Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bosch çamaşır makinesi musluk işareti

  1 ziyaretçi

  bosch çamaşır makinesi musluk işareti Ne90'dan bulabilirsiniz

  Ekranda su musluğu görünüyor veya yanıp sönüyor | Bosch

  Su giriş filtresi tıkanmış olabilir. Kontrol etmek için aşağıdaki adımı takip edin.

  1. Cihazı kapatın ve fişini çekin.

  2. Musluğu kapatın

  3. Musluğa bağlı olan hortumu çıkarın

  4. Filtreyi akan temiz su altında, küçük bir fırça yardımıyla temizleyin.

  5. İpucu: Standart ve Aqua-secure özellikli modeller için:

  Cihazın arkasındaki filtreyi temizleyin

  Hortumu çıkarın

  Filtreyi pense yardımıyla çıkarıp temizleyin

  6. Hortumu yeniden bağlayıp sızıntı olup olmadığını kontrol edin

  Yazı kaynağı : www.bosch-home.com.tr

  Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

  Çamaşır makinelerinin üstünde yer alan işaretler belirli bir anlam taşıyor olmalarıyla beraber kullanıcıların bilgi sahibi olmasını sağlarlar. Bosch çamaşır makineleriyle alakalı olarak en çok görülen işaretlerin başında musluk işareti gelir. Bosch musluk işareti, çamaşır makinesinin su bağlantı kontrolünün gerçekleştirilmesiyle beraber kullanıcıyı su bağlantısı hakkında bilgi sahibi yapmak üzerine tasarlanmıştır.

  Bosch çamaşır makinesi musluk işaretinin yanması farklı durumlarda gerçekleşir. Musluk işareti yanmıyorsa problem yok anlamına geldiği gibi bunun tersi olarak ışık yanması durumunda sorunun göstergesi durumundadır.

  Musluğun kapalı olması Bosch çamaşır makinesinde musluk işaretinin yanmasına neden olur. Musluk kontrol edilerek kapalıysa açılmalıdır

  Suların kesik olması durumunda çamaşır makinesinin musluk işareti yanarak uyarı verir. Su bağlantısının olmadığını gösterdiği için sular kesilmiş olabilir

  Emniyet swich sorunları nedeniyle musluk işareti yanarak uyarı verebilir. Swich arızası durumunda çamaşır makinesi su almaz. Bu durumda musluk işareti yanar

  Su akış anahtarının bozuk olması veya kısa devre yapmış olması durumunda da musluk işareti yanar. Anahtarın değiştirilmesi musluk işaretinin sönerek su girişinin başarıyla sağlanmasına olanak sağlar.

  Yazı kaynağı : www.arizacozum.com

  Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşareti

  Musluk İşaretleri Bosch Çamaşır Makinesinde Nasıldır?

  Bosch çamaşır makinesinde meydana gelen musluk arızalarının çözümü oldukça kolaydır. Sorunları çözmek için basit bir yardım alarak küçük sorunları halledebilirsiniz. Bu durum da makinenizde oluşan sorunları en kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sorunun hemen çözülmesinden sonra makineyi de zaman kaybetmeden çalıştırabilirsiniz. Musluk işaretleri ne anlama gelir? Neyi temsil etmektedir?

  Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşaretleri

  Bosch marka çamaşır makinesinin musluk işaretleri çalışma esnasında yanması durumunda yeteri kadar su alamayacağını ifade etmektedir. Bununla birlikte makine su dolu ise çalışma süresinin uzayabileceğini ifade etmektedir. Bosch marka çamaşır makinelerinin musluk işaretlerinin birden fazla nedeni olabilir. Ancak ortalama çamaşır makinelerinde musluk işareti yeteri kadar suyun alınmadığını ifade etmektedir. Ayrıca makineye gelen suyun basıncının düşük olduğunu ifade etmektedir.

  Bosch marka çamaşır makinelerinde yanıp sönen musluk işaretini gidermek için öncelikle su basıncına bakmalısınız. Evinize gelen su basıncına bakarak makinenin yakınında bulunan musluğu kontrol ederek gerekli olan suyun gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Gerekli olan bakımı yaptıktan sonra su basıncının yeterli olduğuna karar verebilirsiniz. Ardından başka arızalar yüzünden musluk işaretinin yanıp söndüğünü düşünmeniz gerekmektedir.

  Makineye gelen su basıncı düşük veya besleme hortumunun tıkalı olma ihtimalini de düşünmeniz gerekmektedir. Bunun için gerekli kontrol yapılmalıdır. Su basıncını bir su kovası yardımı ile musluktan kontrol edebilirsiniz. Su basıncınızın düşük olduğuna karar verdiğiniz andan itibaren su tesisatçısından yardım almanız gerekmektedir. Aynı zamanda besleme hortumunun tıkalı veya kırılmamış olmasına da dikkat etmelisiniz.

  Çamaşır makinesinde musluk işaretleri yanması bir arızanın meydana geldiğini ifade etmektedir. Bu işaretin oluşmasında makinenizde ya küçük arıza ya büyük arıza olabileceği düşülmelidir. Makinenizde musluk işaretinin yanması ile makinenin bağlı olduğu musluğu kontrol etmeniz gerekmektedir. Makinenizin su almasını sağlayan hortumlarda bir sorun oluştuğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda suyun kesilmiş olması ve musluğun kapanmış olma ihtimalini de unutmamak gerekir.

  Bosch marka çamaşır makinesinin su alma esnasında aniden su basıncında düşüş olmasından dolayı musluk işaretleri yanmaktadır. Makine bu durumu arıza olarak algılayıp ikaz lambasını yakmaktadır. Tüm bu işlemlerin yapılmasına rağmen hala devam ediyorsa makine yeniden başlatılmalıdır.

  Yazı kaynağı : mentorel.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap