Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aile destek ödemeleri şubat ayı ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  aile destek ödemeleri şubat ayı ne zaman yatacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Şubat ayı 2023 Aile Destek Ödemeleri ne zaman yatacak? Zamlı Aile Sosyal Yardım paraları kaç TL oldu, YATTI MI? e-Devlet sorgulama ekranı!

  Şubat ayı 2023 Aile Destek Ödemeleri ne zaman yatacak? Zamlı Aile Sosyal Yardım paraları kaç TL oldu, YATTI MI? e-Devlet sorgulama ekranı!

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI

  Başvuran kişinin;

  Türk vatandaşı olmaması,

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  AİLE DESTEK ÖDEMELERİ YATTI MI, NE ZAMAN YATACAK? Şubat ayı Aile Destek Programı ödeme tarihleri... Gözler aile sosyal yardım parası ödeme takviminde!

  Şubat Aile Destek Parası ne kadar, zam gelecek mi? Şubat 2023 Aile Destek Ödemeleri e-Devlet sorgulama ekranı

  Şubat Aile Destek Parası ne kadar, zam gelecek mi? Şubat 2023 Aile Destek Ödemeleri e-Devlet sorgulama ekranı

  Bakan Derya Yanık, Aile Destek Programı ödemelerinin Ocak ayının ilk haftasından önce yatırılacağını duyurdu. İhtiyaç sahibi ailelere yapılan ödemeler, 2022’nin son gününde e-Devletüzerinden sorgulanmaya başlandı. Şubat Aile Destek Parası ne kadar, zam gelecek mi? Bakan Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden 29 Aralık 2022 Perşembe günü Aile Destek parasının hesaplara yatacağını söylemişti. 3 milyon haneye 3,8 milyar TL yapılacak ödemelerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Bakan Yanık'tan Şubat ayı Aile Destek Ödemesi yatacağı tarih ve zam tutarı ile ilgili açıklama geldi. İşte, Şubat 2023 Aile Destek Ödemeleri e-Devlet sorgulama ekranı…

  ŞUBAT AYI AİLE DESTEK PARASI NE KADAR, ZAM GELECEK Mİ?

  Aile Destek Programı ödemeleri 850-1.250 TL arasında değişen ödeme tutarlarıyla, en fazla 12 ay süreyle gerçekleştiriliyor. Hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme miktarı değişmekte. Buna göre;

  450 TL ve altı olanlar 1.250 TL,

  450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar 1.100 TL,

  911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar 950 TL,

  1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar 850 TL alacak.

  Hanedeki Çocuk Sayısına Göre Aylık Destek Tutarı

  1-2 çocuklu hanelere: 350 TL

  3 çocuklu hanelere: 450 TL

  4 çocuklu hanelere: 550 TL

  5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere: 650 TL

  Destek ödemeleri, 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi olan Haziran 2023 ayı için bu dönemin ödemesi, takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek sona erecek.

  Bakan Yanık Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz." ifadesini kullandı. Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 3 milyon haneye 2,9 milyar TL, Çocuk Desteği Bileşeni kapsamında ise 2,2 milyon haneye 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon haneye 3,8 milyar TL destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

  Bakan Yanık'tan Ocak-Şubat dönemi Aile Destek Ödemesi zammı ile ilgili en son, aylık ortalama 560 bin engelli vatandaşa Evde Bakım Yardımı yapıldığını söyledi ve 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için Evde Bakım Ödemesi'nin 3.336 TL’den 4.336 TL’ye; SED yardımının ise 2.337 TL’den 3.038 TL’ye yükseldiğini açıkladı. Yanık, " Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması 3.644 TL’den 4.853 TL’ye çıkarıldı," dedi.

  ŞUBAT 2023 AİLE DESTEK ÖDEMELERİ E-DEVLET SORGULAMA EKRANI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılının son Kabine Toplantısı’nda Aile Destek Ödemelerinin yılbaşı öncesine çekileceğini duyurmuştu. Bakan Derya Yanık ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ödemelerin yeni yıldan önce hesaplara yatırılması için çalışmalar başlattıklarını açıklamıştı.

  29 Aralık 2022 tarihinde ödemelerin hesaplara geçeceğine yönelik yapılan resmi açıklamanın ardından, Aile Destek Programı’ndan yararlananlar için ödemelerin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bunun için “e-Devlet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal ve Ekonomik Destek Ödeme Bilgileri Sorgulama” ekranından gerekli tüm bilgileri girerek sorgulama işlemini yapabilir ve ödemenin hesabınıza yatıp yatmadığını, yattıysa ne kadar yattığını görebilirsiniz.

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL, NEREDEN YAPILIR?

  Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılıyor.

  AİLE DESTEK PROGRAMI YARDIMI NE ZAMAN BİTİYOR?

  850 ile 1.250-TL arasında değişen Aile Destek Programı ödemeleri en fazla 12 ay ödenecektir. Son ödeme tarihi ise 2023 yılı Haziran ayı içindir ve bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilecektir. 

  Hak sahiplerinin ve hanelerinin sosyoekonomik durumlarında Aile Destek Programı hak sahipliğini etkileyecek nitelikte değişiklik olduğunun sistem ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespiti halinde söz konusu destek programı ilgili hane için durdurulacak olup bu şekilde desteği durdurulan hanelerin ihtiyaç sahipliği durumunun yeniden tespiti halinde Aile Destek Programı yeniden başlatılacaktır.

  Bunun yanında Aile Destek Programı başvurusu reddedilen kişilerin sosyoekonomik durumlarının değişmesi ihtimaline istinaden kişilere söz konusu destek programı kapsamında yeniden başvuru yapılması imkânı tanınmıştır.

  ŞUBAT AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN YATACAK?

  Bakan Yanık; "Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL’ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL’ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL’ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL’ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL’ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız," dedi.

  ŞUBAT AİLE DESTEK ÖDEMELERİ SORGULAMA EKRANI

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Aile Destek Programı ödeme tarihleri 2023! Şubat ayı yardım ödemeleri ne zaman yapılacak?

  Aile Destek Programı ödeme tarihleri 2023! Şubat ayı yardım ödemeleri ne zaman yapılacak?

  Aile Destek Programı ödeme tarihleri 2023! Şubat ayı yardım ödemeleri ne zaman yapılacak?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 12 ay boyunca ihtiyaç sahiplerine verilecek olan zamlı destek ödemelerinin tarihi araştırılıyor. Peki, çalışanların ve emeklilerin de başvurabileceği destek ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte Aile Destek Programı ödeme tarihleri 2023…

  İhtiyaç sahibi binlerce vatandaşın merakla beklediği Aile Destek Programı kapsamında verilen destek ödemelerinin tarihi merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık "Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL’ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL’ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL’ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL’ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL’ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız." ifadelerini kullandı.

  AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  Aile Destek Programı 2023 Şubat ayı ödeme tarihleri henüz netlik kazanmadı. Konu ile ilgili resmi bir açıklama geldiğinde haberimizin içeriği güncellenecektir. 

  AİLE DESTEK PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

  SSK emeklileri

  BAĞKUR emeklileri

  Emekli Sandığı emeklileri

  SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Aile Destek Programına başvuran kişinin;

  Türk vatandaşı olmaması,

  Mavi Kart sahibi olması,

  Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

  18 yaşından küçük olması,

  Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap