Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü nedir

  1 ziyaretçi

  bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü nedir Ne90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Sesli Sözlük - bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü

  Manama

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü | Bulmaca Sözlüğü

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü | Bulmaca Sözlüğü

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü bulmacada nedir?

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca sorusudur. Kayıtlarımızda cevap olarak kullanabilecek 1 kayıt bulunmuştur. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

  Bulmacalarda da karşılaşabileceğiniz “Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü“ sorusuna cevap olarak “EMEK” yanıtları verilebilir.

  Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı soruları inceleyebilirsiniz.

  Anahtar Kelimeler:

  sözlükte bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü ne, bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü nedir, bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü açıklaması, bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü ne demek, bulmaca sözlüğü 'bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü', sözlük bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, bulmaca çözümü bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü tanımı, bulmacada bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, sözlükte bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, bulmaca soruları bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü, bulmaca bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü

  Yazı kaynağı : bulmacasozlugu.net

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü

  Bu cevap ve / veya soru da bir hata varsa bize bildirip düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

  Soru : Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü

  Cevap : emek -

  Yazı kaynağı : bilinen.com

  Bir İşin Yapılması İçin Harcanan Beden ve Kafa Gücü

  İnsanlar hem bedenen hem de zihinsel olarak çalışabilir ve iş halledebilirler. İnsanların bu uğraşlarını tek bir kelimeye indirebiliriz. Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü olarak ifade edilen 4 harfli sözcük emek sözcüğüdür.

  “Emeksiz yemek olmaz” atasözünü birçoğumuz duymuştur. Burada kast edilen çalışmadan bir şey kazanılmayacağıdır. İnsanların emek vermesi hem beden olarak hem de kafa gücü yani zihinsel olarak gerçekleşebilir.

  Emek yerine 4 harfli “çaba” ya da “efor” kelimelerini de alternatif olarak sunuyorlar ancak her iki kelime de emek ifadesinin yerini karşılamayacaktır.

  Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü

  Beden ve Kafa ile Sağlanan Emek

  Çalışmak deyince birçok insanın aklına beden gücüyle bir şeyler yapmak gelir. Oysa verdiğimiz emek sadece beden gücüyle olmaz. Zihin gücü günümüzde birçok alanda beden gücünün yerini almıştır.

  Geçmişte yapılan işlerin birçoğu insan bedenine dayanmaktaydı. Bu durumda verilen emek de fiziksel yani bedensel olmaktaydı. Ancak zamanla makineleşmenin de gelişmesiyle birlikte bedensel emeğin yerini zihinsel emek aldı.

  Öyle ki sadece hayal etmek bile bir emek olarak görülmektedir. Hayal ettiği şeyden para kazanan birçok insan bulunmaktadır.

  Günümüzde neredeyse her işte tamamıyla bedensel emek ya da tamamıyla zihinsel emek bulunmuyor. Genellikle her ikisi de belirli oranda bulunuyor.  Buna bazı örnekler verelim:

  Şunu da not edelim ki zihinsel emek yani kafa gücüyle sağlanan emek genellikle bedensel emekten daha kıymetlidir.

  Emekle İlgili Bazı Sözler

  Son olarak emekle ilgili birkaç önemli sözü de paylaşım:

  Emek bir işi başarmak için yaptığımız her şeydir. Beden veya kafa gücü olması fark etmeyecektir.

  Yazı kaynağı : bilinmeyenbilgi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap