Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  açık cezaevi izinleri denetimli serbestlik

  1 ziyaretçi

  açık cezaevi izinleri denetimli serbestlik Ne90'dan bulabilirsiniz

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, tarih belli mi? CTE Koronavirüs izinleri ne zaman bitiyor? Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama!

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI 2022? Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı, tarih belli mi? CTE Koronavirüs izinleri ne zaman bitiyor? Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama!

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI, 31 MAYIS'TA BİTECEK Mİ?

  Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık Cezaevi izinleri 31 Mayıs'ta son bulacaktı. Ancak süre 31 Temmuz 2023 tarihine kadar yeniden uzatıldı.

  DÖNMEYEN FİRARİ SAYILACAK

  COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkûm faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ SON DAKİKA: Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, uzayacak mı? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, son tarih hangi gün?

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ SON DAKİKA: Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, uzayacak mı? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, son tarih hangi gün?

  DÖNMEYEN FİRARİ SAYILACAK

  COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkûm faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre COVID-19 izninden dönecek hükümlüler, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne (CTE) ait https://cte.adalet.gov.tr/ resmi web sitesinden TC kimlik numaralarını girerek, girmek istedikleri cezaevlerine ilişkin tercihte bulunacaklar. Bu cezaevlerinde yer yoksa en yakın cezaevine yerleştirilecekler. Hükümlüler dönecekleri ceza infaz kurumlarını CTE'nin resmi web sitesinde oluşturulacak sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecekler.

  DÖNÜŞ NASIL OLACAK?

  COVID-19 iznindeki hükümlüler 31 Mayıs tarihi itibarıyla açık ceza infaz kurumlarına dönecekler. Denetimli serbestlik yükümlülerinden hakkında denetim planı hazırlanarak yükümlülükleri belirlenmiş olanların 1 Haziran 2022'den itibaren denetim planlarında yazan yükümlülüklere aynen uymaları, hakkında henüz denetim planı hazırlanmamış olanların 1 Haziran 2022'den itibaren ilgili denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekecek.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Açık cezaevi izinleri uzadı mı? SON DAKİKA! Covid (MAHKUM) izinleri uzatıldı mı?

  Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, uzatılacak mı? Adalet Bakanlığı CTE son dakika gelişmeleri!

  Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, uzatılacak mı? Adalet Bakanlığı CTE son dakika gelişmeleri!

  Cezaevi izinleri son olarak 31 Mayıs tarihine kadar uzatılmıştı. Adalet Bakanlığı tarafından 15 Nisan 2020'den beri denetimli serbestlik tedbiriyle evlerinde olan mahkumların izinlerinin 31 Mayıs'ta biteceği duyuruldu.  Adalet Bakanlığı izinden dönecek hükümlülere kalan cezalarını çekmek üzere girecekleri cezaevleri konusunda tercih hakkı da tanıyacak.  Diğer yandan da mahkumlar ve ailelerinden sürenin uzamasına dair yoğun talep geldi. Bunu için izin süresi 31 Mayıs'ta sona erdiği için bu tarihe kadar Meclis'ten sürenin uzatılması ile ilgili Adalet Bakanlığı'na yetki veren bir kanun teklifinin de yasalaşması gerekiyor. Şimdi gözler izinli mahkumlar için yapılacak düzenlemeye çevrildi. 

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILACAK MI?

  Mahkûmlar tarafından hem AK Parti'ye hem de MHP'ye çok sayıda "uzatma istemi" geldi. Bunun için AK Parti ve MHP kurmayları Meclis'te bir araya geldi, bir çalışma başlatıldı. Tutuklu, hükümlü ve yakınlarının "salgın süresince izinli sayıldıkları zaman içerisinde herhangi bir suça bulaşmadıkları, yeni bir yaşam kurdukları, kimilerinin ticaretle uğraştığı kimilerinin de aile kurduğu" gerekçeleriyle söz konusu düzenlemenin uzatılmasını istedikleri belirtiliyor. Bu konuda AK Parti ve MHP'nin görüşü izin sürelerinin uzatılması yönünde. 

  İZİNDEKİ MAHKUM SAYISI 98 BİN!

  Salgın gerekçesiyle hükümlülere 2 yıl önce 2020'de denetimli serbestlik uygulaması getirildi. Yaklaşık 400 bin kişinin yararlandığı "cezaevi izni" uygulamasının süresi de bugüne kadar iki kez uzatıldı. Bu süre içinde 400 bin mahkumdan bir bölümü tekrar suç işlediği için cezaevine döndü, bazılarının ise hüküm süresi tamamlandı.

  Adalet Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, şu anda izinde olan mahkum sayısı 98 bin. Bakanlık tarafından henüz bir çalışma sonuçlanmadığı için bu mahkumlara "31 Mayıs'ta süreniz doluyor, cezaevine dönün" diye çağrı mektubu da gönderildi. Ayrıca 2 yıllık izin süresi boyunca yaklaşık 37 bin mahkum işe girdi ve SGK kayıtları bulunuyor. Aynı zamanda iş kuranlar da oldu.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap