Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  askerlik tecili nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  askerlik tecili nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  Askerlik Erteleme Tecil Başvursu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Adımları Ve Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler

  Askerlik Erteleme Tecil Başvursu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Adımları Ve Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler

  Farklı sebeplerden dolayı e devlete giriş yaparak askerliği tecil etme imkanı bulunmaktadır. Tabii aynı zamanda şubeye giderek de yine birebir olarak askerliği tecil ettirmek fırsatı yer alıyor. Yani hem internet üzerinden hem de askerlik şubesini kullanarak gerekçeli sebep üzerinden tecil imkanı kullanılabilir. 

   Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu Nasıl Yapılır? 

   Askerliği erteleme ya da tecil başvurusunda bulunmak için genelde e-devlet sistemi kullanılır. Kişi kendi T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu bölümüne bağlanır. Bu bölümde gerekli işlemler tamamlamak suretiyle askerlik erteleme ve tecil işlemi gerçekleşmektedir. Alternatif olarak bireysel başvuruda yapılma imkanı bulunuyor. Kişi oturduğu ve ikamet ettiği bölge itibariyle, ilgili askerlik şubeye giderek başvuru yapabilir. Böylece ilgili gerek yok üzerinden işlemler tamamlanır ve askerlik erteleme ele alınır. 

   Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu E-Devlet Başvuru Adımları

    E-devlet üzerinden gerekli adımları ele almak suretiyle askerlik tecil etme imkanı gerçekleşmektedir. 

   - Bunun için öncelikle e-devlet sitesine giriş yapılır.

   - Daha sonra kişi kendi t.c. kimlik numarası ve şifresini girer.

   - Ana sayfaya bağlandıktan sonra arama motoru bölümde kullanılır.

   - Arama motoru kısmını Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu yazılır.

   - Bu bölüme giriş yapıldıktan sonra ilgili bilgiler eklenir ve işlem tamamlanır. 

   Bu sürecin ardından kısa bir zaman içerisinde gelen bilgi ile beraber, askerlik tecil etme işlemi gerçekleşmiş olur. Tabii burada önemli olan mutlaka gerekli belgeler ve bilgilerin yanı sıra, etkin bir gerekçedir. Sonuç olarak kişi bulunduğu yerden e-devlet vasıtasıyla, askerlik tecil etme başvurusunu gerçekleştirebilir ve kısa zamanda cevap alabilir.

    Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler 

   Askerlik tecil etme ve erteleme başvurusu farklı yöntemler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum hem e-devlet üzerinden hem de bireysel olarak askerlik şubesine giderek yapılabilir. Fakat bunu gerçekleştirmeden önce mutlaka gerekli belgelerin tamamlanması önemlidir.

    - Mezuniyet diploması 4 adet fotokopisi

   - Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi

   - Yakın zaman içerisinde çekilmiş olan 6 adet vesikalık fotoğraf

   - Eğer ehliyet var ise ehliyet ve 2 adet fotokopisi 

   Bu belgeleri tamamlandıktan sonra hem internet üzerinden hem de askerlik şubesine kullanarak başvuruda bulunulabilir. Yapılan başvurunun ardından gerekli bilgiler yine aynı şekilde gerekçe doğrultusunda incelenir. Eğer bilgiler ve belgeler eksiksiz bir şekilde doğruysa, Sonuç olarak kişinin askerlik tecil etme talebi yerine getirilir. 

   Askerlik Tecil Süresi Nasıl Uzatılır? 

   Özellikle söz konusu eğitim olduğu zaman askerlik tecil süresinin uzatılması arzu edilir. Tabii yurtdışı eğitimi, çalışma ortamı gibi sebepler de bu konuda öne çıkar. Bu konuda eğitim alan kişiler için askerlik tecil ettirme süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. Yüksek lisans, doktora gerçekleştiren kişiler ya da bir yerde staj yapanlar için yaş sınırı 35 olarak öne çıkar. Aynı şekilde bu yaşı geçirmeyecek biçimde 1 yıl kadar erteleme yapılır. Aynı durum ve süre ile birlikte yaş çalışma ve farklı sebeplerden dolayı da gerçekleşmektedir. Yani 35 yaşı geçmeden bir yıl ya da iki yıl boyunca farklı sebeplerden dolayı askerliği tecil etme şansı bulunuyor. 

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Askerlik Erteleme Başvurusu

  Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

  Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

  Askerlik işlemleri e devlet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. E devlet dışında işlemleri şubeye giderek de tecil ettirmek mümkün. Peki, Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?

  Askerlik tecil ettirme nasıl yapılır?

  T.C. kimlik numarası ve şifresi ile e devlet girişi yaptıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu bölümüne bağlanır.

  Burada gerekli işlemleri tamamlamak için askerlik erteleme ve tecil işlemi gerçekleşmektedir. Burada önemli olan tecil ettirme nedenin elzem önem taşımasıdır.

  Şubeye gitmek için ise adayın oturduğu ve ikamet ettiği bölge itibariyle, ilgili askerlik şubeye giderek başvuru yapabilir.

  Askerlik tecil başvurusu askerlik tecili için gerekli belgeler 

  Mezuniyet diploması 4 adet fotokopisi

  Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi

  Yakın zaman içerisinde çekilmiş olan 6 adet vesikalık fotoğraf

  Eğer ehliyet var ise ehliyet ve 2 adet fotokopisi 

  Bu belgeleri tamamlandıktan sonra hem internet üzerinden hem de askerlik şubesine kullanarak başvuruda bulunulabilir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  e-Devlet askerlik tecil başvurusu 2021 nasıl yapılır? Askerlik erteleme detayları

  e-Devlet askerlik tecil başvurusu 2021 nasıl yapılır? Askerlik erteleme detayları

  e-Devlet askerlik tecil başvurusu 2021 nasıl yapılır? Askerlik erteleme detayları

  Her Türk vatandaşının zorunlu görevi olan askerlik eğitim gibi bazı nedenlerden dolayı ertelenmek durumunda kalınabiliyor. Askerlik tecil başvurusunda bulunmak isteyen asker adayları ise detayları araştırıyor. Peki, e-Devlet askerlik tecil başvurusu 2021 nasıl yapılır? İşte adım adım askerlik erteleme detayları..

  Çeşitli nedenlerden dolayı askere gidemeyecek ve erteleyecek olanların gündeminde askerlik tecil işlemleri yer alıyor. Zorunlu vatandaşlık görevi olan askerlik lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi eğitim öğretimine devam eden vatandaşlarda askerlik tecil ettirme suretiyle askerlikten belirli sürelerce muaf olmaktadır. Askerlik tecil ettirme başvurusunda bulunmak isteyen yüzlerce vatandaş e-Devlet kapısı üzerinden bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

  E-DEVLET ASKERLİK TECİL BAŞVURUSU 2021 NASIL YAPILIR?

  Askerlik görevini çeşitli nedenlerle yapamayacak olan adaylar, tecil işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Tecil işlemi, e-devlet üzerinden ''Milli Savunma Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu" sayfasından gerçekleştiriliyor. Diğer yandan şubeye giderek de tecil işlemi yapılabiliyor.

  ASKERLİK ERTELEME İÇİN GEREKLİ BELGELER

  Mezuniyet diploması ve 4 adet fotokopisi

  Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi

  Yakın zamanda çekilmiş 6 adet vesikalık

  Varsa ehliyet ve 2 adet fotokopisi

  LİSE MEZUNLARI İÇİN ASKERLİK TECİL ETTİRME

  Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle tecil ettirebilirler. Bu kişilerin asker kaçağı olarak görünmemeleri ve doğru bir biçimde askerliklerini tecil ettirmeleri için askerlik şubesine giderek askerlik tecili için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeleri gerekir.

  ÜNİVERSİTE, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ İÇİN ASKERLİK TECİL ETTİRME

  Üniversite mezunları için askerlik tecil ettirme süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. Yüksek lisans, doktora öğrencileri ya da mesleki tecrübe kazanmak için bir yerde staj görenler üst yaş sınırı 35'i geçmeyecek şekilde askerliklerini 1 yıl süreyle tecil ettirebilirler.

  e-DEVLET ASKERLİK ERTELEME BAŞVURUSU 2021

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap