Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bepanthen plus 50 mg/5 mg krem ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  bepanthen plus 50 mg/5 mg krem ne işe yarar Ne90'dan bulabilirsiniz

  Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır? Tüy çıkarır mı?

  Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır? Tüy çıkarır mı?

  Hem eczanelerde hem de online olarak satılan ve son günlerin en çok konuşulan kremleri arasında yer alan Bepanthen yalnızca bakım kremi olarak değil, daha birçok cilt problemini ortadan kaldırıyor. Peki Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Bepanthen krem tüy çıkarır mı? Bepanthen krem fiyatı nedir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı yalnızca yasemin.com'da!

  İçerisindeki etken maddesi dekspantenol olarak da bilinen Provitamin B-5 sayesinde "cilt onarıcı" görevi gören Bepanthen krem cildin yenilenmesine, esnek ve nemli tutulmasına yardımcı olur. Kuru ve tahriş olmuş ciltlerin iyileştirilmesinde kullanılır. Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem hem internet sitelerinde hem de eczanelerde kolayca bulabileceğiniz bir üründür. 1944 yılında Bayer firması tarafından üretilen bu nemlendirici krem, herkesine evinde bulunması gerekenler arasında. Hiç kokusu olmadığı için rahatsız etmeyen bu kremi yaz-kış kullanabilirsiniz. Dermatologların egzama gibi rahatsızlıklarda da sık sık önerdiği Bepanthen krem,  emziren annelerin çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

  bepanten ne işe yarar

  İLİŞKİLİ HABERBepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul fiyatı

  İlk bakışta ilaç diye düşünülen Bepanthen krem, diğer kremlere göre hiç yan etki olmayan bir üründür. Piyasada birçok çeşidi olan Bepanthen kremin en önemli özelliğinin onarıcı özelliği olması. Çok güvenli bir içeriğe sahip olan bu krem, cildin kurumasına bağlı olarak pul pul dökülmelerde kullanılır.

  BEPANTHEN KREM

  Bepanthen krem (bepanthol);  Birbirinden farklı alanlarda kullanılabilen Bepanthen krem; cildin nem oranını sağlamak, sivilce(akne) ve sivilce izi tedavisinde, çatlayan ve gerginleşen cildi rahatlatmak, cildi dış etkenlerin zararlarından korumak için kullanabilirsiniz.

  Bepanthen kremin en önemli özelliği cildi uzun süre nemli tutuyor. ürk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu krem içeriğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar, ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.Dudak çatlaklarından cilt kuruluğuna kadar etkisini hemen gösteren bu krem, hücreleri kısa sürede yenileyerek onarıcı özellik taşır.

  bepantol krem nasıl kullanılır

  BEPANTHEN KREM NASIL KULLANILIR?

  Bepanthen kremi kullanmak için cildinizin tamamen makyajdan temizlenmiş olmasına özen göstermelisiniz. Kullanmadan önce ılık suyla yıkayıp kurulamalısınız. Akşam yatmadan önce cildinizi iyice arındırıp güzelce kremi uygulayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla temizleyin. 

  Eğer makyajdan önce cildinize uygularsanız makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlar. Çok az miktarda elinize alıp, tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayın. Gün içinde 2 defa uygulayabilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik meme ucuna uygulandığında mutlaka emzirme öncesinde yıkayarak temizlemelisiniz.

  BEPANTHEN KREM FİYATI NE KADAR?

  3 farklı şekilde eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatı e-ticaret üzerinde değişmektedir. Ancak sizlere eczanelerde satılan raf fiyatı şu şekildedir; Bepanthen krem (bepanthol) - 39,90 TL, Bepanthen Plus krem - 28,90 TL, Bepanthen merhem - 49,90 TL

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Bepanthen Plus Krem 50 mg / 5 mg Yara İyileştirici 30 g Fiyatı, Yorumları - Trendyol

  Bepanthen plus krem nedir? Ne için kullanılır?

  bepanthene-plus-krem

  Bepanthen plus krem nedir?

  Bepanthen plus krem, yara, tahriş ve yanık kremi olarak kullanılabilen dekspanthenol ve klorheksidin içerikli cilt bakım kremidir. İçerdiği dekspanthenol, B5 vitamininin ön maddesi olduğundan cilde uygulandığında B5 vitaminine dönüşerek ciltte koruyucu tabaka oluşturur ve cildin yenilenmesini sağlar. İçerdigi diğer madde klorheksidin ise bakterilere karşı güçlü bir antiseptik olduğundan deri enfeksiyonlarında etkili olmaktadır.

  Bepanthol plus krem içeriği nedir?

  1 gram bepanthen plus krem içerisinde 50 mg dekspanthenol, 5 mg klorheksidin ve diğer yardımcı maddeleri içerir.

  Bepanthen plus krem ne için kullanılır?

  Yara

  Bepanthen plus krem, kesi yarası, yatak yarası ve cerrahi yaralarda açık olan deride enfeksiyon oluşmaması için kullanılır.  Derinin bakımını yaparak hızla iyileşmesine yardımcı olur. Ancak sabun ve diğer antiseptikler ile birlikte kullanıldığında daha fazla tahrişe neden olabileceğinden antiseptik madde olarak bepanthen plus krem veya sadece diğerlerini kullanınız.

  Yanık

  Bepanthen plus krem 2. ve 3. derece yanıklarda cildi nemlendirerek iyileşmesine yardımcı olur. İçerdiği klorheksidin sayesinde enfeksiyon oluşmasını önler. Ancak güneş yanıklarında kullanılmamalıdır.

  Meme bakımı

  Emziren annelerde göğüs ucu çatlaklarını önlemek ve oluşan çatlağı gidermek amacıyla kullanılabilir. Emzirdikten sonra sürülmeli ve emzirmeden önce mutlaka yıkanmalıdır.

  Egzama ve mantar

  Bepanthen plus krem egzama ve mantar tedavisinde kullanılabilir. Egzamada cildin daha hızlı toparlanmasını sağlamak, mantar enfeksiyonlarında ise antiseptik özelliği sayesinde bakterileri etkisiz hale getirmek için kullanılır.

  Bepanthen plus krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler!

  Bepanthol plus krem klorheksidin içerdiğinden dolayı hassas bölgelere temas etmesinden kaçınılmalıdır. Ağız içine uygulanmamalı, göze kaçırılmamalı ve vajinaya sürülmemelidir. Kulak zarı delik olan kişiler kulak içine sürmemelidir.

  Hamile bayanlar tarafından kullanımı önerilmez. Emziren anneler göğüs uçlarında az miktarda  ince tabaka halinde kullanabilir.

  Bepanthen plus krem kullanımı

  Bepanthen plus krem açık yara için kullanılacak ise yaranın içine değil, etrafına sürülmelidir. Yara üzerine sürüldüğünde yarayı iyileştiren cilt hücrelerini öldürerek yaranın iyileşmesini yavaşlatabilir. Ancak açık yara dışında sıyrık vb durumlarda üzerine sürülebilir. Günde 2 veya 3 defa ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

  Yazı kaynağı : www.yasamicinsaglik.com

  Bepanthen Plus Krem

  Bepanthen Plus Krem

  Bepanthen Plus Krem

  Bepanthen, uzun zamandan beri cilt bakım ürünler arasında en yaygın olarak satılan kremlern başında gelir. Son zamanlarda internet üzerinden satışların yaygınlaşmasıyla da pek çok insan Bepanthen’e kolaylıkla ulaşabilir hale gelir. Bepanthen’in bu kadar rağbet görmesinin sebeplerinin başında oldukça yaygın bir kullanım özelliğine sahip olması yatar. Pek çok insan tarafında oldukça faydalı olarak değerlendirilen Bepanthen, yan etkisi neredeyse yok denebilecek krem formu ile memnuniyeti üst düzeye çıkarır. Kullanıcıların Bepanthen’i bu kadar yoğun tercih etmesinin sebeplerinden biri, Bepanthen’in cilt üzerindeki sayısız olumlu ve onarıcı etkisidir. Bepanthen plus yoğun bakım kremi, içeriğindeki provitamin B-5 sayesinde, cildin nemlendirilmesini ve onarılmasını sağlar. Vücudun çeşitli bölgelerindeki kuruyan ve çatlayan cilt pek çok kişinin temel sorunlarından bir tanesidir. Bu tür sorunların giderilmesinde ise Bepanthen krem son derece etkili ve güvenli bir çözümdür. Diğer krem ve merhemlerin aksine Bepanthen’in kötü ve rahatsız edici kokusu yoktur; hatta Bepanthen’in tamamen kokusuz olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede pek çok kullanıcı Bepanthen kremi güvenle kullanır.

  Bepanthen Plus Krem Çeşitleri

  Bepanthen kremin vücut üzerinde gözlenen en iyi etkisi cilt üzerindedir. Özel yapısı sayesinde Bepanthen kuruyan ciltlerin nemlendirilmesinde olumlu rol oynar. Cildinin nemli olmasını isteyen kullanıcılar için Bepanthen eşsiz bir çözüm imkanı sunar. Dünyaca ünlü ilaç firması Bayer tarafından uzun süredir üretilmekte olan Bepanthen, güvenli yapısı ve yan etki göstermeyen özelliğiyle pek çok kullanıcının tercihi haline gelir. Bepanthen’i diğer merhemlerden ayıran özelliği, güvenli ve etkili içeriğidir. Yapısında bulunan bileşenler, cilt bakımı ve onarımı için özel olarak geliştirilmiştir. Özellikle sivilce ve egzama gibi  cilt sorunlarının tedavisinde pek çok uzman doktor Bepanthen kullanımını önerir. Piyasada özellikle sivilce tedavisi için kullanılan ilaçların pek çocuğunun ciddi yan etkileri bulunur. Bepanthen’in ise böyle bir tehlikesi yoktur. Bu yüzden sivilcelerle mücadelede pek çok insan özellikle Bepanthen’i tercih eder. Yeni doğum yapan annelerde, özellikle bazı çatlaklar meydana gelebilir. Bepanthen krem, bu çatlak bölgelere düzenli olarak ve yeteri miktarda uygulandığında, kısa süre içinde hamilelik süresince oluşmuş olan çatlakları kapatarak vücudu eski haline döndürür. Bununla beraber, emzirme süreci boyunca emzirmeye bağlı olarak oluşan hassasiyet ve yaraları kolayca tamir ederek hayatı kolaylaştırır. yatağa bağımlı yaşlı ve hastalarda, uzun süre yatmaya bağlı olarak vücutta bazı yaralar meydana gelmeye başlar. Bunun önü alınmazsa bu yaralar hastalar için ciddi sorunlar oluşturur. Bu gibi durumlarda en kolay ulaşılan ve en pratik çözüm sağlayan Bepanthen, hastaların ihtiyaçlarını karşılayarak yaralanmaları iyileştirir. Özellikle son dönemde dövme yaptırmak çok yaygın bir hale gelir. Dövme yaptırma işlemi boyunca dövme iğnesi dövme yapılan bölgeyi bir miktar tahriş eder. pek çok dövme sanatçısı dövme yapımından sonra o bölgede oluşan hassasiyeti ortadan kaldırmak ve dövmenin daha güzel ve canlı görünmesini sağlamak için müşterilerine Bepanthen kremi önerir. Özellikle kış mevsiminde ellerde ve dudaklarda meydana gelen çatlakların tedavisi için ve cildin nemlendirilerek çatlamasının önlenmesi için etkin bir çözüm sağlar. Piyasada Bepanthen Plus 30 gr krem olarak satılan çeşitleri, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir ve ihtiyaca yönelik olarak kullanılır.

  Bepanthen Plus Krem Fiyatları

  Bepanthen plus krem fiyatları, her bütçe tipinden kullanıcının kolayca ulaşabileceği şekilde belirlenir. Bu kadar çok faydası olan ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan Bepanthen plus krem, sağladığı avantajlarla kıyaslandığında oldukça ekonomik denebilecek bir fiyat düzeyinde satışa sunulur. Özellikle çok amaçlı işlev görmesi sayesinde; gördüğü her işlev için ayrı ayrı ürünler alma zorunluluğunu ortadan kaldırdığından, aile bütçelerine ve ev ekonomilerine oldukça büyük katkı sağlar. Bu noktada, Bayer firmasının fiyatlandırma politikası da önem kazanır. Çok uzun yıllardan beri hemen hemen aynı formülle üretildiği için belirli bir üretim standardı oluşmuştur ve ek geliştirme giderleri söz konusu olmadığı için daha uygun fiyatlarla kullanıcılara ulaştırılması mümkün hale gelir. Bepanthen Plus krem, piyasada farklı gramajlardaki tüpler halinde satılır. Dolayısıyla ürünün gramajı arttıkça, fiyatlarında da bir takım artışlar söz konusu olması beklenen bir durumdur. Bepanthen Plus kremin çok fazla çeşidi olmadığı için fiyatlarda fazla dalgalanma olmadığı görülür. Ancak zaman zaman satıcılar fiyatlarda indirime gidebilirler. Bu gibi durumlardan anında haberdar olmak için Cimri.com’daki fiyatları takip edebilirsiniz

  Bepanthen Plus Krem Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Bepanthen plus krem satın alma aşamasından önce, ilk yapmanız gereken ihtiyacınızı belirlemektir. Eğer cilt kuruluğundan yakınıyorsanız ve standart kremlerle cildinizi bir türlü istediğiniz ölçüde neemlendiremiyorsanız Bepanthen plus krem tam size göredir. Özellikle kış aylarında kuru soğuk ve rüzgara bağlı olarak ellerde ve dudaklarda meydana gelen çatlamalar sizi rahatsız ediyorsa, bunun tedavisi için Bepanthen plus krem satın almayı düşünebilirsiniz. Sivilcelerle mücadele etmek ama bir yandan da zararlı yan etkilerden uzak durmak istiyorsanız, Bepanthen Plus krem ihtiyacınız olan özelliği size sağlayabilir. Bu noktada, Bepanthen Plus krem kullanım şeklinizi ve ihtiyaç duyduğunuz miktarı da iyi belirlemelisiniz. Örneğin; Bepanthen Plus kremi çok amaçlı olarak vücudunuzun çeşitli bölgelerinde yoğun olarak kullanıyorsanız, Bepanthen Plus 50 gr krem gibi daha yüksek gramajlardaki ürünleri tercih etmeniz yeterli miktarda kullanımınıza yardımcı olur. Bepanthen kremin bilinen bir yan etkisi yoktur, ancak cilt hassasiyetiniz varsa ya da alerjik reaksiyonlara karşı savunmasız bir bünyeniz varsa, satın alıp kullanmadan önce doktorunuza danışmanız faydalı olur.

  Yazı kaynağı : www.cimri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap