Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doğalgaz faturası son ödeme tarihinden kaç gün sonra kesilir

  1 ziyaretçi

  doğalgaz faturası son ödeme tarihinden kaç gün sonra kesilir Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman'dan Fatura Açıklaması

  Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman'dan Fatura Açıklaması

  KARGAZ Genel Müdürü Kasım Kahraman, doğalgaz kullanan müşterilerin, doğal gaz faturalarını birçok seçenekle ödeme imkanına sahip olduğunu kaydetti. Banka şubeleri, bankamatikler (ATM), PTT şubeleri, faturamatik (kolayodeme.com.tr) gibi birçok yerden abone numaraları ile doğal gaz faturalarının ödenebilmekte olduğunu belirten Kahraman, “Müşterilerimizin faturaları her ayın 1 ila 10'u arasında okunmaktadır. Faturaların okuma tarihleri ile son ödeme tarihleri arasında 7 günlük bir süre bulunmaktadır. Müşterilerimiz doğal gaz faturalarını ödeme noktalarından tercih ettikleri her hangi bir tanesine yapmakta serbesttirler. Son ödeme tarihine kadar faturalarını ödemeyen müşterilerimize doğal gaz kesme ihbarnamesi gönderilmekte ve son ödeme tarihinden sonraki 15 gün içerisinde faturalarını ödemeyen müşterilerimizin doğal gaz arzı durdurulmaktadır. Karabük şehir merkezi ve Safranbolu'da ödeme noktalarında yoğunluk yaşanmaması için faturaların son ödeme tarihleri 10 güne yayılmaktadır. Müşterilerimizin ödeme noktalarında beklememeleri için bankalara otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir. Ayrıca ATM'lerden 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet alınabilmektedir. Teknolojinin çok hızlı geliştiği günümüzde fatura tahsilat noktaları birçok farklı kuruma yönelik tahsilat işlemini gerçekleştirmektedir, bu nedenle Şirketimiz tarafından sadece doğal gaz tahsilatı yapabilecek vezne hizmeti verilmesi düşünülmemektedir. Doğal gaz faturaları, Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmektedir. Doğal gaz kullanıcıları arasında aynı binada dahi memur, işçi, emekli, esnaf gibi her kategoride müşterimiz bulunmaktadır, işçiler ücretlerini her ayın başlangıcında alırken, memurlar ayın 15'inde emekliler ise 25'inden sonra almaktadırlar. Doğal gaz faturalarının son ödeme tarihi ayın 10'u olduğu zaman memurlar ayın 15'inden sonra olsun, ayın 15'i olduğu zaman emekliler ayın 27'si olsun, ayın 27'si olduğu zaman ise işçiler ayın 1'inden sonra olsun talebinde bulunmaktadırlar. Dolayısıyla doğal gaz faturalarının son ödeme tarihlerinin müşterilerimizin yaptıkları işlere göre düzenlenebilmesi söz konusu değildir. Şirketimiz; müşterilerimize güvenli ve kesintisiz doğal gaz arzını sağlamak konusunda yoğun gayret göstermekte olup hiçbir müşterimizin gazının kesilmesi arzu edilmemektedir. Ancak; müşterilerimize güvenli ve kesintisiz doğal gaz arzını sağlanabilmesi için, müşterilerimizin de doğal gaz faturalarını zamanında ödemeleri gerekmektedir. Müşterilerimizin yönetmelik ile belirlenmiş olan sürelere riayet etmemeleri durumunda gaz kesme işleminin yapılması bir zorunluluktur” dedi.

  Yazı kaynağı : www.kargaz.com.tr

  Doğalgaz faturası kaç gün gecikirse kesilir 2022? Açma kapama bedeli...

  Doğalgaz faturası kaç gün gecikirse kesilir 2022? Açma kapama bedeli...

  Faturaları zamanında ödemediğimiz zaman doğal gazımızın kesilmesiyle karşı karşıya kalabiliriz.

  Doğalgaz ödeyemeyen, geciktiren vatandaşlar kaç günde kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor.

  Milyonlarca kişinin cevabını araştırdığı 'doğalgaz faturası son ödeme tarihinde ödenmezse ne zaman kesilir?' sorusu, kış aylarında gündemden düşmüyor.

  Peki doğalgaz faturası kaç gün gecikirse kesilir? Doğalgaz kaç günde kesilir 2022? İşte yanıtı...

  Doğalgaz abonesi faturasını son ödeme tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödemezse en az 3 gün önceden haber verilmek koşuluyla hizmet veren firma tarafından doğal gazı kesilebilir.

  Doğalgaz arzı durdurulduktan sonra fatura ve gecikme faizi bedellerinin yanında aboneye kapama açma bedeli adı altında ayrıca bir ücret daha çıkarılır.

  Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 2022 yılı için abone bağlantı bedeli üst sınırı 1158 lira oldu.

  Sayaç açma-kapama bedeli 36 lira, sayaç değişim bedeli 371 lira olarak belirlenirken, bağlantı güvence bedelleri yapılan bağlantı tipine göre 42 lira ile 733 lira arasında ve iç tesisat işlem bedelleri 63 lira ile 482 lira arasında olacak.

  Usulsüz doğal gaz kullanımının tespit edilmesi durumunda, sayaç açma-kapama bedelinin 3 katı ceza uygulanır.

  Doğalgaz faturası kaç gün gecikirse kesilir 2022? Açma kapama bedeli... #1

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Başkent Doğalgaz Son Ödeme Tarihi Şikayetleri - Şikayetvar

  Doğalgaz faturası ne zamana kadar ödenmezse doğalgaz kesilir?

  Doğalgaz faturası ne zamana kadar ödenmezse doğalgaz kesilir?

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0152 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap