Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  esenyurt belediyesi turgut özal mahallesi termal kür ve tedavi merkezi

  1 ziyaretçi

  esenyurt belediyesi turgut özal mahallesi termal kür ve tedavi merkezi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Esenyurt Belediyesi Turgut Özal Mahallesi (Saadetdere) Termal Kür ve Tedavi Merkezi; Havuz Hamam ve Sauna

  Havuz bilgileri 28/02/2022 ‘de güncellendi

  İstanbul, Esenyurt Turgut Özal Mahallesi Saadetdere’de bulunan “Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi”; Havuz Hamam ve Sauna Fiyatları, Rezervasyon, Su Sıcaklığı, Adres, Telefon, Nerede-Nasıl Gidilir, Harita, Seanslar, Çalışma Saatleri, Saadetdere Termal Suyunun Faydaları, Havuz Derinliği ve tesis ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Türkiyenin ve Avrupanın En Yüksek Değere sahip Mineral Suyu Saadetdere’de çıkmaktadır!

  İstanbul Esenyurt’da yapılan sondajlar sonucu iki ayrı bölgede bulunan yeraltı suları sahip olduğu yüksek mineral değeri ile Türkiye ve Avrupa’nın en değerli suyu konumundadır. Normal termal sulara oranla 15-20 kat daha fazla mineral değere sahip olmasından dolayı “Hipertermal Zengin Mineralli Sular” sınıfındandır.

  İstanbul Avrupa Yakasının İlk Termal Tesisi

  2016 yılında Esenyurt Belediyesi tarafından hizmete açılan tesisler, İstanbul Avrupa yakası için bir ilk anlamı taşımaktadır. Termal tesislerden biri Kıraç’da bir diğeri ise Saadetdere’de bulunmaktadır. Jeotermal kaynak suyu yatak derinliği 4000 m’yi bulmaktadır. Sondaj derinliği 1150 m’dir. Suyun yatakta ki sıcaklığı 54 derece olup yüzeye 49 derecede çıkmaktadır. Termal su kükürt kokusunda ve acımsıdır. Yıllardır İstanbul’da olmamasından dolayı İstanbul’a en yakın termal (kaplıca) tesisleri tercih edenler için çok önemli bir boşluğu kapatması beklenmektedir. Tesiste yuvarlak ölçülerde bir Termal Havuz, bir Hamam, Sauna, Masaj Odası, Buhar Odası, Kafeterya, Fitness salonu, Bay ve Bayan Soyunma odaları ve Duş alanları bulunmaktadır.

  Termal tesiste aşağıdaki hizmetler sağlanmaktadır:

  Termal havuz ve hamamın tadını çıkardıktan sonra zengin çeşitliliği, kalitesi, geniş ve ferah ortamıyla tesisin Kafeteryasını test etmenizi tavsiye ederiz.

  Saadetdere Kule Termal Havuzu Ölçüleri ve Su Sıcaklığı ve diğer değerler:

  Havuz yuvarlak yapıdadır.
  Derinliği 130 Santimetre‘dir.
  Havuz Suyu Sıcaklığı: ~39 – 40 °C civarındadır.
  Ortam Sıcaklığı: ~28-32 °C
  Ortam Nem Oranı: ~68%

  Esenyurt Saadetdere Termal Tesisleri Tanıtım Kataloğu için Tıklayınız…

  (Saadetdere) Termal Kür ve Tedavi Merkezi, Havuz Hamam ve Sauna Fiyatları, Rezervasyon ve Seanslar (2022)

  TERMAL TESİS KULLANIM ÜCRETLERİ

  Havuz, Hamam ve Sauna mekanları ortak kullanılmaktadır. Bu yüzden tek giriş ücretiyle 2 saat boyunca bu üç hizmetten de yararlanılabilmektedir.

  Termal Havuz, Hamam, Sauna: 100 TL (2 saatlik kullanım)

  REZERVASYON / BAŞVURU / SEANSLAR

  Tesis Rezervasyonla çalışmaktadır.
  Seans Saatleri: 10:00 – 12:00 / 13:00 – 15:00 / 16:00 – 18:00 / 19:00 – 21:00

  Önemli Uyarı: Rezervasyon yaptığınız tarihte; seans başlangıç saatinden 15 dakika önce tesiste olmanız gerekmektedir. Geç kalmanız durumunda rezervasyonunuz İptal edilip, yerinize başka kişiler alınabilir.

  Çalışma Saatleri: 10:00 – 21:00

  Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi Kullanım Kuralları

  (Saadetdere) Termal Kür ve Tedavi Merkezi Termal Suyunun Özellikleri

  İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Balneoloji Laboratuarında incelenen ve Bakteriyolojik Su Analiz Raporu’na göre yapılan tıbbi balneolojik değerlendirmesine göre; incelenen suyun örnek alındığı andaki çıkış sıcaklığı 48,5°C olup termal sular için eşik değer olan 20°C üzerindedir. Toplam mineralizasyonu 37248mg olarak ölçülmüş olup, mineralli sular için eşik değer olan 1000mg’ın çok üzerindedir. Bu özellikleri ile genel olarak “Termomineral Su” niteliği taşımakta ve balneolojide “Hipertermal Zengin Mineralli Sular” gurubunda yer almaktadır.

  Ön planda olan majör mineral içeriklerine göre ise sodyum klorürlü yani “tuzcu su” niteliği taşımaktadır. Diğer yandan toplam tuz düzeyi 29842m olarak hesaplanmıştır.

  Bu özelliği nedeniyle balneolojide “Tuzla” sınıflandırmasına uymaktadır. Çünkü 14 gram üzerinde Tuz içermektedir.

  Ayrıca ölçülen magnezyum ve kalsiyum düzeyleri, incelenen suyun “magnezyumlu ve kalsiyumlu mineralli su” olarak nitelenmesini sağlamaktadır. Minör elementler açısından sonuçlar değerlendirildiğinde, flüorür 3mg, bromür 56mg ve iyodür 5,5mg gibi düzeylerde saptanmıştır.

  Bu iyonların her biri için sınıflandırmada geçerli olan eşik değer 1mg düzeyidir, dolayısıyla incelenen su “florür, iyodür ve bromürlü özel balneolojik su” niteliğindedir yani Saadetdere Termal Kür Merkezi Şifalı Suyu yüksek çıkış sıcaklığı ve mineralizasyonu ile balneolojide “Hipertermal Zengin Mineralli Sular” sınıfında yer alır. Saadetdere Termal Kür Merkezi Şifalı Suyu balneoterapötik banyo uygulamalarında zengin mineral içeriği, termal ve fiziksel özelliklilerine bağlı olarak yararlı etkileri söz konusudur. Banyo uygulamaları şeklinde su romatizmal hastalıklarda tedavi ve rehabilitasyon amaçlı olarak kullanılır.

  Saadetdere Termal Suyunun Faydaları (iyi geldiği hastalıklar)

  Esenyurt Belediyesi (Saadetdere) Termal Kür ve Tedavi Merkezi, İletişim

  Telefon: 0212 423 00 06 / 0212 622 03 99 (Esenyurt Belediyesi)
  E-mail: [email protected]

  Nerede ve Nasıl Gidilir ? (Adres, Ulaşım, Harita)

  Ulaşım:

  İstanbul’dan Edirne’ye doğru giderken E5 yolu üzerinde bulunan Torium AVM’nin arkasında yer almaktadır.

  İETT NASIL GİDERİM için tıklayınız…
  MARMARAY Günlük Tren Saatleri için tıklayınız…
  İETT Marmaray Nasıl Giderim ve Özel Hatları için tıklayınız…
  İETT OTOBÜS seferleri ile ilgili hat numarası, güzergah ve hareket saati bilgileri için tıklayınız…
  METRO İSTANBUL sefer ve saatleri için tıklayınız…

  Adres:

  Turgut Özal Mahallesi, Saadetdere, 64.Sk No:10 ESENYURT / İSTANBUL

  Haritada Bulun

  Yazı kaynağı : www.yuzmehavuzu.org

  Yenilenen Saadetdere Kaplıca Tesisi Hizmete Açıldı ESENYURT BELEDİYESİ

  Bu tesis 65 yaş ve üzeri Esenyurtlulara ücretsiz

  Yeraltı suları bakımından sahip olduğu yüksek mineral değeri ile Türkiye ve Avrupa’nın en kıymetli sularından birine sahip olan Esenyurt Belediyesi Saadetdere Kaplıca Tesisi, yenilenerek turistik tesis haline getirildi. “Hipertermal Zengin Mineralli Sular” sınıfına giren tesis; modern, otantik ve şık yapısıyla vatandaşların hizmetine açıldı.

  Esenyurt Belediyesi, Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan Saadetdere Kaplıca Tesisi’ni restore ederek konaklanabilir turistik tesis haline getirdi. Jeotermal kaynak suyu ile İstanbul Avrupa yakasında ilk termal tesis olma özelliğine sahip olan Saadetdere Kaplıca Tesisi, İstanbul’da birçok vatandaşa hizmet ediyor. Yaklaşık 3 bin 700 metrekare yerleşke alanına sahip olan tesis, aynı anda 80 vatandaş için her seans 2 saat olacak şekilde hizmet verebiliyor. Sahip olduğu değerli suyu, konumu ve hizmetleriyle adından söz ettiren tesise vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor.

  Hipertermal Ve En Kıymetli Kaplıcalar Arasında 

  Saadetdere Kaplıca Tesisi’nin mineral bakımından Türkiye ve Avrupa’da en kıymetli sular arasında yer aldığını belirten Tesis Sorumlusu Ali Fidan, “2016’da sularla ilgili yapılan analiz neticesinde tıbbi değerlendirme kurulunun raporu yayınlandı. Orada, suyumuzun çözülmüş mineral değerinin çok yüksel olduğu, hatta mineralizasyon açısından Türkiye ve Avrupa’da bulunan kaplıca sularından en kıymetlileri arasında olduğu görüldü" dedi. 

  Sağlık Birimi, Doktor, Fizyoterapist, Masöz, Masör Ve Pilates Uzmanı

  Tesiste yapılan tadilat sonucunda yeni hizmetlerin kazandırıldığını söyleyen Fidan, vatandaşların en iyi şekilde faydalanması için fizik tedavi uzmanı, doktor ve sağlık görevlilerinin hizmet zincirine eklendiğini duyurdu. Fidan, “Burası pandemide kapatılınca tespit etmiş olduğumuz eksiklikleri ve önerileri değerlendirerek tadilata başladık. Tadilatlar tamamlandı ve neticede tesisimizi yeniden halkımızın hizmetine açmış olduk. Bizde egzersiz ve rehabilitasyon ünitesi yoktu, onunla ilgili olarak bir alan oluşturmuş olduk. Pilates salonlarını açtık, masöz, masör, pilates eğitmeni, uzman hekimimiz, sağlık personeli ve fizyoterapist olmak üzere toplamda 30 kişilik, deneyimli bir ekiple hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu. 

  Konaklanabilir Hale Getirildi

  Öncesinde çocuk akademisi olarak tasarlanan tesisin 2’nci katı, ilçedeki başarılı sporcu ve öğrencileri ağırlayacak. Otantik ve modern tasarımlı odalar hakkında bilgi veren Fidan, “Termalimizin üst katında misafirhane oluşturuldu. 13 odalı, yaklaşık 25 kişilik kapasiteli konaklama alanları, mutfağımız ve restoranımız hizmet vermeye başlayacak. Ancak bu misafirhane başarılı öğrenciler ile başarılı sporcuların ağırlanması ve ödüllendirilmesi amacıyla kuruldu” diye konuştu.  

  Haftanın Bir Günü 65 Yaş Ve Üzeri Esenyurtlulara Ücretsiz

  Esenyurt Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında haftanın bir günü Esenyurtlu 65 yaş ve üzeri vatandaşlara tesisinin kapılarını ücretsiz bir şekilde açacak. Tesis Sorumlusu Fidan şunları kaydetti: “Haftanın bir günü Esenyurt ilçemizde ikamet eden 65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vermekteyiz. Ayrıca şehit yakınlarına ve gazilere yüzde 50, raporlu ve engelli vatandaşlarımıza da yüzde 25 indirimli olarak burada hizmet sunmaktayız. Vatandaşlarımız 2 saat boyunca hamam, havuz, sauna ve buhar banyosu hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

  Birçok Hastalığa Şifa

  Termal suyumuz tıbbi değerlendirme kurulunun raporuna göre birtakım hastalıkların tedavisinde destekleyici ve tamamlayıcı hizmet alanı olarak tanımlanmaktadır. Bununla ilgili olarak eklem rahatsızlıkları, kıkırdak dokulardaki yapıların bozulması, romatizmalı hastalıklar,  egzama vb. hastalıklarla ilgili tedaviye yardımcı ve destekleyici hizmet olarak sunulmaktadır.”

  Yazı kaynağı : www.esenyurt.bel.tr

  Esenyurt Belediyesi Turgut Özal Mahallesi Termal Kür Ve Tedavi Merkezi

  Yenilenen Saadetdere Kaplıca Tesisi hizmete açıldı

  Yenilenen Saadetdere Kaplıca Tesisi hizmete açıldı

  Yenilenen Saadetdere Kaplıca Tesisi hizmete açıldı

  Tesis 65 yaş ve üzeri Esenyurtlulara ücretsiz

  İSTANBUL - Yeraltı suları bakımından sahip olduğu yüksek mineral değeri ile Türkiye ve Avrupa'nın en kıymetli sularından birine sahip olan Esenyurt Belediyesi Saadetdere Kaplıca Tesisi, yenilenerek turistik tesis haline getirildi. "Hipertermal Zengin Mineralli Sular" sınıfına giren tesis; modern, otantik ve şık yapısıyla vatandaşların hizmetine açıldı.

  Esenyurt Belediyesi, Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan Saadetdere Kaplıca Tesisi'ni restore ederek konaklanabilir turistik tesis haline getirdi. Jeotermal kaynak suyu ile İstanbul Avrupa yakasında ilk termal tesis olma özelliğine sahip olan Saadetdere Kaplıca Tesisi, İstanbul'da birçok vatandaşa hizmet ediyor. Yaklaşık 3 bin 700 metrekare yerleşke alanına sahip olan tesis, aynı anda 80 vatandaş için her seans 2 saat olacak şekilde hizmet verebiliyor. Sahip olduğu değerli suyu, konumu ve hizmetleriyle adından söz ettiren tesise vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor.

  Saadetdere Kaplıca Tesisi'nin mineral bakımından Türkiye ve Avrupa'da en kıymetli sular arasında yer aldığını belirten Tesis Sorumlusu Ali Fidan, "2016'da sularla ilgili yapılan analiz neticesinde tıbbi değerlendirme kurulunun raporu yayınlandı. Orada, suyumuzun çözülmüş mineral değerinin çok yüksel olduğu, hatta mineralizasyon açısından Türkiye ve Avrupa'da bulunan kaplıca sularından en kıymetlileri arasında olduğu görüldü" dedi.

  Tesiste yapılan tadilat sonucunda yeni hizmetlerin kazandırıldığını söyleyen Fidan, vatandaşların en iyi şekilde faydalanması için fizik tedavi uzmanı, doktor ve sağlık görevlilerinin hizmet zincirine eklendiğini duyurdu. Fidan, "Burası pandemide kapatılınca tespit etmiş olduğumuz eksiklikleri ve önerileri değerlendirerek tadilata başladık. Tadilatlar tamamlandı ve neticede tesisimizi yeniden halkımızın hizmetine açmış olduk. Bizde egzersiz ve rehabilitasyon ünitesi yoktu, onunla ilgili olarak bir alan oluşturmuş olduk. Pilates salonlarını açtık, masöz, masör, pilates eğitmeni, uzman hekimimiz, sağlık personeli ve fizyoterapist olmak üzere toplamda 30 kişilik, deneyimli bir ekiple hizmet vermekteyiz" şeklinde konuştu.

  Öncesinde çocuk akademisi olarak tasarlanan tesisin 2'nci katı, ilçedeki başarılı sporcu ve öğrencileri ağırlayacak. Otantik ve modern tasarımlı odalar hakkında bilgi veren Fidan, "Termalimizin üst katında misafirhane oluşturuldu. 13 odalı, yaklaşık 25 kişilik kapasiteli konaklama alanları, mutfağımız ve restoranımız hizmet vermeye başlayacak. Ancak bu misafirhane başarılı öğrenciler ile başarılı sporcuların ağırlanması ve ödüllendirilmesi amacıyla kuruldu" diye konuştu.

  Haftanın bir günü 65 yaş ve üzeri Esenyurtlulara ücretsiz

  Esenyurt Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında haftanın bir günü Esenyurtlu 65 yaş ve üzeri vatandaşlara tesisinin kapılarını ücretsiz bir şekilde açacak. Tesis Sorumlusu Fidan şunları kaydetti: "Haftanın bir günü Esenyurt ilçemizde ikamet eden 65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vermekteyiz. Ayrıca şehit yakınlarına ve gazilere yüzde 50, raporlu ve engelli vatandaşlarımıza da yüzde 25 indirimli olarak burada hizmet sunmaktayız. Vatandaşlarımız 2 saat boyunca hamam, havuz, sauna ve buhar banyosu hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

  Termal suyumuz tıbbi değerlendirme kurulunun raporuna göre birtakım hastalıkların tedavisinde destekleyici ve tamamlayıcı hizmet alanı olarak tanımlanmaktadır. Bununla ilgili olarak eklem rahatsızlıkları, kıkırdak dokulardaki yapıların bozulması, romatizmalı hastalıklar, egzama vb. hastalıklarla ilgili tedaviye yardımcı ve destekleyici hizmet olarak sunulmaktadır."

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap