Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  basura ne iyi gelir kadınlar kulübü

  1 ziyaretçi

  basura ne iyi gelir kadınlar kulübü Ne90'dan bulabilirsiniz

  hemoroid

  hemoroid (BASUR) sanırım cozumu buldum!!!!! :)

  Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

  Hemoroid ile başım dertte...

  Basur ağrisı çeken var mı?

  Basur ağrisı çeken var mı?

  Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2022

  Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
  Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

  önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

  Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

  Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

  Yazı kaynağı : www.kadinlarkulubu.com

  hemoroide kesin çözümü buldum

  hemoroid(basur) sorunu olanlar

  Hemoroid Doğal Tedavi Yöntemleri, Basura Ne İyi Gelir?

  Hemoroid Doğal Tedavi Yöntemleri, Basura Ne İyi Gelir?

  Herbalist tavsiyelerinden oluşan, hemoroid doğal tedavi yöntemleri yazımızı siz hemoroidden muzdarip hastalar için hazırladık. Basur bitkisel tedavi yöntemleri yazımızdaki bildirdiğimiz tavsiyelere uyarak kısa sürede bu derdinize şifa bulabilirsiniz.

  Hemoroidi doğal yöntemler ile tedavi edebilmek için uzmanların önerdiği ve herhangi bir zararı olmayan bazı yöntemler var. Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid anal kanalın üstünde bulunan genişlemiş vaziyette olan şişliklerdir.

  Hemoroid (Basur) Nedir, Belirtileri

  Hemoroid sindirim sisteminin son bölümünde bulunan anüsün cilt ve barsağın son kısmında yer alan yumak şeklindeki toplardamarların rahatsızlığıdır. Hastalık damarlardaki kanın geri dönememesi, toplanması, ileri evrelerde de pıhtılaşması ya da iltihaplanmasına bağlı gelişen klinik tablodur.

  Hemoroidi tedavi etmenin ve hemoroid oluşumunu önlemenin en iyi yolu kabız kalmamak, yani lifli gıdalarla beslenmektir.

  Hemoroidin belirtileri anüs etrafında şişlik, kanama, tahriş, kaşıntı, ağrı vb şeylerdir.Bazen hemoroid sorunu öyle şiddetli boyuta gelir ki, ameliyattan başka seçenek gözükmez.

  Bu aşamaya gelmeden size önerimiz hemoroid doğal tedavi yöntemlerini uygulamanızdır. Dilerseniz Hemoroid İçin Doğal Krem Tarifi göz atabilirsiniz.

  Hemoroidin iç ve dış olmak üzere iki türü mevcut. Hemoroid neden olur sorusuna verilebilecek cevaplardan bazıları ise şu şekildedir:

  Hamilelikte Hemoroid Problemi

  Uzmanlar hamilelikte hemoroid probleminin olmasının çok doğal bir şey olduğunu vurguluyor. Pek çok kadın gebelik döneminde hemoroid sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Bebek anne karnına baskı uygular. Bunun yanı sıra pelvis bölgesinde kan akışı da hızlanır. Bu durum da toplardamarlarda şişkinlikler meydana getirir.

  Gebelikte en sık varis şekilde hemoroid görülür. Doktorlar genellikle hamile kişilere basur tedavisi için bitkisel yöntemler önerir.

  Hemoroid İçin Evde Neler Yapabilirim? Bitkisel Tedavisi

  Hemoroid tedavisi için evde denenebilecek yöntemlerden bir tanesi patlıcan tüketmektir. Basur bitkisel tedavi patlıcan en çok tavsiye edilen sebzelerdir.

  Yapılan araştırmalar sonucunda patlıcanın kabızlığa iyi geldiği ve nem seviyesini ayarlamasından dolayı da kanamaya engel olduğu tespit edilmiştir. Bundan dolayı da basurun tedavisi için de oldukça etkili çözümlerden bir tanesidir.

  Hemoroid nasıl geçer evde tedavi arayanlara önerilebilecek bir başka bitki ise aleo veradır. Aleo vera ile basurunu tedavi etmek isteyen kişiler tamamen doğal bir aleo vera bulmalıdır. Bu aloe vera anüs bölgesine uygulanmalı ve 15 dakika kadar bu şekilde beklenmelidir. En son olarak da bölge güzelce temizlenmelidir. Bu yöntem ile şişkinlik hızlı bir şekilde inecektir.

  Hemoroid Doğal Tedavi Yöntemleri

  Sarımsak

  Sarımsak, şifa dolu, iyileştirici güçlü bir bitkidir. Güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan özellikleri ile hemoroidden kurtulmada büyük rol oynar.

  Bir kaç diş sarımsağı ezip içine biraz hindistan cevizi yağı karıştırın.
  Basurlu bölgeye bunu dışarıdan uygulayın. Kaşıntı, ağrı ve kanamaya deva olacak bu formülü hemoroidden tamamen kurtulana kadar yapın.

  Hindistan Cevizi Yağı

  Hemoroid için hindistan cevizi yağı uygulayın, bölgeyi durulayın ve uygulamayı tekrarlayın. Hindistan cevizi yağı hemoroide hızla etki edecek ve bir kaç gün içinde ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

  Hindistan cevizi yağı bilinen en etkili hemoroid tedavi yöntemlerindendir.

  Aloe Vera

  Aloe vera birçok hastalığa şifa olan harika bir bitkidir. Müthiş bir anti-inflamatuardır ve ciltteki tahriş yeri rahatlatıp, iyileştirir. Yapmanız gereken şey çok basit, yalnızca hemoroidli bölgeye aloe vera jel uygulamak.

  Aloe vera jeli hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde de yapabilirsiniz.
  Hemoroidden kurtulmak için hemoroid doğal tedavi yöntemi arıyorsanız,
  aloe verayı muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

  Güvercin Ağacı Bitkisi

  Güvercin ağacı bitkisi batı tıbbında yüzyıllardır hemoroid ve diğer hastalıkları tedavide kullanılır. Bu bitki şişmiş damarları büzüp şifa verir.
  Güvercin ağacı bitkisinin hemoroid için kullanımı da çok basittir.

  Güvercin ağacının ağrı dindirici özelliği yıllardır bilinmektedir
  ve hemoroid tedavisinde en fazla tavsiye edilen şifalı bitkilerdendir.
  Procyandin, reçine veflavonoid içerir ve anti-iltihapsaldır.

  Günde üç kez temizlemek ve kurutmak için bir pamuk yardımıyla hemoroidlere uygulanabilir. Anal bölgeye haricen krem veya tampon olarak uygulanır. Büzücü görevi görerek, hemoroidin kanamasını azaltır, şişkinlik, ağrı ve kaşıntıya iyi gelir.

  Elma sirkesi

  Elma sirkesi hemoroid bitkisel tedavi yöntemlerinin en popüler olanlarındandır. Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın, basurlu bölgeye bunu uygulayın. İyileşme hızla görülecek, kısa sürede hemoroidler kaybolmaya başlayacaktır.

  Elma sirkesi ile uygulayabileceğiniz diğer bir alternatif, yarım bardak elma sirkesini suya karıştırın ve üzerine oturun. Diğer yöntemlerimiz olan Basurun Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü için Tıklayın !

  Yazı kaynağı : www.kadinlarkulubu.com

  Hemoroid Basur

  basur

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap