Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi açıköğretim sınav giriş yerleri

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi açıköğretim sınav giriş yerleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sınavlar | Anadolu Üniversitesi

  Sınavlar

  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz ve bahar dönemlerinde ara ve dönem sonu sınavları; yaz okulu tek sınav olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere Cumartesi ve/veya Pazar günleri sabah ve/veya öğleden sonra olmak üzere sınavlar  yapılmaktadır.

  Sınavlar Türkiye'de ve K.K.T.C. Lefkoşa’da  sabah saat 09.30'da, öğlenden sonra ise saat 14.00' te yapılmaktadır.

  Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kağıdı olarak iki tür belge kullanılmakta olup, dersin özelliğine göre çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış ve eşleştirme gibi farklı tip sorular içerebilir. Detaylı bilgi için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğini inceleyebilirsiniz.

  Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

  Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde https://aosogrenci.anadolu.edu.tr​ adresine giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alabilirler.

  Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

  Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

  Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

  Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

  Sınav Süresi ve Sınav Oturumları

  Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

  Ara ve dönem sonu sınavlarının tarihleri ve uygulama esasları, ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir ve öğretim yılı başında akademik takvimle birlikte ilan edilmektedir.

  Sınav Yeri Organizasyonu

  Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

  Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

  Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir.

  Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini tercih edebilmektedirler.

  Sınavlar aşağıda belirtilen il ve ilçelerde yapılmaktadır.

  Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

  bu amaçla kullanılabilir.

  Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

  Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

  Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini https://aosogrenci.anadolu.edu.tr​ adresine giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alabilirler.

  Geçersiz Belgeler

  Sınavda Uygulanacak Kurallar

  Sınav kurallarına uyduğunuz için teşekkür eder, sınavınızda başarılar dileriz.

  Sınav Soru ve Cevaplarının İnternette Yayımlanması

  Öğrenciler, ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınavların soru ve cevaplarına Anadolu Mobil ve ekampus.anadolu.edu.tr adresinden giriş yaparak ulaşabilir.

  Sınav Sonuçları

  Sınav sonuçları, sınav tarihinden yaklaşık 15 gün içinde Anadolu Mobil ve aosogrenci.anadolu.edu.tr​ adresinden öğrenilebilir.

  Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

  Sınav Soru ve Sonuç İtirazı

  Sınav soru ve sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 2 (iki) işgünü içinde aosogrenci.anadolu.edu.tr​ adresinde bulunan Sınav İşlemlerinden itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

  Mazeret Sınavı

  Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.

  Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

  Tutuklu ve Hükümlü Öğrencilerin Sınavları

  Tutuklu ve hükümlü öğrenciler, cezaevi ve tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse her sınav döneminden bir ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) cezaevi müdürlüklerine başvurmak zorundadır. Adalet Bakanlığı sınava girecek öğrencilerin listesini Anadolu Üniversitesinin belirlediği tarihler arasında Üniversitenin belirlediği kanaldan bildirmekte olup bu listede yer almayan öğrenciler ile bilgilendirme sonrası farklı bir cezaevine/tutukevine nakledilen öğrenciler, cezaevlerinde veya tutukevlerinde sınava alınmaz.

  Bunun dışında öğrencilerin, cezaevi müdürlüklerinin ve ilgili savcılıkların doğrudan Anadolu Üniversitesine, ilgili fakültelere veya illerdeki AÖF bürolarına yaptıkları başvurular işleme alınmamaktadır.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  AÖF Öğrencileri Sınava Giriş Belgesi

  AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2023 AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2023 AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

  AÖF SINAV TAKVİMİ 2023

  Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 21- 22 Ocak 2023

  Bahar Dönemi Ara Sınavı 15- 16 Nisan 2023

  Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27- 28 Mayıs 2023

  Yaz Okulu Sınavı 19 Ağustos 2023

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  AÖF SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI? 2023 AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı: Anadolu Üniversitesi final sınavı tarihleri

  AÖF SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI? 2023 AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı: Anadolu Üniversitesi final sınavı tarihleri

  BAHAR DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ

  Bahar Dönemi Ara Sınavı 15- 16 Nisan 2023

  Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27- 28 Mayıs 2023

  Yaz Okulu Sınavı 19 Ağustos 2023

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap