Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  en iyi ağrı kesici krem eczane

  1 ziyaretçi

  en iyi ağrı kesici krem eczane Ne90'dan bulabilirsiniz

  Voltaren krem ne işe yarar? Voltaren krem nasıl kullanılır? Voltaren krem fiyatı

  Voltaren krem ne işe yarar? Voltaren krem nasıl kullanılır? Voltaren krem fiyatı

  Çok eski yıllardan itibaren eczanelerde satılan Voltaren krem, adeta kas ağrılarını hızlı bir şekilde gideren ilaçtır. Her evde bulunan Voltaren krem hakkında merak ettiğiniz soruları bugünkü haberimizde yanıtlıyoruz. Voltaren krem ne işe yarar? Voltaren krem nasıl kullanılır? Voltaren krem fiyatı nedir? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

  Burkulma, kemik ağrısı ya da bu tarz tüm rahatsızlıklar için uzman doktor tarafından reçete edilen Voltaren kremin etken maddesi Diklofenak dietilamonyum‘dur. Voltaren Emulgel Pomad, 50 gramlık tüplerde satışa sunuluyor. Sadece eczanelerde satışı bulunan Voltaren krem, jel formunda bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltıcı etkisi ile uygulandığı yerlerdeki ağrıyı gideren Voltaren krem, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılarda da oldukça başarılıdır. diz gibi yüzeysel eklemlerin kireçlenmesine (artroza) bağlı hafif derecedeki ağrılar, boyun, bel, sırt, bacak ağrısı gibi ani gelişen ağrılar ve tendinitis-Bursitis vb. iltihabi veya iltihapsız romatizmada gözlenen ağrı ve şişliğin giderilmesi için uzman doktorlar tarafından Voltaren krem reçete ediliyor.

  İLİŞKİLİ HABERBalaban krem ne işe yarar? Balaban pomad nasıl kullanılır? Balaban krem fiyatı

  VOLTAREN KREM NASIL KULLANILIR?

  Doktorunuz bu kremi nasıl uygulamanız gerektiğini reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında size verilen dozlardan dışında fazlasını da kullanmak iyileşme sağlamayacak aksine ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Voltaren Pomadı tedavi edilecek yere sürülecek kadar sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak yedirin. Gün içerisinde 3-4 kere hasar almış deri bölgesine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.  

  İLİŞKİLİ HABERAdvantan krem ne işe yarar? Advantan krem nasıl kullanılır? Advantan krem faydaları

  Voltaren kremi sürdükten sonra ellerinizi sabun ve bol su ile iyice yıkayın. Voltaren pomadı uyguladıktan sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayın. 

  VOLTAREN KREM FİYATI NEDİR?

  Eğer sigortanız varsa bir kısmını karşılamaktadır. Eğer direk eczaneden alacaksanız KDV dahil fiyatı 42,90 TL'dir.

  VOLTAREN KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

  Voltaren Pomadın nadiren rastlanan yan etkileri: Işık duyarlılığı, deride kaşınma ve kızarma.

  Güneş ışınları veya yapay UV ışınlarından uzak durunuz. Çünkü Voltaren Pomad güneş ışıklarına karşı sizi daha hassas bir hale getirebilir ve cildinizde yanık izleri gelişebilir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Ağrı Kesici Kremler ve Jeller Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Bazı ağrı kesici ilaçlar hap veya iğne yerine ciltten uygulanacak şekilde üretilmektedir.  Krem, jel, merhem, sprey veya yama (patch) formunda ağrı kesiciler mevcuttur. Bu ilaçlar ağrılı kas veya eklemlerin üzerindeki cilde sürülür. Ağrı kesici kremler tek başlarına veya ağızdan alınan ilaçlarla kombine şekilde reçete edilebilir.

  Özellikle diz kireçlenme tedavisinde, bel ağrılarında ve boyun ağrılarında sıkça kullanılırlar. Ayrıca yanma, uyuşma gibi nöropatik ağrıların tedavisinde de kullanılabilirler. Doktor tarafından aksi söylenmedikçe, kullanım süreleri 7 günü geçmemelidir. 7 gün düzenli kullanımdan sonra şikayetlerinizde azalma yoksa doktorunuza başvurmalısınız.

  Okumaya devam edin : Ağrı Kesici İlaçlar Nasıl Kullanılmalı?

  Ağrı Kesici Krem ve Jeller

  ağrı kesici krem nasıl kullanılır

  Kontr-irritanlar

  Cilde sürüldüklerinde sinir uçlarını uyararak sıcak, soğuk veya karıncalanma gibi hisler oluştururlar. Bu hisler ağrının yerine geçer ve ağrıyı dindirir. Mentol, metilsalisilat, kafur gibi maddeler kont-irritan sınıfındaki moleküllerdir. Akut dönem hafif kas ve eklem ağrılarında kullanılabilirler. Kronik ağrılarda destekleyici tedavi olarak tercih edilebilirler.

  Topikal Non-steroid Anti-inflamatuar İlaçlar

  Bu kremlerde sıklıkla aspirine ağrı kesici özelliğini veren maddeler (salisilatlar) kullanılır. Ancak başka moleküller kullanılarak da üretilmiş krem ve jeller vardır. Bu kremler ciltten emildikten sonra özellikle eklem ağrılarını dindirmeye yardım edebilir.

  Kapsaisin

  Acı biberde bulunan kapsaisin, cilt üzerine sürme ile ağrıyı dindiren en etkili maddelerden biridir. Eklem ağrılarında ve sinir zedelenmesine bağlı ağrılarda kullanılabilir. Kapsaisin içeren kremler ilk uygulama sırasında sıcak bir karıncalanma veya yanma hissi oluşturabilir. Tekrar eden uygulamalarda bu hisler azalır. Ağrının dinmesi için kapsaisinli kremlerin birkaç günden birkaç haftaya değişen sürelerde kullanımı gerekebilir.

  Lokal Anestezikler

  Lokal anestezik içeren krem veya yamalar birkaç saat süre ile ağrıyı dindirebilir. Belli tipte nöropatik ağrıların tedavisinde kullanılabilirler.

  Ağrı Kesici Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ağrı Kesici Kremlerin Yan Etkileri

  ağrı kesici krem yan etkileri

  Bu ilaçlar sınırlı bir alanda etki göstermek için tasarlandıklarından vücudun kan dolaşımına fazla geçmezler. Bu nedenle ağızdan alınan haplara göre yan etkilerinin daha az olduğu söylenebilir. Ancak ciltte alerji veya ödem yapabilirler. Ciltte aşırı kızarma ve kabarma olursa ilaç kesilmelidir. Bu tür bir sorun oluşursa o bölgenin yıkanarak ilacın uzaklaştırılması ile yan etkiler genelde birkaç saatte kaybolur. Yan etki riskini azaltmak için bu ilaçların kullanım talimatlarına uyulmalıdır. Aşırı miktarda sürülmemeli ve önerilenden daha uzun süre ciltte bırakılmamalıdırlar.

  Ağrı Kesici Kremler Etkili Mi?

  Ağrı kesici kremler ağrıda geçici bir rahatlama sağlasa da kronik eklem veya kas ağrısı olan pek çok hasta kremlerden hiç fayda görmediğini söylemektedir. Pek çok çalışmada ağrı kesici kremlerin hap şeklindeki ilaçlar kadar etkili olduğu gösterilmiştir. Bu ilaçların yan etkilerinin daha az olması sık kullanılmalarının başlıca nedenidir.

  Genelde kas iskelet veya sinir lifi kaynaklı ağrılarda ilaçlar tedavinin tek unsuru değildir. Egzersiz, günlük yaşam aktivitelerinin modifikasyonu, fizik tedavi gibi daha geniş bir yaklaşımın parçası olarak kullanılabilirler.

  Okumaya devam edin : Diz Egzersiz Programı – Diz Kuvvetlendirme Egzersizleri

  Yazı kaynağı : www.doktorfizik.com

  En etkili ağrı kesici krem hangisi?

  Cilde haricen uygulanarak kullanılan, iltihap giderici, kas gevşetici ve ağrı kesici nitelikte bir krem olan Bengay krem, uygulama bölgesindeki kas ve sinirleri gevşetir, cilde serinlik hissi vererek ağrıların geçmesine yardımcı olur. Problemli bölgeye günde 2-3 kez uygulanarak kullanılması tavsiye edilen Bengay kremin, sıcak su torbası veya bandaj ile uygulanması tavsiye edilmez.

  NOT: Kremleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışın.

  BENGAY KREM NE İŞE YARAR?
  Eklemlere yakın dokularda oluşan iltihap ve kireçlenme kaynaklı ağrıları tedavi eder. Bu gibi durumlarda yapılan uygulama, hem ağrı kesici hem de iltihap giderici görevi görür.
  Beden gücüyle çalışan kişilerin yorgunluğa sebep olan kas ağrılarını giderir.
  Romatizma, omuz tutulması, fiziksel darbe sebebiyle meydana gelen ağrıları giderir.
  Kas gerginliği, kas ağrısı, kas iltihabı gibi durumlarda problemin çözümü amacıyla kullanılır.
  Vücudun yumuşak dokularında ortaya çıkan burkulma ve ezilme gibi sorunları giderir.
  Tendon iltihabının tedavisine yardımcı olur.
  Eklemlerde ortaya çıkan şişliğin tedavisinde kullanılır.
  Eklem çevresinde meydana gelen iltihapların giderilmesine yardımcı olur.
  Bel fıtığına bağlı olarak bel bölgesinde meydana gelen ağrıların şiddetini hafifletir.
  Mentol içeriği ile cilde ferahlık hissi verir.

  VOLTAREN
  Burkulma, kemik ağrısı ya da bu tarz tüm rahatsızlıklar için uzman doktor tarafından reçete edilen Voltaren kremin etken maddesi Diklofenak dietilamonyum‘dur. Voltaren Emulgel Pomad, 50 gramlık tüplerde satışa sunuluyor. Sadece eczanelerde satışı bulunan Voltaren krem, jel formunda bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltıcı etkisi ile uygulandığı yerlerdeki ağrıyı gideren Voltaren krem, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılarda da oldukça başarılıdır. diz gibi yüzeysel eklemlerin kireçlenmesine (artroza) bağlı hafif derecedeki ağrılar, boyun, bel, sırt, bacak ağrısı gibi ani gelişen ağrılar ve tendinitis-Bursitis vb. iltihabi veya iltihapsız romatizmada gözlenen ağrı ve şişliğin giderilmesi için uzman doktorlar tarafından Voltaren krem reçete ediliyor. Bilinçsiz kullanımda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek olan Voltaren krem hap, tablet, voltaren emulgel, voltaren kas gevşetici, voltaren krem ve voltaren retard olarak piyasada 6 farklı çeşidi mevcuttur.  İlaçların kullanımları farklı olsa da tümü aynı işlevleri görüyor. 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmaması gereken bu kremi uygulamadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız.

  Yazı kaynağı : www.emlaktafark.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap