Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arefe günü eczaneler açık mı 2022

  1 ziyaretçi

  arefe günü eczaneler açık mı 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı 2022? Arife günü eczaneler resmi tatil mi?

  Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı 2022? Arife günü eczaneler resmi tatil mi?

  Müslümanlar için en mübarek dönemlerden biri olan Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı.Bu çerçevede Kurban Bayramı'nda bankaların hizmet verip vermeyeceği en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, Kurban Bayramı'nda bankalar açık mı 2022? Arife günü resmi tatil mi? İşte detaylar... 

  KURBAN BAYRAMI'NDA ECZANELER AÇIK MI 2022? ARİFE GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ?

  Kurban Bayramı yaklaşırken eczanelerden ilaç alacak olanlar bayramda eczanelerin kapalı olup olmadığını sorgulamaya başladı. 2020 Kurban Bayramı, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olup 12 Ağustos Salı gününe kadar devam edecek. Resmi kurumlar ve bankalar 8 Temmuz Arife gününde öğle saatine kadar hizmet verecek. Arife günü eczaneler de yarım gün açık olacak. 

  8 Temmuz Cuma günü Kurban Bayramı arefesine denk geliyor. Eczanelerin çalışma yönetmeliğine göre arefe günü ve bayram günlerinde uyulması gereken çalışma yönergeleri bulunmaktadır.

  Arefe gününde, hem eczaneler hem de (Sağlık Ocağı) ASM’ler 13.00’e kadar açık olacak. Resmi tatil günlerinde yalnızca nöbetçi eczaneler açık olmaktadır

  Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler.

  NÖBETÇİ ECZANE NASIL ÖĞRENİLİR?

  Hangi eczanelerin açık olduğunu öğrenmek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden İstanbul'daki nöbetçi eczanelere erişim sağlayabilirsiniz.

  SİZE EN YAKIN NÖBETÇİ ECZANEYİ BURAYA TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı? Bayram ve arefe günü eczaneler çalışıyor mu, tatil mi?

  Arefe günü kargolar, bankalar, eczaneler çalışacak mı? 8 Temmuz Cuma Arefe günü açık ve kapalı olan yerler! - Yeni Şafak

  Mersin Eczacı Odası

  Mersin Eczacı Odası

  ARİFE GÜNÜ ECZANE ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA

                 Değerli Meslektaşlarımız;

              Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkındaki 2429 sayılı kanun gereğince; Ramazan, Kurban Bayramı Arife günleri ve 28 Ekim günü Saat 13:00'dan itibaren Resmi tatildir.       

       Bu nedenle; Arife günü (30 Temmuz Perşembe) tüm ilimizde eczanelerimiz 13:00'a kadar hizmet verecek olup, 13:00'dan sonra nöbetçi eczanelerimiz hizmetlerine devam edecektir.

              Bilgilerinize sunulur.

  Yazı kaynağı : www.mersineczaciodasi.org.tr

  Arife günü eczaneler açık mı? 8 Temmuz Cuma günü eczaneler çalışıyor mu?

  Arife günü eczaneler açık mı? 8 Temmuz Cuma günü eczaneler çalışıyor mu?

  Kurban Bayramı için sayılı günler kaldı. Vatandaşlar Arife gününde eczaneler açık mı diye merak ediyor. Bu sene Kurban Bayramı Arife günü 8 Temmuz 2022 Cuma günü olacak. İnternette Arife günü eczaneler çalışıyor mu diye araştırılıyor. Peki Arife günü eczaneler açık mı? 8 Temmuz Cuma günü eczaneler çalışıyor mu?

  ARİFE GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI?

  Kurban Bayramı Arife günü eczanelerin açık olup olmadığı sorgulanıyor. Kurban Bayramı tatili, Arife günü ile beraber toplamda 4,5 gün olarak kutlanacak. Eczaneler, resmi tatil günlerinde ve pazar günleri nöbetçi eczane sistemiyle çalışmaktadır. Arefe günü yarım gün resmi tatil olması sebebiyle eczaneler de öğlene kadar çalıştıktan sonra nöbetçi eczane sistemine geçilecek. Bu sebeple 8 Temmuz 2022 Cuma gününe denk gelen Arife gününde eczaneler öğlene kadar çalışacak. 

  Nöbetçi eczaneler dışındaki tüm eczaneler öğleden sonra kapalı olup çalışmayacaktır.

  2022 RESMİ TATİLLER

  Yılbaşı: 1 Ocak Cumartesi

  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Cumartesi

  Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs Pazar

  Ramazan Bayramı: 2-4 Mayıs Pazartesi - Çarşamba

  Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Perşembe

  Kurban Bayramı: 9 - 12 Temmuz Cumartesi - Salı

  Demokrasi Bayramı: 15 Temmuz Cuma

  Zafer Bayramı: 30 Ağustos Salı

  Yazı kaynağı : www.trhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap