Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  doğayı korumak ile ilgili kısa hikayeler

  1 ziyaretçi

  doğayı korumak ile ilgili kısa hikayeler Ne90'dan bulabilirsiniz

  Çevreyi Koruma ile İlgili Hikaye Örnekleri

  Aşağıda çevreyi koruma ile ilgili hikaye örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

  Ahmet okula gitmek için her gün evden çıkarken çevresine bakarak ve çöpleri toplayarak giderdi. Ahmet etrafta çöp olmasından çok rahatsız olurdu. Sokağı süpüren görevlilere selam verip öyle geçerdi. Çevrenin temiz olmasının insan sağlığı ve diğer canlıların hayatı için çok önemli olduğunu okuldaki Sağlık Bilgisi dersinde öğrenmişti.

  Ahmet, okulda da alışkanlıklarını devam ettiriyordu. Sınıfı, okul koridorlarını, okul bahçesini bir denetimci gibi denetliyordu. Bu durum öğretmenlerinin dikkatini çekmişti. Fen Bilgisi Öğretmeni Ahmet’in yanına geldi. Bu halin sebeplerini sormaya başladı.

  Ahmet, çevrenin temiz tutulmasıyla ilgili birçok şeyden bahsetmeye başladı. Ahmet küresel ısınma sorunlarından da bahsedince, öğretmeni bunları nerede okuduğunu sordu. Ahmet, akşamları internetten araştırmalar yapıp videolar izlediğini ve dergileri karıştırıp resimler topladığını söyledi. Bu hal de ona çevreyi temiz tutma alışkanlığını ister istemez kazandırmıştı.

  Öğretmenler, Ahmet’i tebrik ettiler. Onu okul başkanı yaptılar. Çevre ekibini kurmasını sağladılar. Geri dönüşüm ve kazanım sistemlerine geziler düzenlemek için projeler yazmasına yardımcı oldular. Ahmet’in enerji alanına yönelmesinde rehber oldular. Ahmet başarılı bir öğrenci olarak okuldan enerji alanında bir meslek sahibi olmak için mezun olmuştu.

  Yıllar sonra yüksek fizik mühendisi olarak evren ve yakın uzay alanında çalışamalar bir akademisyen olmuştu. Çevre ile ilgili çalışmalarını da çeşitli dernek ve vakıflarda sürdürmeye devam ediyordu.

  Çevreyi Koruma ile İlgili Hikaye Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.derszamani.net

  Çevre Kirliliği İle İlgili Hikaye Örneği

  Çevre Kirliliği İle İlgili Hikaye Örneği

  Çevre Kirliliği İle İlgili Hikaye Örneği

  Merhaba sevgili öğrenciler bu yazımızda hepimiz için önemli bir değer olan Çevreyi korumakla ilgili çevre kirliliği ile ilgili hikaye örneği paylaşacağız.

  Çevreyi Koruyalım;

  Her zaman olduğu gibi saat tam 08.00’de evden dışarı çıktım. Okula doğru gidiyordum. Herkes dükkanlarını yeni açmaya başlıyor, durakta insanlar otobüs bekliyordu. Yavaş yavaş karanlık ve ıssız geceden sıyrılan şehir hareketlilik kazanmaya başlamıştı.  Bende ilerideki berberin köşeden dönüp okula doğru gidiyordum.

  Elimi cebime attığımda cebimde dünden kalan çikolatanın ambalajı, birkaç işe yaramaz kağıt parçaları vardı. Onları cebimden çıkarıp umursamaz bir biçimde yere attım. Hiçbir şey olmamış gibi yoluma devam ettim. Okula vardığımda zilin çalmasına daha yirmi dakika vardı. Kantinden bir kutu süt aldım ve bahçedeki banka oturdum. Daha sonra süt bitince sütün kutusunu da yere attım. Şu an bana kızdığınızın farkındayım, bende yaptığım hatanın farkına sonradan vardım… Ders zili çaldı ve sınıfıma geçti. Biraz sonra öğretmenimiz geldi. Öğretmenimiz derse girdiği anda hemen tahtaya yöneldi ve bize bir video açtı. Bu videoyu izlerken hepimiz sessizlik içerisindeydik. Videoda doğaya attığımız çöplerin canlılara, onların yaşam alanlarına ne gibi zararlar verdiğini anlatıyordu. Mesela yere atılan bir sakızın bir kuşun gagasına yapıştığında ve neticesinde kuşun gagasını kullanamadığı için açlıktan öldüğünü gördük.  Bu manzara karşısında kendimden çok utandım. Yere attığım çöpler, ambalajlar aceba hangi canlıya ya da canlılara zarar vermişti. Sadece yere attıklarım mı yerde görüp de alıp çöpe atmadığım, sorumsuz davrandığım nice çöpler…

  Ogün yaşadığım o ders benim hayatımda ve eminim arkadaşlarımın hayatında bir ders oldu.  O günden sonra kendimi fahri çöp toplayıcısı ilan ettim. Ve kendime şu sözü verdim. Bir daha asla yerlere çöp atmayacağım, doğaya zarar vermeyeceğim. O günden sonra ne zaman yerde bir çöp görsem hemen onu alır en yakındaki çöp kovasına atarım. Çöp kovasına atılan çöpler kim bilir kaç canlının hayatını kurtarmıştır.

  Doğa bizim evimizdir. Çevreyi komak bizim görevimizdir.


  Çevreyi Temiz Tutmak İle İlgili Kompozisyon Örneği

  Yazı kaynağı : egitimdedegerler.com

  Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu dü

  Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu dü

  Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık.

  HİKAYE 1

  Okulumuzda “Doğa Koruyucuları” kulübünü kurduk. Ben kulübün başkanı seçildim.

  Bu gün ilk toplantımızı yaptık. Kararlarımız arasında okulumuz ve çevremizi kirletenleri tespit etmek de vardı.

  Üyemiz Ayşe mahallemizde bulunan bir iş yerinin geceleri kaldırıma kirli sular akıttığını söyledi. Bu durumu araştırdık. Gece bu iş yerinin önünde bekledik. İş yerinden çıkanlar kovalarla dolu siyah suları kaldırıma döküyordu. Bu durumun fotoğraflarını ve videosunu çektik.

  Bu olayı internet üzerinden ilgili bakanlığa gönderdik. bakanlıktan gelen yetkililer o iş yerini cezalandırdı. Kulübümüze de bir onur belgesi gönderdiler.

  Doğa Koruyucuları kulübünü kurmak ve çevremize faydalı ol maktan çok mutlu olduk.

  HİKAYE 2

  Çevremizi ve doğayı korumak için okulumuzda Doğa Kulübü kurduk. İsmi “Doğa Melekleri”

  Kulübümüzün ilk toplantısında bir arkadaşımız söz aldı;

  -İlk olarak mahallemizdeki parkın temizlenmesi gerekir, dedi.

  Oy birliği ile kabul edildi. Bütün arkadaşlar ellerimizde poşetlerle parkımızı temizlemeye başladık.

  Parka “Parkımızı temiz tutalım” yazısı astık. Parkımız tertemiz oldu.

  Yerlere çöp atanları uyardık.

  Bizim yaptıklarımızı gören ailelerimiz bizimle gurur duyduklarını söylediler.

  Yaptıklarımızı gören bir arkadaşımız yanıma gelip;

  -Bende kulübünüze üye olmak istiyorum, dedi.

  Arkadaşıma sıkı sıkı sarıldım.

  Yazı kaynağı : odevhane.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Anonim 4 Gün önce
  1

  +sadi e.g. the same 3thing the most common 3tane hata I m you have been in a lot more of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of an hour or so much for your help with a good time of

  Yorum yap