Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öğretmenlik kariyer basamakları sınav sonuçları

  1 ziyaretçi

  öğretmenlik kariyer basamakları sınav sonuçları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları açıklandı - Son Dakika Haberleri

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları açıklandı - Son Dakika Haberleri

  Sınav, 19 Kasım'da Türkiye genelinde 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda merkezi sistemle tek oturum şeklinde gerçekleştirilmişti.

  12 Aralık'ta açıklanması beklenen sınav sonuçları Öğretmenler Günü dolayısıyla öne çekilerek bugün açıklandı.

  Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesinden https://www.meb.gov.tr/ öğrenilebiliyor.

  66 bin 679 uzman öğretmen başöğretmen oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenleri Beştepe'de ağırladı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada uzman ve başöğretmen unvanı almaya hak kazanan öğretmen sayılarını paylaştı.

  Erdoğan'ın konuşması söyle:

  "Kanun kapsamında uzman ve başöğretmen unvanı almaya hak kazanan öğretmen sayılarını bugün sizinle paylaşmak istiyorum. Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin 672 öğretmenimizin 422 bin 368'i sınavda başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkı kazandı. Başöğretmenlik sınavına başvuran 68 bin 67 uzman öğretmenimizin 66 bin 422'si sınavda başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktora eğitimini tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Böylece 66 bin 679 uzman öğretmenimiz, başöğretmen olma hakkını kazandı."

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na 595 bin 598 başvuru yapılmıştı. Yüksek lisansı bulunan 94 bin 606 öğretmen uzman, doktorası bulunan 257 öğretmen ise başöğretmenlik sınavından muaf tutulmuştu.

  Öğretmenler, sertifikalarının düzenlendiği tarihi takip eden ay başı itibarıyla eğitim öğretim tazminatının yanı sıra, her unvan için de bir derece alacak.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları açıklandı

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları açıklandı

  Türkiye genelinde 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda düzenlenen Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın sonuçları açıklandı.

  Açıklanan sınav sonuçlarına göre uzman öğretmen ya da başöğretmen unvanı alanlara, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ayın başından itibaren unvanları için uygun görülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve aynı zamanda her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

  Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesinden öğrenilebiliyor.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SONUÇLARI DUYURDU

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla Ankara Beştepe'de öğretmenlerle bir araya geldi.

  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada uzman ve başöğretmen unvanını kazanan öğretmen sayılarını açıkladı.

  Erdoğan şöyle konuştu:

  "Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı''

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2022 Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları nasıl öğrenilir? MEB ile Uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı! SON DAKİKA

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçları açıklandı: 516 bin 974 öğretmen uzman oldu

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçları açıklandı: 516 bin 974 öğretmen uzman oldu

  66 BİN 679 BAŞÖĞRETMEN

  Erdoğan tarafından açıklanan verilere göre; Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin 672 öğretmenin 422 bin 368’i sınavda başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmen uzman öğretmen olmaya hak kazandı. Başöğretmenlik sınavına başvuran 68 bin 67 uzman öğretmenin 66 bin 422’sisınavda başarılı oldu. 257 uzman öğretmen ise doktora eğitimini tamamladığı için sınavdan muaf oldu. Böylece 66 bin 679 uzman öğretmen başöğretmen unvanı kazandı.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 516 BİN 974 ÖĞRETMENİMİZ UZMAN OLMA HAKKI KAZANDI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada "Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı. Önümüzdeki dönemi Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha müreffeh bir ülke bırakacağız" dedi.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap