Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  önlisans mezunu emekli hemşire 3600 ek gösterge alabilir mi

  1 ziyaretçi

  önlisans mezunu emekli hemşire 3600 ek gösterge alabilir mi Ne90'dan bulabilirsiniz

  TEÇ-SEN

  TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

  (3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMA)

  Kanun Teklifimiz: “İlköğretim ve Ortaokul Mezunlarına 2000,Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Lisans Mezunlarına 3600 Ek Gösterge Verilir.”

  24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerden önce “SEÇİM VAADİ” olarak AK PARTİ ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 3600 ek göstergenin kamuda görev yapan “Öğretmenlere”,“Polislere” , “Hemşirelere”, “Din Görevlilerine” ve “Yöneticilere” verileceği deklare edilmiştir.

  Aradan geçen 1,5 yıl içinde bu sorunun çözümüyle ilgili pozitif bir yaklaşım olduğu söylenmesine rağmen çeşitli nedenlerle yasalaşmamıştır. Sadece 4 meslek gurubuna 3600 ek gösterge verilmesi sorunu çözmez.  Aksine sorunu derinleştirir.3600 ek gösterge sorunu ve çözümleri üzerine çalışan, bu soruna köklü bir çözüm getiren “TEÇ-SEN 3600 EK GÖSTERGE KANUN TEKLİFİ” dikkate alınması gereken önemli bir tekliftir.

  Bu kanun teklifi ile kamuda her kadroda görev yapan kamu çalışanlarının 3600 ek göstergeye erişimi sağlanmış olacaktır. Eğitim durumlarına göre standart oluşturan ve eğitimi destekleyen öncü bir tekliftir.  Kamuda GİH-YHS-SHS-THS kadrolarında görev yapan kamu çalışanları düşük ücretle çalıştırılmaktadır. Emeklilikte önemli bir katkısı olan 3600 ek göstergeye geniş bir yelpazeden bakılmalıdır.

  Ayrıca 3600 ek göstergenin verileceği söylenen 4 meslek gurubunun kamu çalışanlarına oranı 3/4 ‘tür. Bu 4 meslek gurubu zaten kamu çalışanlarının %75’dir. Geriye kalan %25 ise kapsam dışı kalacaktır. Bu sorunu bu şekilde çözmeye çalışmak yerine daha akılcı ve köklü çözümler üretmek daha yaratıcı olacaktır.

  Geneli kapsamayan, kucaklamayan,öteleyen, görmezden gelen uygulamaların yürütülmesi mümkün değildir. Bugün itibarıyla 4 meslek gurubuna 3600 ek gösterge verilse bile yarın tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmek zorunda kalınacaktır.

  Kamu çalışanlarına yönelik yapılacak tüm uygulamalarda tepeden bakan bir yaklaşım olduğu, kamu çalışanlarının fikrinin alınmadığı bilenen bir gerçektir.  Kamu çalışanlardan yetki alan siyasi sendikalarında etkisiz olduğu bir ortamda TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak GİH-YHS-SHS-THS sınıflarında görev yapan kamu çalışanlarının mali ve özlük haklarını korumak ve kollamak için üzerimize düşen her görevi layıkıyla yapmaktan onur ve gurur duyarız.

  KANUN TEKLİFİ:

  “657 Devlet Memurları Kanunu tabi olarak görev yapan kamu çalışanlarının tümüne ek gösterge verilir ve ek gösterge oranları ise ; İlköğretim ve Ortaokul Mezunlarına 2000,Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Lisans Mezunlarına 3600 Ek Gösterge verilir.” Şeklindedir.

  Teç-Sen – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak kamu çalışanlarının Ek Gösterge oranlarının eğitim durumuna göre değerlendirilip, kanunlaştığı takdirde bu konuyla ilgili artık herhangi bir sorun olmayacağı mütalaa edilmektedir. Sorunun çözümünden yana olan sendikaların da bu konu üzerinde şahsi menfaatlerini bir kenara bırakarak kamu çalışanlarının lehine çalışma yapmaları zorunludur.

  TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

  Yazı kaynağı : www.tec-sen.org

  Lise ve önlisans mezunları 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi? İlahiyat önlisans (2 yıllık) mezunu din görevlileri 3600 ek göstergeden faydalanabilecek mi?

  Lise ve önlisans mezunları 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi? İlahiyat önlisans (2 yıllık) mezunu din görevlileri 3600 ek göstergeden faydalanabilecek mi?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018’de sözünü verdiği “3600 ek gösterge” vaadi milyonlarca memuru heyecanlandırdı. İlgili vaade dair çalışmalara başlandı.

  Peki, lise ve önlisans mezunları 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi? 3600 ek gösterge lise ve önlisans mezunlarını kapsıyor mu? 2 yıllık üniversite okuyanlar 3600 ek gösterge çalışmasından faydalanabilecek mi? Açıktan / açıköğretim fakültesi bitiren memurlar 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi? İşte detaylar!

  Ek göstergenin yükseltilmesine dair bir komisyon kuruldu. Bu komisyonun Kasım ayı içinde toplanması ve çalışmaya dair detayların görüşülmesi bekleniyor. Ek gösterge komisyonunda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Strateji Bütçe Başkanlığı ve Memur-Sen yetkililerinin yer alması bekleniyor.

  3600 ek göstergeden hangi memurlar yararlanabilecek?

  Din görevlileri (imam, müezzin, Kuran kursu öğreticisi vb.), öğretmen, polis ve hemşireler gibi kamudaki meslek grupları ile yapılacak düzenlemeye birlikte idari kadrolar da 3600 ek göstergeden faydalanabilecek. Buna bağlı olarak kamuda yükselmenin de önü açılacak. Ek göstergenin 2022 – 2023 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde resmen hayata geçmesi planlanıyor.

  Lise mezunları 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi?

  Genellikle lisans mezunu memurlar üzerinde konuşulsa da yapılacak bir düzenleme ile lise mezunlarının 3600 ek göstergeden yaralanması da sağlanabilecek. Bunun için 3600 ek göstergenin memurlar üzerinde statüye göre mi yoksa eğitim durumuna göre mi verileceği önemli.

  Eğer statüye göre yani eğitim durumuna bakılmaksızın verilirse tüm memurlar ek göstergenin yükseltilmesinden elde edilecek haktan yararlanabilecek. Ama, eğer eğitim durumu göz önüne alınırsa 3600 ek göstergeden sadece lisans mezunu memurların yararlanması söz konusu olacak.

  Ön lisans (2 yıllık) mezunları 3600 ek göstergeden yararlanabilecek mi? (Açıktan / Açıköğretim fakültesi okuyan / İlahiyat önlisans)

  Genellikle lisans mezunu memurlar üzerinde konuşulsa da yapılacak bir düzenleme ile önlisans mezunlarının 3600 ek göstergeden yaralanması da sağlanabilecek. Bunun için 3600 ek göstergenin memurlar üzerinde statüye göre mi yoksa eğitim durumuna göre mi verileceği önemli.

  Eğitim durumuna bakılmaksızın ek gösterge yükseltilirse tüm memurlar bu haktan yararlanabilecek. Eğer eğitim durumuna bakılırsa 3600 ek gösterge haklarından sadece lisans mezunu (4 yıllık) memurların yararlanması söz konusu olacak.

  3600 ek göstergede emeklilikteki maaş ve ikramiyede ne kadar artış olacak?

  Ek göstergenin 3600 olmasıyla birlikte memurların emekli maaşının ve emekli ikramiyesinin yüzde 20-25 oranında artması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.dinihabermerkezi.com

  2 yıllık mezunlara 3600 ek gösterge verildi mi? 2 yıllık ön lisans mezunu memurlara (hemşire, polis, teknisyen, tekniker) kaç ek gösterge verildi? 3600 ek gösterge var mı?

  2 yıllık mezunlara 3600 ek gösterge verildi mi? 2 yıllık ön lisans mezunu memurlara (hemşire, polis, teknisyen, tekniker) kaç ek gösterge verildi? 3600 ek gösterge var mı?

  © Copyright 2022 - Timeturk İnternet Haber Ajans LTD. ŞTİ.

  Bu sitede yer alan tüm içerikler Timeturk'e aittir. Kopyalanması kesinlikle yasaktır.

  Timeturk basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz vermiştir.

  timeturk.com not a part of (Facebook.com or Facebook Inc.
  Additionally, timeturk.com is not endorsed by Facebook, Inc. in any way Facebook is a trademark of Facebook, Inc)

  Yazı kaynağı : www.timeturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap