Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  23 kasim duzce depremi kac saniye surdu

  1 ziyaretçi

  23 kasim duzce depremi kac saniye surdu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Düzce depremi kaç saniye sürdü? 23 Kasım Düzce depremi hangi illerde hissedildi?

  Düzce depremi kaç saniye sürdü? 23 Kasım Düzce depremi hangi illerde hissedildi?

  Düzce'de gece saat 04.08'te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem büyük korku yarattı. Deprem birçok ilde hissdildi.

  AFAD'ın verdiği bilgilere göre, saat 04.08'de merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gölyaka ilçesindeki depremin 6,81 kilometre derinlikte meydana geldiği açıklandı. Deprem, İstanbul ve Ankara'da şiddetli şekilde olarak hissedildi.

  Merkez üssü Düzce olan deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa ve İzmir'de de hissedildi.

  Yapılan tespitlere göre gece 04.08'te meydana gelen deprem yaklaşık 17 saniye sürdü.

  Meydana gelen deprem sonrası ölü ve yaralı olup olmadığı merak uyandırırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Gölyaka'daki depremde Düzce'de 1'i ağır 32, İstanbul'da 1, Bolu'da 1, Zonguldak'ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35'tir." ifadelerine yer verdi.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Düzce depreminde neler yaşandı? İşte tüm soruların yanıtları

  Düzce depreminde neler yaşandı? İşte tüm soruların yanıtları

  Düzce depreminde neler yaşandı? İşte tüm soruların yanıtları

  Türkiye güne saat 04.08'te Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremle uyandı. Pek çok ilde halk sokağa döküldü. İşte son İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok ilden hissedilen deprem ile ilgili bilgiler...

  Düzce’de saat 04.08’te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem büyük panik yarattı. İşte deprem anında ve sonrasında yaşananlar…

  Deprem saat kaçta, nerede, hangi büyüklükte meydana geldi?

  – Deprem saat 04.08’de Düzce’de meydana geldi. Depremin merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olarak açıkladı. AFAD depremin büyüklüğünü 5.9, Kandilli Rasathanesi ise 6, olarak duyurdu.

  Deprem kaç saniye sürdü?

  – Düzce’de çeşitli dükkanların güvenlik kameralarından yapılan tespitlere göre deprem 43-45 saniye sürdü.

  Düzce’de ikinci bir deprem oldu mu?

  – Saat 04.30’da merkez üssü Düzce’nin Çilimli ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

  Deprem hangi kentlerde hissedildi?

  – Düzce merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, Zonguldak, Karabük, Bartın ve İzmir’e kadar geniş bir alanda hissedildi.

  Deprem sonrası artçı sarsıntılar meydana geldi mi?

  – AFAD’ın açıklamasına göre 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından an itibarıyla, en büyüğü 4,3 olmak üzere 123 artçı yaşandı.

  Depremde kaç kişi yaralandı?

  – AFAD saat 09.42 itibarıyla Düzce’de 37, Bursa’da 4 İstanbul'da 1, Zonguldak’ta 6, Sakarya’da 1 ve Bolu’da 1 olmak üzere 50 kişinin yaralandığını açıkladı.

  Bolu Valisi Erkan Kılıç ise depremin ardından kentte 20 kişinin yaralandığını duyurdu.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Bolu’da da atlama suretiyle bir yaralımızın leğen kemiği kırık. Herhangi bir hayati tehlikesi yok ama Düzce’deki yaralının hayati tehlikesi var” dedi.

  12.05 itibarıyla 68 kişinin yaralandığı, 33 kişinin taburcu olduğu açıklandı.

  İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Depremde hayatını kaybeden oldu mu?

  – Düzce’nin Çay Mahallesi’nde oturan Sevim Çengel (63), deprem sırasında fenalaştı. Hastaneye kaldırılan, kalp krizi geçirdiği tespit edilen Çengel, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

  Çilimli ilçesi Pırpır köyünde yaşayan Hikmet Çelebi deprem esnasında evden çıkmaya çalışırken dengesini kaybedip yere düştü. Beyin kanaması geçiren 47 yaşındaki Çelebi maalesef kurtarılamadı.

  Deprem sırasında neden elektrikler kesildi?

  – 05.04’te AFAD’dan yapılan açıklamada “Bölgede kontrol amaçlı enerji kesintileri uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmamasını önemle rica ederiz” denildi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Bir elektrik kesintisi var. Bunların önemli bir bölümü kontrollü kesintiler. Mahalle mahalle, yavaş yavaş kontrollü bir şekilde veriliyor” dedi.

  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü da “Sanırım dağıtım şirketinin tedbir amaçlı kesintisi söz konusu” dedi.

  Düzce depremi nedeniyle okullar tatil edildi mi?

  – Depremden etkilenen ve artçı sarsıntıların sürdüğü Düzce, Bolu, Sakarya ve Zongultak’ta eğitime bir gün ara verildi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ bugün yapılması planlanan vize sınavları deprem nedeniyle ertelendi.

  Deprem sonrası kaç binada hasar meydana geldi?

  – Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Çok şiddetli hissettiğimiz depremdi. Binaların sıvasında, bacasında birtakım hasarlar olabilir. Bu yönde bize ulaşan kesin bilgiler yok” dedi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Herhangi bir can kaybımız yok. Köylerdeki taramalarımız devam ediyor. Birkaç köyde ahır yıkılması söz konusu” diye konuştu.

  Aralarında Düzce Adliyesi’nin de bulunduğu bazı bina ve iş yerlerinde hasar oluştu. Gaziantep Caddesi’nde birahane işleten Ahmet Seyok’un iş yeri de depremle yıkıldı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Deprem kaçta oldu? Bu gece deprem oldu mu? Düzce depremi kaç saniye sürdü, saat kaçta oldu? Depremin şiddeti kaç, büyüklüğü ne? - Gündem Haberleri

  Deprem kaçta oldu? Bu gece deprem oldu mu? Düzce depremi kaç saniye sürdü, saat kaçta oldu? Depremin şiddeti kaç, büyüklüğü ne? - Gündem Haberleri

  Sabaha karşı Düzce’de meydana gelen deprem paniğe neden oldu. Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı pek çok ilden hissedildi. Depremde Düzce'de 37, İstanbul'da 1, Zonguldak'ta 6, Sakarya'da 1 ve Bolu'da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığı açıklandı. Deprem sonrası artçı sarsıntılar devam ederken vatandaşlar sokaklarda sabahladı.

  DEPREM KAÇ SANİYE SÜRDÜ? DEPREM SAAT KAÇTA OLDU?

  Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem 17 saniye sürdü. 23 Kasım 2022 tarihinde saat 04:08'de gerçekleşen Düzce depremi 9 ilde hissedildi.

  DÜZCE DEPREMİ HANGİ İLLERDEN HİSSEDİLDİ?

  Sarsıntı İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. İlk belirlemelere göre depremde can kaybı yok. Depremde Düzce'de 37, İstanbul'da 1, Zonguldak'ta 6, Sakarya'da 1 ve Bolu'da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığı açıklandı.

  DÜZCE’DE KAÇ DEPREM OLDU?

  Düzce’deki 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası artçı sarsıntılar da devam ediyor. Depremin ardından bölgede en büyüğü 4,3 olan 96 artçı sarsıntı kaydedildi. 

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap