Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dünya ölçüsünde geniş bir bakış açısıyla benimsenen

  1 ziyaretçi

  dünya ölçüsünde geniş bir bakış açısıyla benimsenen Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sesli Sözlük - dünya ölçüsünde, dünya çapında

  PARAGRAF SORU BANKASI

  Cevap-Bul.com

  Küresel anlamı nedir kısaca?

  Küre ile ilgili olan. Küre biçiminde olan, kürevi. Dünya ölçüsünde geniş bir bakış açısıyla benimsenen, global.

  Global dünya ne demek?

  Kısaca küresel anlamına gelen global kelimesi, tüm dünyayı ve insanlığı etkileyen olgular için kullanılır. Global olaylar ve değişkenler, olayın veya değişkenin; yerel değil, genel olduğunu ifade etmektedir. Dünya ölçüsünde geniş bir bakış açısı ile benimsenen tüm olaylar için, global kavramı kullanılır.

  Küresel Sorun ne anlama gelir?

  Küresel sorunlar, bütün dünyayı ilgilendiren ve bütün dünyanın neden olarak sonuçlarına katlanmak zorunda olduğu sorunlar olarak bilinmektedir.

  Küresel Türkçe bir kelime mi?

  Fransızca global “genel, bütünsel, küresel” sözcüğünden alıntıdır.

  Globalleşme nedir örnek?

  Birbirleriyle mal işlemleri, çeşitliliği, değer artışları, hizmetler, uluslararası sermaye akımları, teknolojinin çok hızlı ve yaygın bir şekilde yükselmesi ve bu sayılanların ülkeler arasında giderek serbestleşmesi sayesinde ekonomik gelişmeyi ifade eder (IMF World Economic Outlook 1997).

  Global bakış açısı nedir?

  Global bakış açısı, kişinin düşünce ufuk çizgisini belirleyen yerel motifler, anlayış, yaşayış şekillerden, diğerlerine göre daha bağımsız bir düşünce perdesini oluşturur.

  Küresel sorunlar nelerdir örnekler?

  Dünya’nın en büyük beş sorunu

  Küresel kelimesinin kökü nedir?

  Fransızca global “genel, bütünsel, küresel” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca globe “top, küre” sözcüğünden türetilmiştir. glob maddesine bakınız.

  Küresel ne demek TDK?

  Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında küresel kelimesi, ‘Global’ anlamı üzerinden ele alınmakta ve ifade edilmektedir. Özellikle dünya ölçüsü üzerinden geniş bir bakış açısı ile benimsenmiş durum olarak öne çıkmaktadır.

  Evrensellik nedir tarih?

  Evrensellik, anlayış düzleminde, hem bilgi hem de siyasal alanlarda genel geçer ilkelerin var olduğunu öne süren ve bu ilkelerin her yerde mutlak geçerliliğini savunan bir anlayış biçimidir.

  Yazı kaynağı : cevap-bul.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap