Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  diyarbakır büyükşehir belediyesi yardım başvuru formu

  1 ziyaretçi

  diyarbakır büyükşehir belediyesi yardım başvuru formu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar

  Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerini araştırarak merak edilen bütün sorulara cevap veriyoruz. Sen de belediye tarafından verilen sosyal yardımlardan yararlanmak için başvuruda bulunmadan önce içeriğimiz okuyarak gerekli işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsin.

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da yapmış olduğu sosyal yardımlara hız kesmeden devam eden belediye bünyesine katmış olduğu yeni sosyal yardım türleri ile Diyarbakır’da yaşayan tek bir vatandaşın bile ekonomik sıkıntılar yüzünden temel ihtiyaçlarını karşılayamadığının önüne geçmek istemektedir. Ayrıca, devlet tarafından verilen yardımlar arasındaki Doğalgaz Yardım Başvurusu hakkındaki makalemize de bir göz atabilirsiniz.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar şu şekildedir;

  Sizler de yukarıda yazmış olduğumuz sosyal yardım türlerinden ihtiyacınız olan türdeki yardım talebinde bulunabilir ve belediye tarafından sağlanan yardımlardan faydalanabilirsiniz.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

  Belediyeler tarafından verilen sosyal yardımlara birçok kanaldan başvuruda bulunmak mümkün. Başvurularınızı internet üzerinden ya da bizzat giderek başvuruda bulunabileceğiniz gibi telefon ile gerekli olan tüm bilgileri edinebilirsiniz.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şu yollarla yapılmaktadır;

  Bizzat belediye binasına giderek ilgili birime başvuru formu doldurma yoluyla dilediğiniz sosyal yardım türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru formunda talep ettiğiniz sosyal yardım türünü açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu noktada başvuru formunu doldururken tam ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eksik ya da yanlış bilgilerle doldurulan başvuru formları belediye yetkililerince incelendikten sonra başvurularınız geçersiz sayılacak ve belediye tarafından verilen sosyal yardım türlerinden mahrum bırakılacaksınız.

  Eğer başvurularınızı internet üzerinden yapmak istiyorsanız e-devlet başvuru linki tıklayarak açılan sayfada TCKN ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapabilir ve sistem üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, maddi durumu yerinde olmayan aileler destek olmak amacıyla verilen e-Devlet Kira Yardımı hakkında hazırladığımız yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Belediye tarafından yapılan sosyal yardımlar hakkındaki merak ettiğiniz tüm bilgileri (0 412 ) 229 48 80 – (81,82,83,84…,97) numaralarını arayarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

  Diyarbakır Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

  Diyarbakır’da yaşayıp belediye tarafından verilen sosyal yardım türlerine başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan konuların başında gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu sorgulama işlemleri şu şekilde yapılmaktadır;

  İlk olarak bizzat belediye binasına giderek ilgili birimde çalışan belediye personelleri aracılığıyla başvurularınızın hangi aşamada olduğunu öğrenebilir ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurularınızı e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilir ve başvurularınızın akıbetini öğrenebilirsiniz. Yukarıda paylaşmış olduğumuz link üzerinden açılan sayfada TCKN ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapabilir ve başvuru sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet Kömür Yardımından yararlanmanız için hazırladığımız yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Belediye tarafından yapılan sosyal yardımlar hakkındaki merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenebileceğiniz gibi başvuru sorgulama işlemlerini (0 412 ) 229 48 80 – (81,82,83,84…,97) numaralarını arayarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Şartları

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları bulunmaktadır. Başvuruda bulunabilmeniz için öncelikle belediye tarafından belirlenmiş olan başvuru şartlarını taşımanız gerekmektedir. Gerekli şartları taşımayan vatandaşların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları şu şekildedir;

  Sizlerde yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartları sağlıyorsanız gerekli evrakları hazırlayarak belediye tarafından verilen sosyal yardım imkanlarından yararlanabilir ve ailenizin temel ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bu yardımlara ek olarak, devlet tarafından verilen e-Devlet Gıda Yardım Başvurusu yapabilir ve bu yardımdan da yararlanabilirsiniz.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Gerekli Belgeler

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde özetlenebilir;

  Başvuru esnasında yukarıda bahsetmiş olduğumuz belgeleri yanınızda götürmeniz zorunludur. Belgesi eksik olan vatandaşların başvurusu kabul edilmeyecektir.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diğer Yardım Konuları

  Ayrıca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından;

  “Sütümü Koruyorum, Gıdamı Koruyorum” projesi kapsamında kadın çiftçilere yönelik olmak üzere süt sağımını kolaylaştırmak ve sütte temizliği ve kaliteyi arttırmak amacıyla süt sağım makinesi ve yem dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

  “Akademi Lise” Diyarbakır Büyükşehir belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuş olan eğitim kurumu olarak 9-12. sınıf aralığındaki öğrencilere eğitim desteği verilmektedir. Ayrıca mezun öğrencilere yönelik ÖSYM tarafından yapılan sınavlara hazırlık kursları verilmektedir.

  Gençleri hayallerine atacakları adımlarda yalnız bırakmayan belediye kız öğrenci yurtları açmaya devam etmektedir. Lise ve dengi okullardan mezun, üniversite sınavına hazırlanan ve kırsalda yaşayan imkanları yetersiz olan öğrenciler bu hizmetten ücretsiz yararlanmaktadır. Diğer yardım konuları hakkında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardım Başvurusu yapabilir ve su faturalarınız için Devlet Su Faturası Yardımı alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kredilog.com

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

  Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi : (0 412) 345 02 23

  Hayvan Borsası : (0 412) 318 24 25

  Hal Müdürlüğü : (0 412) 251 64 55

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 22 98

  Aram Tigran Kent Konservatuvarı : (0 412) 226 10 14

  Ulaşım Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 229 05 41

  Yol Yapım ve Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 252 14 15

  Park Bahçe Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 75 07

  Kültür ve Kongre Merkezi Santral : (0 412) 502 90 03 /18/77

  Yazı kaynağı : www.belediyeyardimlari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap