Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  30 ağustos zafer bayramı samsun

  1 ziyaretçi

  30 ağustos zafer bayramı samsun Ne90'dan bulabilirsiniz

  Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Provası - Samsun

  Samsun haber | Samsun'da 30 Ağustos programı belli oldu

  30 Ağustos Zafer Bayramı

  30 Ağustos Zafer Bayramı

  30 Ağustos, Yunan işgaline karşı verilen en sert cevap olmakla birlikte Türk milletinin işgal ve esarete karşı topyekûn mücadelesinin ispatıdır. Bugün 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve necip silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakârlığı cesaretle üstlenen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

  Prof. Dr. Mahmut AYDIN | Rektör

  Yazı kaynağı : samsun.edu.tr

  Ak parti'li karaaslan'dan 30 ağustos zafer bayramı mesajı: - Samsun Haberleri

  Ak parti'li karaaslan'dan 30 ağustos zafer bayramı mesajı: - Samsun Haberleri

  SAMSUN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

  Karaaslan, mesajında, 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde Samsun'da başlatılan Kurtuluş Mücadelesi'nin, 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin bir zafere ulaştığını hatırlattı.

  Bu zaferle Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya gösterdiğini belirten Karaaslan, şöyle devam etti:

  "30 Ağustos, hürriyeti uğruna kanının son damlasına kadar mücadele eden aziz milletimizin emsalsiz vatan sevgisinin ilanı, tarihe altın harflerle yazılan şanlı zaferidir. 1071'de Sultan Alparslan komutasında Malazgirt'te verilen mücadele asırlar sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar'da verilmiş, kahraman ordumuzun ve asil milletimizin sergilediği inançla Anadolu'nun ebedi vatanımız olduğu tescillenmiştir. Milletimiz, ülkemizin bağımsızlığını hedef alarak kutlu yürüyüşümüzü sekteye uğratmak, bizi hedeflerimizden alıkoymak ve yolumuzdan döndürmek isteyenlere dün olduğu gibi bugün de gereken cevabı vermeye, vatanı muhafaza etmek için aynı fedakarlığı ve cesareti göstermeye hazırdır."

  Karaaslan, Türk ulusunun bu coğrafyadaki bin yıllık varlığını, milletin her bir ferdinin gönlündeki birlik beraberlik ruhuna, zorluklar karşısındaki dirayetine ve hedeflerine olan sarsılmaz inancına borçlu olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

  "Bundan bir asır önce atalarımız, milletimizin önündeki engelleri aşarak ülkemizin yarınları için nasıl yeni ufuklar koyduysa bugün bizler de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde evlatlarımızın geleceği için kararlı adımlar atıyor, bu doğrultuda dur durak bilmeden çalışıyoruz. Bu sene, şanlı zaferin yüzüncü yılında 30 Ağustos coşkusunu, Milli Teknoloji Hamlesi'nin gençlerin dünyasında nasıl karşılık bulduğunun en somut göstergesi olan TEKNOFEST vesilesiyle, ülkemizin dört bir yanından gençlerimizin ve çocuklarımızın yoğun katılımıyla Samsun'umuzda yaşayacağız. Köklerinden ilham alan evlatlarımızın geleceğe dair vizyonuna hep birlikte ilk adım şehrimizde şahitlik edecek, bu coşkuyu millet olarak paylaşacağız. 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle, İstiklal Harbi'mizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyorum."

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Samsun'da 30 ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlandı - Dailymotion Video

  Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı provası

  Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı provası

  Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenecek olan törenin provası yapıldı.

  Cumhuriyet Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenecek olan törenin provası gerçekleştirildi. Samsun'un farklı okullarından yaklaşık 30 öğrenci, Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Tören Bölüğü ve Bando Ekibi'nin hazır bulunduğu olduğu provalarda son hazırlıklar ve geçişler yapıldı.

  Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı sabahında kutlamalar ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayacak. Akabinde valilik binasında tebrikat töreni gerçekleştirilecek. Tebrikat töreninden sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek bir dizi etkinlikle kutlanacak. - SAMSUN

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap