Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bismillahillezi la yedurru measmihi şeyun fil ardi vela fissema ve hüvessemiyyul aliym anlamı

  1 ziyaretçi

  bismillahillezi la yedurru measmihi şeyun fil ardi vela fissema ve hüvessemiyyul aliym anlamı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Bismillahillezi La Yedurru Duası Oku: Bismillahillezi Duasının Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti

  Bismillahillezi La Yedurru Duası Oku: Bismillahillezi Duasının Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti

  Kuranı kerimde bulunan dualar arasında bulunan bismillahillezi duası birçok kişi tarafından korunma duası olarak bilinmektedir.


  Öneri:
  Ayetel Kürsi


   Bismillahillezi Duası Okunuşu Nasıldır? 

   Duanın okunuşu; bismillahillezi la yedurru measmihi şeyun fil ardi Vela fissema ve hüvessemiyyul aliym. Şeklindedir.

   Bismillahillezi Duasının Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı Nasıldır? 

   Duanın Türkçe anlamı; Yüce Allahın ismi ile hareket ederim. O Yüce Allah ki Onun mübarek ismiyle hareket edildiğinde gökte ve yerde hiçbir şey onu okuyana zarar vermez. 

   Arapça yazılışı; Bismillahillezi la yedurru measmihi şeyun fil ardi Vela fissema ve hüvessemiyyul aliym.

   Duanın Faziletleri Nelerdir? 

   Bismillahillezi duasını sabah 3 kez okuyana gün içinde hiçbir varlık zarar veremez. Gece yatmadan okuyan her türlü kötülükten ve felaketten emin olarak uyanır. Bismillahillezi duası öyle bir duadır ki okuyan kişiye Allah kötülüklerden korunması için zırh gibi onu kapsar. 

   Duanın Faydaları Nelerdir? 

   Nazardan korunmak için veya zalim birinin şerrinden korunmak için bu dua sabah ve akşam 3 kez sabah 3 kez akşam olacak şekilde okunmalıdır. Evliyaullah bu dua ile birçok musibet ve beladan korunmuştur. 

  Bismillahillezi La Yedurru Duası Türkçe Okunuşu

  Bismillahillezi la yedurru duasının Türkçe okunuşu; Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim’dir.

  Bismillahillezi Duasının Arapça Yazılışı

  بسْمِ اللَّهِ الَّذی لاَ یَضُرّ ُ مَعَ اسْمِهِ شَیْءٌ فِی اْلاَرْضِ وَلاَ فِی السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمْ

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Bismillahillezi La Yedurru duası okunuşu ve fazileti! En etkili korunma duası

  Bismillahillezi La Yedurru duası okunuşu ve fazileti! En etkili korunma duası

  Gündelik hayatımız içerisinde zarar verici her şeyden, musibet ve belalara karşı kötülükten koruyan bu duayı okumayı alışkanlık haline getirmeliyiz. İşte kötülüklere karşı kalkan kadar güçlü ve etkili Bismillahillezi La Yedurru duası okunuşu ve fazileti:

  Sabah ve akşam okunduğu zaman Allah'ın izniyle her türlü dert, sıkıntı ve şerden korunmak için okunan Bismillahillezi La Yedurru duasının fazileti hadis-i şeriflerle sabittir. Hastalıklara karşı şifa bulma, kolay borç ödeme, musibete uğrama gibi daha birçok farklı niyetlerde okunan bu tesirli dua herkesin kolaylıkla ezberleyip aklında tutabileceği bir zikirdir. Her türlü sıkıntı, bela ve musibete karşı okunabilecek olan Bismillahillezi La Yedurru duası, kısa ama etkili olması nedeniyle günlük okunması tavsiye edilen duaların başında gelebilir. Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV)'in bizzat kendisinin de okuduğu ve ümmetine tavsiye ettiği Bismillahillezi La Yedurru duasının okunuşunu sizlere derledik. Müslüman kimselerin dışarıdaki türlü türlü kötülüklerden ve zararlardan korunması için her gün okunması tavsiye edilen Bismillahillezi La Yedurru duası ve anlamı...

  İLİŞKİLİ HABERZırh gibi koruyucu dualar! Evden çıkmadan önce kaza beladan koruyan dualar

  BİSMİLLAHİLLEZİ LA YEDURRU DUASI ARAPÇA VE TÜRKÇE OKUNUŞU:

  Bismillahillezi La Yedurru duası okunuşu

  Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim.

  ''İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir» derse, ona hiçbir şey zarar vermez.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 101/5088; Tirmizî, Deavât, 13)

  İLİŞKİLİ HABERKoruyucu Ayetel Kürsi suresi okunuşu ve fazileti! Namaz sonrası Ayetel Kürsinin fazileti

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Bismillahillezi La Yedurru Duası

  Bismillahillezi La Yedurru Duası

  Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

  “İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

  İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

  Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

  Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

  Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

  Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

  Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

  İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

  İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.islamveihsan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap