Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  27 ağustos ehliyet sınav soruları ve cevapları

  1 ziyaretçi

  27 ağustos ehliyet sınav soruları ve cevapları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Ehliyet sınavı çıkmış soruları çöz, 2022 Ehliyet Sınavı Hazırlık

  Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

  ehliyet sınav soruları

   *Bugüne kadar yapılan yeni müfredat ehliyet sınav sorularının hepsi alt kısımda listelenmiştir.  2013 - 2014 - 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında yapılmış, 2022 yılında yapılacak sınavlara ehliyet sınavı çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamanız mümkün. Bütün sınıflar için sorular ortaktır. Alt kısımdan soruları çözebilirsiniz.

  E-sınavda sınavında kaç soru sorulacak?

  2022 yılında sınava gireceklere 12 İlk yardım sorusu, 23 Trafik sorusu, 9 Motor sorusu ve 6 Trafik adabı sorusu olmak üzere 50 soru sorulacaktır. 

  Her ehliyet sınıfının sınavı ayrı mı yapılıyor?

  Eski sistemde gruplar ayrı ayrı sınava giriyordu. 2013 yılından bu yana sınavlarda tüm sınıflar tek bir sınava giriyor. Siz de sınava girdiğinizde 50 sorudan sorumlu olacaksınız. Bütün ehliyet sınıfları için aynı sorular sorulmaktadır.

  Çıkmış soruları çözerek; soru tiplerini,  soruların kaç şıktan oluştuğunu ve her alanda hangi konulara ağırlık verildiğini görebilirsiniz. Sınav bütün olarak irdelendiğinde, sorulabilecek soru sayısının kısıtlı olduğu görülmektedir. O yüzden her sene birbirini anımsatan sorular çıkmaktadır.

  PUANLAMA NASIL YAPILIR?

  Sınavın güzelliklerinden biri ise Trafik, İlk yardım, Motor  ve trafik adabı alanlarının her biri tek bir sınavda sorulmakta ve bu alanlar için ayrı ayrı hesaplama yapılmamaktadır. Puan hesabı yaparken yaptığınız doğru sayısını 2 ile çarpmanız gerekiyor. Örneğin toplam 34 doğru yaptıysanız 68 puan alırsınız. Bu sebeple yapmanız gereken en düşük doğru sayısı 35 yanı 70 puandır. 

  Güncelliğini yitirmiş sitelerde eksik ve hatalı sorular veya eski sisteme ait sorular yer almaktadır. Eski sistemde sorular gündelik hayatta kullanılabilecek nitelikte olmayıp, sizin açınızda emek ve zaman kaybına neden olabilir. O yüzden doğru sayfada olduğunuzu bilmenizi isteriz. Yeni müfredat sınavın farkı sürücülerden olabildiğince, pratik konuları bilmeleri ve bunlarla ilgili temel bilgileri kullanabilmeleridir.

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  2022 Ehliyet Sınav Soruları Çıkmış Sorular Çöz

  Soru 22. Araç sürücülerinin duraklanan veya parke dilen yerden çıkarken;

  I. Işıkla veya kolla çıkış işareti vermeleri,

  II. Araçlarını ve araçların etrafını kontrol etmeleri,

  III. Yoldan geçen araçları ikaz ederek durdurmaları,

  IV. Görüş alanları dışında kalan yerler varsa gözcü bulundurmaları mecburidir.

  Verilen bilgilerden hangileri doğrudur?

  Yazı kaynağı : ehliyetsinavihazirlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap