Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  2001 nitelik kodu ile alım yapan kurumlar 2021

  1 ziyaretçi

  2001 nitelik kodu ile alım yapan kurumlar 2021 Ne90'dan bulabilirsiniz

  2001 Nitelik Kodu Nedir, Hangi Kurumlara 2001 ile Alım Yapılıyor?

  2001 Nitelik Kodu Nedir, Hangi Kurumlara 2001 ile Alım Yapılıyor?

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sözleşmeli personel alım ilanı için ÖSYM tarafından KPSS 2022/9 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda personel alımlarının 2001 nitelik kodu ile yapılacağı bilgisine yer verildi. 2001 nitelik kodu nedir, hangi kurumlara 2001 nitelik koduyla alım yapılıyor merak edilmeye başlandı.

  2001 NİTELİK KODU NEDİR?

  Nitelik kodları KPSS tercihi yapacak adaylarda bulunması gereken özellikleri belirten kodlardır. ÖSYM tarafından yapılan KPSS ortaöğretim sınavına girenler, atama için ilk olarak yeterli puan almak durumundalar. İkinci aşamada ise nitelik kodlarına haiz olmak adımı gelir. Nitelik kodları, tercih sürecinde adayların tercih edeceklerin yerin kriterlerini ve adayların tercih için taşımaları gereken kriterleri belirler. 2011 nitelik kodu da bu kodlardan biri.

  2001 Nitelik Kodur Nedir, Hangi Kurumlara 2011 ile Alım Yapılıyor?

  Tercih kılavuzuna göre KPSS 2001 nitelik kodu, herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak anlamına geliyor. Kişi tercih aşamasında tercih edeceği kurumun özel şartları alanında 2001 nitelik kodunu gördüğü zaman mutlaka ortaöğretim kurumundan mezun olmak şartıyla başvuru yapmalıdır. Ortaöğretim mezunu olmadığı halde tercih yapan adayların tercihleri geçersiz sayılır. Tercih için adayın ortaöğretim kurumundan mezun olmaya ve diploma alma hakkı kazanmış olması şarttır.

  HANGİ KURUMLARA 2001 NİTELİK KODUYLA ALIM YAPILIR?

  Belediyeler, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdareleri, Üniversiteler ve özel nitelikler arasında 2001 nitelik kodu olan tüm kamu kurumlarına bu nitelik kodu ile personel alımı yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.kamugundemi.com

  2001 Herhangi Bir Ortaöğretim Mezununun Başvuracağı 37 Kadro

  2001 Herhangi Bir Ortaöğretim Mezununun Başvuracağı 37 Kadro

  Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2019/2 merkezi atama kapsamında memur alımı unvanları ve şehirlere kadro dağılımları ilan edildi. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylar hangi şehir ve unvanda başvuru yapabileceği tablo halinde verilmiştir. Lise mezunu her hangi bir bölüm şartı aranmadan başvuru yapılabilinir 37 kadrolar. 

  Zabıta memuru, şoför, memur, temizlik hizmetlisi, aşçı, kaloriferci ve bekçi alımı yapılıyor.

  Alımı Afyonkarahisar, Aksaray, Bingöl, Bitlis, Eskişehir, İstanbul, Isparta, Kars, Kastamonu, Kütahya, Ağrı, Hakkari, Şırnak, Van, Antalya ve Zonguldak yapıyor.

  Alımı yapacak kurumlar; Ticaret Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Zonguldak Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kastamonu İl Özel İdaresi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Bitlis İl Özel İdaresi, Bingöl İl Özel İdaresi, Aksaray Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak ilan edildi.

  Başvuru tercihleri 3 Aralık 2019 ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

  KPSS lise Mezunu bölüm şartı aranmayan kadro dağılımı için tıklayın.

  Lise mezunu tüm kadrolar için tıklayın.

  Özel Koşullar
  Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları
  Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
  Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
  Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar
  Mezun Olunan Ön Lisans Programı
  Mezun Olunan Lisans Programı

  Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

  2001 Nitelik Kodu Nedir?

  2001 Nitelik Kodu Nedir?

  2001 nitelik kodu nedir? Ne anlama gelir? Kimler başvurabilir?

  Özel koşullar başlığı altında belirtilen Ortaöğretim mezunları arasından herhangi bir başka ayrım gözetilmeksizin yapılan alımlar 2001 nitelik kodu kullanılarak yapılır.  Ortaöğretim mezunu veya yaygın bilinen adıyla lise mezunu adaylar KPSS merkezi atama ile açılan 2001 nitelik kodu ile belirtilen kadrolara  eğer diğer şartları da sağlıyorlarsa atanabilmektedir. Açılan her bir kadro için en az birkaç nitelik kodu gerekmekte olup o kadroyu tercih etmek isteyen adayların  tüm nitelikleri sağlamaları zorunludur.

  Ortaöğretim üzeri eğitimini tamamlayan yani ön lisans veya lisans mezunu olan aday ortaöğretim KPSS düzenlendiği tarihte yalnızca ortaöğretim mezunuysa 2001 nitelik kodu ile alımyapan kadroyu tercih edebilir. Aday ortaöğretim KPSS sınav tarihinde ön lisans veya lisans mezunu olmuşsa bu durumda ortaöğretim KPSS puanını kullanarak 2001 nitelik kodu ile alım yapılan kadroyu tercih etmemelidir aksi takdirde bir yıl boyunca devlet memurluğuna alınmayacaktır. Giderek düşen kamu alım kontenjanları sebebiyle doğru tercih yapma zorunluluğu arttığı gibi adayların üzerindeki baskı da artıyor yanlış tercihlerin maliyeti ise gerek zaman gerek maddiyat olarak çok çok fazla.

  2001 Nitelik Kodu İle Alım Yapan Kurumlar Hangileri ?

  Merkezi atama ile personel alımı yapan ve ortaöğretim mezunu  memur alan tüm kurumlar 2001 nitelik kodu kullanır. Bu kurumların başında Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu gelmektedir. Sayılan kurumların haricinde de ihtiyaca göre diğer Bakanlık ve Kamu kurumları da alım yaparken kullanmaktadır.

  Yalnızca 2001 nitelik kodu değil ÖSYM tercih kılavuzu içerisinde yer alan her bir özel nitelik kodu adaylar için kritik öneme sahiptir. Sağlamadığınız nitelik kodu şartı arayan bir mesleğe başvuru yaptığınız takdirde atamanız iptal edilip KPSS puanınızı merkezi atamada kullanamayacağınız gibi müstafi sayılacağınız için tam bir yıl süre ile devlet memurluğuna da kabul edilmezsiniz.

  En fazla talep edilen özel nitelik kodları şunlardır:

  B sınıfı ehliyet sahibi olmak

  35 yaşını doldurmamış olmak

  30 yaşını doldurmamış olmak

  Bilgisayar sertifikası sahibi olmak

  Sıklıkla istenen niteliklerdir bunun yanı sıra her memur kadrosuna atanmak için aranan güvenlik soruşturması olumu sonuçlanmak yani 7225 sayılı nitelik kodu mevcuttur. Bu özel koşul her memuriyete atanırken arandığı için adayların bu noktada dikkat etmesi  gereken bir husus mevcut değildir ilgili merciler güvenlik araştırması sürecini tamamlayıp sonucu atandığı kuruma bildirecektir.

  KPSS merkezi atama veya açıktan atama gibi süreçlerle memur alımı hakkında aradığınız tüm detayları bulabileceğiniz forum tercihiniyap adresini kullanmayı unutmayın. Merkezi atama taban puanları ve açıktan memur alımı ilanları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Son olarak 2001 nitelik kodu yalnızca merkezi atama için geçerli olup açıktan alımları etkilememektedir.

  Yazı kaynağı : www.tercihiniyap.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap