Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  en fazla hangi kategoride mobil ödeme ile alışveriş yapılıyor

  1 ziyaretçi

  en fazla hangi kategoride mobil ödeme ile alışveriş yapılıyor Ne90'dan bulabilirsiniz

  Paycell Mobil Ödeme

  Paycell Mobil Ödeme

  Paycell Mobil Ödeme 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 8,99 TL; Premium kullanım için ise 9,99 TL'dir. Premium servislerin kullanımı durumunda üyeliğiniz otomatik olarak Premium olarak güncellenecek ve daha önce standart üyelik tipi için üyelik ücreti alındı ise ilgili periyot için yalnız 1 TL’lik fark ücreti alınacaktır. Turkcell faturanıza yansıyan alışveriş tutarınız üzerinden ayrıca ÖİV alınmayacaktır. ​
  Premium Servisler; N11, Tab Gıda (Burger king), Facebook Reklam gibi. Fiziksel ve OTP kategoriden geçen tüm servisler Premium’dur. Premium servisten işlem yapan abonelere üyelik bedelinin​ premium olarak alındığında dair sms gönderilir.

  Müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerine TÖHAŞ tarafından aracılık edilmesi halinde mobil ödeme kullanan müşterilerden işlem ücreti olarak her bir kredi başına akıllı telefondan 36,99 TL, aksesuardan 21 TL, tablet ve PC den 16 TL ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece aylık olarak 3,99 TL üyelik ücreti alınmaktadır.

  Kurumsal Müşteri Kredi Geri Ödemeleri için; Kurumsal müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerinde, Paycell ile mobil ödeme kullanan kurumsal müşterilerden 3 ayda bir tek bir işlem ücreti alınmaktadır. Her 3 kategorideki cihazlara (Akıllı Telefon, Aksesuar, Tablet/PC) ilişkin kredi kullanımının yapıldığı durumda geri ödemelerde Paycell tarafından alınacak işlem ücreti, en yüksek işlem ücretine denk gelen cihaz üzerinden hesaplanmaktadır. Kurumsal müşteri tarafından kullanılan kredilerin geri ödemelerinin, Paycell vasıtasıyla 6493 s. Kanun'un 12. 1 (d) maddesi kapsamında mobil ödeme hizmeti ile gerçekleştirilmesi halinde aşağıdaki işlem ücretleri uygulanır: Akıllı telefon: 36,99 TL Aksesuar: 21 TL, Tablet ve PC: 16​ TL’dir.

  Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını mobil ödeme ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir. 

  Yansıtılacak geç tahsilat bedeli;
  0-30 gün gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarı için:10,99TL, 150 TL ve üstü tutarında; 17,99TL.
  30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için; 17,99 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda için; 22,99 TL.

  LİMİT BİLGİLERİ  Yazı kaynağı : m.turkcell.com.tr

  Vodafone Mobil Ödeme | Servisler | Bireysel: Vodafone Türkiye

  Mobil ödeme, internet üzerinden satın alacağınız herhangi bir ürün ya da hizmet için hattınız üzerinden ödeme yapılması demektir. Alışveriş ödemelerinizi kredi kartı ya da nakit yerine cep telefonu faturanız ile tamamlamanıza olanak tanır. Ödeme işleminizin gerçekleşmesi için bazı işletmeler üçüncü taraf mobil ödeme uygulamaları kullanırken  bazı işletmeler ise mobil cihazların sahip olduğu dijital cüzdanları kullanır. Mobil cihazınızda bulunan cüzdan uygulamaları bankacılık bilgilerinizi doğrudan cihazınızda saklamanıza olanak sağlar ve böylece zaman kaybı yaşamadan kolaylıkla ödemelerinizi yapmanıza yardımcı olur. Mobil ödeme sistemleri yasal düzenlemelere tabi tutulmuştur.

  Mobil ödemeleri yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak gerçekleştirirsiniz. Üye işyerlerinde yapılan harcama faturalı hat sahiplerinin faturasından, ön ödemeli hat sahiplerinin ise bakiyelerinden düşülerek gerçekleştirilir. Mobil ödeme yöntemi kolay, pratik ve güvenli bir ödeme yöntemidir. Mobil ödeme kolaylığından yararlanabilmek için mobil cihazınızdaki ödeme yöntemlerinin arasına “Mobil Ödeme” seçeneğini de eklemelisiniz.

  Yazı kaynağı : www.vodafone.com.tr

  Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır? Mobil Ödeme Uygulamaları

  Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır? Mobil Ödeme Uygulamaları

  Özellikle pandemi döneminde evden çıkmaya bile çekindiğimiz bir süreç yaşadık ve bu dönemde neredeyse tüm alışverişlerimizi online olarak alışveriş sitelerinden ya da mobil uygulamalardan yaptık. Bu durum tüm alışveriş alışkanlığımızı değiştirdi ve mobil ödeme gibi farklı yöntemlerle tanışmamızı sağladı. Aslında mobil ödeme yöntemi uzun zamandır dünyada kullanılıyor ancak ülkemizde yeni yeni yaygınlaştı diyebiliriz.

  Şu an için en yaygın mobil ödeme yöntemleri olan Google Pay, Apple Pay ve PayPal maalesef ülkemizde kullanılamıyor. Tam olarak aynı hizmetleri sunmasalar bile oldukça benzer olan pek çok mobil ödeme uygulamasını Türkiye’de kullanmak mümkün. Bazıları GSM operatörler tarafından geliştirilmiş olan bu mobil ödeme uygulamaları üzerinden mobil ödeme nedir, nasıl yapılır gelin tüm detaylarıyla görelim.

  Mobil ödeme nedir, nasıl yapılır? Mobil ödeme uygulamaları:

  Mobil ödeme nedir?

  En genel tanımıyla mobil ödeme, finansal işlemlerin bir mobil cihaz üzerinden gerçekleştirilmesi demektir. Mobil cüzdan olarak adlandırılan sistem ile çalışan mobil ödeme yönteminde nakit paraya, kredi kartına, hatta bir banka hesabına bile ihtiyacınız yok. Ülkemizde şu an için çoğunlukla internet siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden yapılan online alışverişlerde kullanılsa da ilerleyen zamanlarda NFC teknolojisinin gelişmesi ile birlikte her yerde kullanılacağı düşünülüyor.

  Mobil ödeme nasıl yapılır?

  Öncelikle bir mobil cüzdan hizmetine kayıt olmalı ve kendinize bir hesap oluşturmalısınız. ATM’den ya da online olarak bu hesaba para aktardıktan sonra size verilen bilgileri kullanarak internet siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden online alışveriş yapabilirsiniz. GSM operatörleri tarafından sağlanan mobil ödeme hizmetlerinde harcadığınız para, faturanıza yansıtılır ya da lira bakiyenizden çekilir.

  Elbette bu anlattığımız şu an için ülkemizde uygulanan sistemdir. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın pek çok noktasındaki mobil ödemeler, mobil cihazlarda bulunan NFC özelliği üzerinden gerçekleştiriliyor. Yani bir markete gidiyorsunuz, alışveriş yapıyorsunuz, kasada POS makinesine NFC özelliğine sahip telefonunuzu değdiriyorsunuz, söz konusu tutar mobil cüzdan hesabınızdan düşüyor. Yani temassız kredi kartı harcaması gibi. Zaten temassız işlem yapabilen kartlarda da NFC sistemi kullanılmaktadır.

  Mobil ödeme uygulamaları:

  Turkcell tarafından geliştirildi: Paycell

  Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen Paycell ile online alışveriş yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, 7/24 para transfer edebilir ve QR uyumlu işletmelerde temassız ödeme yapabilirsiniz. Turkcell abonesi olmayanların da kullanabileceği Paycell, pek çok farklı avantajın yanı sıra ödedikçe kullanıcılara puan veriyor. Turkcell abonesi olmayan kullanıcılar yalnızca yükledikleri miktarı harcayabilirken Turkcell abonesi olan kullanıcılar hazır limit üzerinden harcama yaparak daha sonra bu tutarı aylık faturalarında ödeyebilirler. 

  Abone olmanıza gerek yok: Vodafone Pay

  Vodafone tarafından geliştirilen Vodafone Pay mobil ödeme uygulamasını 12 yaşından büyük Vodafone abonesi olsun olmasın herkes kullanabiliyor. Uygulama ile 7/24 para transferi yapabilir, dijital oyun harcaması yapabilir, tüm ATM’lerden para çekebilir, online alışveriş yapabilir ve kullanıcılara özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Vodafone Pay ile kendinize bir mobil cüzdan oluşturduktan sonra size verilen fiziksel Vodafone Pay kart ile dilediğiniz yerde hesabınızdan harcama yapabilirsiniz.

  Yalnızca cep telefonu numarası ile harcama yapın: Türk Telekom Mobil Ödeme

  Türk Telekom Mobil Ödeme sisteminin bir mobil uygulaması bulunmuyor, tüm işlemlerinizi yalnızca cep telefonu numaranız üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Online alışveriş sitelerinde, mobil uygulamalarda ve mobil oyunlarda harcama yapabileceğiniz gibi Türk Telekom anlaşmalı iş yerlerinde de harcama yapabiliyorsunuz. Harcadığınız tutar faturalı hatlarda aylık faturanıza yansıyor, faturasız hatlarda ise var olan lira bakiyesinden düşüyor. Buradaki bağlantı üzerinden Türk Telekom Mobil Ödeme internet sitesini ziyaret ederek çok daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.  

  Yüklediğin kadar harca: ininal

  Türkiye’nin ilk ön ödemeli kart sistemlerinden biri olan ininal, aynı zamanda mobil ödeme hizmeti veren bir uygulama. ininal uygulaması üzerinden döviz alıp satabilir, para transfer edebilir, fatura ödeyebilir ve alışveriş sitelerinde, mobil uygulamalarda, mobil oyunlarda satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturacağınız mobil cüzdana ne kadar para yüklerseniz yalnızca onu harcıyorsunuz. Fiziksel ininal kartı ile tüm ATM’lerden para çekebiliyorsunuz. Hesabınızı anlaşmalı iş yerlerinden bir kart alarak ya da uygulama üzerinden hızlıca oluşturabilirsiniz. 

  QR kod ile ödeme alın: Papara

  Hem mobil ödeme uygulaması olan hem de kullanıcılarına fiziksel kart sunan Papara ile 7/24 yalnızca telefon numarası üzerinden para transfer edebilir, ATM’lerde para çekebilir ya da yatırabilir, harcadıkça kazanabilir ve online alışveriş yapabilirsiniz. Papara hesabınız üzerinden kendinize özel oluşturabileceğiniz OR ile ödeme alabilirsiniz. Papara uygulamasını en dikkat çeken özelliklerinden biri olan Cashback, kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamakla birlikte harcadıkça nakit para kazanacakları bir sistem sunuyor. 

  Denizbank altyapısı kullanıyor: fastPay

  fastPay, Denizbank tarafından geliştirildiği için banka altyapısı kullanan bir sistemdir. Ancak sistemi kullanmak için Denizbank müşterisi olmanıza gerek yok. fastPay ile alışveriş sitelerinde, mobil uygulamalarda, mobil oyunlarda satın alımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra fastPay anlaşmalı iş yerlerinde QR kod üzerinden ödeme yapabiliyorsunuz. Herhangi bir DenizBank ATM’sinden mobil cüzdanınıza kolayca para yükleyebilirsiniz. fastPay üzerinden şans oyunları ödemelerinizi de 7/24 gerçekleştirmeniz mümkün.

  Akbank altyapısı kullanıyor: Tosla

  Tosla mobil ödeme uygulaması da tıpkı fastPay gibi banka altyapısı kullanan bir sistemdir ve Akbank tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılarına hem mobil ödeme hem de fiziksel kart hizmeti sunan Tosla ile 7/24 para transferi yapabilirsiniz. Herhangi bir banka müşterisi olmasanız bile Akbank ATM’lerinden ücretsiz olarak Tosla mobil cüzdanınıza para aktarabilirsiniz. Fiziksel Tosla kartı Mastercard sistemine dahil olduğu için her yerde kullanılabiliyor. Tosback kampanyaları kapsamında anlaşmalı iş yerlerinden avantajlı alışverişler yapabilirsiniz. 

  Günden güne yaygınlaşmakta olan yeni finansal sistem mobil ödeme nedir, nasıl yapılır gibi merak edilen soruları yanıtladık ve kullanabileceğiniz mobil ödeme uygulamalarından bahsettik. NFC özelliğinin yaygınlaşması ile birlikte mobil ödeme sistemlerinin daha da gelişeceği düşünülüyor. Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap