Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir kısaca

  1 ziyaretçi

  bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir kısaca Ne90'dan bulabilirsiniz

  Bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir

  Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler Neler Olabilir?

  Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler Neler Olabilir?

  Dünya genelinde bisiklet kullananların sayısı her geçen yıl biraz daha artıyor. Bunun en büyük nedeni bisikletin tamamen çevre dostu ve her bütçeye uygun bir taşıt olmasıdır. 

  Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler Neler Olabilir? 

   1- Elektrikli Bisikletler: 

   Amerika, Kanada ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede elektrikli bisikletler üretilmeye başlandı. Dünya genelinde çevre kirliliğinin artması ve fosil yakıtlardan elde edilen petrolün bitme noktasına gelmesi, elektrikli bisikletlerin üretilmesindeki en büyük etkenler arasında yer alıyor. 

   Yakın gelecekte şarj edilebilir bisikletlerin dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor. Hem pratik hem de son derece rahat olan bu bisikletler, neredeyse hiç beden gücüne ihtiyaç duymadan sürülebiliyor. Bu nedenle sadece gençler değil yaşlılar tarafından da tercih edilen elektrikli bisikletler, birçok kişi tarafından geleceğin ulaşım aracı olarak nitelendirilmektedir. 

   2- Yeni nesil bisikletler: 

   2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil bisikletlerin en önemli özelliği %30 oranında enerji tasarrufu sağlaması. Bataryası bir önceki modellerine göre çok daha hafif olan bu taşıtlar, bisiklet sporuyla amatör ve profesyonel olarak ilgilenenler tarafından da tercih ediliyor. 

   1 saat gibi kısa bir sürede şarj edilebilen yeni nesil bisikletlerin kullanım süresi ise 6 ile 8 yıl arasında değişiyor. 

   3- Navigasyonlu Bisikletler: 

   Sürücülere her açıdan kolaylık sağlayan navigasyonlar, yakın gelecekte sadece arabalarda değil bisikletlerde de olacak. 

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir

  Bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir

  Bisiklet, geçtiğimiz yüzyıl içerisinde yapılan en iyi icatlardan biri olarak at arabalarının önüne geçip doğaya zarar vermeyen ve insan sağlığına yararlı olarak geliştirilen fiziksel bir alet olarak icatlar arasında yer almıştır. Bisikletin geçmişte çok farklı şekillerde olması enerji harcanmasını en aza indirmek ve en kısa sürede en yüksek hıza çıkarken güvenliği de sağlamak içindir.

  Bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler arasında zincirli sistemin kaldırılması, elektrikli bisikletlerin kullanımının yaygınlaşması, sürüş keyfi açısında frenleme, hız, tasarım alanlarında daha modern bir hale gelmesi söz konusu olabilir. Bisiklet her şeyden önce insan sağlığının korunması için gereklidir.

  Bence, gelecekte bisikletler pek değişikliğe uğramayacaktır. Bisiklete motor takılması bisikleti özünden uzaklaştırdığı için, bu girişimlerde bulunulmayacağını düşünüyorum. Belki de, daha modern, uzaktan kumandayla kontrol edilebilen bisikletler yapılabilir.

  Bisikletin insan hayatında meydana getirdiği değişiklikler

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler Neler Olabilir?

  Bisikletin Gelecekte Uğrayabileceği Değişiklikler Neler Olabilir?

  Bisiklet 1800'lü yılların başından beri kullanılan müthiş bir teknolojik icattır. Basit bir yapısı olması rağmen hem sürüş keyfi, hem kısa mesafelerde ulaşım imkanı hem de spor faaliyeti sağlamaktadır. İcat edildiği günden bu güne sürekli olarak değişen ve gelişen bisikletler gelecekte de değişim gösterecektir. Bu yazıda bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler neler olabilir buna değinmeye çalışacağız.

  Her şeyden önce şunu belirtelim ki şarj edilebilir elektrikli bisikletler son yıllarda popüler hale gelmiştir. Ayrıca dönemsel olarak bisikletler tasarım değişimlerine de uğramıştır. Bu değişimler gelecekte de devam edecektir.

  Bisiklette temel faktör insan gücüdür. İnsan gücü yerine yakıttan elde edilen gücü kullanan yine 2 tekerlekli motorlu taşıtlarla motosiklet denir.

  Gelecekte Bisiklette Meydana Gelecek Değişimler

  Bisiklet icadından günümüze gelinceye kadar birçok değişimlere uğramıştır. Elbette teknoloji geliştikçe bisiklette de çeşitli gelişimler devam edecektir. Bu değişimleri kısa sürede tahmin etmek güçtür. Çünkü değişimler kullanıcının talebi doğrultusunda gerçekleşmektedir. Ancak ön görülebilen tahminleri paylaşabiliriz.

  Bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler şöyle sıralanabilir:

  Yukarıda listelediğimiz özelliklerin bir bölümü bugün yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca bisikletten farklı olarak kendi kendine gidebilen tek kişilik araçlar da geliştirilmiştir.

  Geçmişten Günümüze Bisikletin Serüveni

  Bisikletin gelecekte nasıl geleceğini anlamak için önce geçmişte nasıl bir serüven izlediğini bilmek gerekir. Bisikletin bugünkü haline gelmesinde birçok farklı kişinin katkıları olmuştur. Dilerseniz bu kişilerin bisikletin gelişimine katkıları neler olmuştur kısaca görelim.

  Bisikletin icadı ve geliştirilmesi:

  Geçmişte geliştirilen bisiklet teknolojisi bu gün de yeni ürünlerle gelişimini sürdürmektedir.

  Yazı kaynağı : webders.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap