Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme 2023

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme 2023 Ne90'dan bulabilirsiniz

  Türkiye Programları 2022-2023 | Anadolu Üniversitesi

  Türkiye Programları 2022-2023

  2022-2023 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri
  Çevrimiçi (Online) Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme/Ders Seçimi Tarihleri*

  * ÖSYS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme, Dikey Geçiş ve Sağlık Lisans Tamamlama İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, YÖK ve ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

  ** Kayıt gruplarının İnternet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09:00'da başlayacak, son günü saat 17:00'de sona erecektir.

  *** Yatay Geçiş kapsamında kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  AÖF kayıt yenileme ne zaman? AÖF kayıt yenileme Bahar Dönemi tarihleri 2023

  AÖF kayıt yenileme ne zaman? AÖF kayıt yenileme Bahar Dönemi tarihleri 2023

   AÖF kayıt yenileme tarihleri öğrenciler tarafından merak ediliyor. AÖF kayıt yenileme tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri şubat ayında yaşanacak. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme bahar dönemi tarihleri 2023...

  AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

  AÖF tarafından dönem başında yayımlanan 2022-2023 takviminde kayıt yenileme, yeni kayıt, vize-final tarihleri, ders seçme işlemleri için tarihler belirtildi. 

  Bu anlamda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 24 Şubat 2023 Cuma günü son bulacak.

  Kayıt yenileme işlemi, ders seçimi ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle tamamlanır. Ders seçimi yapılmadan banka ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamlayamayacaklar.

  Kayıt yeniletecek öğrencilere fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak ve öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçimi yapabilecektir.

  KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

  Kayıt yenileme yapmak isteyen öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresinden öğrenci şifresi ya da e-Devlet şifresi ile giriş yapabilecek.

  Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2022-2023 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Şubat 2022 tarihinde Kredi Kartı, İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 22:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2022-2023 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2022-2023 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  AÖF SINAVLARI NE ZAMAN? 2023 AÖF bahar dönemi kayıt yenileme başladı mı? İşte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim akademik takvimi

  AÖF SINAVLARI NE ZAMAN? 2023 AÖF bahar dönemi kayıt yenileme başladı mı? İşte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim akademik takvimi

  AÖF FİNAL SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

  AÖF güz dönemi final sınavlarında öğrencilere her dersten 20 soru yöneltilecek ve bu soruların cevaplanması için 30 dakika sınav süresi verilecek. Sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek. 4 yanlış cevap 1 doğru yanıtı götürecek.

  Anadolu Üniversitesi sınav yönetmeliğine göre ara sınavları dönem sonu not ortalamasına %30, dönem sonu (final) sınavları ise %70 etki edecek. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve üniversite senatolarının aldığı karar gereği 2022-2023 eğitim öğretim yılında ders geçme notu 35 olarak belirlenmiştir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap