Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aile destek programı şubat ayı ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  aile destek programı şubat ayı ne zaman yatacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  AİLE DESTEK PAKETİ Ocak ayı ödeme tarihleri! 2023 Aile Destek Programı nedir, ödemeler ne kadar, kaç lira oldu, ne zaman yatacak ve şartları nelerdir?

  AİLE DESTEK PAKETİ Ocak ayı ödeme tarihleri! 2023 Aile Destek Programı nedir, ödemeler ne kadar, kaç lira oldu, ne zaman yatacak ve şartları nelerdir?

  OCAK 2023 AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ KAÇ TL?

  Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle:

  450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak.

  450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.

  911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak.

  1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  2023 zamlı aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Aile destek ödemeleri Ocak'ta yatar mı?

  2023 zamlı aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Aile destek ödemeleri Ocak'ta yatar mı?

  Aile destek ödemeleri ya da diğer adıyla aile sosyal yardım parası her ay ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu desteklerden faydalanan aileler Ocak ayı içerisinde herhangi bir ödeme alıp almayacağını merak ediyor. Yılbaşından önce yapılan ödemeler nedeniyle gözler Ocak ödemelerine çevrildi. Peki, aile destek ödemeleri Ocak ayında yatacak mı? Zamlı aile destek ödemesi ne zaman yatacak?

  AİLE DESTEK ÖDEMELERİ OCAK AYINDA YATACAK MI?

  Ocak ayı içerisinde aile destek ödemelerinin yatırılacağına ilişkin bir açıklama henüz yapılmış değil. Ödemelerin yılbaşından önce yapılmasından ötürü 2023 Ocak’ta para yatırılması beklenmiyor.

  YILBAŞINDAN ÖNCE VERİLMİŞTİ

  Ödemeler hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Yanık, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, ocak ayının ilk haftası yapılacak olan 'Türkiye Aile Destek Programı' ödemelerini öne çekerek bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. 'Türkiye Aile Destek Programı' kapsamında 3 milyon hanemize 2,9 milyar TL, 'Çocuk Desteği Bileşeni' kapsamında 2,2 milyon hanemize 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon hanemize 3,8 milyar TL tutarında ödeme yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

  Yanık, "Böylece 'Türkiye Aile Destek Programı' ödemeleri kapsamında yıl sonuna kadar 3 milyon tekil hanemize aktardığımız toplam destek tutarı 13 milyar TL'yi aşmış olacak. Ayrıca yıl sonuna kadar 'Türkiye Aile Destek Programı' ödemeleri kapsamında çocuk bileşeni ile toplam 5,6 milyon çocuğumuz için 2,6 milyar TL ödeme gerçekleştirmiş olacağız" şeklinde konuşmuştu.

  2023 AİLE DESTEK ÖDEMELERİ ZAMLANDI MI?

  2022 yılında 850 ile 1.250-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi yapılıyordu. Yeni yılda bu ücretin değiştiği yönünde bir bilgi verilmiş değil.

  Kapsamın genişletilmesi ile birlikte getirilen Çocuk Destek Bileşeni ile hak sahibi hanelere sağlanacak ek destek tutarları, hanedeki çocuk sayısına göre belirlenmişti.

  Hanedeki Çocuk Sayısı - Aylık Destek Tutarı (TL)

  1-2 çocuklu hanelere: 350 TL

  3 çocuklu hanelere: 450 TL

  4 çocuklu hanelere: 550 TL

  5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere: 650 TL

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilir.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak, yatırıldı mı? 2023 Ocak ayı aile destek yardımı e-devlet ödeme sorgulama ekranı

  Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak, yatırıldı mı? 2023 Ocak ayı aile destek yardımı e-devlet ödeme sorgulama ekranı

  AİLE DESTEK YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap