Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  antalya sosyal konut projesi nerede yapılacak

  1 ziyaretçi

  antalya sosyal konut projesi nerede yapılacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  toki antalya yeni proje

  toki antalya yeni proje

  Emlakkulisi.Com Türkiye'nin ilk ve tek emlak haber sitesi (yeni)

  (212) 272-0060

  [email protected]

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  antalya sosyal konut projeleri

  antalya sosyal konut projeleri


  Turizm emekçilerini kira öder gibi ev sahibi yapacak projenin ilk adımı atıldı Serik’ten Antalya’ya kesintisiz ulaşım dönemi başlıyor Serik’e müjde üzerine müjde veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’e 2 yılda 98 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacaklarını, turizm emekçilerini kira öder gibi ev sahibi yapacak 1500 konutluk projenin planlamasını yaptıklarını söyledi. Başkan Türel Seriklilere, “Duble yollar ile Belek’e gideceksiniz, köprülü kavşaklar ile Antalya’ya kesintisiz ulaşacaksınız. İmar planı ile çok önemli yatırımlar alacaksınız” diye seslendi.


  Antalyalı basın mensupları ile Serik’e çıkarma yapan Başkan Menderes Türel, Serik Arıtma Tesisi temelini attıktan sonra Karalar Düğün Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Serik halkının da yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Antalya Milletvekili...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  TOKİ 150 Bin Sosyal Konut ANTALYA Başvuru 2022 Şartları , Başvuru e Devlet Ne Zaman?

  TOK� Antalya projeleri hangi il�elerde? Antalya TOK� evleri ba�vurusu nas�l yap�l�r?

  Sosyal konut projesinde başvuru şartları belli oldu

  Sosyal konut projesinde başvuru şartları belli oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinden ev almak isteyenlerin proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi, kendisi, eşi ya da çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutu bulunmaması gerekiyor.

  Yarın başlayacak projeyle birlikte 250 bin konut, 100 bin altyapılı arsa satılacak.

  BİR YIL İKAMET ŞARTI

  TOKİ aracılığıyla inşa edilecek konutlara, proje ili sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet eden veya proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmayan, daha önce TOKİ aracılığıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvuru yapabilecek.

  BİR HANEDEN TEK BAŞVURU

  Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

  Yeni sosyal konutlarda gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecek.

  İSTANBUL 16 BİN,

  YURT GENELİ 14 BİN

  Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimleri hariç başvuruda bulunacaklarda, aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 16 bin lira, yurt genelinde ise en fazla 14 bin lira olması şartı aranacak.

  ÖDEME, GELİRİN YÜZDE 30’UNU GEÇMEYECEK

  Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak.

  Ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak, 240 aya kadar vade imkanı getirilecek.

  TOKİ eliyle yürütülecek konut projesi 81 ilde hayata geçirilecek, en fazla konut, olası depremin en çok etkileyeceği İstanbul’da yapılacak.

  Proje kapsamındaki konutlarda yerel ve yatay mimari tercih edilecek, konutlar beş katı geçmeyecek şekilde yapılacak. Çevre dostu yapı malzemelerinin kullanılacağı evler sıfır atığa, enerji verimliliğine ve yenilenebilir enerji sistemlerine uyumlu inşa edilecek.

  BAŞVURU BEDELİ 500 LİRA

  Proje kapsamında satışa sunulacak 100 bin arsa, elektrik, su ve doğal gaz altyapıları tamamlanmış, imar planları bulunan ve inşaat yapmaya hazır şekilde teslim edilecek.

  Başvuru bedeli 500 lira olarak belirlenen kampanyadan faydalanmaya hak kazananlar bu arsalar üzerine kendi evlerini yapabilecek.

  Başvuru şartlarını taşıyanlar arasında kura çekilecek.

  Arsa satışı başvurularında şu şartlar aranacak:

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  Yoksul ve dar gelirli olmak,

  Kendisinin, eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içerinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesinin karşılığı olan arsa payına sahip olmamak,

  Daha önce 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerine tabi uygulamalardan faydalanmamış olmak.

  TOKİ’nin yürüteceği proje kapsamında ilk olma özelliği taşıyan, “Küçük ve orta ölçekli sanayiciye yönelik 28 ilde oluşturulacak sanayi sitelerindeki 10 bin iş yeri” için başvuru bedeli 2 bin lira olarak belirlendi.

  Projenin bu ayağına başvuruda bulunacaklardan, projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı veya o il sınırlarında faaliyette bulunan 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşı olması şartı aranacak.

  Başvuru yapacaklardan ayrıca ustalık, iş yeri açma, ilgili oda kayıt veya vergi mükellefi belgesi ile e-Ticaret yapıldığına dair belgeler istenecek.

  Sanayi sitelerindeki iş yerleri için başvuru yapacakların, kendisinin, eşinin ve 18 yaşından küçük çocuklarının mülkiyetinde sanayi dükkanı olmaması da gerekecek.

  İstanbul’da aylık hane geliri 16 binin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olması şartlar arasında.

  TOKİ konutları 240 aya varan vadelerle satışa sunacak.

  TOKİ tarafından yürütülecek projede gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak.

  30 yaş altı gençlere yüzde 20 oranında kontenjan ayrılması planlanıyor.

  Yazı kaynağı : www.antalyahakkinda.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap