Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  civan perçemi cilde faydaları

  1 ziyaretçi

  civan perçemi cilde faydaları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

  Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

  Damla Yılmaz

  Blogger

  + Tüm yazıları

  Yazı kaynağı : www.cildimveben.com

  Civanperçemi faydaları nelerdir, ne için kullanılır? Civanperçemi zayıflatır mı?

  Civanperçemi faydaları nelerdir, ne için kullanılır? Civanperçemi zayıflatır mı?

  Civanperçemi, Türkiye'de yaygın olarak yetişen ancak pek de yoğun olarak tüketilmeyen civanperçeminin faydaları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Özellikle kadınlar, civanperçemi adet söktürücü özelliği ile ilgili araştırma yapıyorlar. Konu ile ilgili Peki, civanperçemi faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? İşte, mucize bitki, civanperçemi ile ilgili merak edilen soruların yanıtları ve faydaları…

  Civanperçemi (Achillea millefolium) küçük, normalde beyaz çiçekleri ve tüylü, tüy şeklinde yaprakları olan bir bitkidir. Burun kanaması bitkisi, yaşlı adamın biberi ve askeri bitki olarak da bilinir. Bitki, ayçiçeği, karahindiba, papatyalar ve kadife çiçeği ile aynı aileye aittir. Achillea, adında, iyileşmek için savaş yaralarına civanperçemi uygulayan efsanevi Truva Savaşı kahramanı Aşil'den geliyor. Achillea cinsi 100'den fazla türü içerir, ancak millefolium adı sadece civanperçemi ifade eder. Enfes bölünmüş yaprakları da dahil olmak üzere Latince "bin yaprak" anlamına gelir. Civanperçemi Avrupa ve Batı Asya'ya özgüdür, ancak dünyanın en ılık ve sıcak bölgelerinde yaygındır. Bitki son derece uyarlanabilir: deniz seviyesinden yüksek rakımlara, otlaklardan açık ormanlara kadar büyür

  Civanperçemi yüzyıllardır halk ilaçları olarak kullanılmaktadır.

  Bugün, ağız civanperçemi, İngiliz Bitkisel Farmakopesi ve Alman Komisyonu E tarafından ateş, soğuk algınlığı ve sindirim şikayetleri için onaylanmıştır. FDA ve kozmetik endüstrisi verilerine dayanarak, uzmanlar topikal civanperçemi de yaygın olarak kullanılan dozlarda güvenli olduğu sonucuna vardı.

  CİVANPERÇEMİ FAYDALARI

  CİVANPERÇEMİ ZARARLARI

  Civanperçeminin Yan Etkilerine Dikkat!

  Cildi Yenilemeye ve Yatıştırmaya Yardımcı Olabilir

  Enfeksiyonlar üzerindeki etkilerine ek olarak, civanperçemi cildin yenilenmesine de yardımcı olabilir. Cilt sağlığı yararları haksız yere küçümsenir. Bu etki diğer potansiyel faydalar kadar geniş olarak araştırılmasına rağmen, cilt bakımı için en iyi bitkiler arasında nadiren bahsedildiğini göreceksiniz.

  83 kadın üzerinde yapılan iki klinik çalışmada, %2 civanperçemi özü içeren bir topikal krem (2 kez / günde) cildin görünümünü iyileştirmiştir. Cildin yenilenmesini arttırdı, kırışıklık ve gözenekleri azalttı. Saç folikülü (keratinositler) yapan hücrelerin büyümesini arttırdığı için civanperçemi saç büyümesini de artırabilir.

  Flavonoidlerde civanperçemi, krampları önlemede ve kasları gevşetmede kanıtlanmış etkileri olan bitki antioksidanları bol miktarda bulunur.

  Şiddetli adet sancısı olan yaklaşık 100 kadın üzerinde yapılan klinik bir çalışmada, 4 g civanperçemi çiçeklerinden yapılmış bir çay, ağrıyı plasebodan daha iyi azalttı. Kadınlar, ilk 3 gün boyunca birbirini takip eden 2 adet döngüsü boyunca günde 3 poşet çay içtiler.

  Bağırsak kasılmaları, yiyecekleri sindirim enzimleriyle karıştırmaya ve dışkıyı hareket ettirmeye yardımcı olur. Ancak kontrolsüz, ishale, şişkinliğe ve ağrıya neden olabilirler. Civanperçemi özü, hayvan bağırsak dokusu üzerine yapılan bir çalışmada kasılmaları azaltmıştır

  Kalp Hastalığını Önleyebilir

  Civanperçemi yakın akrabasının (A. wilhelmsii) ekstresi, 100'den fazla kişi (günde 15-20 damla) üzerinde yapılan klinik bir çalışmada, bu bitkinin kan basıncını ve kan yağ seviyelerini düşürdüğü görüldü. Sıçanlarda yapılan deneylerde, civanperçemi özü kan damarlarını gevşeterek ve idrar söktürücü olarak hareket ederek kan basıncını düşürdüğü tespit edildi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Civan Perçeminin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Civan Perçemi Otu Nelere İyi Gelir?

  Civan Perçeminin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Civan Perçemi Otu Nelere İyi Gelir?

  Civan perçemi bitkisi Türkiye'de sıklıkla yetişen bir bitkidir. Kadınlar tarafından daha fazla kullanılan bir bitkidir.

  Civan Perçeminin Faydaları Nelerdir?

  1) Adet Düzensizliğini Dengeler

  Kadınlarda adet düzensizliği istenmeyen bir durumdur. Bu durumda da doğal yollardan tedavi seçenekleri vardır. Bu tedavi seçeneklerinden biri de civan perçemidir. Civan perçemi düzenli olarak tüketildiğinde kadınlarda adet düzensizliği dengelenmektedir. Adet düzensizliği kısa süre içerisinde düzenli hale gelmektedir.

  2) Diyabete İyi Gelir

  Diyabet toplumumuzda sıklıkla ortaya çıkan hastalıklardan birisidir. Diyabet şikayeti olan kişiler için civan perçemi tüketimi bu noktada önem teşkil eder. Diyabetin belirtilerini en aza indiren civan perçemi özellikle şeker hastalarına önerilen bir bitkisel yöntemlerden olarak biliniyor.

  3) Cilt Sağlığına İyi Gelir

  Ciltte pek çok hastalık ortaya çıkabilir. Özellikle egzama ve sivilce gibi durumlarda civan perçemi tüketilmesi önerilir. Civan perçemi cilde oldukça iyi geldiğinden dolayı cildin daha diri ve güzel görünmesini sağlar. Ciltte hastalığa sebep olabilecek faktörleri ortadan kaldırır. 

  Civan Perçeminin Zararları Nelerdir?

  Civan perçeminin kanıtlanmış fazla bir zararı bulunmamaktadır. Ancak her gıdada ve besinde olduğu gibi fazla tüketilmesi sonucunda civan perçeminde de bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bunun başında ise bazı alerjik reaksiyonlar ortaya çıkar. Civan perçemi aşırı tüketilmesi sonucunda ciltte bazı alerjiler ortaya çıkabilir. Bundan dolayı alerjik reaksiyonları fazla olan kişilerin civan perçemini fazla tüketmemesi son derecede önemlidir.

  Civan Perçemi Otu Nelere İyi Gelir?

  1) Kalp Hastalıklarına Karşı İyi Gelir

  Kalp hastalığı olan kişiler için civan perçemi otu kullanılmaktadır. Civan perçemi otu kalp krizi riskini en aza indirir. Kalp damarı tıkanıklığı gibi önemli kalp hastalıklarının gelişmesini engeller. Civan perçemi otu bu hastalıklar için oldukça önemlidir. Özellikle kalp hastaları için civan perçemi otu tüketilmesi tavsiye edilir.

  2) Yaraları İyileştirir

  Vücutta pek çok zaman yaralar ortaya çıkmaktadır. Bu yaraların iyileşmesi ise kimi zaman uzun sürebilmektedir. Bundan dolayı civan perçemi otu iyileşmeyen bu yaraların iyileşme sürecini hızlandırır ve yara izlerini de ortadan kaldırır. 

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap