Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  dondurucuda domates saklama yöntemleri

  1 ziyaretçi

  dondurucuda domates saklama yöntemleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Domates Buzlukta Nasıl Saklanır: 3 Yöntemle Dondurucuda Domates Tarifi - Yemek.com

  Domates Buzlukta Nasıl Saklanır: 3 Yöntemle Dondurucuda Domates Tarifi - Yemek.com

  deeprootsathome

  "Ben domatesleri soslarda rendelenmiş olarak kullanmak için saklamak istiyorum" derseniz doğrudan rendeleyerek buzluğa atmanız içlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Bunun için de yine domatesleri güzelce yıkayıp kurulayın ve kabuklarına dikkat ederek onları rendeleyin.

  Rendeleme işlemi domatesin çok sulanmasına neden olacağından fazla suyunu ince bir süzgeç yardımıyla kenara ayırın. Ardından elde ettiğiniz rendelenmiş domatesleri yine poşetlerin içine, tek seferde kullanacağınız miktarlarda pay edin ve poşetin havasını alıp üzerine tarihini yazarak derin dondurucuya kaldırın.

  Eğer rende işlemi nedeniyle domatesleriniz çok sulandıysa domatesleri yağsız, tuzsuz bir tencereye alıp ağır ateşte kaynamaya bırakın. Kaynama sırasında çok karıştırmamaya özen gösterin yoksa sulanma olacaktır. Kaynamaya başladıktan sonra yaklaşık 5 dakika daha kaynatıp altını kapatın ve tamamen soğuttuktan sonra poşetlere pay edip buzluğa atın.

  Şu tarifimize de mutlaka göz atın deriz: Kışlık domates sosu tarifi

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır

  Derin Dondurucuda Domates

  Kışlık Dondurucuda Domates

  Domates derin dondurucuda (buzlukta) nasıl saklanır ✔ En Sağlıklı Kışlık #Domates Saklama Yöntemi 💯 - YouTube | Buzluk, Yemek tarifleri, Gıda

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap