Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  atanamayan öğretmene öğretmenler günü mesajı

  1 ziyaretçi

  atanamayan öğretmene öğretmenler günü mesajı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sevgiliye, öğretmen adayına komik Öğretmenler Günü mesajları

  Sevgiliye, öğretmen adayına komik Öğretmenler Günü mesajları

  Öğretmenlerimiz için güzel bir söz, kısa bir şiir ya da komik bir Öğretmenler Günü mesajı, onları bir nebze olsun mutlu edecektir. Tabii atanamayan öğretmen adayları için de Öğretmenler Günü mesajlarını esirgemeyelim.

  SEVGİLİYE KOMİK ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÖZLERİ

  * Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerle kutluyorum.

  * Türkiye Cumhuriyeti, çağı, bilimin ışığında sizlerin gayreti ile yakalayacaktır. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı, sevgi, eğitim, temizlik ahlak öğretmeye çalışır. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

  * Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  sevgiliye-ogretmen-adayina-komik-ogretmenler-gunu-mesajlari-ataturkun-ogretmenlere-sozleriii.jpg

  * Öğretmeniz canım benim yeri geldi ana oldunuz bana yeri geldi baba oldunuz bana 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

  * Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

  * Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı, sevgi, eğitim, temizlik ahlak öğretmeye çalışır. vb. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız! Öğretmenler Günü kutlu olsun.

  * Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  sevgiliye-ogretmen-adayina-komik-ogretmenler-gunu-mesajlari-ataturkun-ogretmenlere-sozlerii.jpg

  * Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  * Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hakim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  * Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  * Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  * Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

  * Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Günün kutlu olsun...

  * 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

  sevgiliye-ogretmen-adayina-komik-ogretmenler-gunu-mesajlari-ataturkun-ogretmenlere-sozleri.jpg

  ÖĞRETMEN ADAYINA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

  * Öğretmeniz canım benim yeri geldi ana oldunuz bana yeri geldi baba oldunuz bana 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Can öğretmenim bugün öğretmenler günü 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Buralara gelmemde büyük pay sahibi olan hocam, Öğretmenler Günün kutlu olsun.

  * Yaptığın hiç bir şeyi unutmadık öğretmenim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Etrafımızı aydınlatarak, karanlıklara meydan okuyan siz değerli öğretmenimin ellerinden öperim.

  * Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularla kutlarım.

  * Öğretmenlerin oluşturduğu kültür ordusu, yenilgi yüzü görmeyecek tek ordudur.

  * Kültür ordusuna sahip olmayan milletler, askeri zaferlerini taçlandıramazlar.

  * Öğretmenler, kültür ordusunun görünmez kahramanlarıdır.

  * Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  * Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hakim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun...

  * Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu olan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

  * Canım öğretmenim Öğretmenler Günün kutlu olsun seni çok seviyorum.

  * Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.

  sevgiliye-ogretmen-adayina-komik-ogretmenler-gunu-mesajlari-ataturkun-ogretmenlere-sozleriiiiiiiii.jpg

  * Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.

  * Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.

  * 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm öğretmenlerimize kutlu olsun.

  * Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir.

  * Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.

  * Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir. Gençliği yetiştiriniz Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.

  * Bir toplumun uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

  sevgiliye-ogretmen-adayina-komik-ogretmenler-gunu-mesajlari-ataturkun-ogretmenlere-sozleriiii.jpg

  * Her şeye kıymet biçebilirsiniz ama öğretmenin emeğine asla!

  * Milletleri kurtaranlar yalnızca öğretmenlerdir.

  * Bir ülkenin geleceği öğretmenlerin yetiştireceği insanların elindedir. İşte bu yüzden bütün öğretmenler, geleceği aydınlatan kandiller gibidirler.

  * O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim.

  * Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.

  * Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.

  * Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir.

  * Öğretmenler, bir bahçenin en güzel çiçekleridir.

  * Öğretmenlere o kadar şey borçluyuz ki bunu asla ve asla kimse ödeyemez. Çünkü onlar bizi bu yaşa kadar getirdiler. Bütün öğretmenler Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  CHP’li ÖZER, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

  CHP’li ÖZER, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

  Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl başkanı Ümit Özer, 24 Kasım Öğretmenler gününde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, Öğretmenler gününü kutladı. Özer; “ATATÜRK’ÜN, “Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğitimciden yoksun bir ulus, henüz ulus adını alma yeteneğini kazanmamıştır” sözleri ve aynı zamanda Ulu Önderin, başöğretmenliği kabul ettiği günün Öğretmenler Günü olarak kutlanılması da yine öğretmenlere verilen ve her diam verilmesi gereken değerin en önemli göstergesidir. Ancak günümüzde eğitimin ana unsuru olan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yıllardır huzur içinde kutlayamamaktadır.

  Çünkü karanlığı aydınlatan öğretmenler, birçok sorunla karşı karşıya bırakılmışlardır. Öğretmenler ayrımcılığa, saygısızlığa, itibarsızlaştırılmaya maruz kalmışlardır. OECD ülkeleri arasında ne yazık ki öğretmenlerimiz, ekonomik, sosyal ve özlük haklar açısından da son sıralarda yer almaktadır. Bunun yanında AKP’nin politikalarıyla her alanda olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de emek sömürüsü artarak, tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

  “UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI MESLEĞE VURULMUŞ BİR PRANGADIR”

  Üniversite eğitimlerini tamamlayıp mesleğini yapamayan, atanamayan öğretmenlere yönelik konuşan Özer; “Atanamayan öğretmenlerin Bugün öğretmenler zor şartlarda, geçim sıkıntısı içerisinde görevlerini yapmaya çalışmaktadır. Öğretmenlerin sözleşmeli, ücretli, kadrolu diye kategorilere ayrılması da bu iktidarın çağ dışı uygulamaları arasındadır. Bilinmelidir ki, halkın iktidarında bu ayrımcılık sona erecek ve tüm öğretmenler kadroya alınacak. Yine yakın zamanda saray iktidarının bilimsellikten uzak, eğitim emekçilerinin görüşünü almadan, sadece yandaş aklıyla hayata geçirdiği “uzman öğretmenlik” sınavı da mesleğe, meslek onuruna vurulan bir başka pranga, bir başka darbe olmuştur! Yine atanamayan öğretmenler sorunu da önemli bir problem olarak karşımızda durmaktadır. Bu konuda yaşanan onca acı olaya rağmen AKP iktidarı, feryatları yıllardır duymazlıktan, içinde bulunulan hali de yıllardır görmezden gelmiştir” dedi.

  “FİKRİ HÜR, İRFANI HÜR, VİCDANI HÜR NESİLLER YETİŞTİRECEK”

  AKP’nin yanlış eğitim politikaları sonucu yetişmiş öğretmenler öğrencilerinden, yüz binlerce öğrenci de hak ettikleri nitelikteki eğitimden, öğretmenden mahrum kalmıştır. Artık yeter! Türkiye bunu hak etmiyor. Bu sürekli kaos üreten, çözümden çok sorun yeşerten adaletsiz düzen değişmelidir. Daha fazla kaybedecek zaman yok. Ülkemizin sürüklendiği bu karanlık, öğretmenlerin ve eğitim sisteminin içinde bulunduğu bu acı tablo mutlaka ama mutlaka değişmek zorundadır! Ülkemizin geleceği için laik, bilimsel, adil ve kamusal eğitime acil ihtiyaç var.

  Eğitimde, her alanda keyfiliğe değil, bilimselliğe, demokrasiye, özgürlükçü bir anlayışa ve fırsat eşitliğine ihtiyaç var. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirecek, çağdaş bir vizyona ihtiyaç var. Bilinmelidir ki, ülkemizin hak ettiği noktalara ulaşmasının temelinde eğitim yatıyor. Halkın iktidarında her alanda üreten, özgürce düşünen, hakça paylaşılan, adil bir Türkiye hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmanın yolunun da öncelikle daha fazla ve daha nitelikli eğitimden, hukuktan, bilimden geçtiğini de çok iyi biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm eğitim emekçilerine sesleniyoruz; asla umutsuzluk yok, geliyor gelmekte olan. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, geleceğimizin mimarı olan öğretmenler baş tacımızdır. Onların en iyi koşullarda çocuklarımıza eğitim vermesi için gerekli tüm adımları halkın iktidarında atacağız. Öğretmenlerimizin olanaklarını arttıracağız.

  Keyfi uygulamalara, adaletsizliklere, atanamama ve mülakat zulmüne son vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını da bu vesileyle bir kez daha saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum” dedi.

  Yazı kaynağı : www.kayseriyerelhaber.com

  İYİ Parti Kayseri'den atanamayan öğretmen mesajı

  İYİ Parti Kayseri'den atanamayan öğretmen mesajı

  İYİ Partili Kazım Yücel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yücel, "Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Başta baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz." dedi. Yücel, atanamayan öğretmenler meselesine de değindi. Eğitim Fakültelerinin sayısının çoğalmasının doğru olmadığını belirtti ve "İyi Parti iktidarında atanamayan öğretmen sorunu kalmayacak" dedi.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
  Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayınladı. Öğretmenler gününün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişi sebebiyle 1981 yılından itibaren her yıl düzenli olarak kutlandığını hatırlatan İYİ PARTİLİ Yücel,  "Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz." dedi.

  ÖĞRETMENLİK GELECEĞİ HAZIRLAMA SANATIDIR

  Yücel, "İnsana yapılan her yatırım bizim nazarımızda kutsaldır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.Öğretmen; öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir" dedi.

  EĞİTİM  SİSTEMİNİ YAZBOZA DÖNÜŞTÜRDÜLER

  İyi Partili Kazım Yücel, 20 yıllık AKP iktidarının eğitimi yapboz tahtasına dönüştürdüğünü belirtti. Yücel, "AKP iktidarının en fazla bakan değiştirdiği kurum Milli Eğitim Bakanlığı oldu. AKP'nin eğitim ve öğretim üzerine bir planı olmayınca atadıkları isimler kendi kafalarındaki uygulamaları ortaya koydu. 20 yıllık iktidarın eğitim sistemi yazboza dönüştü. Her gelen bakan, bir önceki bakanın yani kendi partisinden olan bakanın yaptığı işi beğenmedi ve yeni bir sistem ortaya koymaya çalıştı. Sistemsiz bir çalışma sonunda ne fiziki şartlar, ne verilen eğitimler ne de hedeflenen muassır medeniyete ulaşıldı. Her işlerinde olduğu gibi eğitim sistemini de liyakatsizler elinde yönetmeye kalktılar ve ortaya ucube tedbirlerle yönetilmeye çalışılan bir eğitim sistemi ortaya çıktı" dedi.

  ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SORUNU KALMAYACAK

  Yücel, atama bekleyen öğretmenler konusuna da değindi. Yücel, "AKP hükümeti eğitimde kaliteyi artırmak yerine sürekli üniversite sayısı artırarak okuma seviyesini yükseltmeye çalıştı. Özellikle de plansız bir şekilde sayıları çoğaltılan Eğitim Fakültelerinden onbinlerce öğrenciyi mezun ederek öğretmen sınıfına getirdi. Ama maalesef tek hedef okuma seviyesini yükseltmek olunca atanamayan öğretmen problemini büyüttüler. Bugün 100 Binlerden fazla öğretmen atama bekliyor. Her sene 15-20 bin öğretmen ataması yapılmaya çalışılıyor ama bir o kadar da her yıl mezun veriliyor. Öğretmen açıkları ise atama yapılmak yerine ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılıyor. Yüzbinlerce öğretmen ise ailesinin gözünün içine baka baka ezilmiş bir şekilde yaşamanı sürdürmeye çalışıyor. Bizim iktidarımızda atanamayan öğretmen sorunu kalmayacak. Ücretli öğretmen uygulamasına son verip, bütün öğretmenlerin atamasını yapacağız. Eğitim Fakültelerinin sayısını çoğaltmak yerine kaliteyi artıracağız ve gerekirse de Eğitim Fakültelerinin kotalarını düşürüp atama bekleyen öğretmen sorununun artmasını önleyeceğiz." şeklinde konuştu.

  ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

  Yücel, "Bu duygu ve düşünceler içinde, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Aziz Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve ayakta tutacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca, cefakarca çalışan, insanları yetiştirmek için titizlikle mücadele veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

  Yazı kaynağı : www.dokuz8haber.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap