Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  defne joy foster fethullah gülen sözleri

  1 ziyaretçi

  defne joy foster fethullah gülen sözleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Defne Joy Foster'�n Annesi Sessizli�ini Bozdu

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Nihat Doğan, Defne Joy Foster'in Ölümünü FETÖ'ye Yıktı - Dailymotion Video

  Defne Joy Foster'ın Şüpheli Ölümü » FETÖ Gerçekleri

  Defne Joy Foster'ın Şüpheli Ölümü » FETÖ Gerçekleri

  Defne Joy Foster’ın ölümündeki FETÖ izleri

  Defne Joy Foster, 2 Şubat 2011 tarihinde FETÖ tutuklusu Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde rahatsızlandı. Eve gelen sağlık görevlileri Foster’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Foster’ın ölümüyle ilgili karanlıkta kalan noktaları derledik.

  Şüpheli Kerem Altan kimdir?

  Öncelikle Kerem Altan’ı yakından tanıyalım.  Taraf gazetesinde Yazı İşleri Müdürü olarak çalışan Kerem Altan FETÖ’nün kumpas operasyonlarının medya ayağında rol aldı. Kerem Altan’ın babası Ahmet Altan ise 15 Temmuz’dan bir gün önce darbenin sinyalini verdi. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ahmet Altan, örgütü cansiparane savunan bir isim olarak biliniyor.

  Kerem Altan ifadesinde ne söyledi?

  Kerem Altan’ın ise ifadesi şu şekilde: “Defne ile barda tanıştık. Gördüğümde dans ediyordu. Defne çok fazla alkol almadı. Ben de iki adet vokta içtim. Yaklaşık 20-30 dakika eğlendikten sonra bardan ben, Defne ve iki arkadaş beraber çıktık. Bir ticari taksiye bindik. Yol üzerinde iki arkadaşı evlerine bıraktık. Defne ile Göztepe Mahallesi’nde bulunan evime saat 04.00 sıralarında gittik. Bir müddet oturduk. Duygusal anlamda aramızda yakınlaşma oldu ancak cinsel ilişki yaşanmadı. Defne kötüleştiğinde bunun içkiyle ilgili olduğunu düşündüm. Evin iki yüz metre ötesindeki özel hastaneye gittim. Hastanede personel yoktu. Daha sonra ilerdeki bir başka hastaneye gitmemi söylediler. Orada da kimse yoktu. Civarda doktor bulamayınca ailemizin üye olduğu bir sağlık kuruluşundan ambulans istedim.”

  Dava süreci nasıl ilerledi?

  Defne Joy Foster’in ölümüyle ilgili Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, olayın tek görgü tanığı olan Kerem Altan haricinde kimsenin ifadesi alınmadı. Ayrıca basında çıkan ve soruşturmanın gizliliğini ihlal niteliği taşıyan haberlere engel olabilmek için dosyaya, özel yetkili savcılıklarca uygulanan kısıtlama kararı getirildi. Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı, Foster’ın ölümünde Kerem Altan’ın kusurunun olmadığına hükmetti. Foster’ın ailesi dosyanın kapatılmasına itiraz etse de Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi bu itirazı reddetti. Kerem Altan hakkında dava açılmadan dosya kapatılmak istendi. Fakat Yargıtay, “takipsizlik” kararının hukuka aykırı olduğuna hükmetti. Yargıtay’ın”’dosyanın yeniden incelenmesi” kararı neticesinde Kerem Altan hakkında dava açılabildi.

  Kerem Altan’ın verdiği ifadelerde çelişkiler göze çarptı. Altan, evde Foster ve kendisinin dışında kimsenin olmadığını beyan etti. Ancak Adli Tıp Kurumu raporuna göre o gece evde toplam 4 kişi vardı. Altan’ın ifadesi, Adli Tıp Kurumu raporu ile çelişti. Kerem Altan ile ilgili diğer bir şüpheli nokta, Foster’ın rahatsızlanmasına rağmen Altan’ın ambulans çağırmaması oldu. İfadesinde doktor çağırmak için dışarı çıktığını söyleyen Kerem Altan’ın kamera kayıtlarında sakin ve soğukkanlı olduğu görüldü. Kerem Altan yargılama sonucunda 2 ay 15 gün hapis cezası aldı ve bu ceza ertelendi.

  STV, Zaman ve Taraf başta olmak üzere FETÖ’nün medya organları panik haliyle Kerem Altan’ı savunmaya başladı. FETÖ medyası, Adli Tıp raporunu dahi beklemeden, Foster’ın ölümünün alkol ve kullandığı ilaçlar sebebiyle olduğunu duyurdu.

  Vatan gazetesinin “Defne Joy’la ilgili rapor yok” başlıklı haberinde, mahalle sakinlerinin “Defne Foster’ın çığlıklarını duyduk.” şeklindeki ifadelerine yer verildi. Ancak aniden görünmez bir el devreye girdi ve haberin ilgili bölümü yayından kaldırıldı.

  Bu süreçte ses getiren iki yazıyı Sanem Altan ile Hıncal Uluç yazdı. Her iki yazarın da Kerem Altan ile akraba olması dikkat çekti. Ağabeyi Kerem Altan’ı savunan Sanem Altan, Vatan’da “Tanrım Bizi Bırakma Ne olur” başlıklı bir yazı yazdı. Kerem Altan’ın çok duygusal olduğunu, Defne Joy Foster’ın ölümünden çok etkilendiğini ve onu hayatta tutabilmek için çok çırpındığını vurgulayan Sanem Altan, gerçekleri çarpıttı. Kamera görüntülerine göre Kerem Altan, Foster’ın rahatsızlandığı anlarda oldukça sakindi. Sanem Altan’ın yazısı Vatan gazetesinin internet sitesinin manşetinde saatlerce tutuldu.

  Foster için “Su testisi su yolunda kırıldı.” İfadesini kullanan Hıncal Uluç ise Kerem Altan’ın annesi Günnur Altan’ın kuzeni. Olaya magazinsel açıdan yaklaşan Hıncal Uluç, Altan hakkında çapkın bir çocuk figürü oluşturdu, Kerem Altan’ı masum göstermeye çalıştı.

  Kerem Altan’ın avukatlığını, aynı zamanda Mehmet Baransu’nun da avukatlığını yapan Veysel Ok üstlendi. Veysel Ok, Balyoz başta olmak üzere FETÖ’nün kumpas davalarında yargılanan bazı isimlerin de avukatlığını yapmasıyla dikkat çekiyor.

  Adli Tıp Kurulu, Defne Joy Foster’ın ölüm sebebinin ‘alkol ve ilaç kullanımı’ olduğuna ilişkin bir rapor hazırladı. Davanın seyri açısından oldukça önemli olan raporu hazırlayan Adli Tıp Kurulu’nun başkanı Haluk İnce’ydi. FETÖ’nün talimatıyla gerçeğe aykırı bilirkişilik yapan Haluk İnce, ‘Dursun Çiçek’e kumpas kurulduğu’ iddiasıyla 6.08.2016’da tutuklandı.

  Foster’ın ailesi ne açıklama yaptı?

  Hatice Foster, kızının öldürülmeden birkaç ay önce bir televizyon kanalında “FETÖ” ifadesini kullandığını açıkladı. Şahitlerin tehdit edilerek susturulduğunu açıklayan anne Hatice Foster, Kerem Altan’ın suçlu olduğunu söyledi.

  İnternetHaber – Defne Joy Foster Nasıl Öldü?

  Odatv – FETÖ Medyası Defne Joy Foster’ın Ölümünü Nasıl Verdi?

  Sabah – Hıncal Uluç Foster’ı Linç Etti, Altan’ı Akladı

  Haber10 – Defne’nin Çığlıkları Örtbas Edildi

  Vatan – Davaya Ekstra Gizlilik

  Sabah – Veysel Ok Mehmet Baransu’nun da Avukatı

  Milliyet – Ölüm Raporunu Hazırlayan Adli Tıp Kurulu Başkanı FETÖ’cü

  Habertürk – Haluk İnce Tutuklandı

  Yazı kaynağı : fetogercekleri.com

  Defne Joy Foster'ın annesi sessizliğini bozdu

  Defne Joy Foster öldürüldü mü

  Hükümete yakınlığıyla bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin “FETÖ Gerçekleri” ismiyle yayınladığı dosyada, 2011 yılında hayatını kaybeden Defne Joy Foster’la ilgili ifadeler dikkat çekiyor.

  Peki kim bu hükümete yakın Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi?

  BOĞAZİÇİ KÜRESEL İLİŞKİLER MERKEZİ’NDE KİMLER VAR

  AKP’li Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlıktan alınma sürecinde “isimsiz” şekilde internette yayımlanan “Pelikan Dosyası”nın da etkisi olmuştu. Bu Pelikan dosyasını hazırlanışında da Hilal Kaplan, Süheyb Öğüt, Nafiz Can Paker, Melih Altınok, Kurtuluş Tayiz, Cemil Barlas, Haşmet Babaoğlu gibi isimlerin katkısı olduğu ileri sürülmüştü.

  Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanı, hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın eşi Suheyb Öğüt.

  Yönetim Kurulu Heyeti ise; Can Paker, Sadık Ünay ve Bünyamin Bezci’den oluşuyor.

  Can Paker, Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas’ın A Haber’de program yapan eşi Canan Barlas’ın kardeşi. Yani Can Paker adı Pelikan dosyası ile geçen Mehmet Barlas’ın oğlu Cemil Barlas’ın da dayısı.

  Can Paker, borsa spekülatörü George Soros tarafından kurulan Açık Toplum Enstitüsü’nün de Türkiye Danışma Kurulu üyeleri arasında yer almıştı.

  Yönetim kurulu heyetinde yer alan bir diğer isim Sadık Ünay ise, Daily Sabah gazetesinin yazarları arasında.

  “DEFNE JOY FOSTER CİNAYETİ” DEDİLER

  Ünlü sunucu Defne Joy Foster 2 Şubat 2011'de Kadıköy'de Kerem Altan'ın evinde fenalaşınca kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. O dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmış ve FETÖ’nün kapatılan yayın organı Taraf gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan'ın şüpheli olduğu soruşturmada ölümün solunum yetmezliğinden gerçekleştiği gerekçesiyle ile dosya takipsizlikle sonuçlanmıştı.

  Kasım 2016 tarihinde, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması savcılarından Can Tuncay tarafından ölümünde şüpheler bulunduğu gerekçesiyle yeniden açılan Defne Joy Foster dosyasında, Kerem Altan hakkında "yurtdışına çıkış yasağı" kararı verilmişti.

  Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin “FETÖ Gerçekleri” ismiyle yayınladığı dosyada, FETÖ’nün doğrudan ya da dolaylı olarak parmağının olduğu birçok olay anlatılıyor.

  Dosyanın 28-29 ve 30’uncu sayfalarında da Defne Joy Foster olayı anlatılıyor. Ancak dosyanın “Defne Joy Foster Cinayeti” başlığını kullanarak olayı anlatması dikkat çekti.

  Dosyada önce Defne Joy Foster olayının şüphelisi, Ahmet Altan’ın oğlu, Taraf gazetesinde yazı işleri Müdürü olarak çalışan Kerem Altan’a dikkat çekiliyor. Dosyada Kerem Altan için, “FETÖ’nün kumpas operasyonlarının medya ayağında rol almış bir isim” ifadeleri yer alıyor.

  Dava sürecinde ise, önce Kerem Altan hakkında verilen “takipsizlik” kararının Yargıtay tarafından bozulduğuna dikkat çekilerek, Altan’ın ifadesinde verdiği çelişkilere vurgu yapılıyor. Devamında ise, FETÖ’nün kapatılan yayın organları STV ile Zaman ve Taraf gazeteleri tarafından Kerem Altan’ın savunulmaya başlandığı anlatılıyor ve Foster’ın ölümünün “alkol” ve “kullandığı ilaçlar” olduğu şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığı ifade ediliyor. Hıncal Uluç ve Sanem Altan’ın o dönem, Kerem Altan’ı savunan, “ses getiren yazı yazdığı” söylenerek, “Her iki yazarın da Kerem Altan ile akraba olması dikkat çekiyor” denildi.

  Olayı anlattığı dosyanın devamında, Kerem Altan’ın avukatlığını, FETÖ’den tutuklu Taraf’ın bavulcu muhabiri Mehmet Baransu’nun da avukatlığını yapan Veysel Ok olduğu hatırlatıldı. Veysel Ok’un FETÖ’den tutuklanan birçok isminde avukatlığını yaptığı söylendi.

  Devamında, Adli Tıp Kurulu’nda Foster’ın ölüm sebebinin “alkol ve ilaç kullanımı” olduğuna ilişkin raporu hazırlayan Haluk İnce, FETÖ talimatıyla Dursun Çiçek’e kumpas kurduğu gerekçesi ile 2016 yılında tutuklanması anlatıldı.

  Son olarak, Defne Joy Foster’in ailesinin de cinayette FETÖ parmağı olduğuna ilişkin ifadelerine ve Kerem Altan’a ilişkin sözlerine yer verildi.

  Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, geçen yıl kızının mezarı başında dikkat çeken açıklamalar yapmıştı. Defne Joy Foster'ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e karşı bir tweet attığının hatırlatılması ve bu nedenle hedef olmuş olabilme ihtimalinin sorulması üzerine anne Foster, "Hiç bilmiyorum. Onu da Melih Gökçek'in Twitter'ından okudum” demişti.

  Çıkarılan dosyada ise Melih Gökçek’in bu tweetinden hiç söz edilmemesi dikkat çekiyor.

  İşte Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nin “FETÖ Gerçekleri” ismiyle yayınladığı derginin ilgili bölümü:  Fethi Yılmaz

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap