Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  44 balon 9 çocuğa eşit paylaştırıldığında geriye kaç balon artar

  1 ziyaretçi

  44 balon 9 çocuğa eşit paylaştırıldığında geriye kaç balon artar Ne90'dan bulabilirsiniz

  Page 104 - ATA YAYINCILIK 3. Sınıf Ata Yarıyıl Tatilinde

  Yazı kaynağı : www.ataekitap.com

  2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler

  2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler

  Transkript

  1 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 5. 6 şekeri 2 kardeş aralarında eşit olrak paylaştılar. Her birine kaç 1. 8 çiçek, ikişerli gruplara ayrılırsa şeker düşmüştür? kaç grup olşur? silgiyi üçerli gruplara ayırısak kaç grup oluşur? lirayı 3 kişiye eşit şekilde paylaştırırsak her biri kaç lira alır? kalemi 3 öğrenci aralarında paylaşıyor. Bir öğrenciye düşen kalem sayısı kaçtır? kalemi 5 çocuğa eşit şekilde paylaştırırsak her biri kaç kalem alır? kitap 4 raflı bir kitaplığa eşit balonu 4 çocuk eşit olarak paylaşmak istiyor. Bir çocuk kaç balon olur? şekilde yerleştiriliyor. Her bir raftaki kitap sayısı kaçtır?

  2 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 5. Bir çiftlikte 20 inek, 4 ahıra eşit şekilde dağıtılacaktır. Buna göre, 1. Zeynep, 24 sayfalık kitabı her gün ahırların her birinnde kaç inek olur? eşit sayfada kitap okuyarak 4 günde bitirdi. Zeynep her gün kaç sayfa kitap okumuştur? 6. Sınıfımızda 27 öğrenci var. Her sırada 3 öğrenci oturduğuna göre sınıfımızda kaç sıra vardır? çiçek 4 erli demet yapılarak vazoya konulacaktır. Bu iş için kaç tane vazoya ihtiyacımız vardır? 7. Aynur, 35 sayfalık kitabı her gün 3. Dedem bayramda 36 lirayı 4 torununa eşit olrak paylaştırdı. Torunların her biri kaç lira almıştır? eşit sayıda sayfa okuyup 5 günde bitirmiştir. Aynur, her gün kaç sayfa kitap okumuştur? 4. 4 kardeş 28 lirayı eşit olarak paylaşıyorlar. Kişi başına kaç lira düşer? 8. Arzu ve 3 arkadaşı, 32 balonu eşit olarak paylaşıyorlar. Her birine kaç balon düşer?

  3 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 5. Elif, kitaplığının her rafına 4 kitap yerleştirmiştir. 32 kitabı olan Elif in 1. Bir şoför, dolmuştaki yolcuların kitaplığında kaç raf vardır? her birinden 5 TL alarak 45 TL toplamıştır. Bu dolmuşta kaç yolcu vardır? 6. Toplam 18 gol atan bir futbol takımı, her maçta 3 gol atmıştır. Bu takım kaç maç yapmıştır? 2. Bir baloncu 3 balon satmış ve 21 Tl para kazanmıştır. Buna göre baloncu balonların tanesini kaç liraya satmıştır? yumurtayı üç arkadaş eşit şekilde paylaştıklarında, bir kişi kaç adet yumurta almış olur? 3. Gökçe bir tane tokayı 4 liraya alıyor. Cebinde 28 lirası olduğuna göre, Gökçe kaç tane toka alabilir? 4. Sınıfımızda 26 öğrenci vardır. Her sırada 2 öğrenci oturduğuna göre sınıfımızda kaç sıra vardır? 8. Annem akşam yemeğinde yaptığı 27 köfteyi 3 tabağa eşit olarak dağıttı. Her tabakta kaç adet köfte olur?

  4 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 1. Ablamın 9, kardeşimin 7, benim ise 5 liram var. Üçümüzün parasının toplamıyla 3 lira olan kalemlerden kaç tane alabiliriz? liram vardı. Annem de 5 lira verdi. Tanesi 4 lira olan çoraplardan kaç tane alabilirim? 2. Ahmet in 12, Ömer in 6 fındığı var. Birleştirip eşit paylaşınca kaçar fındıkları olur? tane kalemi sınıfta Ömer, Göktürk ve Elif kendi aralarında eşit olarak paylaşıyor. Elif in kaç kalemi olur? 3. Bir bahçeden 24 kilogram domates toplayan dedem, kendisi ve 2 komşusuna bu domatesleri eşit olarak paylaştırmıştır. Buna göre kişi başına kaç kilogram domates düşmüştür? 6. Demet 36 sayfalık şiir kitabını her gün 4 sayfa okuyarak kaç günde biritir? 7. Sınıfımızda 27 öğrenci vardır. Her sırada 3 öğrenci oturduğuna göre sınıfımızda kaç sıra vardır?

  5 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 2 TL 5 TL 4. Ömür ün 18 lirası var. Parasının tamamıyla kalemlerden kaç tane alabilir? 3 TL 4 TL 5. Abdullah ın 43 lirası vardı. 1. Ayşe nin 15 lirası var. Parasının tamamıyla yukarıdaki silgilerden kaç tane alabilir? Parasının 23 lirası ile oyuncak aldı. Geri kalan parasının tamamıyla defterlerden kaç tane alabilir? 2. Özge nin 28 lirası var. Parasının tamamıyla yukarıdaki kalemtraştan kaç tane alabilir? 6. Arzu nun 61 lirası vardı. Parasının 37 lirası ile çanta aldı. Geri kalan parasının tamamıyla kalemtraşlardan kaç tane alabilir? 3. Yusuf un 35 lirası var. Parasının tamamıyla yukarıdaki defterden kaç tane alabilir? 7. Selin in 17 lirası vardı. 28 lira da annesi verdi. Parasının tamamıyla defterlerden kaç tane alabilir?

  6 2. Sınıf Bölme İşlemi Problemler 1. Bir fırıncı elindeki 48 ekmeğin 20 tanesini kendisine ayırıyor. Geri kalanları ise 4 müşterisine eşit olarak satıyor. Her müşteri kaçar ekmek almıştır? 4. Sınıf kitaplığımızda 91 adet hikaye kitabı vardı. Öğretmenimiz kitapların 51 tanesini kendi sınıfımıza ayırdı. Kalan kitapları diğer 5 sınıfa eşit olarak paylaştırdığında her sınıfa kaçar kitap düşer? 2. Selin in 40 kalemi vardı. Selin kalemlerinin 22 tanesini kardeşine ayırdı. Kalanları 3 arkadaşına eşit olarak paylaştırdı. Selin, bir arkadaşına kaç kalem vermiş olabilir? 5. Ablam 19 tane, annem ise 8 tane kurabiye yaptı. Yaptıkları kurabiyeleri birleştirerek 3 tabağa eşit olarak paylaştırdılar. Her bir tabakta kaçar tane kurabiye olur? 3. Bir manav 82 kg portakalın 46 kg sini satıyor. Geri kalan portakalları 4 eşit kasaya koyuyor. Her Bir kasada kaç kilogram portakal olur? 6. Hilal e annesi 15 TL, teyzesi 9 TL verdi. Hilal tanesi 4 Tl olan kitaplardan en fazla kaç tane alabilir?

  7 2. Sınıf Bölme İşlemi Problem çözelim 1. Bir bölme işleminde bölünen 12, bölen 2 olduğuna göre bölüm kaçtır? 5. Bölüneni 36, böleni 4 olan bir bölme işleminde bölüm kaçtır? 2. Bir bölme işleminde bölünen 15, bölen 3 olduğuna göre bölüm kaçtır? 6. Bölüneni 45, böleni 5 olan bir bölme işleminde bölüm kaçtır? 3. Bir bölme işleminde bölünen 32, bölen 4 olduğuna göre bölüm kaçtır? 7. Bölüneni 18, böleni 3 olan bir bölme işleminde bölüm kaçtır? 4. Bir bölme işleminde bölünen 35, bölen 5 olduğuna göre bölüm kaçtır? 8. Bölüneni 14, böleni 2 olan bir bölme işleminde bölüm kaçtır? Bölüneni 24, böleni 4 olan bir bölme işleminde bölüm kaçtır?

  8 2. Sınıf Çarpma İşlemi Problem çözelim 5. Elif Nur un iki deste kalemi vardı. Bir düzine kalem de ablası verdi. Elif 1. Bir deste kalemi 5 öğrenci eşit Nur kalemlerini 4 kalemliğine eşit olarak paylaştı. Her bir öğrenci kaç kalem almıştır? olrak paylaştırdı. Her bir kalemlikte kaçar tane kalem olur? 2. Bir düzine çikolatayı 3 kardeş eşit olarak paylaştılar. Her biri kaçar çikolata almıştır? 6. Annem iki düzine tabağı yıkarken 3 tanesini kırdı. Kalan tabakları 3 rafa eşit olarak koydu. Her bir rafta kaç tabak yer alır? 3. İki deste dondurmayı 4 öğrenci eşit olarak paylaştı. Her bir öğrenci kaç dondurma almıştır? 7. Bir manav toplam üç deste karpuzun 2 tanesini sattı. Geri kalan karpuzları eşit olarak 4 kasaya yerleştirdi. Her bir kasada kaç tane karpuz vardır? 4. İki düzine kalemi 3 kardeş eşit olarak paylaştılar. Her biri kaçar kalem almıştır?

  9 2. Sınıf Çarpma İşlemi Problem çözelim 5. Bir çiftlikte 6 ördek ayağı, 8 kuzu ayağı saydık. Buna göre çiftlikte 1. Bir kümeste toplam 18 tavuk toplam kaç hayvan vardır? ayağı saydık. Buna göre kümesteki tavuk sayısı kaçtır? 6. Bir çiftlikte 12 tavuk ayağı, Bir kümeste toplam 24 ördek ayağı saydık. Buna göre kümesteki ördek sayısı kaçtır? inek ayağı saydık. Buna göre çiftlikte toplam kaç hayvan vardır? 7. Bir çiftlikteki koyun ve tavukların 3. Bir ahırda toplam 28 inek ayağı saydık. Buna göre ahırda kaç tane inek vardır? ayak sayısı toplamı 22 dir. Çiftlikte 3 tavuk olduğuna göre, kaç tane koyun vardır? 8. Bir çiftlikteki tavşan ve ineklerin 4. Bir ağılda toplam 36 koyun ayağı saydık. Buna göre ağıldaki koyun sayısı kaçtır? ayak sayısı toplamı 28 dir. Çiftlikte 4 tavşan olduğuna göre, kaç tane inek vardır?

  10 2. Sınıf Çarpma İşlemi Problem çözelim 1. Özlem, 6 adet doğum günü pastasının her birini 3 dilime ayırdı. Bu dilimleri 2 tabağa eşit olarak paylaştırdı. Buna göre, tabaklara kaç dilim pasta düşer? 2. 6 elma ağacının olduğu bir bahçede her ağaçta 4 elma vardır. Elmaların hepsini toplar ve 3 çocuğa eşit olarak paylaştırırsak. kişi başına kaç elma düşer? 3. Bir marketteki 82 kilogram pirincin 47 kilogramı satılıyor. Kalan pirinçler ise 5 kilogramlık poşetlere dolduruluyor. Kaç tane poşete ihtiyaç vardır? 4. Bir çaycı 83 adet bardağı yıkar_ ken 47 tanesi kırdı. Geri kalanları 4 adet tepsiye eşit olarak dizdi. Her tepside kaç bardak olur? 5. Bir bakkaldaki 42 yumurtanın 18 tanesi kırıldı. Geriye kalanlar 3 ko_ liye eşit olarak dizildi. Bir kolide kaç yumurta vardır? 6. Bir okul gezisine 71 öğrenci katıla caktı. Öğrencilerin 41 i vazgeçti. Ka_ lan öğrenciler 5 taksiye eşit sayıda bindiler. Her bir takside kaç öğrenci vardır?

  Yazı kaynağı : docplayer.biz.tr

  b�lme i�lemi| S�n�f ��retmeniyiz Biz | S�n�f ��retmenlerinin Kaynak Sitesi | http://www.sinifogretmeniyiz.biz

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap