Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eskişehir su zammı ne zaman geçerli olacak

  1 ziyaretçi

  eskişehir su zammı ne zaman geçerli olacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Eskişehir'de su zammı tarihi belli oldu!

  Eskişehir'de su zammı tarihi belli oldu!

  Eskişehir Büyükşehir Belediye ve Odunpazarı Ak parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan sosyal medya hesabından yaptığı açılamada su zammının 28 Kasım'dan itibaren geçerli olacağını duyurdu.

  Özcan'ın açıklaması şöyle:
  "ESKİ'nin su zammıyla ilgili komisyon toplantısı yapıldı. Ak Parti grubunun itirazlarına rağmen %70'lik zam uygulamaya sokuluyor maalesef. Üstelik 1 Ocak'ta geçerli olacak zam 28 Kasım'a çekiliyor. Ocak ayından itibaren de TÜFE oranında aylık zamlar yapılacak.Halkımızın bilgisine."

  Yazı kaynağı : www.eskisehir.net

  Eskişehir'de su zammı öncesi, yükleme noktalarında uzun kuyruk

  Eskişehir'de su zammı öncesi, yükleme noktalarında uzun kuyruk

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü Genel Kurulunda, zam içeren şebeke suyu tarife değişikliği görüşülecek. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak genel kurul öncesi, şebeke suyuna zam yapılacağı söylentileri kısa sürede tüm kente yayılırken, mevcut tarifeden su satın almak isteyenler kartlı yükleme makinelerinde yoğunluğa neden oldu. Bu sabah su satın almak isteyenler, kentin farklı noktalarındaki su yükleme makineleri önünde dün geceden itibaren sıraya geçerek uzun kuyruklar oluşturdu. Kartına su yüklemek için sırada bekleyen Bekir Adalıoğlu, "Ben bunu makul karşılamıyorum. Bu zammı indirmelerini istiyorum. Zam gelmeden kuyruğa giriyoruz. Mecbur giriyoruz. Fakir ne yapsın?" dedi.


  Kuyrukta bekleyenlerden Hasan Yılmaz ise "Alıştık. Bu sene ikinci zam galiba. Yüzde 10-20'de değil, yüzde 70'ten bahsediliyor. Emeklinin yapacağı nedir? Önlem almak" diye konuştu. 

  BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, zam taleplerinin bugünkü genel kurulda görüşeceğini ve zam kararı çıkması halinde bile ileri bir tarihten itibaren geçerliliği olacağını açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, "Kıymetli hemşehrilerimiz, ESKİ Genel Kurulu’nda gündeme gelen şebeke suyundaki tarife değişikliği 24 Kasım 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek toplantıda belli olacak ve olası değişiklik ileri tarihli olacak şekilde kamuoyuna duyurulacaktır" denildi.

  TOPLANTI YARINA ERTELENDİ

  Eskişehir’de zam içeren şebeke suyu tarife değişikliğinin görüşüleceği Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü genel kurulu, AK Parti'li üyelerin katılmaması ve yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle yarına ertelendi.

  Yazı kaynağı : www.dha.com.tr

  Eskişehir'de su zammı kuyruğu: Vatandaşlar yükleme noktalarına akın etti

  Eskişehir'de su zammı kuyruğu: Vatandaşlar yükleme noktalarına akın etti

  Eskişehir'de bugün yapılacak Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) genel kurulunda, şebeke suyuna yapılması planlanan zam, kentteki yükleme noktasında yoğunluğa neden oldu. Mevcut tarifeden şebeke suyu satın alarak kartlarına yüklemek isteyenler, dün geceden itibaren makineler önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü Genel Kurulunda, zam içeren şebeke suyu tarife değişikliği görüşülecek. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak genel kurul öncesi, şebeke suyuna zam yapılacağı söylentileri kısa sürede tüm kente yayılırken, mevcut tarifeden su satın almak isteyenler kartlı yükleme makinelerinde yoğunluğa neden oldu.

  Bu sabah su satın almak isteyenler, kentin farklı noktalarındaki su yükleme makineleri önünde dün geceden itibaren sıraya geçerek uzun kuyruklar oluşturdu. Kartına su yüklemek için sırada bekleyen Bekir Adalıoğlu, "Ben bunu makul karşılamıyorum. Bu zammı indirmelerini istiyorum. Zam gelmeden kuyruğa giriyoruz. Mecbur giriyoruz. Fakir ne yapsın?" dedi.

  Kuyrukta bekleyenlerden Hasan Yılmaz ise "Alıştık. Bu sene ikinci zam galiba. Yüzde 10-20'de değil, yüzde 70'ten bahsediliyor. Emeklinin yapacağı nedir? Önlem almak" diye konuştu.

  BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA YAPILDI

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, zam taleplerinin bugünkü genel kurulda görüşeceğini ve zam kararı çıkması halinde bile ileri bir tarihten itibaren geçerliliği olacağını açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, "Kıymetli hemşehrilerimiz, ESKİ Genel Kurulu’nda gündeme gelen şebeke suyundaki tarife değişikliği 24 Kasım 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek toplantıda belli olacak ve olası değişiklik ileri tarihli olacak şekilde kamuoyuna duyurulacaktır" denildi.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap