Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  özel güvenlik 101 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  özel güvenlik 101 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  ÖGG sınavı ne zaman? 101. ÖGG Aralık ayında yapılacak sınavın tarihi belli oldu - Yeni Şafak

  ÖGG sınavı ne zaman? 101. ÖGG Aralık ayında yapılacak sınavın tarihi belli oldu - Yeni Şafak

  ÖGG 101. dönem sınav tarihi sorgulaması başladı. ÖGG sınavları yılda 6 kez düzenleniyor. Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyenlerin gireceği son sınav Aralık ayında gerçekleştirilecek. Peki, ÖGG 101. dönem sınav tarihi belli oldu mu?

  ÖGG 101. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Özel Güvenlik 101. Temel Eğitim ve 77. Yenileme Eğitimi Sınavı (ÖGG) için geri sayım devam ediyor. Yıl içerisinde 6 kez yapılan ÖGG sınavlarının sonuncusu aralık ayının son günlerinde gerçekleştirilecek. Takvim doğrultusunda Özel Güvenlik 101. Temel Eğitim ve 77. Yenileme Eğitimi Sınavı (ÖGG) 25 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak.

  ÖGG 100. DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ÖGG sınav sonuçları 18 Kasım 2022 tarihinde açıklanacak. Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih 21-23 Kasım 2022 olacak.

  ÖGG 100. DÖNEM SINAV SONUCU SORGULAMA

  ÖGG ALIM ŞARTLARI NEDİR?

  Özel güvenlik görevlilerinde aşağıdaki şartlar aranır:

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

  Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

  18 yaşını doldurmuş olmak.

  26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

  1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

  2) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

  3) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

  Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

  Özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.

  Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Özel güvenlik 101. temel eğitim sınav soruları ne zaman açıklanacak?

  Özel güvenlik 101. temel eğitim sınav soruları ne zaman açıklanacak?

  Yıl içerisinde gerçekleşecek ÖGG sınavlarının tarihleri ve sınav sonuç zamanları yayınlanan takvimle paylaşıldı. Bu yılın takvimine göre, ÖGG sınav sonuçları sınav yapıldıktan 3 hafta sonra genelde açıklanması planlanıyor. Sınav takviminde ise bu tarih 13 OCAK 2023 olarak yer almıştır.

  101. TEMEL EĞİTİM VE 77. YENİLEME EĞİTİMİ SINAV TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ.

  Özel Güvenlik Sınav Soruları İçin Aşağıdaki Icon’a Tıklayarak En Kapsamlı Mobil Uygulamamızı İndirebilirsiniz!

  Özel güvenlik sınavı kaç haktan oluşur? Özel güvenlik sınavına bir defa giren kişi tekrar girebilir mi? Bu gibi sorular da yine çok fazla ele alınan sorular arasında yer alıyor. Buna göre özel güvenlik sınavları toplamda 4 haktan oluşmaktadır. Bununa birlikte peş peşe yapılan sınavlara da giriş hakkı elde edebiliyorsunuz. Yani ilk sınava girip başarısız olan kişiler bir sonraki sınava sadece harç ücretini yatırarak girebilir.

  Ancak 4 hakkını da dolduran, yani tüm sınavlara girerek halen d aha başarısız olan kişilerin de dosyaları yanmaktadır. Bu kişiler tıpkı en başta olduğu gibi tüm süreci başa sarmalı ve tekrar eğitimler alarak evrakları yerine getirmelidir. Gerekli harç ücretlerinin de yatırılarak yine kişiler tekrardan sınavlara girmeye hak kazanabilir.

  Kariyerini özel güvenlik görevlisi olarak sürdürmek isteyen binlerce kişinin mutlaka ele alması gereken konulardan biri de özel güvenlik sınavlarına nasıl girilmeli, özel güvenlik eğitim kursları içeriği, özel güvenlik sınavı kazanıldıktan sonra neler yapılması gerektiği ve özel güvenlik sınavı/eğitim kursu için gerekli evrakların neler olduğu ile alakalı konulardır.

  Tüm bu konuları araştırarak yerine getiren kişiler özel güvenlik sınavı ile alakalı tüm sorulara da cevap bulmuş demiştir. Özel güvenlik sınavları ve eğitimleri silahlı ve silahsız olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler kapsamında kişiler silahlı öze güvenlik eğitim ve sınavı için ekstra para ödeyecek, ekstra evrakları yerine getirmesi gerekecektir. Ancak her iki sınavdan da ortalama 60 puan ve üzeri alan kişiler başarılı sayılacak ve bu kişiler özel güvenlik sertifikası almaya da hak kazanacaktır.

  Tüm bu işlemlerin ardından kişiler gerekli işlemleri de yaparak yine özel güvenlik görevlisi olacak biçimde meslek yaşamlarına başlayabilir. Hastanelerde, valilik hizmet binalarında, belediye binalarında, üniversitelerde, devlet yurtlarında, özel şirketlerde ya da buna benzer daha birçok alanda özel güvenlik görevlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sizler de bu gibi yerlerde özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak için tüm süreci takip etmeli ve gereken tüm işlemleri de yerine getirmelisiniz.

  Yazı kaynağı : buradanogren.com

  ÖGG 101. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖGG 101. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere ÖGG 101. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  hakkında bilgiler vereceğiz.

  ÖGG 101. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ÖGG 101. Temel Eğitim ve 77 Yenileme Sınavı 25 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirilmiştir. Sınava giren adayların ise gözleri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılacak olan açıklamadadır. Emniyet Genel Müdürlüğü sınav sonucuna dair herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da sınav sonuçlarının 13 Ocak 2023 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Bu beklentinin sebebi ise genellikle sonuçlar sınavın yapıldığı haftadan sonra 3. cuma açıklanıyor olmasıdır.

  101. Temel Eğitim ve 77. Yenileme Eğitimi sınav sonuçlarının 13 Ocak 2023 Cuma günü açıklanması planlanmaktadır.  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan herhangi bir resmi açıklama olduğunda sizlerle paylaşıyor olacağız.

  Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınav Sonucu Nasıl Öğrenilir?

  Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL ücret yatıracaklardır.

  Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınav sorularına ve/veya yazılı sınav sonucuna itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

  ÖGG Sınav Sonucu Nasıl Öğrenilir?

  ÖGG sınav sonuçları Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik/sinav-sonuclari yayınlanacaktır. Özel güvenlik sınav sonuçlarını görüntülemek için adayların TC Kimlik No ile sorgulama yapması gerekiyor. Güvenlik sınav sonucu linkine tıklayan güvenlik görevlisi adayları, sonra “Temel Eğitim Sınav Sonucu” sayfasına yönlendirilerek bireysel sonuçlarını görüntüleyebilecektir.

  Silahlı özel güvenlik olmak isteyenler 100 sorudan oluşan ög temel eğitim sınavına girerler. Silahlı ög olacaklar temel eğitim sınavında farklı olarak 25 tane sorudan oluşan silah sınavı ve 5 atıştan oluşan bir de uygulama sınavına girerler. Silahlı güvenlik sınavı sorularını özetlersek;

  100 soru temel eğitim sınavı (100 puan), 25 tane silah sorusu (50 puan) ve Uygulama Sınavı. Uygulamalı sınavda, 15 metre mesafeden ve 5 adet fişek üzerinden yapılır ve adayların atış becerisi ölçülür. 5 atışın her biri 10 puandır. (5×10=50 Puan)

  Silahlı ög olmak isteyenler ilk aşama olan ve 100 sorudan oluşan temel eğitim kısmından 60 ve üzerinde puan almaları gerekir. Eğer temel eğitim sınavında 50-60 arası puan alırsa, silah sınavı ve atıştan 60’dan fazla puan almalı ki ortalamasını en az 60 yapabilsin.

  Tekrar özetlersek; başarı puanının hesaplanmasında yazılı sınavın ilk kısmından (temel sınav) 100 soruluk birinci kısım ve silah bilgisi ve uygulama puanında oluşan ve 100 puanın oluştuğu ikinci kısımdır. Silahlı ögg olmak isteyenlerin başarı puanı bu iki puanın toplamının aritmetik ortalamasıdır. Adayların başarılı olabilmeleri için, bu iki puan ortalamasının en az 60 ve her iki kısım puanının ise en az 50 olma şartı vardır.

  Yazı kaynağı : buradanogren.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap