Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  canan kaftancıoğlu zaman gazetesinde yazarlık yaptı mı

  1 ziyaretçi

  canan kaftancıoğlu zaman gazetesinde yazarlık yaptı mı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kaftancıoğlu'nun Zaman’da köşe yazarlığı yaptığı iddiası - Teyit

  Canan Kaftancıoğlu'nun Zaman Gazetesinde ve Samanyolu TV'de Köşe Yazarlığı Yaptığı İddiası - Malumatfuruş

  Canan Kaftancıoğlu'nun Zaman Gazetesinde ve Samanyolu TV'de Köşe Yazarlığı Yaptığı İddiası - Malumatfuruş

  Canan Kaftancıoğlu’nun Zaman Gazetesinde ve Samanyolu TV’de Köşe Yazarlığı Yaptığı İddiası Doğru Değil

  Canan Kaftancıoğlu’nun Samanyolu Televizyonunda ve Zaman Gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı iddiasının doğruluk payı bulunmamaktadır. Kaftancıoğlu’nun Zaman Gazetesinde 10 Şubat 2010 tarihinde manşetten verilen bir röportajının Samanyolu TV’de köşe yazarlığı olarak lanse edildiği anlaşılmaktadır. Samanyolu TV’de köşe yazarlığı müessesesi bulunmamaktaydı. Zaman Gazetesinde geçmişte yazarlık yapan isimler arasında Canan Kaftancıoğlu’nun yer almadığı anlaşılmaktadır.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun kapatılan FETÖ/PDY/Cemaat yayın organı Samanyolu Televizyonu’nda köşe yazarlığı yaptığı iddiası, “Arzu Parlak” adlı troll görünümlü bir sosyal medya hesabı tarafından şöyle ortaya atılmıştı:

  Mezkur iddia, bir sosyal medya trollünün yanlış yönlendirme çabasının eseriydi. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sonrasında kapatılan Samanyolu Televizyonu’nun (bilinen adıyla STV’nin) 2010 yılında yahut sonrasında -diğer televizyon kanallarında olduğu gibi- bir köşe yazarı kadrosu bulunmamaktaydı. Haliyle, köşe yazarı kadrosu bulunmayan bir televizyon kanalında Canan Kaftancıoğlu’nun görev aldığı iddiası abesle iştigâldir.

  STV’ye ilaveten FETÖ/PDY/Cemaat tarafından yürütülen “Samanyolu” ismini haiz bir diğer yayın organı olan Samanyoluhaber.com adlı internet sitesinde 2010 yılı Şubat ayında (yahut öncesinde/sonrasında yazıları yayınlanan yazarlar arasında Canan Kaftancıoğlu’nun ismine rastlanamamaktadır (Benzer şekilde Zaman Gazetesinde geçmişte yazarlık yapan isimler arasında Canan Kaftancıoğlu’nun yer almadığı anlaşılmaktadır).

  Canan Kaftancıoğlu’nun FETÖ/PDY/Cemaat tarafından yürütülen bir yayın organında köşe yazarlığı yaptığı iddiasının Zaman Gazetesi’nde 10 Şubat 2010 Çarşamba günü anasayfadan yayınlanan “Ergenekon” davaları hakkındaki düşüncelerinin aktarıldığı bir demecine dayandığı anlaşılmaktadır.

  Zaman Gazetesi’nin 10 Şubat 2019 tarihli sayısında manşette yer alan “Bugünleri Görebilmek İçin Çok Acı Çektik” başlıklı haberinde Canan Kaftancıoğlu’nun fotoğrafıyla birlikte “İlk kez içimizde yıllarca taşıdığımız duyguları paylaşıyoruz. Acının ortak paydasında buluşma, ailelerin kendilerini yalnız hissetmediğinin göstergesidir” yorumunun yer aldığı görülmektedir.

  Gazetenin bahsi geçen yayınında Canan Kaftancıoğlu’nun 11 Nisan 1980’de evinin önünde katledilen Ümit Kaftancıoğlu’nun gelini sıfatını ön plana çıkardığı anlaşılmaktadır.

  Her ne kadar Zaman Gazetesi’nin kapatılmış olması nedeniyle röportajın devamına ana kaynağından erişemesek de, işbu haberi yayınlayan diğer basın organlarını incelediğimizde Canan Kaftancıoğlu’nun verdiği demeçte ilk kez 21 Haziran 2009’da Babalar Günü’nde bir araya gelen “Toplumsal Bellek Platformu” sayesinde içlerinde yıllarca taşıdıkları duyguyu paylaştıklarını belirttiği ve “21 Haziran’daki buluşma, acının ortak paydasında bir araya gelen insanların kendilerini yalnız hissetmediği bir buluşmaydı. Ancak verilen toplumsal mesaj da anlamlıydı. Biz, düşüncesi nedeniyle insanlar öldürülmesin dedik. ‘Her türlü düşünceye saygı’ buluşmasıydı o.” yorumunda bulunduğu görülmektedir.

  “Acının ortak paydasında buluştuk” alt başlığıyla sunulan söz konusu ilgili kısımda Canan Kaftancıoğlu’nun “Toplumsal Bellek Platformu”nun oluşumu ve yapısına değindiği bölüm şöyle aktarılmıştır:

  Yazı kaynağı : www.malumatfurus.org

  kaftancıoğlu'nun fetö gazetesindeki yazısı

  Habervitrini.com | CHP li vekil Canan Kaftancıoğlu nu Zaman Gazetesi yazarlığı ile vurdu

  Habervitrini.com | CHP li vekil Canan Kaftancıoğlu nu Zaman Gazetesi yazarlığı ile vurdu

  CHP'li vekil Canan Kaftancıoğlu'nu Zaman Gazetesi yazarlığı ile vurdu

  CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na Twitter’dan tepki gösterdi. Kaftancıoğlu’nun Halk TV’de katıldığı programdan bir bölüm paylaşan Çelebi, şu ifadeleri kullandı: “Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp,gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM’de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim. Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır.”

  Filiz'in Düşünceleri on Twitter:

  Canan Kaftancıoğlu, programda Mehmet Ali Çelebi’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektuba ilişkin değerlendirmeler yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: “İlk doğdum günden itibaren hiç değişmedi fikirlerim. Ben Cumhuriyetin var ettiği Anadolu’dan yetişen bir kız çocuğuyumdur. 50 yaşına geliyorum fikirlerim yine aynı. Ben bunu şunun için söylüyorum. CHP’de olsun ya da olmasın Atatürk ile sorunu olan biriyle değil siyaset yapmayı çok net söylüyorum evine gidip dostluk yapmayı bile doğru bulmam.”

   İşte Mehmet Ali Çelebi’nin o paylaşımları ve Canan Kaftancıoğlu’nun yanıtı:


  Yazı kaynağı : www.habervitrini.com

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap