Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başkent millet bahçesi nasıl gidilir

  1 ziyaretçi

  başkent millet bahçesi nasıl gidilir Ne90'dan bulabilirsiniz

  Ankara AKM Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2022

  Ankara AKM Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2022

  Sevgili Seyyahlarbu yazımızda Ankara AKM Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

  Millet Bahçesi, Ankara ilinin Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinin tam kesiştiği noktada Eski AKM olarak bilinen Etkinlik Alanında bulunmaktadır. Gençlik Parkı – Eski 19 Mayıs Stadyumu – Ankara Büyükşehir Belediyesi – Merkez Ankara – Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Ankamall olarak bilinen alanların tam ortasında Merkezi bir noktada bulunmaktadır.

  AKM Millet  Bahçesi, 700 bin m2 bir alanı kapsayan bu yer içerisinde Millet kıraathanesi, Yeşillik Alanlar, Koşu, Yürüyüş, Bisiklet parkurları, buz pisti, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe bir sosyal yaşam alanıdır.

  Ayrıca; Açık hava sineması, tören alanı, pazar yeri, çocuk kulübü, binicilik alanı, tohum merkezi, kır lokantası, sağlık merkezi ve cami yer almaktadır.

  Tırmanma Duvarı ……………25 TL

  Zipcoster Ücreti ……… …….. 70 TL

  Zipline …………………………..30 TL

  Salto Trambolin ……………..25TL

  Dev Salıncak……………………35TL

  Airsoft Poligon ……………….25TL

  Ata Binme …………………….. 20 TL

  Bisiklet Kiralama 1 saati … 20 TL

  Not: Çocuk Oyun Alanına gitmek isterseniz eğer, B – C Giriş Kapıları en yakın giriş Kapılardır.

  Öte yandan, vatandaşlar, millet bahçesini 2,7 kilometrelik hat üzerinde hizmet veren nostaljik tramvayla gezebilecek.

  Nostaljik Tren Ücreti………… 10 TL

  Millet Bahçesine Yaya olarak Giriş ÜCRETSİZDİR.

  Araç İle Gelenler OTOPARK ÜCRETLİDİR. Kapalı Otopark Alanı bulunuyor.

  0-30 dakika Saat Ücretsiz.

  30dk ——-2 Saat…………… 7 TL

  2 Saat——-4saat……………10 TL 

  4saat——–8saat……………12 TL

  8saat——-16saat…………..15TL

  Millet Bahçelerine Giriş – Çıkış İçin herhangi bir saat sınırlaması yoktur.

  Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi, Ankara ilinin Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinin tam kesiştiği noktada Eski AKM olarak bilinen Etkinlik Alanında bulunmaktadır. Gençlik Parkı – Eski 19 Mayıs Stadyumu – Ankara Büyükşehir Belediyesi – Merkez Ankara – Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Ankamall olarak bilinen alanların tam ortasında Merkezi bir noktada bulunmaktadır.

  Metro İle Gidecekler; Eryaman – Batıkent – Kızılay Yönünde hareket eden bu hatta bindiğinizde En Yakın Durak ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ durağıdır.

  Otobüs İle Gidecekler

  Aktepe –  Ankara Şehir Hastanesi arası hizmet veren 419 – 5 hat numaralı otobüse binip AKM durapında inerek ulaşabilirler.

  Bağlum’dan Gidecekler; 268 No’lu otobüse binip AKM durapında inerek ulaşabilirler.

  Esertepe – Ovacık – Yükseltepe – Etlik’ten Gidecekler;  1011 kavşağında inip Konya yolundan geçen Dolmuşlar ile aktarma yapabilir veya ulus’ta inip Metro ile aktarma yapabilirler.

  185 – 114 – 407 – 417 hat numaralı araçlara binip Ulus olarak bilinen yerde indikten sonra 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Veya Kızılay – Ulus metro istasyonlarında METRO ile aktarma yaparak Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesine ulaşabilirler.

  105 Numaralı Otobüse binip Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önünde inerek ulaşabilirsiniz. Veya Dolmuş seçeneği ile gelebilirsiniz.

  Şentepe – Yenimahalle – Demetevler – Batıkent – Eryaman Bölgelerinden gelecekler için en uygun alternatif Metro haatı olacaktır.

  Etimesgut – Sincan Bölgelerinden gelecekler; İstanbul Yolundan geçen otobüs hatlarına binip Ankamall olarak bilinen yer Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

  Bilkent –  Ümitköy – Çayyolu bölgelerinden gelecekler, Metro ile Kızılay istasyonuna gelip Batıkent yönüne giden Metro hattına aktarma yaparak ulaşabilirler.

  Yazı kaynağı : seyyahdefteri.com

  Başkent Millet Bahçesi Nerede - Nasıl Gidilir - Ankara Gezilecek Yerler

  Başkent Millet Bahçesi Nerede - Nasıl Gidilir - Ankara Gezilecek Yerler

  Başkent Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir

  Ankara’nın yeni millet bahçesi başkentlilerin hizmetine açıldı. 28 Ekim günü açılışı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Ankara AKM Millet bahçesi Ankaralıların yeni nefes alma alanı oldu. Peki Başkent Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir

  Ankara Millet Bahçesi toplamda 637 bin m2‘lik alana kuruldu. Bu alanın 154 bin m2‘si ağaçlık alan, 91.400 m2‘si bitki ve çiçeklik alan olarak tasarlandı. İçerisinde 83 türden 10 binin üzerinde ağaç barındırmaktadır. Sadece yeşil alanlarla sınırlı olmayan Başkent Millet Bahçesi’nde 2,7 km koşu ve bisiklet yolu, 1320 m2 kaykay pisti, 1007 m2 buz pisti bulunmaktadır. 1110 metrelik zip coaster ile heyecanınıza heyecan katabilirsiniz.

  Ankara AKM Millet Bahçesi içerisinde 7661 m2‘lik çevreye duyarlı bir millet kıraathanesi inşa edildi. 700 kişilik konferans salonu ile söyleşi ve gösterilere ev sahipliği yapacak olan millet bahçesinde 2,7 km’lik birde nostaljik trende bulunmaktadır.

  Ankara Millet Bahçesine yol tarifi almak için buraya tıklayın

  Yazı kaynağı : www.ankarafirma.net

  Başkent Millet Bahçesi Nerede ve Nasıl Gidilir? (Video Anlatımlı)

  Çok Önemli Hatırlatma!!!

  Eski Akm günlerindeki gibi AKM Metro çıkışını kullanacak ziyaretçiler, Akköprü (Ankamall Avm) tarafındaki girişten yada Ankara Büyükşehir Belediyesi karşısında bulunan girişten gelip kapalı otoparka aracınızı (ücretli olarak) bırakabilirsiniz. 

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Ankaralıların akıllarında AKM olarak kalan tarihi 2022 yılında fuar ve festivallere açıldı. Herkesin alışık olduğu AKM metrosunda inip fuar alanına girilecek kısımda bulunan ve bitmek bilmeyen metro çalışmalarından dolayı yol uzamış durumdadır. Fuar alanına ilk defa gidecek ziyaretçiler bu yazıyı ve videoları mutlaka izlemesini öneririm.

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Fuar Alanına Gitmeden Önce Mutlaka Bilmeniz Gereken Önemli Detay

  Araçlarıyla gelenler otopark ücreti ödeyeceklerini söyleyelim, aşağıdaki başlıklarda bu konuya ayrıca değineceğim. Normal yaya olarak gelecekler Fuarın hangi bölüme yakın olan girişten gelmesi gerekiyor, çünkü Başkent Millet Bahçesinde adeta tepenizdeki güneşle birlikte kısa bir maraton yapmak durumunda kalabilirsiniz! Bu yüzden önceden öğrenip gitmenizde fayda var.

  Başkent Millet Bahçesine Yaya Girişi Nerede?

  Başkent Millet Bahçesine Yaya Girişi Nerede?

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Stadyum tarafındaki yaya girişini şu anda kapatmışlar, ilerden Büyükşehir Belediye binasının önüne kadar yürüyerek gitmeniz gerekiyor. Bu videonun 52. saniyesinde kısaca özetledim ve bu video 21 Temmuz 2022 de çekildi en güncel ulaşım detayını veriyor. Videonun 3. dakikasında ise Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’ya bu konuyu sorduk, tahmini olarak bir yıl kadar daha metro inşaatı çalışmalarının devam edeceğini söyledi, daha sonra AKM metro istasyonunda fuar alanına kolay ulaşım için bir giriş yolu olacağını belirtti. İlerleyen zamanda devreye alınacak yolun haritasını buldum fotoğrafını çektim aşağıdaki bölümlerde inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir Haritalı Anlatım

  Bu videoyu geçtiğimiz aylarda fuarda çekmiştim, sizin de gördüğünüz gibi alan çok büyük ve sıcakta yürünmüyor. detayları bu video da bulabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

  Başkent Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

  Aşağıdaki videoyu da Ankara’da düzenlenen Trabzon Tanıtım Günlerinde çektim, fuara gelmek için ziyaretçiler kilometrelerce yol yürüdü. Bizlerde fuara gelen ziyaretçiler gibi mini bir maraton yürüyüşü yaptık, yani aynı durumu bizim gibi herkesin yaşadı ve mikrofon uzattık sert tepki gösterdiler… Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Hakkında

  Parkın içerisinde toplamda 5.000 metrelik yaya ve bisiklet yolu ve de parkın etrafını dolaşan yaklaşık 4 km uzunluğunda bir tramvay hattı var. Bu nostaljik tren, 1957 yılı yapımı bir tramvay olup hikayesi ise daha önce İstanbul Moda’da çalışan bu tramvay olup, daha sonra Bursa T2 Nostaljik tramvay hattında da uzun yıllar hizmet verdi. Bursa’dan alınarak revize edilecek araçlar artık Ankara Millet Bahçesinde parkı ziyaret edenleri taşıyor. Bu nostaljik tramvaylar araç üzerinde bulunan akülerle hizmet verecek olan bu tramvaylar  oldukça çevreci. 0 karbon emisyonuna sahip olan Gotha marka tramvayların revizyonundan sonra artık pek çok şehir modern nostaljik tramvaylara sahip olabilecek.

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Saatleri

  Millet Bahçesini 20 dakikada bir gezme imkanı sunan tramvayın 6 durağı bulunuyor. Yoğunluğa göre sefer sayısı değişiyor. 2.7 km uzunluğundaki hat üzerinde bir tramvayın seferlere başladığı bahçede, talep üzerine bu sayı ikiye çıkartıldı.

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Biniş Ücreti

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Biniş Ücreti

  Ankara Millet Bahçesi parkı ziyarete açıldığında 5₺ olan biniş ücreti 10₺ oldu.

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Durakları

  Başkent Millet Bahçesi Tramvay Durakları

  3- Hipodrom Tramvay Durağı
  8- Tarım Atölyesi Tramvay Durağı
  13- Cami Tramvay Durağı
  16- Sanat Okulu Tramvay Durağı
  22- Macera Parkı Tramvay Durağı
  28- Millet Kütüphanesi Tramvay Durağı

  Başkent Millet Bahçesi Otopark Ücreti

  Başkent Millet Bahçesi Otopark Ücreti

  Başkent Millet Bahçesine yaya girişi ücretsiz olup araç ile gelenler için otopark ücretlidir ve kapalı otopark bölümü bulunuyor. 0-30 dakika ÜCRETSİZ
  30 dakika ile 2 saat arası ……… 7₺
  2 saat ile 4 saat arası ……………. 10₺
  4 saat ile 8 saat arası …………….12₺
  8 saat ile 16 saat arası …………. 15₺

  Ankara Millet Bahçesi Ziyaret Saatleri ve Etkinlik Ücretleri

  Millet Bahçelerine giriş çıkış için belirli bir saat sınırlaması yoktur.
  Tüm Millet Bahçelerine olduğu gibi Ankara AKM Millet Bahçesi’ne giriş de ücretsizdir.
  Tırmanma Duvarı: 15TL
  Zipcoster Ücreti: 70TL
  Zipline: 30TL
  Ata Binme: 20TL
  Bisiklet Kiralama (1 Saati): 20TL
  Nostaljik Tramvay Ücreti: 10TL

  Ankara AKM Millet Bahçesi

  Ankara AKM Başkent Millet Bahçesi Açıldı

  https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-millet-bahcesi.html

  Konu hakkındaki diğer yazılarımıza aşağıdaki görsellere tıklayarak okuyabilirsiniz
  İşyurtları Kurumu Tanıtım Günleri 2019 “Akm İl Tanıtım Günleri” İlk Kez Üniversite Tez Konusu Oldu

  Ankara Atatürk Kültür Merkezi Tarihçesi Ankara Atatürk Kültür Merkezi Yıkılıp, Yerine Millet Bahçesi Yapılacak

  Akm Fuarları Araştırma Konusu Oldu Ankara Akm'de ilk Fuar Ne Zaman Yapıldı?

  ANKARA AKM TANITIM GÜNLERİ 2019 FUAR TAKVİMİ Ankara Akm İl Tanıtım Günleri 2018

   

  Yazı kaynağı : isacoturoglu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap