Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  danıştay personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  danıştay personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Danıştay personel alımı sonuçları açıklanıyor

  Danıştay 67 Zabıta Katibi, Temizlik ve Kamu Personeli Alımı Sonuçları?

  Danıştay 67 Zabıta Katibi, Temizlik ve Kamu Personeli Alımı Sonuçları?

  Danıştay Başkanlığı Personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Danıştay Başkanlığı bünyesine Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için başvuru alınıyor. Başvurularda artık sona geldik.

  67 Personel Alımı Yapılacak!

  Danıştay Başkanlığı yayımladığı personel alımı ilanına göre En az lise mezunu adaylar içerisinden,

  olmak üzere toplamda 67 Sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriliyor.

  Başvurularda Son Gün!

  Danıştay yayımladığı personel alımı başvurusu 26 Aralık 2022 tarihi ile başlamıştı ve artık sona ermektedir. Adaylar başvurularını en geç 4 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecektir.

  Son Başvuru Tarihi: 4 Ocak 2023

  Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/danistay-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

  Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

  Başvurular KPSS Puanı ile değerlendirilecektir. Bu kapsamda Danıştay Başarı sırası ve Nihai liste açıklanarak En yüksek puandan en düşük puana göre Uygulamalı ve sözlü sınav yapılacak. Buna göre Kadrosuna göre Sınav çeşitleri şöyle:

  Zabıt katibi pozisyonu için; Uygulama sınav

  Programcı pozisyonu için; C Programlama, C++ Programlama, C# Programlama, Java Programlama dillerinden uygulama sınavı yapılacaktır.

  Destek personeli (Şoför) pozisyonu için; araç kullanma becerisi ölçülmek üzere uygulama sınavına çağırılacaktır.

  Destek personeli (Aşçı ve Garson) pozisyonu için; Aranan nitelikleri taşıyıp da başvurusu kabul edilen tüm adaylar mesleki beceri ve yeterliliğe ilişkin olarak uygulama sınavına alınacaktır.

  Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Danıştay Başkanlığı 67 sözleşmeli Personel Alımı için başvurular 4 Ocak 2023 tarihi ile sona ermiş olup başvuru sonuçları ise en geç 15 Ocak 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmektedir.

  SONUÇLRDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

  İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  Danıştay Başkanlığı Personel ve İşçi Alımı Sonuçları

  Danıştay Başkanlığı Personel ve İşçi Alımı Sonuçları

  Danıştay Başkanlığı personel alımı ve sürekli işçi alımı sonuçları açıklandı. Danıştay Başkanlığı resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, aşağıdaki ifadelere yer verildi.

  YENİ İŞÇİ, MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

  Resmi duyuru;

  657 sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, Başkanlığımız hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımına ilişkin 05.01.2023 tarihinde saat 10.00’da Danıştay Başkanlığı Hizmet Binasında noter huzurunda yapılan kura işlemi sonucu için tıklayınız.

  İSTENİLEN BELGELER
  Asıl ve yedek adayların aşağıda belirtilen belgeleri 10.01.2023-18.01.2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Başkanlığımıza şahsen getirmeleri gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş),
  • Adli Sicil Belgesi (E-Devlet),
  • SGK’dan emeklilik ve yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge (E-Devlet Sosyal Güvenlik kayıt sorgulama ekranından alınacak),
  • Sağlık kuruluşlarından temin edilen boy ve kilo durumunu gösteren belge. Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.) Ayrıca bu belge Başkanlığımız Sağlık Merkezinden de temin edebileceklerdir. 
  • Diploma/Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • İkametgah Belgesi (E-Devlet),
  • Askerlik durum belgesi (E-Devlet),
  • Öncelik hakkı belgesi olan adayların durumunu gösterir belge aslı ve fotokopisi,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartının (silahlı ibareli) aslı ve fotokopisi,
  • Mesleki tecrübeleri gösteren SGK hizmet dökümü (E-Devlet),
  • Ekte örneği bulunan dilekçe ile adayların görevini yapmaya engel olacak sağlık sorununun bulunmadığını bildirir dilekçenin doldurularak çıktısının ıslak imza ile imzalanması,
  • Ekteki güvenlik soruşturması formunun doldurularak çıktısının ıslak imza ile imzalanması.

  Ek: Güvenlik soruşturması formu için tıklayınız. 
        Dilekçe örneği için tıklayınız.

  Adres : Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir Yolu 10. Km)
  Çankaya/ANKARA

  İlgililere ilanen duyurulur.

  Yazı kaynağı : kariyerbankasi.net

  Danıştay Başkanlığı

  Danıştay Kadrolu Lise Önlisans Lisans Yeni Memur Alımı Açıklandı

  Danıştay Kadrolu Lise Önlisans Lisans Yeni Memur Alımı Açıklandı

  Kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilana göre Danıştay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere lise önlisans lisans mezunu 3 unvanda 5 memur alınacaktır. Başvuru şartları ve sürece dair detaylar haberimizde yer almaktır.

  Danıştay Başkanlığı personel alımı için başvuru şekli ve başvuru zamanı.

  Adaylar başvurularını 2 - 11 Ocak 2023 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı işçi alımı kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

  Danıştay Başkanlığı hangi unvanda kaç personel alıyor.

  1 Tekniker (Grafiker), 3 Teknisyen (İnşaat, Marangoz, Elektrik) ve 1 Hizmetli alınacaktır.

  Danıştay Başkanlığı personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler nelerdir.

  657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden Tekniker ve Teknisyen kadroları için en az 70 puan, Hizmetli kadrosu için an az 60 puan almış olmak, Sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak.

  Tekniker kadrosu için Fakülte veya yüksekokulların Grafik, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Sanatlar, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım ve Grafik Resimleme ve Baskı Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

  İnşaat Teknisyeni alımı için Meslek liseleri veya teknik liselerin; İnşaat Teknolojisi alanına dahil; beton çimento ve zemin teknolojisi, restorasyon, yapı yalıtım, ahşap doğrama kaplama, betonarme demir kalıp ve çatıcılık, yapı dekorasyonu, duvarcılık, yapı yüzey kaplama bölümlerinden mezun olmak.

  Marangoz alımı için Meslek liseleri veya teknik liselerin; Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi ve Ahşap Doğrama Teknolojisi dallarından veya inşaat teknolojisi alanının ahşap yapı sistemleri dalından veya dengi dalının birinden mezun olmak.

  Elektrik Teknisyeni alımı için Meslek liseleri veya teknik liselerin; elektrik bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisat ve Pano Monitörlüğü dallarından mezun olmak.

  Hizmetli alımı için Lise mezunu olmak.

  Başvuru kılavuzu.

  Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap