Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  destekleme ve yetiştirme kursu başvuru

  1 ziyaretçi

  destekleme ve yetiştirme kursu başvuru Ne90'dan bulabilirsiniz

  DYK ekurs.meb.gov.tr öğretmen ve öğrenci başvurusu nasıl yapılır? E kurs başvuru formu

  DYK ekurs.meb.gov.tr öğretmen ve öğrenci başvurusu nasıl yapılır? E kurs başvuru formu

  DYK e-kurs başvuruları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz okulu öğrenci başvuruları 15 Haziran ve 18 Haziran tarihleri aralığında alınacak. Yaz okulu kursları 4 Temmuz tarihinde başlayacak. Kurum Kurs talep işlemleri, İlçe Onay İşlemleri ve Öğretmen Başvurularınının süresi ise 24.06.2022 tarihine kadar uzatıldı. Peki, DYK e-kurs başvurusu nasıl yapılır?

  DYK E-KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  a) Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencileri, özel eğitim meslek okulu ile özel eğitim meslek okulu programının uygulandığı özel eğitim sınıfı öğrencilerinden; 6, 7, 8, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir. Ayrıca yaz okulu kapsamında 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler kurslara başvurabilir.

  DYK BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  b) Ayrıca uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin 9 uncu sınıfında öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler yabancılara Türkçe öğretimi kapsamında Türkçe dersinden ihtiyaç doğrultusunda belirlenen tarihler arasında başvuru yapabilirler.

  c) Kursiyerlere yönelik yıllık açılan kurslara ekim ayı sonuna kadar kayıt yapılabilir.

  Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

  Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

  Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

  Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  İşte 2022-2023 Eğitim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) takvimi

  İşte 2022-2023 Eğitim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) takvimi

  2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ve yaz okulları ile 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları takvimi açıklandı.


  Dyk takvimine göre kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması 15-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

  Öğretmen başvuruları ise 20-26 Ağustos tarihinde alınacak.

  5 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olan kurslar, 9 Haziran 2023 tarihinde bitecek.


  DYK KURSU NEDİR?

  Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim gören öğrenciler için ek olarak verilen eğitimleri kapsar. Destekleme ve Yetiştirme Kursları, eski öğrenci kurslarının aksine, öğrenciden hiçbir ücret talep etmemektedir.

  İŞTE 2022-2023 YILI DYK TAKVİMİ

  faenerywaagm2d5.jpg

  Yazı kaynağı : www.mebpersonel.com

  DYK yaz kursu başvuruları ne zaman? 2022 MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzu

  DYK yaz kursu başvuruları ne zaman? 2022 MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzu

  2021-2022 eğitim öğretim yılı döneminin sonuna gelinmesiyle birlikte Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ve yaz okulu ile ilgili araştırmalar hız kazandı.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), internet sitesi üzerinden 2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) ve yaz okulu başvuru kılavuzunu yayınladı.

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada yaz döneminde açılacak dersler hakkında bilgi verdi.

  Akabinde DYK ve yaz okulu başvuru tarihleri ile yaz döneminde açılacak dersler öğrenciler tarafından araştırma konusu oldu.

  Peki, DYK yaz kursu başvuruları ne zaman başlayacak? MEB DYK yaz kursu başvurusu nasıl yapılır? İşte 2022 MEB DYK başvuru kılavuzu...

  2022 DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) ve yaz okulu başvuru kılavuzu, MEB tarafından yayınlandı.

  MEB takvimine göre; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilen yaz dönemi DYK kursları, 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında açılacak.

  DYK kurslarında Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri gibi dersleri alacak olan 8'inci sınıf öğrencileri, başvurularını e-kurs.meb.gov.tr üzerinden gerçekleştirecek.

  DYK yaz kursu başvuruları ne zaman? 2022 MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzu #1

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulları için öğrenci başvurularının, 15-18 Haziran'da alınacağını bildirdi.

  2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları ile 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ilişkin kılavuz hazırlandı.

  Kılavuza göre; yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yaz okulları başvuru süreci, e-kurs modülü üzerinden 6-23 Haziran tarihleri arasında tamamlanacak.

  Buna göre, Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması. 6-10 Haziran’da; öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması, 11-14 Haziran’da; öğrenci başvuruları ise 15-18 Haziran’da gerçekleştirilecek.

  DYK yaz kursu başvuruları ne zaman? 2022 MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru kılavuzu #2

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada yaz döneminde açılacak destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8’inci sınıf öğrencileri için Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve yabancı dil derslerinden kursların açılacağını belirtti.

  Bakan Özer, 12 ve mezun öğrenciler için ise şu derslerden kurs açılacağını söyledi:

  ''Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, felsefe, psikoloji, sosyoloji, mantık.''

  Yaz döneminde destekleme ve yetiştirme kurslarının 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında açılacağını kaydeden Özer, ''Öğretmen ve öğrenciler yaz dönemi sürecinde istedikleri ilde yer alan seviyelerine uygun okul türlerinde yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru yapıp katılabilecek.'' ifadesini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap