Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başını kelimesinin eş anlamlısı

  1 ziyaretçi

  başını kelimesinin eş anlamlısı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Baş kelimesinin eş anlamlısı nedir? Başın eş anlamı ile örnek cümleler (TDK)

  Baş kelimesinin eş anlamlısı nedir? Başın eş anlamı ile örnek cümleler (TDK)

  Baş kelimesinin eş anlamlıları esas, kafa, temel ve zihniyet kelimeleridir.

   Baş Nedir?

   Baş kelimesinin ne anlama geldiği bilinmelidir ki onunla aynı anlama gelen kelimeler bulunabilsin. Baş kelimesinin birçok anlamı vardır. Baş kelimesi genel olarak kafa veya ser anlamlarında kullanılmaktadır. Baş kelimesi başlangıç anlamlarında da kullanılmaktadır. Baş kelimesi genel olarak bu anlamlarda kullanılsa da birçok anlamı vardır.

   Baş Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

   Baş kelimesiyle aynı anlama sahip dört adet kelime bulunmaktadır. Baş kelimesiyle aynı anlama sahip kelimeler esas, kafa, temel ve zihniyet kelimeleridir. Baş kelimesi geçen bir cümlede baş kelimesi yerine bu kelimeler kullanıldığında cümlenin anlamında bir bozulma olmamaktadır.

   Baş Kelimesine Örnek Cümleler

  Bir işe başlanmadan her şeyi başında konuşmak gerekli. / Bir işe başlanmadan her şeyi temelinde konuşmak gerekli.

  Baş başa verip bu sorunun çözümünü bulacağız. / Kafa kafaya verip bu sorunun çözümünü bulacağız.

  Binanın başında sıkıntı çıktığı için inşaat halinde kaldı. / Binanın temelinde sıkıntı çıktığı için inşaat halinde kaldı.

  Her işin başında kurallara uyulmalıdır. / Her işin esasında kurallara uyulmalıdır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Baş Eş Anlamlısı Nedir? Baş Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

  Baş Eş Anlamlısı Nedir? Baş Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

  Baş kelimesinin yerine kullanılabilecek birçok farklı eş anlam bulunuyor. Esas, kafa ve zihniyet sözcükleri baş kelimesiyle aynı anlama sahip olan kelime çeşitleridir.

  Baş Eş Anlamlısı Nedir?

  Günümüzde kişilerin sürekli olarak kullandığı bazı kelime türleri bulunuyor. Baş kelimesinin sahip olduğu eş anlamlar özel olarak araştırılabiliyor. Baş kelimesi yerine kişiler kafa kelimesini de kullanabiliyor. Kafa ve zihniyet kelimeleri baş kelimesiyle aynı anlamı taşıyan kelime türleridir. Baş kelimesi yerine günlük hayatta, zihniyet kelimesi de kullanılabilir.

  Baş Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler

  Baş kelimesinin eş anlamı olan sözcükler arasında, temel sözcüğü de bulunuyor. Temel sözcüğü, baş kelimesiyle aynı anlama sahip olan kelimelerden biridir. Baş sözcüğü yerine kişiler temel sözcüğünü de tercih edebilir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Baş Eş Anlamlısı Nedir? Baş Eş Anlamlısı Olan Sözcük ve Örnek Kullanımı - Son Dakika Eğitim Haberleri

  Baş Eş Anlamlısı Nedir? Baş Eş Anlamlısı Olan Sözcük ve Örnek Kullanımı - Son Dakika Eğitim Haberleri

  Baş kelimesinin eş anlamlısı özellikle ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri esnasında çokça kez rastlanılmıştır. Dil bilgisi derslerinin olmazsa olmaz konusu eş anlamlı kelimler gün içerisinde birçok kişinin araştırma konusu haline geliyor. Yazılışları farklı ancak anlamları aynı olan kelime grupları "Baş Eş Anlamlısı Nedir?" gibi sorularla gündeme taşınıyor. İşte Baş kelimesinin eş anlamlısı olan sözcükler…

  EŞ ANLAMLI KELİMELER

  Dil bilgisi derslerinin vazgeçilmez konusu olan eş anlamlı kelimeler aynı zamanda günlük hayatımızda da fazlasıyla kullandığımız kelimelerdendir. Yazılışları ve okunuşları farklı olmasına rağmen aynı anlamda kullanılan sözcük veya sözcük grupları ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri esnasında da karşımıza çıkmıştır.

  BAŞ EŞ ANLAMLISI

  Baş kelimesinin eş anlamlısı Türk Dil Kurumu resmi sitesine göre "Toy"dur.

  BAŞ NE DEMEKTİR?

  Baş kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bu kelime TDK sözlüğüne göre " İnsan ve hayvanlarda beyin, göz, kulak, burun, ağız vb. organları kapsayan, vücudun üst veya önünde bulunan bölüm, kafa, ser" anlamlarını taşımaktadır. Bu kelimenin eş anlamlısı ise kafadır. Kafa kelimesi, Arapça kökenlidir ve "İnsan başı, ser." şeklinde tanımlanır.

  Öğrenmek için diğer eş anlamlı kelimeler şöyle;

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap