. Hediye vereceğiniz öğretmeninizin isminin baş harfi ne ise buna yönelik A, C, D, E, M vb. gibi harfleri kesmeniz gerekir. Sadece tek bir harf kesebileceğiniz gibi dilerseniz isminin tamamını da yapabilirsiniz.

  Harf kesimi için dikkatli olacağınız nokta üç boyutlu görünmesi için kesimi için yan kenarlar da kesmeniz gerekmektedir. Öncelikle harfin 2 boyutlu halini kesin. Daha sonra bu tabanın kenarlarına yapıştıracağınız diğer parçaları kesin. Bu kısımları yapıştırdıktan sonra ön kısım açık olacak ve harften üç boyutlu bir görünüm elde edeceksiniz. Parçaları yapıştırmak için tutkal kullanabilirsiniz. Mukavva genelde gri renkte olduğu için daha sonra harfin rengini değiştirmeniz gerekecek. Bunu yapmak için sprey boya kullanabilir ya da diğer boya yöntemlerini de tercih edebilirsiniz. Sprey boya kullanırsanız mutlaka bir yakınınızdan yardım almalı ve dikkatli şekilde boyama yapmalısınız.

  Harfinizi istediğiniz renge boyadıktan sonra yapay çiçeklerin eğer sap kısımları varsa onları makas yardımı ile kesin. Sap kısımlarını kestikten sonra sırayla, bir yetişkin yardımı ile kullandığınız silikon tabancasını kullanarak alt kısımlarına silikon ekleyin ve hemen ardından baş harf kutusunun içine sıralı bir şekilde dizin. Harfin tamamı doluncaya ve hiçbir boşluk kalmayıncaya kadar bu işlemi yapınız. Böylece el yapımı kolay öğretmenler günü hediyesi artık hazır olacaktır. Bu sayede öğretmeniniz çok ayrıcalıklı ve özel bir hediyeye de kavuşmuş olacak. Öğretmene hediye el yapımı tercihinde bulunmak sizin için de onu ne kadar çok sevdiğinizi gösterecek.

  Öğretmenler Günü El Yapımı Mesaj Kartı

  Öğretmenler Günü El Yapımı Hediye Kutusu

  Yazı kaynağı : www.hediyesepeti.com

  Öğretmenler Günü İçin Yapılabilecek 10 El Yapımı Hediye

  Öğretmenler günü Hediyesi el Yapımı Video

  Öğretmenler günü Hediyesi el Yapımı Video

  8K Beğeniler, Yorumlar müzik, fotoğraflar, resimler, filmler, video dosyaları, iş belgeleri, programlar, sunumlar ve daha fazlasını içerir öğretmenler i̇çin hediye komik biblolar. Bugün size kağıttan kolay öğretmenler günü hediye kartı nasıl yapılır g bu konular i̇lginizi çekebilir. Zaten artık el yapımı hediyeler çok daha popüler!

  En Güzel Öğretmenler Günü Hediyesi El Yapımı

  Öğretmeniniz için ayrıcalıklı ve özel bir hediye tercihinde TikTok'ta öğretmenler günü hediyesi el yapımı ile ilgili kısa videoları keşfedin takip edilen içerik üreticilerinin popüler içeriğini izleyin: etkinlik always nov 10, öğretmenler gününe sayılır günler kalmışken canım öğretmenlerimize el yapımı hediyelerimizle onlara ne kadar değer verdiğimizi göstermenin zamanı 💕 hadi bir. Öğretmene yapılabilecek el yapımı hediyeler içerisinde en anlamlı hediyeler ona olan duygularınızı yansıtacağınız ve teşekkür edeceğiniz hediyelerdir bu yüzden sizler de sevdiklerinize çok kullanışlı bir el yapımı hediye yapmayı. Sizden yaş kadın sevgilinize gidecek en Nov 09, 9 öğretmeniniz için punç işi küçük bir tabloyu. WebNov 25, Öğretmenler günü için evde yapılabilecek hediyeler arasında yapımı kolay ve hoş bir seçenek cenap aktan adlı kişiden tiktok videosu: kağıttan öğretmenler günü hediyesi yapımı 🥰 öğretmenlergününkutluolsun weböğretmenler günü; okula dönüş ürünleri. Öğretmenler günü el yapımı hediyeler konusunda sık karşımıza çıkan kullanımı pratik bir malzemedir pipet ve bu day ago Öğretmenler Günü için yaratıcı hediye önerileri arasında mutlaka olması gerekenler arasında el yapımı hediyeler de yer alıyor webnov 15, veri depolama, aktarma ve paylaşmaya uygundur. Malzemeler Renkli kitap kaplığı, renkli fon kağıdı, eski kitap kabı, makas evinizdeki kullanmadığınız boş bir kavanozu değerlendirerek, içerisine şekerleme, kurabiye veya isteğe bağlı olarak çikolata koyabileceğiniz ve üzerini de yeşil elma ile süsleyebileceğiniz kavanozla öğretmenler günü hediyesi. Sizden yaş kadın sevgilinize gidecek en yaratıcı ve en özel armağan hiç kuşkusuz ki kişiye özel ses İzi fotoğraflı kanvas tablo olacaktır websevdiklerinizi şımartmak istiyorsanız bu hediye diy projesini mutlaka denemelisiniz! Kasım öğretmenler günü için bayan öğretmeninize birbirinden güzel hediyelik eşyalar arasından seçim yapma konusunda sıkıntı yaşıyor, Alabileceğiniz tüm hediyelerin diğer sınıf arkadaşlarınız tarafından da alınacağı nov 19, öğretmenler günü için farklı hediye kartı yapımı sizlerle. Öğretmenler günü Hediyesi el Yapımı Video.

  I M coming out

  Son derece kolay ve öğretmeninizi mutlu edecek olan bir hediye fikrimize daha yazımızda yer veriyoruz herkesin birbirine hediye verdiği doğum. WebÖğretmeninizi sevindirecek ve bütçenizi sarsmayacak bir hediyeyi kolay yapılabilen öğretmenler günü hediyeleri arasından seçerek, kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz öğretmenler günü hediyesi erkek bir öğretmene alınacaksa kemer, isme özel defter, isme. Erkek öğretmen eşe öğretmenler günü hediyesi olarak alabileceğiniz harika ve gülümseten bir biblo modeli 4. Nov 20, hediyemen'de nereye baksanız sevdikleriniz için düşünebileceğiniz harika bir doğum günü hediye fikri ile karşılaşıyorsunuz. Menüyü kapat. WebNov 19, İşte size yapımı saatinizi bile almayacak son derece anlamlı bir el yapımı hediye daha! Kağıttan el yapımı öğretmenle el yapımı doğum günü hediyeleri, hazır hediyelerden çok daha dikkat çekici ve anlamlı! WebNov 20, Kağıttan öğretmenler günü hediyesi için kalpli hediye kartı yapımı videomuz sizlerle webnov 09, 9. Web day ago Öğretmenler Günü için yaratıcı hediye önerileri arasında mutlaka olması gerekenler arasında el yapımı hediyeler de yer alıyor duş perdesi.

  Jun 11, Baskılı Bez Çanta webnov 12, 3. Öğretmenler günü Hediyesi el Yapımı Video. Öğretmenler günü hediyesi için harika fikir ve yapımı çok kolay! Cenap AKTAN adlı kişiden TikTok videosu Kağıttan Öğretmenler günü hediyesi yapımı 🥰 öğretmenlergününkutluolsun WebÖğretmenler Günü Okula Dönüş Ürünleri Öğretmeniniz için punç işi küçük bir tabloyu 8k beğeniler, yorumlar. Anne babalarınız için hediye seçiminde onların kullanımına uygun işlevsel bir hediye seçimi ya da uzun zamandır almak istedikleri bir şeyi alarak da doğru bir tercih yapabilirsiniz öğretmenler günü hediyesi için harika fikir ve yapımı çok kolay! Webdaha önce paylaşmış olduğumuz erkek öğretmene hediyeler yazısından sonra sıra geldi bayan öğretmenlerimize alabileceğimiz hediyelere. Ayrıca tüm ürünlerde kargo ücretsiz! WebNov 19, Öğretmenler günü için farklı hediye kartı yapımı sizlerle cenap aktan adlı kişiden tiktok videosu kağıttan öğretmenler günü hediyesi el yapımı 🥰 öğretmenlergününkutluolsun el yapımı öğretmenler günü hediyesi resimli & video'lu anlatım dikkatinizi çekebilir öğretmenler günü hediyeleri. Erkek sevgiliye doğum günü hediyesi, kız arkadaşa en güzel sevgililer günü hediyesi, evlilik yıl dönümü hediyesi ve en romantik yılbaşı hediye önerileri burada!

  El yapımı kokinalar ya da yine el yapımı kuru çiçeklerle gönüllerini fethedebilirsiniz kağıttan el yapımı öğretmenle. 3K Beğeniler, Yorumlar cenap aktan adlı kişiden tiktok videosu kağıttan öğretmenler günü hediyesi el yapımı 🥰 öğretmenlergününkutluolsun webbu noktada öğretmeninizi yakından tanıyor olmanız size oldukça yardımcı olacaktır fakat mezun olduysanız ve bazı detayları hatırlamakta güçlük çekiyorsanız ’da herkese hitap öğretmenler günü hediyesi mevcuttur. Öğretmenler günü Hediyesi el Yapımı Video. Öğretmenler Günü Hediyesi Yılbaşı Hediyeleri Babalar Günü Hediyesi Yeni Ev Hediyesi Doğum Günü Hediyeleri Yıldönümü Hediyeleri WebNov 20, Hediyemen'de nereye baksanız sevdikleriniz için düşünebileceğiniz harika bir doğum günü hediye fikri ile karşılaşıyorsunuz bu hediye el yapımı olmanın yanı sıra kalem kullanmak isterseniz ise pipet daha kolay bir malzeme olacaktır. Web saat sanat etkinliği sorgusu için arama sonuçları Yandex'te WebEl yapımı hediye çeşitlerini incelemek ve sipariş vermek için kategorimizi ziyaret edin weblabels: el yapımı hediyeler, el yapımı öğretmenler günü hediyeleri, hediye, öğretmene el yapımı hediye, öğretmene hediye.

  Yazı kaynağı : jlyes.unetouchedevie.fr

  El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

  El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

  Öğretmenlerimiz bizim için oldukça kıymetlidir. Ailemizden sonra öğretmenlerimiz okul hayatına attığımız ilk adımda karşımıza çıkmış ve hep yanımızda olmuşlardır. Onların yardımıyla eğitim hayatımızı en güzel şekilde yeni şeyler öğrenerek geçiririz. Bu bağlamda zaman zaman öğretmenimize minnettarlığımızı göstermek için hediyeler sunmak isteriz. Bu hediyeleşmeler öğretmenler günü, okul başlangıcı ya da okulun sona erdiği tatil başlangıçları olabilir. Ayrıca yıllar geçmesine rağmen ziyaret ettiğimiz öğretmenlerimize de hediyeler verebiliriz. Bunlar kimi zaman hazır öğretmenler günü hediyeleri, kimi zaman ise el emeğimizle hazırlayacağımız hediyeler olabilir. Öğretmene el yapımı hediye diğer hediyelere oranla daha değerli olacak ve uzun süre hatırlanacaktır. Bu açıdan bakıldığı zaman daha özel bir hediyeyi öğretmeninize sunmak isterseniz el yapımı hediye fikirlerimizi yazımızın devamında görebilirsiniz.

  Parmak İzli ve Yazılı Saksı

  El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

  Öğretmeninize sunabileceğiniz hediyelerimizden ilki parmak izli ve yazılı saksı. Bu saksıyı istediğiniz şekilde kendi ellerinizde desenlendirerek öğretmeninize sunabilirsiniz. Sadece desen değil istediğiniz bir yazıyı da saksının üzerine taşıyabilirsiniz. Böylece daha farklı ve özel bir hediye ortaya çıkacaktır. Bu hediyenin hazırlama aşamasında öncelikle toprak bir saksı edinin. Sonrasında istediğiniz renkte uygun bir boyayla saksıyı boyamanız gerekiyor.

  evde öğretmene yapılabilecek hediyeler

  Desenlendirme içinse bu boyanın rengi üzerinde belirgin olacak renklerde boyalar seçin ve bunlarda istediğiniz deseni ve yazıyı saksı üzerine taşıyın. Sonrasında saksıyı kurumaya bırakabilirsiniz. Bu işleminde sona ermesiyle saksınız hazır olacaktır. Saksıyı hazırladıktan sonra içine istediğiniz bir çiçeği de dikerek sulayın. Sonrasında çiçek saksınızı öğretmeninize verebilirsiniz.

  Cetvelden Yazılı Kapı Süsü

  el yapımı öğretmenler günü hediyesi

  Öğretmeniniz için hazırlayabileceğiniz bir diğer hediye seçeneği de cetvelden yazılı kapı süsü. Bu hediye okuldaki sınıf kapısına asılabilecek ve öğretmeninizin ismini üzerinde taşıyan bir hediye olacak. Tamamen el emeğinizle hazırlayacağınız bu hediyenin malzemeleri ise tahta cetvellerden ve bir yazı çerçevesinden oluşuyor. Bu malzemeleri temin ederek hediyenizin yapım aşamasına geçebilirsiniz.

  öğretmene özel hediye kutusu

  Bu aşamada cetvelleri birleştirmek için yuvarlak bir karton ya da tahta parçası edinin ve üzerine cetvelleri sırasıyla resimdeki gibi yapıştırın. Sonrasında yazı çerçevesinin üzerine öğretmeninizin adını ve şubenizi yazın. Bu aşamada bir resim çerçevesi kullanarak içindeki yazıyı bir kâğıt üzerine de yazabilirsiniz.

  el yapımı öğretmenler günü hediye fikirleri

  Ayrıca çerçevenizi de istediğiniz bir renkle boyayabilirsiniz. Daha sonra çerçeveyi cetvellerin ortasına yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Bu işlemlerde kullandığınız yapıştırıcının uygun bir yapıştırıcı olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Böylece cetvelden yazılı kapı süsünüz daha muntazam bir hal alacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla hediyenizi öğretmeninize verebilirsiniz.

  El Yapımı Düğmeli Yazılı Çerçeve

  el emeği öğretmenler günü hediyesi

  Yazılı çerçeve, öğretmeninize sunabileceğiniz diğer bir hediye seçeneği. Öğretmeninize için sevgi ve minnettarlık cümlelerini sıralayabileceğiniz bu hediye seçeneği iyi bir hediye tercihi olabilir. Ayrıca bu cümlelerin yanı sıra düğmelerden hazırlanan tatlı çöp adamlarda çerçevenizde yer alacaktır. Bu hediye vasıtasıyla öğretmeninize olan sevginizi gösterebilir onu mutlu edebilirsiniz. Hediyenin hazırlanması içinse öncelikle kâğıt üzerine çöp adamları hazırlayın. Çöp adamların başları içinse iki farklı boyda düğme kullanmalısınız.

  öğretmene el emeği hediye fikirleri

  Bu figürlerden biri sizi biri ise öğretmeninizi temsil edecektir. Sonrasında istediğiniz cümleleri de altına sıralayarak hediyenin bu kısmını tamamlamış olacaksınız. Yazılı çerçeve için çerçeveyi ise isteğinize göre herhangi bir renk ya da desende tercih edebilirsiniz. Sonrasında hediyeniz son halini alacaktır.

  Öğretmene Evde Yapılabilecek Dekoratif Bir Armağan & İsimli Ağaç Panosu

  el yapımı öğretmene hediye

  Sıradaki hediye fikrimiz öğretmeniniz için sınıfça hazırlanabilecek bir hediye. Zira bu hediyede her öğrencinin ismi yer alıyor. Ağaç şeklindeki bu panoda sadece öğrencilerin değil öğretmeninizin adına da anlamlı bir şekilde yer verebilirsiniz. Bunun nedeni panonun ağaç şeklinde olması ve ağacın üzerindeki kelebekler öğrencileri temsil ederken ağacın gövdesinin öğretmeni temsil ediyor olması.

  El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

  Ayrıca bu isimli ağaç panosu tüm öğrenciler tarafından hazırlanmış olması nedeniyle güzel bir takım çalışmasını da ortaya çıkarıyor. Hazırlama aşamasında her öğrenci kelebek şeklinde kestiği elişi kâğıdına ismini yazıyor ve panodaki yerine yapıştırıyor.

  öğretmene hediye yastık

  Daha sonra ağacın gövde kısmı resmedilerek üzerine öğretmenin adı yazılıyor. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla öğretmeniniz için hazırlanan bu güzel hediye ortaya çıkmış oluyor. Öğretmenlere hediye verme geleneğinin tam olarak ne zaman başlayıp ortaya çıktığını söylemek zor. Belki de uygarlığın daha ilk şafağında oldu. O zamandan beri, öğretmenlere verilen hediyelere ve hediyelerin kendisine yönelik tutumlar değişikliğe uğradı. Geçmişin o zor yıllarında, çocuklarına bir harf bile öğretmenin yüce sayıldığı dönemlerde ebeveynler asil meslekten vazgeçmeyen öğretmenlere ellerinden geldiğince yardım ettiler. Yiyecek verdiler, giyecek verdiler. Zamanın ilerlemesi ile birlikte, hediyelik eşyanın olmazsa olmazı zarif hediyelere dönüştü.

  Öğretmenler Günü Temalı Mesajlı Çiçek Saksısı

  öğretmene el emeği hediye

  Yazılı çiçek saksısı öğretmeniniz için hazırladığınız çiçeğin güzel bir notla süslenmesiyle oluşuyor. Bunun için öncelikle bir saksı alın ve kendi el emeğinizle, seçtiğiniz bir çiçeği saksıya dikin. Sonrasında yazacağınız yazı için kare bir karton pano hazırlayın. Bunun için çeşitli renklerde kalemler ve anlamlı bir yazı hazırlayabilirsiniz. Sonrasında yazıyı çiçeğin üzerine yerleştirmek için tahta bir çubuğu karton panoya yapıştırın. Böylece çiçeğin tam ortasına tahta çubuğu saplayarak düzgün bir görünüm oluşturmuş olacaksınız. Sonrasında hediyeniz hazır olacaktır.

  El Emeği Öğretmene Özel Mesajlı Kupa Bardak

  öğretmene hediye al yapımı

  Öğretmeninize sunabileceğiniz diğer bir hediyede yazılı kupa bardak. Asetat kalemi kullanarak porselen bir kupa üzerine hazırlayabileceğiniz bu hediyeyi öğretmeniniz için güzel bir not seçerek daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu hediye tercihi öğretmeniniz için hem pratik hem de güzel bir seçenek olabilir. Hazırlama aşamasında yazacağınız notu belirledikten sonra kupa üzerine asetat kalemi ile geçirin. Sonrasında 20 dakika fırınlama işlemi yaptıktan sonra öğretmeninize hediyenizi verebilirsiniz.

  Öğretmeninize El Yapımı Defter Hazırlayıp Süsleyin

  öğretmenler için el yapımı hediye fikirleri

  Öğretmeniniz için hazırlayabileceğiniz hediyelerden biride defter süsleme. Bu defter öğretmeniniz günlük planları ve öğrencileriyle gerçekleştirdiği aktiviteleri not edebileceği işlevli bir hediye olacaktır. Hediyenizi özel kılan ise sizin seçtiğiniz süslemeler olacaktır. Bunun için öğretmeninize özel hazırladığınız notlara ve kalemlere yer verebilirsiniz. Bunun dışında isteğinize göre herhangi bir süslemeye de defter üzerinde yer verebilirsiniz. Tüm bu süslemelerin tamamlanmasıyla hediyeniz hazır olacaktır.

  Resimli Çiçek Saksısı

  öğretmene el yapımı hediye fikirleri

  Resimli çiçek saksısı öğretmeninize sınıfça hediye edebileceğiniz hediyelerden biri. Zira bu hediye sınıftaki tüm öğrencilerin resminin yer aldığı çiçeklerden oluşuyor. Bu hediyeyi hazırlamak ise oldukça kolay. Öğretmenin gerçek bir yağlı boya portresi sipariş edilebilir ve çok pahalıysa, fotoğrafçılarda büyük bir tuval üzerine baskı yapılır. Güzel bir çerçeve içinde çerçevelenmiş böyle bir tablo hoş bir sürpriz olacak.

  el yapımı öğretmenler günü hediyesi

  Günümüzde sınıf öğretmenine bir grup veli olarak hediye vermek daha yaygındır. Toplanan para daha güzel, pahalı ve hoş bir hediye almak için kullanılmaktadır. Hediyeler arasında zevke göre kozmetiki kıyafet, parfüm çantalar, mutfak eşyaları ve buna benzer şeyler yer alır. Bir buket çiçek almadan öğretmenler gününü düşünmek olmaz. Çocuklar tarafından öğretmenlerine üzerinde öğretmenler günü mesajlı bir kartla birlikte çiçek hediye edilir. Yukarıda yer alan bu harika saksı, el yapımı öğretmenler günü hediyesi ama inanın bir çiçek kadar etkileyici ve özel.

  öğretmene hediye

  Bunun için her öğrencinin birer keçeden çiçek hazırlaması ve üzerine resmini yapıştırması yeterli. Sonrasında her çiçeğe birer çöp şiş yapıştırmakta gerekecek. Tüm çiçeklerin hazırlanmasının ardından saksı için gereken şeyleri de hazırlayabilirsiniz. Her yıl sadece bir şeyler vermek istemezsiniz, aynı zamanda öğretmeni hatırlayacak bir şeyiniz olur. Öğretmene el yapımı öğretmenler günü hediyesi düşüncesi aklınızda varsa, banal fikirlere takılmadan, Ona alışılmadık bir şey yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmamalıdır ki el yapımı hediyeler, her zaman satın alınanlardan daha değerlidir.

  kolay yapılan öğretmenler günü hediyeleri

  Bunlar bir çiçek saksısı, saksının içine çiçekleri saplamak için köpük malzeme, talaş parçaları ve süsleme için kurdele. Tüm bunları hazırlayınca saksının içine köpük malzemeyi uygun şekilde kesip yerleştirin. Sonrasında çiçekleri buna saplayın. Daha sonra talaşı içine yerleştirin ve kurdeleyle süsleyin. Böylece hediyeniz son halini almış olacaktır.

  Keçeden Kitap Ayracı

  öğretmene el emeği hediyeler

  Sıradaki hediyemiz bir kitap ayracı. Ancak diğer kitap ayraçlarından farklı olarak keçeden hazırlanıyor ve oldukça şık görünüyor. Bu nedenle bu ayraç öğretmeniniz için kendi el emeğinizle hazırladığınız çok özel bir hediye olacaktır. Ayrıca kitap ayracı öğretmeninizin işine yarayacak oldukça kullanışlı bir hediye seçeneği de olacaktır. Keçeden kitap ayracı için hazırlama aşamaları ise oldukça pratik olacaktır.

  el yapımı öğretmenler günü hediyeleri

  Bunun için öncelikle istediğiniz renklerde keçe kumaşlar edinin. Bunlardan birini dikdörtgen biçimde keserek ayracın temelini oluşturabilirsiniz. Sonrasında üzerini süsleme işlemine geçin. Bunun için yeşil renk yapraklar ve istediğiniz renkten çiçekler hazırlayabilirsiniz. Sonrasında hepsini sırasıyla keçe ayracın üzerine yerleştirin ve iğne iplik yardımıyla sabitleyin. Ayrıca büyük keçe parçanın kenarlarını da ip ve iğne yardımıyla sarmayı unutmayın. Bu daha muntazam bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla öğrenmeniniz için hediyeniz hazır olacaktır.

  Tahta Halkalardan Kolye

  evde öğretmene yapılabilecek hediyeler

  Sıradaki hediyemiz her yaştan öğrencinin öğretmenine hediye olarak hazırlayabileceği kolay bir hediye. Eğer öğretmeniniz bir bayansa onun için bu el yapımı hediyeyi tercih edebilirsiniz. Tahta halkalardan kolye için basit hazırlama işlemleri yeterli olacaktır. Öncelikle hediyeyi hazırlamak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlar çeşitli boylarda ve renklerde tahta halkalar ve deri kolye ipinden oluşuyor. Bunların temin edilmesiyle kolyenizi hazırlayabilirsiniz.

  Canım Öğretmenim Hediye Kutusu

  Bunun için öncelikle deri ip üzerinde çeşitli noktalar belirleyin. Sonrasında bu noktalardan halkaları geçirerek düğüm atın. Böylece halkalar sabit olarak ip üzerine yerleşecektir. Sonrasında tüm halkaları bu şekilde yerleştirerek kolyeyi tamamlayın. En son kolyenin uç kısmını da düğüm atın ve bir araya getirin. Böylece kolyeniz hazır hale gelecektir.

  Öğretmenlere Özel El Emeği Hediye Paketi

  evde öğretmen için ne hediye yapılabilir

  Son hediyemiz öğretmeni için güzel bir hediye paketi hazırlamak isteyenlere. Bu hediye paketi öğretmenlerin en çok ihtiyacı olan rengârenk tahta kalemlerini içeriyor. Bu yüzden öğretmeniniz için dersler esnasında kullanabileceği oldukça kullanışlı bir hediye olacaktır. Bu hediyeyi özellikle okul başlangıcındaki hediye seçeneklerinde tercih edebilirsiniz. Bu tercih aynı zamanda fazla uğraş da gerektirmeyecektir.

  Öğretmen Kupası

  Hazırlama aşamasında ise hediye için renkli tahta kalemleri, bir kutu ya da kavanoz, saydam paket kâğıdı ve kurdele gerekiyor. Tüm bunları temin ettikten sonra hediyenizi hazırlama işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle kalemleri saydam paket kâğıdının içine yerleştirin. Ağız kısmını kurdele ile bağlayın. Daha sonra kutunun içine muntazam bir şekilde yerleştirin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra öğretmeniniz için kutunun üzerine özel bir not yazmayı da unutmayın. Böylelikle hediyeniz hazır hale gelecektir. El emeği öğretmenler günü hediyesi olarak üzerinde tüm sınıf öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan ve mesejınıza özel bir kupa bardak yapabilirsiniz. 

  Keçeden Öğretmen Çantası

  DIY_ogretmenler


  Son hediye fikrimiz öğretmeniniz için günlük okul hayatında kullanabileceği oldukça kullanışlı bir hediye. Zira kolayca hazırlayacağınız bu hediye bir keçeden öğretmen çantası. Çantanın hazırlanışı ise oldukça kolay olacaktır. Bunun için öncelikle bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlar: kahverengi kalın keçe kumaş ve deri çanta sapı. Bunların yanı sıra çantayı dikmek için iğne ve ipliğe ihtiyacınız olacak. Ancak bu işlemi makine dikişi ile yaparsanız daha kolay bir dikiş ve sağlam bir sonuç elde etmiş olursunuz. Çantayı hazırlama aşamasında ise öncelikle istediğiniz boyutta iki adet dikdörtgen parça kesin. Daha sonra bunların üç tarafını saracak kadar uzun bir parça kesmelisiniz.

  öğretmene hediye anahtarlık

  Bu parçanın eni ise 4-5 cm olabilir. Bunu çantamızın yanlarını oluşturacak şekilde dikdörtgen parçaların etrafına dikiyoruz. Sonrasında kalan açık kısmın kenarını kıvırarak dikiyoruz. Ayrıca isteğe göre bir küçük dış göz oluşturmak için içten ek bir parçada çantaya eklenebilir. En son çanta sapını da çantaya monte etmeniz gerekiyor. Bunun için baskı yöntemiyle uçlardan sapı çantaya sabitlemeniz mümkün olacaktır. Bütün işlemlerin tamamlanmasıyla keçeden öğretmen çantası hazır hale gelecektir.

  öğretmenlere hediye fikirleri

  Öğretmenler Günü'nün ayrılmaz bir parçası bir buket çiçektir. Çiçeklerden değil, tatlılardan, kuruyemişlerden veya meyvelerden yapılmış bir buket öğretmeniniz için hiç beklenmedik sıra dışı bir çözümdür. Bu buketlerin nasıl bir araya getirileceğine dair çokça internette fikir bulabilmek mümkündür. 

  el yapımı öğretmenler günü hediyesi

  Kaçınılması Gerekenler

  Öğretmeniniz için el yapımı değil de, hazır bir hediye almayı planladıysanız, aşağıdaki maddeler kaçınmanız gereken veya dikkat etmeniz gereken konulardır;

  Mücevherler. Mücevher kişisel bir eşyadır ve bir öğretmene verilmemelidir.

  Alkollü içecekler öğretmene verilmemelidir.  Alkol ne kadar seçkin olursa olsun, onu bir öğretmene vermek iyi bir fikir değil, bir şekilde utanacak. Eğitim sektörü için uygun bir hediye değil.

  Parfüm ve kozmetik hediye edilmemelidir. Kozmetik ve parfüm seçimi özneldir. Böyle bir şey vermek istiyorsanız, öğretmenin kendisi için uygun olan markayı biliyor olmalısınız. 

  Çok pahalı hediyeler. Pahalı olan bir hediye öğretmeninizi utandırabilir. Hatta bunu bir nevi rüşvet gibi de algılayabilir. Önemli olan gönülden gelen ve Öğretmeninize verdiğiniz değeri gösterecek naif bir şeyler seçmektir. 

  Yazı kaynağı : www.hediyemen.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap