Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  açık lise diplomaları ne zaman verilecek 2023

  1 ziyaretçi

  açık lise diplomaları ne zaman verilecek 2023 Ne90'dan bulabilirsiniz

  AÖL diploma nereden alınır, ne zaman verilecek 2023? AÖL diploma nosu nasıl öğrenebilirim? Diploma nosu almış ne demek? AÖL diploma sorgulama

  AÖL diploma nereden alınır, ne zaman verilecek 2023? AÖL diploma nosu nasıl öğrenebilirim? Diploma nosu almış ne demek? AÖL diploma sorgulama

  Diploma nosu almış öğrencilerin sisteme giriş yetkisi yoktur ne demek? sorusu, Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olan öğrenciler tarafından araştırılıyor. Sınavları başarıyla tamamlayan AÖL öğrencileri, diplomalarının ne zaman verileceğini araştırmaya başladı. Sisteme giren bazı öğrenciler "Diploma nosu almış genel lise öğrencileri durumunda olan öğrencilerin sisteme giriş yetkileri yoktur" uyarısı ile karşılaşıyor. Peki, Diploma no'su almış genel lise öğrencileri ne demek? İşte MEB'in Açık Öğretim Lisesi diploma hakkında açıklaması...

  AÖL SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

  "AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ÇEVRİM İÇİ (ONLINE) SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Öğrencilerimizin sisteme girip sınav sonuçlarını kontrol etmeden önce;

  1-Cep telefonu numarasını,

  2-Sınav bölgesi irtibat merkezi bilgilerini,

  3-Adres bilgilerini

  güncellemeleri gerekmektedir."

  'DİPLOMA NOSU ALMIŞ ÖĞRENCİLERİN SİSTEME GİRİŞ YETKİSİ YOKTUR' NE DEMEK?

  'Diploma nosu almış genel lise öğrencileri durumunda olan öğrencilerin sisteme giriş yetkileri yoktur.' ibaresindeki diploma nosu almış genel lise öğrencileri, Sınavlar sonrasında mezun olmuş ve diploması basım aşamasına gelmiş öğrenciyi ifade eder.

  Bu durumdaki öğrenciler de bilgi değişikliği yapılamayacağı için sisteme geçici bir süre girişleri kısıtlanmış olabilir. Diplomaların işlemi tamamlandıktan sonra sistem tekrar açılır ve mezunlar diplomalarının sistemden nereye gönderildiğini öğrenebilirler. Sisteme girememek bir sorun teşkil etmez.

  Açık Öğretim diplomamı nasıl görebilirim?

  Mezun oldum, diplomamı ne zaman alabilirim? e-Devlet üzerinden mezuniyet belgenize ulaşabilirsiniz. Basılı diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunun bağlı olduğu AÖF bürosuna gönderilmektedir.

  AÖL diploma nereden ALINIR?

  Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

  AÖL DİPLOMA NE ZAMAN VERİLECEK 2023?

  Açıköğretim lisesinden bir öğrencinin mezun olabilmesi için 8 dönemlik derslerden eğitim görerek, toplam kredisinin en az 192 olması gerekiyor. Açıköğretim lisesi diploması alabilmek için adayın dil ve anlatım dersi başta olmak üzere bazı zorunlu derslerden geçme şartı da isteniyor.

  AÖL sınavlarında başarılı olup diploma almaya hak kazanan adayların diplomaları öğrencinin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı adres ilindeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüklerine gönderilmektedir.

  AÖL diploma teslimi için mezun öğrencilere duyuru yapan Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi, AÖL Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden ya da MEBİM 444 0 632 numaralı danışma hattı aracılığıyla bilgilerini güncellemelerini talep etmişti. Bu işlemleri tamamlayan öğrenciler, kendilerine en yakın Koordinatör Halk Eğitimi Merkezinden diplomalarını teslim alabilecek.

  AÇIKÖĞRETİM DİPLOMA SORGULAMA EKRANI

  Sorgulama ekranı için TIKLAYINIZ

  Açıköğretim diplomaları e-Okul resmi internet sitesinden sorgulama ile öğrenilebilir. Peki AÖL diploması sorgulama ekranı nasıl giriş yapılır? Yukarıdaki AÖL diploma sorgulama ekranından öğrenciler; T.C. Kimlik No , Giriş Kodu, Diploma Tarihi ve Doğum Tarihi alanlarına doğru giriş yaparak, 2021 AÖL diplomasını sorgulayabilir.

  Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama › https://www.turkiye.gov.tr 
  Bu hizmeti kullanarak, mezuniyet bilgilerinizi görüntüleyebilir ve barkodlu açık öğretim lisesi mezuniyet belgesi oluşturabilirsiniz.

  Not: 2008 yılından sonra örgün ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin ve Açık ortaöğretim kurumlarının diploma bilgileri sorgulanabilmektedir.

  AÖL GEÇICI MEZUNİYET BELGESI NASIL ALINIR?

  Açık Öğretim Lisesinden mezun olan öğrencinin diploma hazırlanıncaya kadar diploma yerine kullanabileceği geçici mezuniyet belgesi, bir dilekçe ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurulması halinde alınabilir. AÖL geçici mezuniyet belgesi 6 ay geçerlidir.

  Diploma güvenlik no nedir? Diploma no neyi ifade eder?

  Soru: "DIPLOMA NUMARASI ALMIŞ ÖĞRENCİ " Ne demektir?. Cevap: Sınavlar sonrasında mezun olmuş ve diplomasi basım aşamasına gelmiş öğrenciyi ifade eder. Bu durumdaki öğrenciler de bilgi değişikliği yapılamayacağı için sisteme geçici bir süre girişleri kısıtlanmış olabilir.

  diploma numarası almış maol-ihl öğrencisi ne demek? AÖL diploma NOSU ALMIŞ ne demek? Kısaca...

  Cevap: Sınavlar sonrasında mezun olmuş ve diplomasi basım aşamasına gelmiş öğrenciyi ifade eder. Bu durumdaki öğrenciler de bilgi değişikliği yapılamayacağı için sisteme geçici bir süre girişleri kısıtlanmış olabilir.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  AÖL mezun olduktan sonra diploma ne zaman verilir 2023?

  AÖL mezun olduktan sonra diploma ne zaman verilir 2023?

  Açık Öğretim Lisesi kredileri tamamlayıp mezun olduktan sonra diplomanın kaç gün ve hafta içerisinde öğrencilere teslim edileceği merak edilen konular arasında yerini almış durumda. İşte konuya ilişkin bilgiler….

  AÖL MEZUN DİPLOMA VERİLİŞ TARİHİ 2023

  Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

  Şayet öğrenci Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.arsivciegitim.com

  ÖNEMLİ DUYURU!

  ÖNEMLİ DUYURU!

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2022-1 DÖNEMİ DİPLOMA İŞ VE İŞLEMLERİ

  10.01.2020 tarih ve 750563 sayılı 2020/1 genelge kapsamında mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri" yürüteceklerdir. Bu nedenle, tüm yasal sorumluluk ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizin görev ve sorumluluğundadır.

  Halk Eğitimi Merkezleri, 2022-1 Döneminde mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini; 06.01.2023-31.01.2023 tarihleri arasında yönerge metni ile birlikte Açık Öğretim Lisesi resmî web adresinde yayımlanan "Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri 2022-1 Döneminde Mezun Olanların Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu" doğrultusunda yapacaklardır.

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri matbu diploma taleplerini, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirmesi gerekmektedir.

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, mezun öğrencilerin diploma ile ilgili tüm iş ve işlemlerini, ortaöğretim kurumlarının ilgili mevzuat hükümlerine göre gerçekleştireceklerdir.

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, mezun olan öğrencilerimize ait diploma evraklarının mevzuat çerçevesinde muhafaza edilmesinde birinci derecede sorumludurlar.

  "Diploma Basımı" sırasında sehven yapılacak "Sisteme Kaydet" işlemleri veya yazıcıdan kaynaklı yanlış diploma basımları için "AÖL Bilgi İşlem Sistemi Mezuniyet İşlemleri" menüsü altında "Diploma İptal" menüsü kullanılacaktır. 

  2022-1 dönemi mezun olan öğrencilerimize diplomalarını teslim ederken;

  1. Öğrenci tarafından diploma defterine imza atılması,

  2. Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki "Diploma Takip" kısmına; "Diploma Öğrenci Tarafından Alındı" ibaresinin, diplomayı teslim eden görevli tarafından kaydedilmesi gerekmektedir. 

  Aynı ilçede birden fazla Halk Eğitimi Merkezi olan ilçelerde, diploma basacak olan Halk Eğitimi Merkezleri yönerge metninin altında liste halinde belirtilmiştir. 

  "10.01.2020 Tarih ve 750563 Sayılı 2020/1 Numaralı Genelge" için tıklayınız.

  "2022-1 Dönemi Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu" için tıklayınız.

  Aynı İlçede Birden Fazla Halk Eğitimi Merkezi Varsa Diploma Basacak ve Basmayacak Olan Halk Eğitimi Merkezleri Listesi" için tıklayınız.

  "2022-1 Dönemi Mezun Olanların Diploma İş ve İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar" için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : aol.meb.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap