Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  öksürük için ceviz zarı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  öksürük için ceviz zarı nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Çocuklar İçin Öksürük İlacı Tamamen Doğal

  Çocuklar İçin Öksürük İlacı Tamamen Doğal

  En sevilen mutfak ve ev ürünlerinde kaçırılmayacak fırsatlar için tıklayın

  4 milyon kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

  9 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 800.000'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Öksürük için ceviz perdesi nasıl yapılır? Öksürüğü kesen ceviz perdesi çayı tarifi

  Öksürük için ceviz perdesi nasıl yapılır? Öksürüğü kesen ceviz perdesi çayı tarifi

  Cevizin faydaları saymakla bitmez. Ceviz perdesinin de faydaları bulunur. Kendi kadar sağlıklı olan ceviz perdesi hem akciğere hem öksürüğe çok iyi gelir. Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar ceviz perdesi olarak bilinir. Şekil olarak da akciğere benzediğinden bu organlara karşı etkili olduğu biliniyor. Halk arasında hastalık olarak bilinse de vücudun savunma mekanizması olarak geçen öksürüğe iyi gelen çaylar nelerdir? Öksürüğü ne keser? Ceviz perdesi nasıl yapılır? İşte tüm detaylar!

  CEVİZ PERDESİ SUYU NASIL HAZIRLANIR?

  Cevizin iç kabukları saklanır. İstenilen büyük fincan ayarında su kaynatılır. 1 tutam ceviz perdesi kaynamış suya atılır ve 3 dakika kadar suyun rengi değişene kadar bekletilir. Her gün bir bardak içilmesi şartıyla tüketilir.

  CEVİZ PERDESİ SUYUNUN FAYDALARI

  ÖKSÜRÜK NEDEN OLUR?

  Öksürüğün pek çok sebebi olabilir. Üst solunum yolları rahatsızlıkları, kalp yetmezliği, verem, akciğer rahatsızlıkları gibi durumlar öksürük yapar. Sinüzit, bronşit ya da sigara kullanımı ise balgamlı öksürüğe nede olabilir. Aynı zamanda psikolojik nedenlerden dolayı da öksürük oluşmaktadır. Burada önemli olan öksürüğün süresi ve şeklidir. Örneğin; gece ortaya çıkan kuru ve balgamsız öksürükler genellikle üst solunum yolu enfeksiyonu ya da alerjiye bağlı olarak ortaya çıkar. Kronik akciğer hastalıklarında yaşanan öksürükler ise balgamlı ve uzun süre meydana gelen öksürüklerdir.

  Öte yandan;

  ÖKSÜRÜK NASIL GEÇER?

  Öksürük krizlerinin altına mikrobik etkenler varsa öncelikle bunun tedavisi yapılmalıdır. Gerçek tanı konulup tanı konulduktan sonra tedavi edilmelidir. Öksürük 3 haftadan fazla sürüyorsa ve geçmiyorsa mutlaka bir göğüs hastalıkları uzmanına gidilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bazı solunum yolu hastalıkları sonrasında da kuru öksürük devam edebilir. 3 haftadan fazla sürüyorsa, yüksek ateş ve nefes darlığı varsa ve balgamda kan görüldüyse mutlaka doktora gidilmelidir.

  ÖKSÜRÜĞE NE İYİ GELİR?

  ÖKSÜRÜĞE İYİ GELEN ÇAYLAR

  AYVA ÇAYI

  Malzemeler

  Ayva kabuğu

  Elma kabuğu

  Ihlamur çiçekleri

  3 adet kakule

  3 adet ayva çekirdeği

  Yapılışı

  Tüm malzemeler kaynayan suda 15 dakika demlenir. Çekirdeklerin rengi hafif pembe olunca kür olmuş demektir. Sabah, öğle ve gece yatmadan 40 dakika önce bir fincan içilmelidir. İçine bal eklenebilir.

  YASEMİNLİ PORTAKAL ÇAYI

  Malzemeler

  Portakal

  Zencefil

  Karanfil

  Yasemin çiçeği

  Yapılışı

  Malzemeler kaynayan suya atılır ve 15 dakika kadar demlenir. Sabah, öğle ve gece yatmadan 40 dakika önce bir fincan içilir. İstenilirse içine bal eklenebilir.

  KUŞBURNU ÇAYI

  Malzemeler

  Kuşburnu meyveleri

  Ekinezya kabuk tarçın

  Yapılışı

  Kuşburnu meyveleri ağzı kapalı olan çaydanlıkta suda kaynatılır. İçine diğer malzemeler eklenip 15 dakika demlenir. Sabah, öğle ve akşam yatmadan 40 dakika önce bir fincan içilir.

  ÇOCUKLARDA VE BEBEKLERDE ÖKSÜRÜĞE NE İYİ GELİR?

  Çocuklarda ve bebeklerde öksürük süresi belirsizdir. Kısa sürebildiği gibi uzun da sürebilir. Ancak çocuklarda kronik öksürük varsa mutlaka doktora kontrol olunması gerekir. Öksürük vücudun savunma mekanizması olduğundan dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Öksürüğe neden olan sorunlar ortadan kaldırılmalı, temelinde yatan sebep bulunmalıdır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Cevizin içinde bulunan zar şifa dağıtıyor!

  Cevizin içinde bulunan zar şifa dağıtıyor!

  Cevizin insan sağlığına faydası olduğu kadar iç kabukları yani perdeleri de hem akciğere yararlı hem de öksürüğe karşı etkili.

  Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar görünüm itibari ile zaten akciğere benziyor ve ceviz zarı da denilen bu kısımdan elde edilen kür akciğeri temizliyor. Bu yazıyı okuduğunuzda, sağlıklı nefes alıp vermenizi ve öksürükten kurtulmanızı sağlayacak ceviz zarı (perdesi) suyunu evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

  Ceviz perdesi suyu nasıl hazırlanır?

  Cevizi tükettikten sonra iç kabuklarını atmayın, saklayın. Ceviz perdesi suyunu hazırlamak istediğinizde bir büyük fincan ayarında suyu kaynatın. 1 tutam ceviz perdesini kaynamış suya atın. Yaklaşık 2-3 dakika, suyun rengi değişene kadar bekleyin. Ceviz perdesi suyunu her gün bir bardak içebilirsiniz.

  Ceviz perdesi suyunun faydaları!

  En az ceviz kadar faydalı olan cevizin iç kabuklarının faydaları ise şöyle:

  Öksürük için ceviz perdesi çayını tükettiğinizde öksürüğün kesildiğini göreceksiniz.

  Bu çay aynı zamanda kanı temizliyor.

  Astım rahatsızlığı olanların tüketmesi öneriliyor.

  Ceviz perdesi suyu, iyi bir balgam söktürücü olarak biliniyor.

  Bu su aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor, vücuttaki mikropları öldürüyor.

  Antik Kuruyemişonline mağazasından satın alacağınız ürünler avantajlı fiyatlara kapınıza geliyor. Hemen sipariş verin, indirimli alışverişin keyfini çıkarın.

  Yazı kaynağı : www.antikkuruyemis.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap