Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  cumhurbaşkanı öğretmenlere müjde

  1 ziyaretçi

  cumhurbaşkanı öğretmenlere müjde Ne90'dan bulabilirsiniz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'nin TBMM'ye sunulduğunu duyurdu.

  Erdoğan, "Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifimiz TBMM'ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

  20. Milli Eğitim Şurası'nda açıklanmıştı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20. Milli Eğitim Şurası'nda Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlere verilecek yeni hakları açıklamıştı.

  Çalışma, öğretmenlerin mevcut haklarına ilaveten yeni mali, sosyal ve özlük hakları da sağlayacak.

  "Kariyer mesleği"

  Öğretmenlik kariyer mesleği olarak tanımlanarak, adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik alanlarında hakları, görevleri ve sorumlulukları da netleştirilecek.

  Adaylık kaldırma sınavı iptal edilecek

  Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavı iptal edilecek. Bunun yerine öğretmenlerin mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulanarak adaylara destek olunacak.

  Uzman öğretmenlik imkanı

  10 yılını doldurmuş öğretmenlere "uzman öğretmenlik" imkanı getiriliyor.

  Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenler, hem bir derece alacak, hem de maaşlarında 1000 lira artış olacak. Yüksek lisans yapmış öğretmenler ise sınavdan muaf tutulacak.

  Başöğretmenlerin maaşında artış

  10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanı ile görev yapacak. Bu öğretmenlere ilave bir derece verilecek, maaşlarında da 2000 lira artışa gidilecek.

  Doktora yapmış öğretmenler ise bu sınavdan muaf tutulacak. Böylece öğretmenlere kariyer basamaklarında ilerleme imkanı sunulurken, lisans üstü eğitim için de çok önemli teşvikler verilecek.

  Bunun yanı sıra birinci derecedeki öğretmenlerin ek göstergeleri 3600`e çıkarılacak.

  Sözleşmeli kadrolu ayrımı kaldırılıyor

  Ayrıca sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı da ortadan kaldırılıyor. Mecburi hizmet hariç özlük hakları, atamalar, mazeret tayinleri başta olmak üzere sözleşmeli öğretmenler kadrolu öğretmenlerle aynı haklara sahip olacak.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmenlere müjde « Köroğlu Gazetesi | Bolu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmenlere müjde « Köroğlu Gazetesi | Bolu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İkinci 100 Günlük Eylem Planı”nda milli eğitime ilişkin birçok reform ve yenilik yer alıyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İkinci 100 Günlük Eylem Planı” çerçevesinde, öğretmenlerin ek göstergeleri 3600’e yükseltilecek.

  Erdoğan’ın açıkladığı “İkinci 100 Günlük Eylem Planı”nda milli eğitime ilişkin birçok reform ve yenilik yer alıyor.

  Buna göre, temel eğitim ve ortaöğretimde denklik işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayacak bir sistem kurulacak. Eğitimde, yerli ve milli değerlendirme araçları uygulamaya konulacak.

  Okul öncesi eğitimde derslik ihtiyacının karşılanması için 6 ilde 50 taşınabilir sınıf yapılacak. Öğrenci yönlendirme sistemi olan “e-Portfolyo” sisteminin alan indeksleri belirlenecek.

  Mesleki ve teknik eğitim ile ilgili oluşturulacak web portalının e-Devlet’e entegrasyonu sağlanacak.

  ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGE

  Temel eğitimden ortaöğretime geçişte sınavsız okullara yerleştirme kriterleri güncellenecek. Öğretmenlerin ek göstergeleri 3600’e yükseltilecek. Ek ders ücreti karşılığında görevlendirilenlerin ek ders ücretleri yüzde 100 artırılacak.

  Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının döner sermayesinde Hazine’nin kesinti oranı yüzden 15’den yüzde 1 indirilerek üretimlerin artırılması sağlanacak.

  Okuma kültürünü artırmaya yönelik kalkınmada öncelikli yörelerdeki il ve ilçelerde 255 zenginleştirilmiş kütüphane açılacak.

  600’DEN FAZLA OKUL AÇILACAK

  Tekli eğitime geçilmesinin artırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte 6 bin derslik yapılacak. Yerli ve milli savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN gibi köklü kurumlarla iş birliği yapılacak.

  Öğretim programları, yayımlanan veya yayımlanacak ulusal meslek standartları ve iş gücü piyasası ihtiyaçlarına göre güncellenecek. 54 ilde 648 okulun açılışı yapılacak. Ayrıca, 47 ilde 457 okulun temeli atılacak.

  2019 Fuat Sezgin yılı bilim etkinleri düzenlenecek.

  ÜNİVERSİTELERDE DİJİTAL OKUR YAZARLIK EĞİTİMLERİ BAŞLAYACAK

  Yükseköğretim denklik işlemleri, dijitalleşme kapsamında e-Devlet üzerinden sunulacak. “Ortadoğu’da Akademik Mirası Koruma Projesi” yüksek istişarelerle dört ülkede paneller düzenlenerek başlatılacak.

  Türkiye ve İngiltere’deki üniversiteler arasında sürdürülebilir iş birliğinin artırılması amacıyla British Council ile ortak Türk günleri yapılacak.

  YÖK tarafından belirlenecek pilot üniversitelerde öğrencilere dijital okur yazarlık konusunda eğitim verilecek. “Akademik İstihdam Platformu” oluşturulacak.

  Yazı kaynağı : www.koroglugazetesi.com

  Başkan Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Öğretmen ve öğrencilere iyi haber

  Başkan Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Öğretmen ve öğrencilere iyi haber

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilere, öğrenci ve öğretmenlere müjdeli haberi duyurdu.  BAŞKAN ERDOĞAN: ÖĞRETMENLERE MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUM...

  Öğretmenlere müjdeyi veren Başkan Erdoğan, "Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.

  Öğretmen Meslek Kanunu ile uzman ve baş öğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru yapıldığını hatırlatan Erdoğan, "Bu öğretmenlerimizin büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans ve doktora yapmış olan 90 bine yakın öğretmenimiz yapılacak sınavdan zaten muaflar. Diğer öğretmenlerimize, 'sınavı boykot çağrısı' yapılmasını en başta milli iradenin tecelligahı olan Meclis'imize saygısızlık olarak görüyoruz. Daha önce de öğretmenler arasında ayrımcılık yaparak, onlara hakaret edenlerin bu konudaki gayretlerinin ciddiye alınacak tarafı yoktur." diye konuştu.

  YARDIMCI KAYNAK KİTAP MÜJDESİ: ÜCRETSİZ OLACAK

  Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren kararı duyuran Erdoğan, ''Okullar açıldığında basımını ve dağıtımını tamamladığımız ücretsiz ders kitaplarımızın yanı sıra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak öğrencilerimizin masalarında hazır edeceğiz. Kaynak kitaplar ücretsiz olacak.'' dedi.

  Kabine gündemindeki bazı hususlarla ilgili bilgileri paylaşan Erdoğan, 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlıkların yoğun şekilde devam ettiğini, son 19 yılda kesintisiz şekilde sürdürülen ücretsiz ders kitaplarının basımı ve dağıtımının tamamlandığını aktardı.

  Eskiden parayla kitap alınamadığını, bulunamadığını, üst sınıflardaki ağabeylerinden teksir notlarını bile satın alamadıklarını anlatan Erdoğan, şimdi kuşe kağıtta basılı kitapların ücretsiz şekilde, her eğitim öğretim yılının başında, sıraların üzerinde öğrencilerin önüne koyulduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl bir iyileştirme daha yaparak ders kitaplarının yanı sıra yardımcı kaynakları da öğrencilerin masalarında ücretsiz hazır edeceklerini bildirdi.

  Dağıtılan yardımcı kaynak tutarının bu yılkilerle 130 milyonu bulduğunu aktaran Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının tüm okulların temizlik, kırtasiye küçük onarım ve atölye gibi ihtiyaçlarına yönelik bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdiğini de belirtti. Erdoğan, temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişinin de okulların açılmasıyla görevlerine başlayacağını söyledi.

  Temel eğitimde 10 bin okul projesi kapsamında 3 milyarlık bütçe kullanarak okullarda çok önemli iyileştirmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdoğan, okul öncesi eğitimin de yapımı tamamlanan yaklaşık 1200 yeni anaokuluyla güçlendirildiğini, yıl sonuna kadar bu sayının 3 bine tamamlanacağını kaydetti. Erdoğan, bu nedenle 1 Eylül'de atamaları yapılacak 20 bin öğretmenin 7 bin 500'den fazlasının okul öncesi öğretmenliğe tahsis edildiğini bildirdi.

  KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNDEN YARARLANAN ÜRETİCİLERE MÜJDE!

  Kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilerin yararlandığı destek tutarında önemli bir artışa gidildi. Yatırım tutarı 5,5 milyar lirası hibe olmak üzere 10 milyar liraya yükseltildi.

  Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Bir müjde de kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilerimize. Projelerin alınmaya devam ettiği kırsal kalkınmada, 4 binin altında kalan desteklenecek proje sayısını 7 bin 714’e, yatırım tutarını da 5,5 milyar lirası hibe olmak üzere 10 milyar liraya yükselttik.'' ifadelerine yer verdi.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap