Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  14 günlük maaş farkı ne zaman yatacak 2023

  1 ziyaretçi

  14 günlük maaş farkı ne zaman yatacak 2023 Ne90'dan bulabilirsiniz

  14 günlük maaş farkı hesaplama! 2023 Maaş farkı ne zaman yatacak, maaş farkı ne kadar olacak?

  14 Günlük Maaş Farkları Ne Zaman Yatırılacak?

  14 Günlük Maaş Farkları Ne Zaman Yatırılacak?

  Emekli ve Memurların Maaş Farkı Yatacak?

  Geçtiğimiz günlerde Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Ardından memur ve emekliye yapılacak olan maaş zamları da netleşti. Yüzde 30 olarak belirlenen zammın tamamı 15 Ocak’ta zamlara yansımadı. Maaş farkları için gözler Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda. Maaş farkları ne zaman yatacak sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

  2023 yılı Ocak - Haziran dönemi zam oranı açıklanmıştı. Memur ve emeklilere yüzde 30 olarak verilen zammın 15 Ocak’ta hesaplara geçmesi bekleniyordu. Ancak bu oran bu tarihe yetişmedi. Memurlara 15 Ocak'ta maaş zammının yüzde 16.48'lik kısmı ödendi fakat kalan 13.52’lik kısım ise daha sonra hesaplarına aktarılacak. Vatandaşlar ise bugünlerde en çok maaş farkının ne zaman yatırılacağını araştırıyor. Merakla araştırılan konu hakkında henüz net bir tarih belirlenmemekle birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

  Yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği %30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13.52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.” Denildi.

  14 günlük maaş farkı hesaplara yatırılır yatırılmaz sitemizde duyurulacaktır.

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  ZAM FARKLARI ne zaman yatacak 2023? Emekli ve memura maaş farkları yattı mı? 15 günlük maaş farkları için tarih...

  14 günlük memur maaş zam farkı ne zaman yatacak? Memur maaşları eksik mi yattı, neden eksik yattı? İşte ödeme tarihleri!

  14 günlük memur maaş zam farkı ne zaman yatacak? Memur maaşları eksik mi yattı, neden eksik yattı? İşte ödeme tarihleri!

  MEMUR MAAŞ ZAM FARKI YATTI MI, NEDEN EKSİK YATTI?

  Memurlar 15 Ocak'ta maaş zammının yüzde 16.48'lik kısmını alacak. Kalan 13.52 puanlık kısım ise daha sonra hesaplarına yatırılacak. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, memurların zamlı maaşı iki parça halinde alabileceğini söyledi.

  AK Parti Grubu'nda sözleşmeli personel ile ilgili açıklama yapan Elitaş memur ve emeklilerin yüzde 30 zamlı maaşlarının ne zaman yatacağıyla ilgili "Birkaç gün gecikmeyle olur" ifadelerini kullanmıştı.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  AK Partili Elitaş: Memur ve emekli maaşı zam farkları, birkaç günlük gecikmeyle yatacak - Dünya Gazetesi

  AK Partili Elitaş: Memur ve emekli maaşı zam farkları, birkaç günlük gecikmeyle yatacak - Dünya Gazetesi

  Emekli ve memur maaş zammının yüzde 30 olarak belirlenmesinin ardından maaş farkları beklenmeye başlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, maaş farkı tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatırılması için bilişim alt yapılarının hazır olduğunu bildirdi. Ocak ayının 15’ine yetiştirilemeyen maaş farkları için hükümet cephesinden açıklama geldi.

  Maaş farkları ne zaman yatacak? 

  Milyonlarca emekli vatandaş zamlı maaşı için beklerken, Emekli Sandığı’nda her ayın 1’i ila 5’inde; SSK’lılarda 17’si ila 26’sında; BAĞ-KUR’lularda ise her ayın 25’i ila 28’inde ödeniyor. Yüzde 30 zammın SSK ve BAĞ-KUR’luların emekli aylığı ödemelerine yetişmesi, diğerlerine ise zam farkının açıklanacak tarihte yatırılması bekleniyor.

  Memurlar 15 Ocak’ta maaş zammının yüzde 16.48’lik kısmını aldı. Kalan 13.52 puanlık kısım ise daha sonra hesaplarına aktarılacak.

  Memur ve emeklilere maaş artışına ilişkin kanunun yürürlüğe girdiğini hatırlatan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Keşke biz bunu geçen hafta bitirmiş olsaydık, pazar günü herkese yüzde 30 oranında memur ve emekli maaşı zammı yansımış olacaktı. Artışın 15 Ocak’a yetişme ihtimali sanıyorum yok. Çünkü sisteme girmeleri bayağı zaman alabilir. Birkaç gün gecikmeyle bu gerçekleşmiş olur.” demiişti.

  Maaş farkları için sistem hazır? 


  Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan memur maaş zammı açıklaması geldi. Açıklamada ”Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13.52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız” denildi.

  Memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor

  TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Yasa Teklifi’ kabul edildi. Kabul edilen kanun teklifi ile; emekli maaşlarının alt sınırı 3 bin 500 TL’den, 5 bin 500 TL’ye çıkarılıyor. Malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının da yüzde 30 oranında artırılması amaçlanıyor. Kanun teklifi ile; kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde Ocak 2023- 30 Haziran 2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen artış oranının, çalışanların ve emeklilerin refah düzeyini artırmak amacıyla yüzde 30 olarak düzenleniyor. Bu çerçevede; memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor.

  Emekli memur maaşları ne kadar? 

  En düşük memur maaşı

  2022 yılı maaşı: 9 bin 105 TL
  Zamlı maaş: 11 bin 836 TL

  En düşük memur emeklisi maaşı 

  Geçen sene maaş: 6 bin 78 TL
  Zamlı maaş: 7 bin 901 TL

  En düşük SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı 

  SSK 2000 sonrası maaş: 3 bin 500 TL
  Zamlı maaş: 5 bin 500 TL

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap