Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  akciğer enfeksiyonu bitkisel tedavi saraçoğlu

  1 ziyaretçi

  akciğer enfeksiyonu bitkisel tedavi saraçoğlu Ne90'dan bulabilirsiniz

  İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği akciğeri yenileyen kür! Akciğer keçiboynuzu kürü tarifi

  İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği akciğeri yenileyen kür! Akciğer keçiboynuzu kürü tarifi

  Akciğerlerin üzerinden bu yükü almanın en kolay yolu ise bronşları temizleyen akciğer detokslarını uygulamak! Akciğer detoksu, aslında akciğeri temizlemenin en doğal yolu. Sigara kullanımından ve çevresel etkilerden zarar görebilen akciğeri toksinlerden arındırmaya akciğer detoksu deniyor.

  Uzmanlar keçiboynuzu, elma, greyfurt, nar, yoğurt, sarımsak gibi malzemelerin akciğeri temizlediğini söylüyor. Biz de evde kolayca yapılan birkaç karışımla akciğer detoksu yapmanın yolları. Özellikle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği ilk iki kür tarifini deneyip olumlu sonuç alan kişilerin sayısı çok fazla.

  Keçiboynuzu kürü tarifi, nasıl yapılır?

  Malzemeler:

  7 adet keçiboynuzu

  2 bardak su

  Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

  Soğuk suyla yıkadığınız keçiboynuzlarını küçük parçalar halinde kırın. 2 bardak suyu ocakta kaynatın. Kaynayan suya bu keçiboynuzlarını atarak 7-8 dakika kaynatın. Ocaktan aldığınız karışımı 20 dakika kadar soğumaya bırakın. Ardından süzüp cam kavanoza doldurarak sabah ve akşam birer bardak için. Bu yöntemin etkili olması için bir ay boyunca düzenli olarak uygulamalısınız.

  Akciğeri temizleyen tere çayı tarifi, nasıl yapılır?

  Malzemeler:

  Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

  Önce suyu kaynatın. Ardından içine tereleri atarak 3 dakika kadar tencerenin kapağı kapalı olarak haşlayın. Ocaktan aldığınız haşlanmış tereleri süzün ve bir cam kaba aktarın. Bu kürü ya sabah aç karnına ya da yemeklerden iki saat sonra tüketmelisiniz. Tere çayı kürünü beş gün aralıksız olarak uygulamalısınız. 3 günün sonunda bronşların açıldığını ve balgam söktürücü özelliğinin hayata geçtiğini fark edeceksiniz. Bu kür idrarda yanmaya yol açabildiğinden beş günden fazla uygulanması tavsiye edilmiyor.

  Bronşları en iyi ne temizler?

  Akciğerleri temizleyen yeşil elma kürü tarifi, nasıl yapılır?

  Malzemeler:

  Nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır?

  Elmaları soymadan dörde bölüp çekirdeklerini temizleyin. Diğer malzemeleri de ekleyerek hepsini kaynatın. 5 dakika kaynattıktan sonra kavanozlara doldurabilirsiniz. Bu karışımı 2 buçuk ay sabah-akşam bir bardak olarak tüketin. Bu sürenin sonunda akciğerleriniz pırıl pırıl olacak.

  Yukarıdaki malzemelerden biri ya da birkaçına karşı hassasiyetiniz olma riskine karşı doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz. Ayrıca akciğerlerinizle ilgili ciddi sorunlar yaşıyorsanız önce mutlaka bir uzmana görünmelisiniz.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Akciğer Detoksu: Akciğer Nasıl Temizlenir?

  Akciğer Detoksu: Akciğer Nasıl Temizlenir?

  Akciğer Detoksu Nasıl Yapılır?

  Akciğerlerde biriken toksinlerin atılması vücut sağlığı için büyük önem taşır. Akciğer solunum yapmayı sağlayan yaşamsal bir organdır. Oksijenin vücuda girmesi, dolaşım sistemindeki karbondioksitin ise dışarı atılması akciğer aracılığıyla gerçekleşir.

  Yetersiz çalışan akciğerler insanın fiziksel ve ruhsal sağlığını olumsuz yönde etkiler. Yaşam kalitesini düşürür. Akciğerlerinizi sağlıklı tutmak için bazı önlemleri almanız zaman zaman da akciğer detoksu uygulamanız önemlidir.

  Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve kesin sonuçlar için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

  Akciğer Detoksu Nedir?

  Nefes alıp vermeyi sağlayan, vücutta biriken karbondioksiti solunum yoluyla dışarı atmaya yarayan akciğerler, kötü çevre koşulları, sigara kullanımı ve kirli havayı solumak gibi nedenlerle zarar görebilmektedir. Akciğerlerde biriken toksinlerin vücuttan arındırılması için yapılan uygulamaya akciğer detoksu denir. Bu uygulamalarla akciğer temizlenir ve daha sağlıklı nefes alma mümkün olur.

  Detoks, toksinlerin vücuttan atılmasını yani temizlenmesini sağlayan yöntemlere verilen isimdir. Akciğer detoksu da çevreden alınan toksinleri, zararlı organizmaları ve bronşlarda birikmiş olan yapışkan oluşumları temizlemeye yardımcı olan arındırma yöntemidir. Temizlenmiş ve rahatlamış akciğer, görevini daha kolay yapmaya başlar.

  Detoks işlemleri akciğerlerdeki şişlik ve iltihapların gitmesine de yardımcı olur. Organın yeniden güç kazanmasını ve işlevsel hale gelmesini sağlar. Zindelik kazanan akciğerler sayesinde vücuda daha fazla oksijen girer ve kan dolaşımı artar.

  Akciğer Nasıl Temizlenir?

  Akciğer detoksu yapmak için bitkisel karışımlardan faydalanabilirsiniz. Bu karışımları kendiniz evinizde hazırlayıp uygulayabileceğiniz gibi paketlenmiş hazır ürünleri de kullanabilirsiniz. Doğal bitkilerden hazırlanmış olan paketli ürünlerin, sigarayı bırakmaya yardımcı olabileceği ve sigaranın zararlarını giderebileceği de bilinmektedir.

  Düzenli olarak akciğer detoksu yapmanın, doğru beslenme alışkanlıkları edinmenin ve sigara gibi zararlı madde kullanımından uzak durmanın, akciğerleri daha sağlıklı hale getirdiği konusunda veriler bulunmaktadır. Doğru nefes almayı öğrenmek ve her gün nefes alma egzersizleri yapmak çok önemlidir. Bitkisel detoks uygulamaları yaparken nefes egzersizleri de yapmayı ihmal etmemek gerekir.

  Nefes egzersizlerini şu şekilde yapabilirsiniz:

  Doğru nefes alma egzersizini günde 3 kez yapabilirsiniz. Bu uygulama sinir sisteminizin ve tüm organlarınızın sağlığı için çok önemlidir.

  Detaylı bilgi için: Nefes Egzersizleri: Sizi Anında Sakinleştirecek 6 Nefes Alma Tekniği

  Akciğer Temizleyen Bitkiler, Yiyecek ve İçecekler

  Akciğerleri temizlemek için doğru beslenme alışkanlığı kazanmak ve sigara gibi zararlı alışkanlıkları bırakmak atılacak ilk adımdır. Toksinleri atmaya yardımcı olan besinler ve içecekler tüketerek akciğerlerinizi zararlı birikimlerden temizleyebilirsiniz. Sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığı tüm vücut sağlığı için önemlidir. Bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

  Akciğeri Temizleyen Bitkiler ve Yiyecekler

  Akciğer detoksu işe yarıyor mu diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı evet. Şu besinleri doktor onayı ile tüketebilirsiniz:

  Akciğeri Temizleyen Şifalı Çaylar

  Şimdi de size en çok uygulanan akciğer detoksu tarifi örnekleri verelim:

  Akciğerleri sigaradan ne temizler diye merak ediyorsanız akciğeri adeta yenileme etkisi olan keçiboynuzundan faydalanabilirsiniz. Sigara akciğerleri zorlayan bir alışkanlıktır. Örneğin 10 yıl sigara içen birinin akciğeri ne zaman temizlenir sorusunun cevabı yaklaşık 15 yıl hiç sigara içmediğinde olacaktır.

  İlginizi çekebilir: Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları

  Akciğer en hızlı nasıl temizlenir diyorsanız mucize bitki sarımsaktan faydalanabilirsiniz:

  İlginizi çekebilir: Sarımsak Çayı Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Nasıl Yapılır?

  Akciğer detoksu nasıl yapılır diye düşünüyorsanız kekik çayı içmeyi deneyebilirsiniz. Kekik, akciğer temizleyici bileşikler açısından çok zengindir.

  İlginizi çekebilir: Kekik Çayı Faydaları, Neye İyi Gelir? En İyi 10 Etki!

  Akciğer temizliğinde etkili olan bir diğer bitki meyan köküdür.

  İlginizi çekebilir: Meyan Kökü Nedir? Faydaları Nelerdir?

  Hazırladığınız karışımı sabah akşam ısıtarak tüketebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir: Elma Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

  Limon akciğeri temizler mi diye merak ediyorsanız bu konuda destekleyici olduğunu söyleyebiliriz. 1 limonun suyunu bir bardak suya sıkıp sabahları içmeniz akciğerinizin temizlenmesine yardımcı olabilir.

  İlginizi çekebilir: Limonlu Suyun Hiç Duymadığınız 15 Faydası

  Akciğer Detoksu Saraçoğlu Kür Tarifleri

  Akciğer detoksu İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen bir arınma yöntemidir. Profesör Saraçoğlu akciğerleri temizlemek için tere bitkisini önerir. Beş gün boyunca yapılacak kürün çok etkili olduğunu da vurgular.

  5 gün boyunca uygulanacak olan kür etkili bir yöntemdir. Balgam söktürücü özelliği ile akciğerleri temizler. Bunun için gerekli olan malzeme su ve teredir. Tere çayı her gün taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir. Çayın tarifi şöyledir:

  İbrahim Saraçoğlu bu kürün dışında keçiboynuzu çayı tüketmeyi de önermektedir. Bir başka etkili akciğer detoksu kürü nane ile yapılan tariftir. Nane, akciğerleri doğal olarak temizleyen etkili bir bitkidir. Nane ve nane yağı, mentol içerir. Mentol ise solunum yolundaki düz kasları gevşetmeye yarayarak rahat nefes almayı sağlar. Üst solunum yolunda oluşan tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

  Akciğer Detoksu Faydaları Nelerdir?

  Akciğer detoksunun faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  Akciğerlerin işlevsel olması ve tam kapasiteyle çalışabilmesi için düzenli olarak akciğer detoksu yaparak temizlenmesi gerekir.

  Akciğer Detoksu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Akciğer detoksu yapmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuzdan görüş almanız gerekir.

  İlaç kullanan kişiler, özellikle tansiyon hastaları için bu çok önemlidir. Herhangi bir rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişiler, detoks programına başlamadan önce doktora danışmak zorundadır.

  Sağlıkta en doğru tedavi yöntemleri ve kesin sonuçlar için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurunuz. Tavsiyelerimiz hafif şiddetteki rahatsızlıklar için evde geçici bitkisel öneriler içerir. Reçete niteliği taşımaz. Sağlıklı günler dileriz…

  Karaciğer Detoksu Nasıl Yapılır?

  Detoks Suyu Nedir? Sağlıklı Detoks Tarifleri

  Detoks Diyeti: 3 Günlük Detoks Diyet Listesi, Zayıflatan İpuçları

  Detoks Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Detoks Tarifleri

  Ayak Detoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  İbrahim Saraçoğlu - Akciğer Temizleme Kürü

  İbrahim Saraçoğlu - Akciğer Temizleme Kürü

  PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN AKCİĞER TEMİZLEME KÜRLERİ!.

  Son yıllarda Kalp ve Damar hastalıklarından sonra insan hayatını en fazla tehlikeye sokan ikinci hastalık Akciğer hastalıklarıdır. Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklamaya göre dünyada hastalığa bağlı ölümlerin %20‘si Akciğer rahatsızlıklarından kaynaklanıyor. Dünya Sağlık Örgütünün açıklamasında  2025 yılında tahmini olarak erkeklerde bu hastalık 4 kat, kadınlarda ise 2,8 kat artacağı belirtilmiştir. Avrupa Birliği ülkeleri Akciğer hastalıklarının tedavisi için her yıl ortalama 100 milyar Euronun üzerinde harcama yapmaktadır. Durum böyle iken bizde de İbrahim Saraçoğlu hocamızın Akciğer temizleme kürlerinden sonuç alınmaya başlandı.

  İbrahim Saraçoğlu Akciğer Temizleme Keçiboynuzu Kürü (Kür 1)

  İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiye ettiği Keçiboynuzu ve Tereden yapılan Akciğer Temizleme Kürü Akciğerlerde bulunan toksinleri temizler, Akciğer Kanserine karşı oldukça etkilidir içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kanserli hücreler ile mücadele eder, kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatır, alkol ve sigaranın zararlı birçok etkisini engeller, balgam söktürücüdür, akciğerlerin temizlenmesini sağlar.

  Malzemeler

  7 adet Keçiboynuzu

  2 bardak Su

  Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

  Keçiboynuzlarını elinizle birkaç parçaya bölün ardından kaynamakta olan 2 su bardağı suya atın ve 7-8 dakika kadar ağzı kapalı kısık ateşte kaynamaya bırakın. Daha sonra karışımı ocaktan alarak 20 dakika kadar dinlendirin. Soğuduktan sonra küçük bir cam kavanoza süzün ve suyunu bir bardak sabah bir bardak akşam olmak üzere günde 2 kez tüketin. Burada önemli olan 2 nokta, bu kürün tam etkisini görmek için en az 30 gün tüketilmesi gerektiğidir. İkinci olarak keçiboynuzunun taze olmasına dikkat edilmelidir.

  Keçiboynuzu Kürünün Diğer Faydaları;

  Keçiboynuzu ya da harnup olarak bildiğimiz bu mucizevi gıdanın akciğerleri temizlemenin yanında birçok faydası daha bulunmaktadır.

  -Erkeklerde sperm sayısını arttırır.

  -Alerjik astıma karşı oldukça etkilidir.

  -Saçların hızlı ve güçlü uzamasına yardımcı olur.

  -Bağışıklık sistemini güçlendirir.

  -Hücre yenilenmesini sağlar.

  -Bağırsak kurdu, tenya gibi parazitleri temizler, Sindirim sistemini güçlendirir, mideyi korur.

  -Kanın temizlenmesini sağlayarak kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

  -Soğuk alerjisine iyi gelir.

  -Kabızlığa ve ishale iyi gelir.

  -Çocuklarda alerjik astımı tedavi edicidir.

  İbrahim Saraçoğlu Akciğer Temizleme Tere Detoksu (Kür 2)

  Malzemeler

  15 adet Tere

  2 bardak Su

  Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

  Kaynamakta olan 2-3 su bardağı suya iyice yıkadığınız tereleri saplarıyla birlikte atın ve sadece 3 dakika kaynatın, bekletmeden hemen süzün. Soğuduktan sonra sabah ve akşam aç karnına için, aç karnına içemiyorsanız yemek yedikten 2-3 saat sonra tüketin ve bu kürü en az 5 gün, gün atlamadan uygulayın. Özellikle sigara ve alkol tüketen kişilerin bu kürü düzenli şekilde her ayın 5 günü uygulaması İbrahim Saraçoğlu hocamız tarafından tavsiye edilir. Kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra bronşların açılmaya başlamasıyla etkisini gösteren bu kür Akciğerlerin dezenfekte edilmesine yardımcı olur. Nefes darlığına iyi gelir ve balgam söktürmede oldukça etkilidir. (Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Tarifi verilen kür birgünlüktür.)

  Terenin Diğer Faydaları;

  Tere de tıpkı keçiboynuzu gibi akciğerleri temizlemenin dışında birçok faydası olan mucizevi bir bitkidir. İşte diğer faydaları;

  -Demir eksikliğine karşı oldukça etkilidir.

  -Metabolizmayı hızlandırır zayıflamaya yardımcı olur.

  -Diyabete iyi gelir.

  -Sindirim sistemini rahatlatır.

  -Saç ve cilt sağlığını korur.

  -İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.

  -Kansızlığa iyi gelir.

  -Yeni anne olmuş kişilerin sütünün artmasını sağlar, sütün olmamasına sebep olan hastalıkları engeller.

  Bu kürlerin önerildiği gibi uygulanması gerekmektedir..

  Sağlıkla…

  Yazı kaynağı : haberkurulu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap