Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arap toprakları yeniden bağ bahçe ve nehirlere kavuşmadıkça kıyamet kopmayacaktır

  1 ziyaretçi

  arap toprakları yeniden bağ bahçe ve nehirlere kavuşmadıkça kıyamet kopmayacaktır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Arap Yarımadası yeşillenmedikçe, kıyamet kopmaz, anlamında bir hadis var mıdır?

  “Arap Toprakları Yeniden Bağ Bahçe ve Nehirlere Kavuşmadıkça Kıyamet Kopmayacaktır” Hadisi

  “Arap Toprakları Yeniden Bağ Bahçe ve Nehirlere Kavuşmadıkça Kıyamet Kopmayacaktır” Hadisi

  Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

  “İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

  İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

  Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

  Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

  Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

  Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

  Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

  İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

  İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.islamveihsan.com

  “Arap Toprakları Yeniden Bağ Bahçe ve Nehirlere Kavuşmadıkça Kıyamet Kopmayacaktır” Hadisi - Genel - Karaman Haber | Karaman Postası

  "Arap Yarımadası yeşillenmedikçe kıyamet kopmaz" hadisi gerçek mi oluyor? - Yeni Akit

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0187 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Kıyamet Alametleri 30. Ders (Rasûlüllâh ﷺ'in Anlatırken Ağladığı Hadîs-i Şerîf 1. Bölüm) | Cübbeli Ahmet Hoca Efendi

  Kıyamet Alametleri 30. Ders (Rasûlüllâh ﷺ'in Anlatırken Ağladığı Hadîs-i Şerîf 1. Bölüm) | Cübbeli Ahmet Hoca Efendi

  Cübbeli Ahmet Hocaefendi ile Kıyamet Alametleri 30. Ders (Rasûlüllâh Sallellâhu 'Aleyhi ve Sellem'in Anlatırken Ağladığı Hadîs-i Şerîf 1. Bölüm) 14 Mart 2006

  - Hadislerde vahiydir.

  - Kıyamet kopmadan önce Cezîret-ü‘l-Arap (Arap yarımadası ve Arapların çöl toprakları) bağlar, bahçeler, şelaleler, ırmaklar haline gelecek.

  - Kıyamet kopmadan önce gerçek ilim cehalet sayılacak, safsatalar ise gerçek ilim sayılacak.

  - Yeryüzünde insanlar birbirine Allah’tan kork dedikçe, iyilik emredildikçe, kötülükten nehyedildikce kıyamet kopmaz.

  - Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'i ağlatan hadis.

  - Namaz öldürüldü kılınmıyor.

  - Şehvet nedir.

  - Canının istediğiyle din olmaz.

  - Kıyamet alametlerinden biride zenginlik hürmet sebebi olacak.

  Yazı kaynağı : www.cubbeliahmethoca.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap